Heming hunting
dnes je piatok,  26. apríl 2024,  meniny má Jaroslava,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:37,  dnes západ slnka: 18:50
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Montáž puškohledu na BRNO - diskusia

autor: off kokatie
pridané: 22.1.2011 12:20

Zdravím jakou dobře sundavací montáž mě doporučíte na BRNO 98,já tam mám násuvnou jednodílnou z KOZAPU ale začínají se vymačkávat šroubky...co vy na to?

počet zobrazení: 4 400
počet hlasov: 0
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off motaq, 23.1.2011 o 21:21

lubenko, nemas za co, daj potom vediet co si zistil ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubenko, 23.1.2011 o 21:03

motag dakujem, skusim tam zavolat ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 23.1.2011 o 20:50

mam komplet katalog ale v ponuke ich pre 98 nemaju, ci ich budu ochotny spravit na objednavku tak to netusim. ale teraz do toho kukam a maju otocnu prim pre 98 takze by to nemal byt problem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 23.1.2011 o 20:48

ja by som to poriesil napr odkaz existuje aj dvojdielna, listu budes mat na fix a kruzky na optiku, montaz na kolimator a podobne nie je problem. dalsia moznost je odkaz. Kozap v poslednom case zlepsil kvalitu. aj napriek tomu, ze tu je vela ludi co povazuju za montaz len montaze ERA ... podla mna ani KOZAP nie je az taky zly, zalezi na rozpocte aky mas k dispozicii. dalsia dobra moznost je leupold QR, tu ale budes musiet zobrat puskarovy lebo zakladne treba vyrobit na mieru s puskarskeho polotovaru. odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on lanus, 23.1.2011 o 20:41

motaq - po konštrukčnej stránke je silno pravdepodobné,že stačí na tej montáži čo som poslal link. pre lubenka vymeniť základne ČZ/Brno; čiže pri objednávke u výrobcu možno ?! žiaden problém . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 23.1.2011 o 20:34

lubenko ta montaz co pisal lanus je na CZ550, na doplnenie informacie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off lubenko, 23.1.2011 o 20:31

lanus velmi pekne dakujem za radu ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kokatie, 23.1.2011 o 20:29

několik z vás asi nepochopilo že sem chtěl poradit montáž a ne číst vychloubání že někteří z Vás maj na lepší flintu než mam já a vy kdo mě radíte Vám děkuji.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 23.1.2011 o 20:27

ako povies blazer, neviem co mas priti weaver ale to je tvoj nazor asi preto sa pouziva na takticke zbrane. takze weaver a leupold qr ano bez kontrolneho vystrelu. Nasumna montaz nie je sice rychloupinacia, a eni ja som si nebol isty ako sa bude spravat pri vymene optiky ale mam to otastovane a bez problemov drzi nastrel, takze ano teraz uz bez kontrolneho vystrelu. je lahke poradit tak ako tu poniektory pani, ze hod to do kapusty a kup si poriadnu flintu za 2500 evri. to je rada na ktoru treba vela skusenosti. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off peter1985, 23.1.2011 o 20:26

alebo aj era recknagel , ja som trafil trosku vedla na Era tactical:D ale mam rad predimenzovane veci :D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Vladenko, 23.1.2011 o 20:24

tak poradím aj ja, na Brno 98 som namontoval weaver lištu, ktorá sa dá bežne kúpiť, stojí cca 40€. Tú som tam osadil so 4 skrutkami. brno má na tele 4 otvory so závitom. Celé som to ešte podlepil epoxidom. No a potom si tam môžeš nahodiť montáž akú chceš, ako aj krúžky od Leupoldu QRW, alebo od ERA recknagel. Ja som to vyriešil rýchlo upínacou montážou Era recknagel SSK II. Samozrejme cena takej montáže sa pohybuje okolo 230€, ale je to kvalitka, A môžem ju dávať dole koľko chcem a upnem ju naspäť behom dvoch sekúnd, nehovoriac o tom, že na weaver lištu nasadíš aj x druhov iného príslušenstva, vrátane kolimátorov. Tu je odkaz na tú lištu: odkaz a tu na montáž: odkaz to je len pre predstavu ako to vyzerá, lebo pri SSK na weaver nie je obrázok, je to špičková montáž a nástrel drží ako hrom, lebo to vychádza z jej celkovej konštrukcie upínania ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off peter1985, 23.1.2011 o 20:21

Weaver lista a k tomu kludne aj ERA tactical kruzky odkaz -300 eur a nie schwenk a podobne hovadiny- ak chce skutocne kvalitu a aby to nijako neplo ani puskohlad ( vzhlad neberiem doraz) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dusab, 23.1.2011 o 20:08

Nasuvna montaz nieje od principu konstruovana ako rychloupinacia. Najlepsie rychloupinacie montaze su Schwenk a SEM (Suhlska klapkova montaz). SEM-montaze su uz na ustupe, ale su stale oblubene, nevyhodou oproti Schwen-montazam je ich sposob montaze na zbran a s tym suvisiaca mensia miera univerzalnosti (vymenitelnosti optiky). Montaz na Brno 98 odporucam dat do ruky puskarovi a vybrat kvalitu (NIE KOZAP). Treba dodat ze ak by si chcel kbvalitu schwenk, alebo SEM tak ta montaz vyjde cenovo hrubym odhadom asi ako nove Brno 98... :-) :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Blaser300VM, 23.1.2011 o 20:08

Bez opatovneho kontrolneho vystrelu? A Weaver si nechaj na baterku. :o)))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 23.1.2011 o 20:04

Weaver ti nic nehovori? alebo leupold QR? A koniec kncov aj klasicka nasuvna montaz napr. na CZ550, vdaka zarezu nie je problem zhodit a nahodit optiku. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Blaser300VM, 23.1.2011 o 20:00

Neexistuje ina montaz ako schwenk. Iba ak ta sedlova. Nepoznam montaz, co by som nemohol dat dolu v pripade potreby a vzapati nahodit a strielat. Neexistuje!!!!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MSmarian, 23.1.2011 o 19:53

Dobre som sa teraz pobavil, české zbrane. Mne to pripadá ako také české kutilstvo, kúpiť si pušku, potom tam niečo nalepovať a pod. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 23.1.2011 o 19:52

Blaaser, a musis pouzivat schwenk? su aj ine moznosti. Aby sme sa zle nechapali nehovorim ze na drahsie zbrane nie je jednoduchsie najst kvalitnu montaz, vela je takych ze priamo vyrobca zbrane vyraba aj origos montaz. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Blaser300VM, 23.1.2011 o 19:39

Pokial si pamatam na ceskej rakete, ked chces schwenk montaz, tak musis nalepovat plosky a take lepidlo, aby si ich nalepil a vzapati isiel strielat tusim este nevymysleli. Tak mi napis co a ako. Rad sa poucim. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 23.1.2011 o 19:30

lanus ta montaz je pre CZ550. Blaser pekna predstava, ale to iste sa da aj s ceskymi zbranami ked vies co a ako. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MSmarian, 23.1.2011 o 19:30

Presne o tom som písal. Ja môžem z blasera kedyklvek dať dole puškohľad a nemusim nastreľovať. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Blaser300VM, 23.1.2011 o 19:24

To sa mi na tom najviac paci, ze ked si kupis normalnu pusku, tak nemusis maturovat nad hlupostami. Jednoducho si prikupis montaz, dalekohlad a doma si to s jednym skrutkovacom poskladas. Po obede nastrelis a vecer sedis na posede. Kupis si cesku raketu alebo inu hlupost a hned musis zhanat literaturu, puskara a strielas tak za 3-4 dni v lepsom pripade. lubenko Meostar si odloz, Brno aj Z4 strc nikam a setri si. Raz mozno zacne svietit slnko aj pre teba. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on lanus, 23.1.2011 o 19:13

lubenko - Meostar/MR potrebuje montáž bezkrúžkovú s tzv. Zeiss-prizmou; Kozap jednu v ponuke má,ale neuvádza na aký typ zbrane ČZ resp. Brno je určená,chcelo by to tam napísať alebo zavolať . odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 23.1.2011 o 19:10

lubenko, ZF4 je stara Zeiss-ka a pri tych je sina ina (vokajsia upnutie siny) ako pri novych Zeiss (vnutorne upnutie). MeoStar ma sinu ako nove Zeiss, takze ti to nebude pasovat. Ak nemam pravdu opravte ma. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MSmarian, 23.1.2011 o 19:06

Niekto v lavom, niekto v pravom. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 23.1.2011 o 19:04

hej a kazdy ma v lavom vrecku tolko aby si rano mohol kupir Blaser. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off palo3006, 23.1.2011 o 19:03

Na Brno 98 netreba nič,to treba zapichnút do zeme a nech okolo nej rastie fazula! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MSmarian, 23.1.2011 o 18:58

Mne je to jedno, čo to je sedlová laebo klapková montáž. Dôležité je to, že montáž Blaser je kvalitná. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on lanus, 23.1.2011 o 18:51

MSmarian - ty ani sám nevieš čo vlastne máš !! Blaser na R 93 vyrába "sedlové" a nie klapkové montáže; tie sa vyrábali v minulosti na tie "staré humpory" ktorými ty tak opovrhuješ ! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MSmarian, 23.1.2011 o 18:38

Montag, to som len chcel poukázať na to, že ak tu niekto kritizije Blasera tak aby si mal uvedomiť, že Blaser má dokonale prepracovanú pušku aj s montážou a nemôže sa stať, že by bol s niečim problém. Lenže ak si niekto kúpi haraburdu nemôže sa čudovať, že mu nastanú neriešiteľné problémy, ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubenko, 23.1.2011 o 17:47

poprosim o radu mam Brno 98 8x57 takzvanu humporu podla niektorych a mam tam klapkovu montaž na Zeiss ZF 4,chcel by som tam dat ,ale dalakohlad Meostar R1r 3-12x56 RD/MR,poradte nejaku montaž,dakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 23.1.2011 o 17:26

tak to si mu poradil, ale on ma BRNO ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MSmarian, 23.1.2011 o 14:58

Toto je typický príklad "kvalitných montáži" a náhradných riešení. Ja mám Blaser s klapkovou montážou a nemám s tým nijaký problém. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 22.1.2011 o 20:39

teraz to maju vyriesene takto odkaz je tam skrutka ktora sa da povolit rukou a po povoleni ju treba zatlacit a otocit ten neuplny kruh co vidno na fotke. celkom dobre riesenie za prijatelnu cenu. Ak mas viac tak sa skus poobzerat po ERA montazi. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 22.1.2011 o 17:56

No ja som mal s tou mini páčkou. Nebolo to najštastnejšie riešenie ale držalo to. So zbraňou som bol veľmi spokojný za tie peniaze pekná i presná. Určite by som išiel do tej bez páčky. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

on lanus, 22.1.2011 o 17:50

kokatie - Nový model otočných montáží z KOZAP-u už predsa nemá tú "minipáčku" pozri : odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kokatie, 22.1.2011 o 16:34

takovou bych taky koupil ale zase někdo říká že se tam vymačkávají ty boční utahovací páčky... (taky mám 7 x 64) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 22.1.2011 o 15:19

BRNO 98 som mal v ráži 7x64 tiež som mal otočnú montáž . Mne držala dobre . Takéto niečo odkaz Osobne po dotiahnutí šrobiky odmastím a zakontrujem bezfarebným lakom alebo sekundovým lepom . Trocha to fixuje ale hlavne vidíš či sa šróbik pohol na praskline . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on lanus, 22.1.2011 o 14:37

kokatie - "Vymačkávanie" skrutiek na sortimente z KOZAP-u je ich "bežnou" závadou ;dajú sa však vymeniť za kvalitnejšie; (skrutky M 3,5 mm treba často nahradiť M 4 mm ,samozrejme až po narezaní nového závitu)! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov