Heming hunting
dnes je utorok,  16. apríl 2024,  meniny má Dana/Danica,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:56,  dnes západ slnka: 18:36
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Hubári r revíry - diskusia

autor: off gamo
pridané: 13.10.2007 9:29
Aký máte názor čo sa týka rôznych zberačov plodov, bylinkárov a hubárov v revíroch?Prekážajú vám alebo vám to je jedno?
počet zobrazení: 5 791
počet hlasov: 0
okruh tém: voľná diskusia
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off FLATretriver, 10.11.2008 o 22:07

juraj22 hovoríš mi so srdca ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off juraj22, 2.11.2008 o 22:18

najhorsi su tzv papucari co sedia cely rok doma a potom idu cela rodina a blacia na cely les. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off maartin, 2.11.2008 o 14:59

les slúži pre všetkých.... mňa štve ak v poľných revíroch v zimoviskách čried poľnohospodári nejake smiešne 20 ha pole orú 3 týždne a zver stále plašia! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bodo1948, 28.8.2008 o 14:37

Les nie je len náš,polovnícky musíme rešpektovat ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off puky, 27.8.2008 o 21:33

U nas su najväcsim problemom cigani zbierajuci čučoriedky
Denne ich vyjde do lesa aj 20-30 . A ešte k tomu si beru zo sebou tych svojich psov a potom to uz je sila.Dnes bežne ked si vyjdem do lesa tak počuť štekot tych bastardov.
Zoberte si že taky čierny nazbiera denne 20-30 litrov. Kolko boroviek tak vyzbieraju?Len dufam že tie b. tej zveri moc nechybaju ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off petko, 18.10.2007 o 22:29

Auta v lese ako pise Lumir to je uz lahsie riesitelna situacia. Postupovat by mali kompetentny tak ako opisuje Lumir. Skor ci neskor by sa to naucili aj ty z miest. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off petko, 18.10.2007 o 22:25

OK gamo, mozno su aj taky, ale ja som sa s takym niecim este nestretol. Ale to nesu hubari, to je mladez a to uz je ina kategoria a tema. Neviem si predstavyt hubara--vandala. Nehadzme ich do jedneho vreca s magormy co idu do lesa na opekacku a trochu ponicit altanky, pristresky atd. Peter ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off gamo, 18.10.2007 o 17:35

Petko, ja by som ti chcel upresniť pojem víkendový meststký hubár-je to človek, príp. skupina, čo príde raz, max. 2krát do roka do lesa a kričí, všetko ničí(posedy,príp. krmelce)-skrátka robí bordel... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Lumir, 18.10.2007 o 8:00

u nas je to s houbari obdobne.Musim se ovsem oponovat Petkovi,problem nevidim v mistnich houbarich,ktery si zajde na sve misto,nasbira si kosik a jde domu.Horsi je to s houbari,kteri k nam prijizdeji z mest,ty potkate i na tech nejnemoznejsich mistech,nehlede na jejich vecne svolavani se,rvani atd.Mistni hupsne na kolo nebo vyrazi peso a za chvily je v lese,pro cizi neplati zadny zakaz vjezdu do lesa automobily.Poleny u nas to vyresil tak,ze si prizval po dvakrat na pomoc dopravni policii,kteri v lese udelali cistku a na chvili byl pokoj.Dalsim velkym nesvarem,ktery se u nas rozmaha jsou motorkari,ale to by bylo na samotne tema. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off petko, 17.10.2007 o 20:20

Gamo, s tymi listkami si to absolutne neviem predstavyt, to je asi nemyslitelne. Ale mestsky vykendovy hubari? Ved to sme vsetci ne? Ja som tiez z mesta a ked chcem na zimu dajake huby tak co ich mam teraz kupovat? Horsie je to s tymi co ich predavaju pri cestach!!! Tam je jedina moznost ako riesit napor hubarov a tu by uz mala zasiahnut policia. To su prave ty o ktorych sa bavyme. Keby nemohli predavat pri ceste tak by do lesa ani nesli. Ved ktory z nich uz len ma nato povolenie? ziadny. A k hubarom by aj polovnici mohli byt trochu zhovievavejsi. Ved kto ide na huby tak tam vetsinou neroby bordel aspon podla mojich skusenosti. Hubari su vo vetsej miere vasnivy mylovnici prirody.A ci plasia zver?Asi tak ako kazdy.Aj polovnika "vybrecha" srnec ci splasi dajaku jelenicu, ale vtedy je to v poriadku. Nechcem ich obranovat, no chce to fakt aj trochu tolerancie. Viac si myslim ze lesu skodi stanujuca mladez na nevhodnych miestach co sa nevie strepat do koze. Inac dobra diskusia. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off milank, 17.10.2007 o 18:20

Isto Gabriel máte pravdu.My máme rampu už niekoľko rokov a aj tak to nepomáha.Ale, čo by sa dalo robiť proti tým zberačom parožia,ako postupovať aby si to ľudia uvedomili,že porušujú nielen zákon?
Vlado ja zase poznám takých, čo by si najradšej postavili v lese stan a čakali s lupou v ruke,kedy už konečne nejaký hríb vystrčí klubúk spod lístia.Pre takých neviem,čo znamená výraz "pre vlastnú spotrebu". ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off gamo, 17.10.2007 o 16:48

ja by som toto možno ešte vyriešil tým, že by som začal vydávať akési hubárske lístky...nehovorím, že by to malo byť spoplatnené, ale aspoň by do revíru nechodili "mestský víkendový hubári" ktorý tam robia bordel, bo by nemali (pravdepodobne) lístok ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Vlado2406, 17.10.2007 o 13:27

Milan,veď zber lesných plodov je v Zákone o lesoch,každý si môže zberať lesné plody pre vlastnú potrebu,nie na predaj,ale kde je hranica,ktorá určí koľko to je???Je to problém,asi pred dvomi týždňami som sa vybral fotiť srnčiu do jednej lokality pri Dobrej Nive,ráno o siedmej tam už bolo odstavených päť áut(prír.rezervácia) a ľudí ani nehovorím,no po srnčej tam nebolo ani stopy,to sa mi stalo 1x odkedy tam chodím,že tam nebola zver.A záujem hríbarov tiež nechápem,lebo ja osobne som tam našiel iba nejaká muchotrávky a nič iné... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off gabrielSO, 17.10.2007 o 13:16

Ano je to prehaňanie a stresovanie zveri aj u nás sa počas hubačky presťahuje,ale s tým nenarobíš nič.Alebo oplotíme revír
postavíme rampy ,dame stražiť SBS-kam ???Oveľa vätši problém je v tkz. zberačoch parožia,ked je zver po zime oslabená,ma svoje trvalé stanovištia,ked diviačia už ma poniektora prírastky,ked hola je už vo vysokom štádiu gravidity, vtedy je prehaňana zberačmi parožia od svitu až do večera,ako farbiarom, ked ho nasadíš na stopu postrelenej zveri podľa mňa je toto problém. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off milank, 15.10.2007 o 19:42

Gabriel nemôžete porovnávať jeden revír zo zvyškom Slovenska.U nás máme ten samí problém,ako píšu tu predo mnou títo chlapci a ten ošiaľ (aspoň u nás) netrvá dva týždne,ale minimálne dva mesiace non-stop.Od mája do augusta je to ešte únosné,lebo hubári navštevujú len predné časti revíru.To je Ok,lebo v tomto období nie vždy huby rastú.Ale od augusta do konca septembra celé dva mesiace,to je niečo hrozné.Hubári prekutrú aj tie najzadnešie partie revíru, svrčiníky aj horu, denno-denne aj dvadsať ľudí v tej istej partií lesa.Cez prac. týždeň je to asi o polovicu menej,ale aj to veľa.Tu v týchto častiach nenájdete zver vôbec.Nezávidím jej ten stres.Začína to byť veľká záujmová činnosť už aj mestského obyvateľstva,ktoré kedysi nepoznalo názvy obci zvdialené od mesta desať kilometrov.Tak ako sa prijal zákon o cyklistoch,mal by sa prijať aj o takýchto zberačoch lesných plodov. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off gabrielSO, 15.10.2007 o 17:44

Neviem o aký veľký problém by malo ísť,tento ošiaľ trvá zbruba 2-týždne ak rástú.Som poľovníkom máme revír a aj hubarov v ňom strašne veľa.Ale treba rozlíšiť hubára od hubára,ty domáci ktorý terén poznajú su v lese ticho pretože vedia ,kde huby rastú a nemajú strach,že sa stratia.Cudzi,ktorý tam zavítaju vreštia ako keby im išlo o život a hľadajú ako spominaš v každom kútiku lesa a ty sú problém.Podľa mňa tej zveri sa absolutne neublíži,lebo na jeseň je častejšie v pohybe a v dobrej kondícii.Pokiaľ ma dostatok potravy v danej lokalite,hned ako sa skonči hubolov vráti sa naspäť.A žiaľ o tom aké huby chutia jeleňej zveri,diviačej nemám ani potuchy,pretože ešte som nenašiel odhryznutého žiadného hríba,zato rozkopaných z neznalosti hubárov stašne veľa.A na záver , vy chodíte na huby?? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off roberto, 14.10.2007 o 20:51

gamo super téma, treba to poriadne rozdiskutovať, lebo je to riadne veľký problém, hlavne v menšich revíroch, kde niesú rozsiahlejšie lesné komplexy napr. ako u nás to v posledných týždňoch bolo už neúnosné, toľko ľudí, čo sa premlelo za posledný týždeň cez revír sa inokedy neprejde za celú zimu. podľa mňa by to malo byť určite nejako regulované. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off james, 14.10.2007 o 19:26

máš pravdu.. malo by sa to nejako obmedziť... chodia aj do húštin a odtial vyhánajú zver... konkretne u nás... boli v jednej huštine diviaky pol roka... teraz tam chodili hladať huby a vyhnaly ich odtial... nechapem... ja konkretne by som do tej huštiny ani nešiel... sa tadial ledva dá prejsť... to je ako džungla... a ten 1) bod čo maš... bolo asi pred týždnom v TV novinách nejaku staru pani tam diviak nabral lebo bola na huby v huštine... nechapem... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off gamo, 13.10.2007 o 9:33

podla mňa je to takto:
1)hubáry plašia zver, najmä keď niektorý nepoznajú hranice súkromia zvery a ohrozujú tak aj seba
2)huby a les. plody sú potravinovou zložkou zvery, takže hubáry a pod. im vlastne odoberajú potravu...
3)nechcem zas dosiahnuť vyhnanie vyššie uvedených ľudí z lesov, ale by sa podľa mňa mali jasne vyznačiť kde môžu a kde nemôžu zberať.Zas na druhej strane, či to budú dodržiavať... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov