Heming hunting
dnes je štvrtok,  2. máj 2024,  meniny má Žigmund,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:27,  dnes západ slnka: 18:58
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Škrtič alebo Hlásič - diskusia

autor: off kezma
pridané: 24.1.2011 16:53

Chcem sa spýtať či je lepšie do prírodnej nory hlásič alebo škrtič.

počet zobrazení: 7 924
počet hlasov: 0
okruh tém: poľovné psy
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off Edu, 26.1.2011 o 13:02

kevin ver mi nie je to o tlmení škodnej . Tie výroky drží za líčko ako keby jej božtek dával pes je zvrátenosť ako i hrdúsenie a ponechanie utrpeniu líšky pre radosť majiteľa psa. Osobne nemám na takéto divadlo srdce . Je to čiastočne o cite a možno som iba mäkšej nátury. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off matulkoh, 26.1.2011 o 12:49

ten bedlington je Arvy, je to syn mojho psa, patterdale je Ber s Berry, majitel Arvyho je moj kamarat z Ciech. o lokatore sa tu nemusime bavit, kazdy nech si urobi vlastny nazor, a ci je video uchylactvo? takto to byva pri norovani a ked sa majitel potesi praci psa je to jeho vec, jeho prejavy, praca psa vynikajuca. pokial nenorujete v prirode neviete o com vravite vyhanac, skrtic, hlasic..... zlezi od situacie, umely brloh je len trening a zabava, realita je ina. ked su uzke nory a hlavne vchody do kotlov, zabudnite na vyhanaca, alebo skrtica. norovanie na jazveca je zakzane u nas cize preberat tuto temu je zbytocne. ked sa chete nieco dzvediet nico viac o norovani chodte von prave v tomto case a norujte so skusenymi polovnikmi venujeucej sa tejto cinnosti. za klavesnicou toho vela nezistite a tie mudrosti co sa tu pisu na tomto fore v roznych temach, skoda reci. Matej ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off tonny, 26.1.2011 o 9:20

Nejlepší je vyhaněč. Asi ideál je smečka více psů.Hlásič je dobrý pokud chceš kopat a ničit nory tak na jezevce.Pokud je méně ostrý pes těžko vběhne do nory do kotle kde je lišák a liška.A při mínus 15 C můžeš přešlapovat a čekat.Také pokud lišku zradíš nebo mineš, tak jí méně ostrý pes asi nevyžene.Také záleží na noře jestli má 3 vsuky nebo např.25 jezevčí hrady.Pokud je tam více vsuků pouštím i druhého psa to je potom cvrkot. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off nugy, 26.1.2011 o 9:11

Chlapy máte pravdu, Maťo z BA má tiež takúto dvojicu, no táto dvojica je iná. Je v čechách. Títo dvaja psíci absolvujú ročne podľa možností okolo 40 spoločných polovačiek na diviaky ročne, kde sú výrady 10 až 120 ks, pri čom keď príde kankovanie a jar, psící aktívne dosť často norujú, pri čom majú za sebou aj jazvecou. Sú to psíci excelentný, skvele zapoľovaný. Napriek tomu do nory chodia zásadne iba s lokátorom a na spoločných polovačkách si na sebe striedajú GPS. Obaja sú rovnaká krv s tými Maťovími. Žiaľ, ani jeden nieje vyslovene vyháňač. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Poacher, 26.1.2011 o 8:01

Edu, ja Ti neberiem názor a je v pohode že to nemusíš, predsa je v tom kus krutosti. Jednalo sa mi len o lokátor samotný a nič iné. Netreba spochybňovať jeho funkciu, je to veľmi užitočná vec, ktorá okrem toho, že Ti zvyšuje šancu na záchranu psa v prípade potreby, Ti aj dáva údaje o brlohu, jeho hĺbke, tvare atď. a to nie sú zanedbateľné informácie, hlavne keď v nich brlohuješ. Samozrejme ak nebrlohuješ je to irelevantné pre Teba, ešte by ťa to mohlo zaujímať, ak by si sa pohyboval v teréne s výskytom lavín napr. :-) Len proste netreba písať o reklamných ťahoch a pod. blbostiach. Tak ako sa uberá vývoj zbraní, optiky a iných vecí, tak to je aj v tomto prípade. A hlúpy je človek, ktorý svojho verného priateľa, ktorého svedomito pripravoval nejakú dobu pustí do brlohu bez lokátora, lebo potom si neváži ani psa, ani svoju prácu. Treba si prepočítať, čo znamená cena lokátora, k cene dobrého brlohára, príp. viacerých brlohárov, na ktorých to jedno zariadenie použiješ. Ale každý nech robí podľa svojho ja v tom mám jasno. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off exc125, 26.1.2011 o 7:56

nho kazdy pes ma nieco pre a nieco proti. drzm palce v norovani a lovu a lesu zdar. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kezma, 25.1.2011 o 21:21

exc125 stači si prečitat komentare a hned pochopiš prečo škrtiči nie je vhodny na prax čest výnimkam taky psi su dobry na suťaže.Možno niektory so mnou nesuhlasia ale ako napisal Poacher tak stakym psom za rok spravíš možno dve tri nory a viac s nim budeš u veterinára ako v chotári preto preferujem viacej hlasiča pred škrtičom. Mam tieš velšov a minuly rok som začal s nimi norovat tak nemam ešte take skusenosti ako niektory.Ale 90 percent lišok my vyhnala a pritom mam skušky iba v tretej cene. Tuto diskusiju som založil preto lebo som mal z jednym človekom vymenu názorov a chcel som vediet čo si o tom myslia aj druhy ludia. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kubik856, 25.1.2011 o 20:16

Pekne urobená práca :D Edu škodná sa tlmiť musí keď zoberieš do úvahy stavy malej zveri :D Norovanie bude mať vždy odporcov aj milovníkov to nezmeníš. Zmení to iba zákon kt. to zakáže. Myslím si že keď táto činnosť fungovala na Slovensku už dlho tak asi niečo do seba má, a preto je vykonávaná doteraz. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off marceliusko, 25.1.2011 o 20:11

Uhol pohladu.... ani mne nepasoval ten komentár...bola to maximálna neúcta k zveri...práca psov excelentná...ako povedal kevin o čo je "krajšia, lepšia"? Práca farbiara vo finiši kopova vo finiši teriéra vo finiši - psíky robia to k čomu ich vedieme a nepoznajú pojem "úchyláctvo"čakajú na pochvalu a vtedy vedia že robia "dobre"TO" je gro výcviku psíka jeho radosť-moja radosť ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off exc125, 25.1.2011 o 20:10

nho to je smutne ale aj psa treba mat dobreho.a ako sa to stalo ?? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kevin, 25.1.2011 o 19:59

Edu ,ja viem že je to trochu drsné ,ale mi sa tomu nevyhneme ak chceme mať drobnú.Lovu Zdar ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 25.1.2011 o 19:55

kevin ja to nemusím .Hnusí sa mi to .Som poľovník ale toto je na moje srdce naozaj priveľa . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kezma, 25.1.2011 o 19:51

hej je to on bol aj raz u nas brohovat. exc125 tu maš jednu ID fotky: 51081 ktoru si pozri a uvidiš tych tvojich škrtičou čo tahaju líšky von. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kevin, 25.1.2011 o 19:46

Tak je to ten istý,mám od neho lokator po tom čo som prišiel o psa.Volá sa Maťko. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kezma, 25.1.2011 o 19:43

Fuuuuuuuuu zda sa mi že z BA. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kevin, 25.1.2011 o 19:36

Kezma ,odkial je ten čo ho poznáš? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kevin, 25.1.2011 o 19:34

Edu,čo je na tom videu nepolovícke a aká neúcta ved je to jeden spôsob polovania?čo je iné ako ked kopov drží prasa na spoločnej polovačke. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off exc125, 25.1.2011 o 19:29

ja vravim o psovi ktory vitiahne lisku zadusi a vytiahne von z brlohu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 25.1.2011 o 19:22

Poacher to video je podľa mňa prisám bohu čistokrvné úchylactvo!!! + komentáre . To že niekto napísal že podla lokátoru bola hlbka 3m aj keď bola dva neberiem moc vážne .Osobne by som sa nechcel nikdy takejto akcie hrania sa na brlohárenie zúčastniť. Je to na moje srdce a oko hnus !!!Neúcta k živému tvorovi aj keď je to líška .Ak to niekomu pripadá ako zábava prípadne pri tom dosahuje orgazmus mal by navštíviť odborného lekára . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kezma, 25.1.2011 o 19:21

exc125 v umelom ano ale ked ideš do prirodneho a maš tam vymleteho škritiča ktory ide do chvatu hned ako zbada lišku a lokator ti ukaže čislo 6,5 metra ako nam naposledy tak čo spravyš kym ho vykopeš tak môže byt davno po nom ale aj nemusí. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kezma, 25.1.2011 o 19:14

kevin ne netreba ja som chcel vediet či je to ten isty človek čo poznam aj ja ten tiež ma taku istu zostavu na brlohovanie tiež bedika aj patterdala. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kevin, 25.1.2011 o 19:08

Kezma ,ak chceš dam ti tel.na majitela matky toho Bedika,je to super človek s bohatými skusenostami v brlohárení. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off exc125, 25.1.2011 o 19:03

ten koniec bol dost ostry ale inac krasna praca bolo vydiet ze chce dostat tu lisku von.len kopali. :-D co stoho vypliva ze kazdy pes je dobry ked sa snim brlohary v umelom brlohu (brloh v prirode umelo zalozeny do ktoreho sa nastahuju lisky) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Zigi9, 25.1.2011 o 18:17

Doporučuju Poacherovi aby se staral o sebe a zdokonaloval z videa své neznalosti a případně se vyjadřoval k tématu nebo vůbec. Pomůžeš tím hlavně sobě :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off growler, 25.1.2011 o 17:37

kezma pod videom mas autora a podla toho co je v komentaroch je to asi aj majtel ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Poacher, 25.1.2011 o 17:18

Doporučujem Edu-ovi a Zigimu aby si prečítali diskusiu k videu a všimli si to čo mal ten patt na krku! Aby ste vedeli čo je to lokátor, na čo sa používa a v akej hĺbke lokalizoval psa, to vzhľadom k našej minulej "pestrej diskusii". :-DDD Inak super video. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kezma, 25.1.2011 o 17:07

growler nevieš koho boli ty psi jedneho človeka poznam kto ma tiež takuto dvojku a robia mu tak isto. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kezma, 25.1.2011 o 16:24

ten vyhanač bol by najlepšia možnost ale ja taku nemam ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kezma, 25.1.2011 o 16:21

exc125 len ked maš škrtiča tak maš malu pravdepodobnst že dostaneš psa aj lišku vedčinou nedostaneš z nory ani psa živeho ani lišku. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off findula, 25.1.2011 o 16:21

Nejlepší je vyhaněč.Jinak Tě nečeká nic jiného než kopání ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off barbar111, 25.1.2011 o 16:14

Myslím si, že najlepší je vyháňač. Broky poškodia trofej oveľa menej ako škrtič pri vytiahnuti, alebo hlásič pri dorážaní. Samozrejme, že pri vyháňaní nesmie strelec trafiť psa, ale škodnú. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off exc125, 25.1.2011 o 15:57

najlepsi je skrtic ktory ti vtiahne lisku z brlohu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off Poacher, 25.1.2011 o 7:49

No ono nie je hlásič, ako hlásič a nie je škrtič, ako škrtič. Pretože je typ hlásiča, ktorý, škodnú hlási bez nejakých výraznejších útokov a dorážok a potom je typ hlásiča, ktorý je síce hlásič, ale neustále doráža na škodnú a to je veľmi cenný typ práce. Tomu musíš prispôsobiť aj svoj prístup pri brlohovaní, ak sa jedná o hlásiča, ktorý menej doráža, musí byť, okolo brlohu max. kľud, lebo líška potom nerada opúšťa brloh a musíš kopať, ale stále je to užitočný typ práce. Zase škrtiči bývajú tiež rôzni, sú škrtiči, ktorí idú do chvatu, až vtedy, keď situáciu nepovažujú za inak riešiteľnú a sú vyložení škrtiči, ktorí vyhľadávajú kontakt vždy, všade a za každú cenu. Taký pes Ti však prinesie viac starostí a stresu, ako osohu, zvlášť keď narazí na jazveca. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pavian, 24.1.2011 o 20:54

Aportér! ;) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off herogero, 24.1.2011 o 19:31

Nemyslel som psa. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kezma, 24.1.2011 o 19:29

No aj toho niekedy treba kopať. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off herogero, 24.1.2011 o 19:28

ak sa Ti nechce kopať,tak vyhaňač. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM