Heming hunting
dnes je piatok,  19. apríl 2024,  meniny má Jela,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:50,  dnes západ slnka: 18:40
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

2% - diskusia

autor: off JOKOONO
pridané: 17.1.2011 13:52

Vážený kolegovia poľovníci.


Prosím Vás porate mi čo všetko sa dá zahrnuť do získaných peňazí z 2% aby to bolo daňovo čisté.


Ďakujem JOKOONO

počet zobrazení: 2 874
počet hlasov: 0

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off PoloVlad, 22.8.2012 o 10:06

Ďakujem chlapi za vysvetlenie, už mi to je zrejmé. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 21.8.2012 o 21:44

PZ SPZ sa na MV SR zaregistrovat neda, resp. da sa ale ak ho zaregistrujes na MV SR tak ho zrusia ako orgenizacnu zlozku spz. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 21.8.2012 o 21:32

polovlad, či je nejaké PZ registrované na MV, ti môže byť jedno. tam sú popísané občianske združenia - právnické osoby. PZ musí byť regisrované v rámci zákona o poľovníctve, musí byť právnickou osobou. takže 2% sa pz spz - organizačných zložiek netýka. nemajú právnu subjektivitu, nie sú právnické osoby ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 21.8.2012 o 21:27

PoloVlad, jedneho casu bolo mozne aby sa nejakym sposobom registrovali ako poberatelia 2% aj PZ ako organizacne zlozky SPZ, ako to presne bolo to ti nepoviem ale dalo sa to, ci sa to da este aj teraz to tiez neviem ale myslim, ze nie. najednoduchsi sposob ako to poriesit je zalozit obcianske zdruzenie, je clenmi mozu byt vsetci clenovia PZ. toto zaregistrovat na MV SR a potom po 1 roku jeho existencie urobit registraciu na prijimanie 2%. to je najjednoduchsia cesta. Stanovi obcianskeho zdruzenia treba urobit pola zakona, co najjednoduchsie a vobec sa netreba zaoberat roznymi veccami co obsahuju stanovy PZ ale v zasade pre OZ su nepodstatne. Dolezite je spravne definovat cinnost OZ aby si obsiahol co najviac veci, ktore budu spolocne s cinnostou PZ. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off PoloVlad, 21.8.2012 o 21:08

Teraz som pozeral Zoznam prijímateľov 2 % a súm, ktoré dostali v roku 2011, preniesol som IČO daného PZ do vyhľadania občianskych združení na MV SR a to PZ podľa ich registra tam nie je registrované. Takže potom to je nejak inak a nie sú registrovaní ako o.z. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 21.8.2012 o 20:59

polovlad, aj poľovnícka organizácia môže, no nie akási organizačná zložka. to nie je právnická osoba. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off PoloVlad, 21.8.2012 o 20:54

Vrásku na čele mi robí akurát registrácia na MV SR. Ako je možné, že registráciou občianskeho združenia na MV už po registrácii nebude ? Viem, že zopár združení v našom okrese 2 % prijímajú, je ich síce málo, ale neviem po pravde, či sa mám do toho púšťať... Tak mi poraďte. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off laco11, 21.8.2012 o 18:26

...je to skutočne finančná pomoc pre poľ. spoločnosť, využívame to už niekoľko rokov... len aby ste páni neboli sklamaní "ochotou" vlastných členov prispieť...výhodou je zohnať nejaký ochotný podnikateľský subjekt, tam by mohlo byť tých peňazí viacej...otázna je v takomto prípade "cena"... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 21.8.2012 o 16:41

áno, je to lákavé, no naozaj si treba naštudovať, na čo sa dajú peniaze použiť a ako ich zdokladovať. ten odkaz je dobrý, no je to len začiatok. využitie je dosť limitované, treba si to ustriehnuť ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 21.8.2012 o 16:05

lacomaco, slusny prijem, no velmi sa na to nespoliehaj....samozrejme zalezi od toho kolko zarabaju vasi clenovia. zakladne info najdes tu odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lacomaco, 21.8.2012 o 14:52

Toto je zaujímavá téma a ak mi môžete pomôcť dať nejaké odkazy prípadne skúsenosti ako s tým. Je to možnosť slušného príjmu pre PZ a aspoň sa nemusia členovia toľko skladať. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 20.8.2012 o 22:07

JOKOONO, mozes zahrnut vsetko co ma suvis s cinnostou zdruzenia, resp. s cinnostami, ktore boli uvedene pri registracii OZ na poberanie 2% dani a zaroven aj na samotnu cinnost OZ (prevadzku). podla noveho dokonca moze OZ previest peniaze aj na iny subjekt, ktory vsak musi vydokladovat, resp. musi ich pouzit v sulade s cinnostou OZ (teda rovnako ako OZ). ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 20.8.2012 o 22:04

PoloVlad, toto treb dobre zvazit, lebo ak zaregistrujes polovne zdruzenie na MV SR tak vznikne samostatne zdruzenie a ak je vase PZ momentalne sucastou SPZ tak to uz po registracii tak nebude. skor by som to riesil tak, ze si zalozte samostatne OZ ktoreho clenmi mozu byt aj vsetci clenovia PZ. Stanovi samostatne, jednoduche v sulade so zakonom. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off PoloVlad, 20.8.2012 o 19:50

Priatelia ! Máte registrované poľovnícke združenia pre príjem 2 % daní ? Postup na internete je a aj všetko, čo je k tomu potrebné, ale zaujíma ma registrácia na MV SR ako občianske združenie. Nestačí registrácia Stanov PZ na OLÚ ? Ďakujem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off JOKOONO, 19.1.2011 o 12:28

Pozdravujem. cca 2000EUR ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Discover5, 17.1.2011 o 14:09

Napíš do pošty koľko ste mali z 2%, aby som vedel približne, potom ti poviem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM