Heming hunting
dnes je štvrtok,  2. máj 2024,  meniny má Žigmund,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:27,  dnes západ slnka: 18:58
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Antonio zoli 6,5 x55SE, docter 8x56 RP... aku montaž? - diskusia

autor: off michal89
pridané: 15.2.2011 16:29

Kolegovia poradte prosim najvhodnejsiu montaž na tuto kombianciu..puskohlad nechcem skladat, menit ..chcem to ,,na pevno" ..

počet zobrazení: 2 689
počet hlasov: 0
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off motaq, 18.2.2011 o 0:31

docter 8x56 s osnovou SLP ma 0 paralaxu nastavenu na 50 metrov ostatne osnovy 100m, takze ak zoberies osnovu LP tak sa nic nedeje a budes spokojny. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 18.2.2011 o 0:15

no dolezite je vediet co je to paralaxa a ako to funguje u puskohladov lebo je viac typov paralaxy, definiciu najdes tu odkaz. co sa tyka puskohladov tak vacsinou je nulova paralaxa nastavena na 100m co znamena, ze objektív premieta obraz zo vzdialenosti 100m presne na zamernu osnovu. Pozorovane objekty z inch vzdialenosti su premietane pred alebo za zamernu osnovu a keď uhnes okom mimo optickej osi, tak dojde k posunu zamerneho bodu na cieli (pohybuje sa to v zavislosti od vzdialenosti). toto ma vplyv na presnost ci nepresnost strelby. Preto sa robia puskohlady s takzvanou korekciou paralaxy aj ked to je nespravne oznacenie, lebo paralaxa sa nemeni ale dochadza k zmene ohniskovej vzdialenosti, teda zaostreniu obrazu v urcitej vzdialenosti na zamernu osnovu. Talze puskohlad s paralaxou 50m bude teoreticky nepresnejsi na strelbu na 100m ak nedokazes do neho pozerat vzdy z rovnakeho uhla. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off michal89, 17.2.2011 o 23:33

ako my to znevyhodni pri strelbe..do problematiky paralaxy sa nevyznam... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sako80, 16.2.2011 o 8:45

Tá 50m paralaxa je len pri kríži SLP, myslím že na požiadanie aj pri LP, daj si pozor pri kúpe. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sako80, 16.2.2011 o 8:31

ahoj ja by som k tomu vybranému puškohladu Docter 8x56R, dobrá volba len paralaxu má 50m !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pandur1, 16.2.2011 o 1:01

suhlasím s motaquom. Zober to celé v autokompe a pýtaj si zľavu. Dá sa s nimi jednať. A ja by som tiež zobral schwenk. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 15.2.2011 o 22:49

michal neries to ked nie je problem pre teba tych 200 Eciek zober to komplet v autokompe, urcite ti spravia dobru cenu a co sa tyka montazi ERa su to jedny z najlepsich montazi dostupnych v SR, zober schwenk neobanujes, manzelka ju ma na gulovnici a je to velmi dobra montaz. KOZAP je lacnejsia verzia ale nie je to ERA. kvalitna zbran, kvalitna optika, kvalitna montaz. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pandur1, 15.2.2011 o 21:24

ja mam kozap, klasika násuvnú a som s ňou zatiaľ spokojný. Ale ak chceš zainvestovať, určite ERU. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off michal89, 15.2.2011 o 20:55

ale verim ze by vedeli poradit len som chcel aj nazory druhych este pred kupou pocut..ta era stoji myslim 200 eur..na kozap som počul kadečo.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pandur1, 15.2.2011 o 20:50

michal a v autokompe Ti nevedeli poradiť montáž? Majú Eru aj kozap, záleží na tom koľko ešte chceš investovať. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off michal89, 15.2.2011 o 20:21

nie uz mam vybraty docter to berem naraz aj s puskou v autokompe v zv, a navyse je tam T-čkova osnova na tom zeisse a to ja nemusim.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off artemida, 15.2.2011 o 20:04

nechceš radšej Zeiss ,ved to vyjde skoro rovnako ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM