Heming hunting
dnes je sobota,  4. máj 2024,  meniny má Florián,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:24,  dnes západ slnka: 19:01
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

slovenský kopov verzus daxlkopov (AJD) - diskusia

autor: off sjankuv
pridané: 7.2.2011 22:56

potrebujem duriča do revíru s viacmenej kopcovitým terénom s vysokým počtom vysokej a diviačej zveri. Neviem sa rozhodnúť medzi týmito dvomi plemenmi, poraďte mi prosím.

počet zobrazení: 8 632
počet hlasov: 1
okruh tém: poľovné psy
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off lech, 27.3.2015 o 19:49

slov kopov alebo AJD - PROSIM O SKUSENOSTI KTORE PLEMENO BI STE VOLILI VY DOHLADAVKA A PRACA S DIVIAKOM ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 17.2.2011 o 7:53

kopov je pekny a velmi dobry pes, dobry duric ale urcite by som ho nenadradoval nad ostatne durice a urcite by som netvrdil, ze je TOP duric, ved koniec koncov o tom svadcia aj vysledky asi najvyznamnejsieho podujatia duricov Memorialu Frantiska Sigeta, kde tento rok zvitazil Jagos. Niekto to tu uz pisal, vo vseobecnosti ma kopov vacsi radius ako daxel aj ked to nie je 100% pravidlo, kedze ma dlhsie nohy tak aj zenie zver na vacsie vzdialenosti (zase nemusi to platit vzdy a pre vsetky kopovi). Daxel je velmi dobry pes a nema ani problem z vysokohorskym terenom ci snehom. V podstate su to velmi podobne psi ci uz vlohami alebo povahovo, samozrejme exterierovo odlisne. Podla mna volba medzi Daxlom a Kopovom je hlavne ovplyvnena osobnym vztahom k jednotlivemu plemenu a tym o sa komu viac paci. Co je u psa akehokolvek dolezite je to ako sa mu clovek venuje, aj pes s uzasnym povodom po bohovskych pracovnych rodicoch sa da pekne dokafrat a ked sa mu clovek nevenuje moze ho pokazit. Vlohy su zaklad ale nie vsetko. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Edu, 16.2.2011 o 15:50

matus27 počas mojej praxe som videl tých naj duričov práve kopovov . Vnučka pána Kolomana slimáka bola moja spolužiačka a tiež výýýýborne vyšlachtená . Fantasticky nádherné dievča . A veru dobrá je i dnes . Takže česť pamiatke pána Slimáka ktorý byval toď kusok pešo odomňa a česť jeho práci pre slovenskú kynologiu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off matus27, 16.2.2011 o 15:47

a čo je TOP ked nie kopov?? heh na kopova bi som nedal dopustiť!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jager68, 11.2.2011 o 21:18

Kopov uz davno nie je TOP... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Edu, 11.2.2011 o 21:18

stotožňujem sa Jelsovec ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jelsovec, 11.2.2011 o 20:36

Aj ked kopov je u mna top,videl som aj sikovnych daxlikov.dobry povod,dostatok casu,poctivy vycvik a mas dobreho psa.bez ohladu na plemeno. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off yegi, 11.2.2011 o 16:04

U jagošov je bežné prinášanie,máme psa s JS a suka má tiež nábeh.Kedysi som čítal,že v nemecku niektorí používajú daxla k aportu,resp.majú to nacvičené,t.zn.že je možné tieto psíky naučiť aportovať. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Poacher, 11.2.2011 o 13:03

Mám pocit, že sa skôr bavím, ja :-DD ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off martinbb, 11.2.2011 o 12:46

Poacher teraz si ma celkom slusne pobavil :))) ale fakt som sa dobre zasmial :DD este si asi nevidel daxla na spolocnej na drobnu ako prinasaca a ak chces mozem ti dat x prikladov vsestrannych kopovov, daxlov a este jagtterierov :)) ale ak chces mozeme pokecat cez postu, lebo je to dost od temy.. ty si myslis, ze vsestranny pes moze byt len stavac? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lanus, 11.2.2011 o 12:41

Edu - ten predsedov daxel bude mať asi opačný problém t.j.,že pre krátke nožičky nestíha dobehnúť v limite ?! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 11.2.2011 o 12:35

Preto sa nám stále na spoločných poľovačkách stráca ten predsedov daxel lebo má malý rádius :-D. Yegi Ty ma vieš vždy tak nádherne pobaviť :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off yegi, 11.2.2011 o 12:30

kopov na rozdiel od daxla má obrovský rádius.ak Ti nebude vadiť,že zabieha za zverou k susedom tak kopov. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Ovis, 11.2.2011 o 11:53

ako tu spomynaju su to rovnake plemena len daxel je tvrdohlavejsi a pomalsi ..podla mmna kopov ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 11.2.2011 o 11:10

Na durenie diviakov sú vhodné obe plemená. Ide už iba o danosti psíka a výcvik. Nedovolím si povedať ,že je jeden lepší alebo horší . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Poacher, 11.2.2011 o 11:03

Asi Vám nič nehovorí teda pojem " všestranný pes", podľa všetkého. To že pes durí a dokáže dohľadať zver ešte neznamená že je všestranný. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dados, 9.2.2011 o 20:43

ked píses ze s kopcovitím terénom je mozne ze mavate dost snehu a uz len preto by som si vybral vecieho psa . ja sa neviznam v ich chove ale logicky ked suto rovnaketypy , ale sl. kop. je lepsie prispôsobený na horský revír , tak ej to jasné ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off martinbb, 9.2.2011 o 20:37

Poacher to by zaujimalo aj mna, ci si to myslel vazne? a ak hej tak by som rad pocul tvoj nazor preco si to myslis? a este k danej teme. Fakt vyber je na tebe obidve plemena su vhodne do tazkeho terenu s tym rozdielom, ze daxel zenie pomalsie ako kopov, ale inak su to vynikajuce psy obidva. Ja osobne chovam daxelku a som spokojny. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sovo51, 9.2.2011 o 19:22

Poacher prečo by som to nemal mysliet važne?? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Poacher, 9.2.2011 o 8:14

sovo51 to si asi veľmi nemyslel vážne s tou všestrannosťou daxlkopova že? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jami, 9.2.2011 o 7:04

su to obe dobre plemena daxel je trocha pomalsi koli mensim noham ale je to vytrvali pes a je trochu tvrdohlavy ale v celku je to to iste ako kopov len na niskych nohach zalezi len na tebe co si vyberes ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sovo51, 8.2.2011 o 21:37

s kopovom nemam skusenosti .. teraz na jar si idem kupit... ale s daxlom maam skusenosti.. je to dobry pes všestranne použitelny... či na dohladavku či na durenie na všetko..viem dokonca ho použivali niekotry aj na pernatu =D ale je to taky pomalši pes by som povedal.. kokov sa mi zda taky rychlejši... je to na tebe uvidiš že či sa rozhodneš pre jedneho alebo druheho budeš spokojny .. LOVU A KYNOLOGII ZDAR !! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM