Heming hunting
dnes je štvrtok,  2. máj 2024,  meniny má Žigmund,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:27,  dnes západ slnka: 18:58
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Umelý brloh v prírode - diskusia

pridané: 25.1.2011 11:29

Výstavba umelého brlohu alebo brlohov v revíry, máte s tým niekto skúsenosti ?Jedná sa mi hlavne o bezpečné a úspešné „brlohárenie“ v takomto brlohu.

počet zobrazení: 11 292
počet hlasov: 1
okruh tém: poľovné psy
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 1-40 z 45 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off bundes, 27.3.2011 o 20:36

extc125 měl bych také zájem o DVD, nebo alepoň o jaké DVD se přesně jedná, případně kdo ho vydal. Děkuji ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off marceliusko, 22.3.2011 o 14:13

Kurt poslal som ti poštu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kurt, 20.3.2011 o 20:22

marceliusko kde poľuješ? Nejak sa mi marí že si v okr. LV. Ja tiež, preto sa pýtam. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hamr, 17.3.2011 o 12:07

zdravím,aj ja by som mal záujem o spomínané české dvd,tiež za účelom vybudovania umelej nory.... aj pre zvýšenie bezpečnosti mojich bordíkov pri norovaní.Ďakujem-Ch.s. Krisbark (info o spôsobe "posunu" poprosím tu do pošty) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off grom6, 3.2.2011 o 20:08

extc125 ak mozes to dvd nejako posunut bol by som ti povdacny dohodneme sa ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off majko82, 3.2.2011 o 19:14

prídem na kontrolu , robiť stavebný dozor :-)) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off marceliusko, 3.2.2011 o 18:32

Tak dnes mi prišlo to České DVD a je to zaujímavé a poučné sledovanie a určite na jar začneme budovať :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off nugy, 31.1.2011 o 7:36

ideálne je niekde poblíž vykopať dierku :), a dať do nej paletu a nu dalšiu, a niečo takéto. Nasipať tam nejaké obilie a zahádzať, vystlať to slamou. Nasťahujú sa tam myši a líšky tam radi chodia ich loviť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bundes, 29.1.2011 o 14:01

Do nové umělé nory vždy naházíme trochu králičího hnoje.Prý jim to příde přirozený a dřív je obsadí. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off marceliusko, 26.1.2011 o 22:09

NO ano "robotníkov" kto vás nepozná straaasne draho vás kúpi ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off majko82, 26.1.2011 o 22:05

Šéfe , ale šak vy nemáte organizačné schopnosti , víno ,cecky , muzika sa malo hne´d spomenúť a to by bolo robotníkov :-DD ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off marceliusko, 26.1.2011 o 22:03

Banda! Len čo som spomenul Víno je záujemcov ajajaj...ked som spomenul lopatu tak bolo ticho... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ROBO7X64, 26.1.2011 o 21:53

marceliusko sa musí dostať najprv na môj nick a potom to bude komentovať ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off majko82, 26.1.2011 o 21:45

to neviem ani ja , ale určite niekde v hore , otázky treba posialať na adresu brlohmajstra Marcela :-))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ROBO7X64, 26.1.2011 o 21:43

Ďakujem potom daj termín na prázdno neprídem A kde je tá mini chatka ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off majko82, 26.1.2011 o 21:38

jasné , kolauduje sa na tej mini chatke :-)))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ROBO7X64, 26.1.2011 o 21:31

Môžem prísť na kolaudáciu toho brlohu? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off majko82, 26.1.2011 o 21:21

aha , tak v tom prípade nejdem nikde :-DD ja som chcel pomôcť kopať ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off marceliusko, 26.1.2011 o 21:14

Majo beriem ta za slovo...a uz teraz sa tesim zoberieme proviant zavrieme sa na dva tri dni na mini chatku (konečne je dokončená) uvaríme si guláš okoštujeme vínko ráno večer polovka a ak sa nám bude chciet tak aj stvoríme nejaký brloh...možno :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off majko82, 26.1.2011 o 21:07

šak ešte raz sa narodím a idem meniť žiarovky aj ja :-))) neboj ujo Marcel zavoláš a hneď kopeme dierky :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off marceliusko, 26.1.2011 o 20:47

bundes ja som v podstate konzervatívny prototyp človeka to len ten s tou dierkou a ten čo sa nahráva na DVD ma privádzajú na veselé myšlienky...a čo sa týka kopania "dierok" nemám ja velký strach že niečo vykopú ako poznám jedného aj druhého tam kde sa pracuje radšej nezavadzajú (ten jeden ešte aj na úrad práce chodí len v nedelu aby sa prenho nenašla náhodou žiadna práca)a ten druhý sa dobre poistil a od vtedy je stále chorý (zaujímavé ako sa mu vždy pred polovačkou náhle polepší) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bundes, 26.1.2011 o 20:22

Marcel koukám, že jsi veselá kopa. Jedna rada udělej umělou noru místo přírodní, lišky dobře vědí kde je to pro ně nejlepší a kde jim to vyhovuje. mj. také letos budu kopat dierku :o)) majko82 -> mam kamaráda, který se toho nářadí nebál, ale při kopání lišky si stihl ukopnout palec a od té doby drží jen flinty :DD ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off majko82, 26.1.2011 o 19:56

Števko , určite ťa zavolá šak on sa bojí takého dreva čo má na konci železo :-DD ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off zora, 26.1.2011 o 19:05

Marcel môžem isť potom stebou kopať tu vysnivanú dierku? Za kladnu odpovedˇ vopred dakujem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off marceliusko, 26.1.2011 o 14:55

Práve som dostal od "nugy" nákresy a fotografie už nech sa len oteplí a hurá na to :) ...nugy este raz vdaka ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lowec, 26.1.2011 o 13:10

ako opisuje :exc125, taktiež som videl od čechov české domáce DVD výstavba nory,výber miesta pre noru,samotná polovačka pri tých norách, je to perfektné spravené odporúčam to vidiet . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off tonny, 26.1.2011 o 9:09

norování v umělé noře je o dost bezpečnější a rychlejší než v přírodních norách.Jsou revíry kde mají 12 až 20 takových nor.I jezevce je snadnější odtud dostat. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off marceliusko, 25.1.2011 o 20:26

Po horách... mne rozum chodí len po horách....nie po NORÁCH...Nie som Mojsej :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off majko82, 25.1.2011 o 19:43

a o čom asi zo Šťevkom rozprávame ?? o umelej nore samozrejme ,,, Marcelko ktovie kde tebe rozum chodí :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off marceliusko, 25.1.2011 o 19:41

Jeden nájde "Dierku" a už mu to ide "samé od seba"A druhý to má dokonca na "DVD"A to som chcel len návod na umelú noru... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off majko82, 25.1.2011 o 19:33

počuj kamarát , keby sa opýtaš skúsených tak ti dám presne návod na DVD a si to naštuduješ :-))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off zora, 25.1.2011 o 19:10

Marcel čo je problem vykopať volakde dierku a uš potom ked je dierka to ide samo. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off exc125, 25.1.2011 o 15:55

chlapi mam o tom super cesky film schemi vystavba a aj lov je to super vec.ked ho niekto chce piste postu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Poacher, 25.1.2011 o 15:18

Ja sa tiež už pár rokov hecujem, že niečo urobím, tak snáď sa tento rok zadarí ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off marceliusko, 25.1.2011 o 15:14

Osobne sa už „strojím“ niekolko rokov na niečo podobné ale tento rok som si dal záväzok ze nieco vybudujem práve pre to ze pustit u nás psa do prírodného brlohu je velká šanca že ho viac neuvidím kopanie je priam nemožné a v každej druhej nore je pri líške nastahovaný jazvec prípadne divá mačka (a tých je v poslednej dobe naozaj viac ako dosť) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off growler, 25.1.2011 o 13:59

Edu sluzi to podobne ako vtacia budka len pre lisky a vo vyslednom efekte ti odpadne pripadne kopanie ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Poacher, 25.1.2011 o 13:53

Má slúžiť na bezpečný a lov líšok, kde je riziko straty pu psa výrazne znížené. IMHO priemer rúr sa doporučuje 20 cm, aby sa doň nenasťahoval jazvec. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off nugy, 25.1.2011 o 13:52

Niektoré brlohy sa robia tesne pod zemou. Poznám také, ktoré sú len prihrnuté slamou, no tieto sú v zime menej obývané, nakoľko tam mrzne. Ideálne je umelý brloh zakopať do nezámrznej hĺbky. My sme stavali a šete sa aj chistáme stavať ďalšie. Ideálne sú kameninové rúry, priemeru 200mm, ale ked tam máte jazvece, je dobré dať na vstup užšiu rúru, aby sa tam jazvec nedostal. Osvedčené sú aj plastové kanalizačné rúry. My nemáme zdroj týchto rúr, preto chceme realizovať zo škrídiel. Sú rôzne lomi, a osvedčené druhy týchto nôr, kde sú konštruované na vyhnanie škodnej a zároveň sú optrené proti prievanu a podobne. Dvaja sme takúto noru postavili za jeden a pol dňa a nebola malá. Momentálne ju nemáme opravenú, nakoľko mi tam vbehla jazvečíčka (nechcene) a bol tam lišiak ktorý nás počul a nechcel von. Poslali sme po lopaty a odhádzali sme vrch nad miestom kde sa bojovalo. Vybehol lišiak, ktorý bol následne ulovený. Na prehliadke dosiahol vysoké zlato. Bol to starý pán, ktorý vážil do 12 kg. Zásada, je robyť tieto nory na záveterných svahoch, alebo v lese a dôležité je ničiť alebo zapachovávať prírodné nory aby si líšky rýchlejšie zvikli na nory umelé. Je to skvelá vec, ktorá sa praktizuje už pomerne často. Ideálne sú umelé nory na miestach kde nieje možné norovať kôly bezpečnosti psa v prírodných norách. Skúsim nájsť osvečené nákresy ktoré mám niekde na maily. Pošli mi poštou mail a ja ti to prepošlem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Poacher, 25.1.2011 o 13:51

S výstavbou skúsenosti nemám, lebo som ešte žiadny nevybudoval, aj keď to mám v pláne. Podľa toho čo som o tom istil máš niekoľko možností - buď ho vybuduješ v tvare U, alebo jednoduchšie v tvare I, kde chodby idú vedľa seba súbežne, v Nemecku na to robia aj originál prefabrikáty aj s kotlom, ale bez toho sa zaobídeš, kotol sa dá vyrobiť, aj z nejakého väčšieho dna silonového suda, betónovej skruže, alebo aj z veľkej pneumatiky. Dôležité je vybudovať ho tak, aby v ňom nebolo silné prúdenie vzduchu, to znamená, ideál je ak chodby majú nejaké zlomy, ktoré spomaľujú prúdenie, dĺžka chodieb sa odporúča od 3 m hore. Ak taký brloh vybuduješ, je potrebné likvidovať prírodné líščie brlohy v jeho okolí, aby líšky mali tendenciu nasťahovať sa doň. Podľa skúseností iných sa vraj z nepochopiteľných dôvodov do niektorých brlohov líšky nenasťahujú a do niektorých áno aj napriek tomu, že sú vybudované rovnako. Chodby sa varábajú väčšinou z betónových rúr, alebo prefabrikátov. Niekde majú dobré skúsenosti aj s plastovými rúrami, ale tie sa mne osobne pozdávajú menej. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 25.1.2011 o 13:50

A to nie je výcvikový ? Či na čo má slúžiť? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 1-40 z 45 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM