Heming hunting
dnes je utorok,  30. apríl 2024,  meniny má Anastázia,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:30,  dnes západ slnka: 18:56
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Zeiss Duralyt - diskusia

autor: off polovnikrv
pridané: 16.1.2011 17:47

Ma niekto s touto seriou puskohladov od zeiss skusenosti? Maju celkom zaujimavu cenu

počet zobrazení: 34 387
počet hlasov: 0
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 41-80 z 95 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off motaq, 20.4.2011 o 17:01

peter asi si reagoval na prispevok kde som pisal, ze ma znacky ako nighforce na fehove nezaujimali. netvrdim, ze su to zle znacky ale ako si sam napisal pre mna su nezaujimave nakolko sa orientuju na ine pouzitie ako zaujimalo mna. ja som mal zaujem o puskohlady pre polovnictvo. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off peter1985, 20.4.2011 o 16:51

montaq: nighforce je firma ktora sa zaobera ciste pre vojesnke a sportove ucely, su robusne a mechanika znesie vsetko su to puskohlady pre tvrde bojove podmienky, oni ani nechcu konkurovat zeiss maju uplne ine zameranie. Vortex urcite RAzzor a Vimpr PST, aj ked aj tieto maju trosku ine zameranie ale Razzor s HD sklom je fakt bomba aj ked tam je 35 tubus a 150 MOA rozsah ale to su vsetko znacky ktore sa zameriavau na inu kategoriu a tiez cenu :D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 20.4.2011 o 11:01

rozmyslam, ze co je to za stary model toho varipointu v tej akcii, lebo pokial sa dobre pamatam tak zeiss ma ovladanie osvetleneho bodu uz nejaky ten cas v strede tubusu alebo sa mylim? Duralyt, no neviem ci je to cina, dovod preco je tam cena nizsia som uz uvadzal v predchadzajucich prispevkoch. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lovecccc, 19.4.2011 o 19:58

nemôžem si pomôcť ale mne to strašne čínou smrdí ... akôr by som využil akciu odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 19.4.2011 o 17:02

uz je to tu odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off motaq, 21.3.2011 o 10:46

nemas za co, najlepsie by bolo aby si si to porovnal sam, je to velmi subjektivne porovnavanie a kazdemu sa moze zdat ine, a hlavne neviem ake to bude za sera, ale predpokladam, ze oba budu jedny s tych lepsich v tej cenovej kategorii. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Rempo, 21.3.2011 o 10:38

motaq, dnes o 10:15 Ďakujem za odpoveď. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sako80, 21.3.2011 o 10:34

vortex ti viem zohnať o aký typ máš záujem? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off premvadasz, 21.3.2011 o 10:29

Montaq ja som tiež skusal ten dalekohlad Vortex nevieš kto to predava na slovensku? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 21.3.2011 o 10:15

Rempo, k tomu porovnaniu s Kahles KXi. co sa tyka optiky, svetla a tak (skusane len v hale pri umelom osvetleni na FeHoVe) tak oba boli porovnatelne a nevidel som ziaden rozdiel (moj subjektivny dojem), kahlas je drahsi asi o 200 evri a ma len 25.4mm tubus, inak je zaujimava alternativa. Co sa tyka sera to zodpovedne neviem porovnat. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 21.3.2011 o 10:10

duralyt by mal byt aj u nas (v SR) dostupny za cca. 3 tyzdne, na cenu este musime pockat ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 20.3.2011 o 21:26

ostatne znacky ako pulsar, nightforce a podobne ma nejak nezaujimali. Co sa tyka pozorovakov tak ma dost sklamal swaro SLC. pozeral som 42 a aj 56 a za tie prachy no neviem velmi ma neoslnil. Co ma celkom prekvapilo bol dalekohlad vortex, celkom zaujimava kvalita. no a standard Leica je asi najvacsia spicka co sa tyka pozorovakov (moj osobny nazor), co stoji urcite za zmienku su dalekohlady minox BV je slabsi (porovnatelny s nikon monarch) ale BL a HG su uz o niecom inom, pekny cisty a ostry obraz, zaujimava cena, a ak nikon tak monarch x. samozrejme zalezi na co ten dalekohlad clovek chce, su aj lacnejsie, ktore splnia svoj ucel a na denne pozorovanie su uplne postacujuce. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 20.3.2011 o 21:19

vselico, v poctate presiel som vsetky znacky optiky, Docter so nenasiel a Meopta ma az tak nezaujimala a nechcelo sa mi v tom stanku vyckavat, bolo tam kopec ludi kvoli zbraniam. Co sa tyka optiky tak jednonacne u poskuhladov vedie swaro a zeiss, schmidt&bender je co sa tyka optiky tiez top ale co my trosku vadi (rovnako ako u zeiss classic) ze osnovy maju v 1. obrazovej rovine a teda sa menia so zvacsenim, mne sa to celkom nepaci, niekomu to mozno nevadi (napr. docter to ma trosku lepsie vymyslene lebo bod je v 2 rovine a osnova v 1 a tak sa meni len kriz a bod ostava maly) u S&B sa meni aj bod, nie je to velka zmena ale je. co som si vsimol u S&B Klassik u variabilov, a doteraz som si to neuvedomoval, je ze pri najmensom zvacseni sa zmensi priemer ucinny objektivy (urobi sa taky tmavy okraj) pri zvacsovani zvacsenia sa postupne strati. S&B Zenith uz tento jav nerobi a nevsimol som si ho ani u zeiss classic. co este stalo za to boli puskohlady leupold a novy ral VX-R, celkom zaujimave puskohlady, hlavne ovladanie bodu (podobny gombik ako u docter unipoint, aj ked nie uplne totozny) trosku hruba osnova ale inak vcelku fajn, svetelnost porovnatelna s VX-3 (niekde na urovni meopta). co ma trosku sklamalo boli puskohlady nikon, mozno aj tym ze som drzal predtym v ruke swaraka a zeiss, ale ak by som sa mal rozhodovat medzi leupold, vixen a nikon tak nikon by bol posledny, jediny rad, ktory stoji za to je monarch E aj ten ma velmi nepotesil a to pritom som mal dobre skusenosti s tymto puskohladom, tak neviem ci tie vystavne kusky boli nafigu (boli dost opotrebovane a otlcene) ale nie colkom my sadli. Vixenom nic nepokazis ak ti staci stredna trieda na urovni meopta leupold, nikon. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pandur1, 20.3.2011 o 20:59

:-))) aha, takže je to koliesko :-))), Čo bolo ešte zaujímavé? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 20.3.2011 o 20:56

to je len krytka na bateriu ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pandur1, 20.3.2011 o 20:47

Ďakujem, na fotkach som si všimol hore nejaké koliesko ak to je koliesko, je nad gombíkmi ktorými sa ovláda svetelný bod, to je čo? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 20.3.2011 o 20:33

pandur tak som bol dnes na FeHoVe a okrem ineho som pozeral aj ten Duralyt. co sa tyka puskohladu je to Zeiss, kvalita spracovania zodpoveda znacke, vyhoda oproti classic je, ze osnova je umiestnena v druhej obrazovej rovine takze sa nemeni so zvacsenim, novy sposob ovladania intenzity osvetleneho bodu je celkom prakticke a je nove u zeiss ovlada sa to dvoma gobikmi + a - takze len stlacis a drzis. Tubus 30 mm a standard zaruka 10 rokov, zatial len s jednou osnovou c. 60. no a nakoniec co sa tyka skla a svetelnosti, duralyt je max. s 50 objektivom. V hale kde som cez puskohlad pozel bol obraz pekny, svetla dost, ostry. pri porovnani s radom classic (zial len 7x50 variabil nemali vystaveny) polo pocit so svetelnosti dobry a povedal by som, ze nebol viditelny ziaden velky rozdiel. ake to bude za sera netusim, clovek z tej firmy co vozi zeiss do madarska mi bieco k puskohladu aj porozpraval a tak ako som predpokladal je to puskohlad, ktory ma cenou priblizit zeiss sirsim vrstvam (predpokladana cena v madarsku 1150 Eur 3-12x50 s bodom), no a sam ten clovek pripustil, ze to bude za sera trosku horsie ako s radom classic nakolko skla duralytu nemaju antireflexne vstvy multi coating. takze to je hlavny vplyv na cenu. osobne som mal s puskohladu dobry pocit aj ked nevedel som ho odskusat za sera (len v hale). vsetko zalezi od ceny, ak bude cena okolo 1000E (max. mierne nad) tak to bude dobra volba. skoda ze na FeHoVe nebol nik s Docterom chcelo by to porovnat. co sa tyka meopty tak meostar je na tom porovnatelne ak nie trosku lepsie (nepriame porovnanie len co si pamatam aky pocit bol s meostar), artemis je podla mna na tom slabsie. predpokladany cas dostupnosti v madarsku je zaciatok (hovori zeiss.de) polovica aprila (hovoril zastupca zeiss v HU). uvidime kedy bude k dispozicii u nas a musime trosku pockat na cenu, ako pisal sako chvilku to bude este trvat. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sako80, 20.3.2011 o 12:02

budem mať aj Duralyt s osvetleným bodom len musíte počkať ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pandur1, 19.3.2011 o 18:57

vihunt aj si pozeral cez, daj aj iné skúsenosti, porovnaj s meoptou. Inak cena je v Rakúsku asi o 100-150 E lepšia. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off vihunt, 19.3.2011 o 18:51

k predošlému komentáru:Zeiss Duralyt 3-12x50 ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off vihunt, 19.3.2011 o 18:50

info z výstavy Fehova:s osvetlenou osnovou na maďarskom trhu od apríla 2011-doporučená MOC 1.170,- eur.neviem ako u nás. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 19.3.2011 o 14:03

Ešte sa vrátim k tomu nikonu. Nikon má špičkové puškohľady držiace krok vo vývoji patrí určite top 10 značkám na svete. odkaz samozrejme za kvalitu sa platí ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pandur1, 18.3.2011 o 10:03

mne je ťažko povedať, nemal som možnosť skúsiť ani jeden z týchto puiškohľadov, a tiež by ma to zaujímalo, ako aj porovnanie základného modelu Dyralitu s podobným meostarom. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Rempo, 18.3.2011 o 7:47

Zaujimalo by ma porovnanie Kahles KXi 3,5-10x50 L a Zeiss Duralyt 3-12x50 s osvetlenou osnovou. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pandur1, 17.3.2011 o 23:52

a ani cena nie je až taká zlá odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pandur1, 17.3.2011 o 21:51

tak toto odkaz nevyzerá vôbec zle, ešte zistiť cenu :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pandur1, 17.3.2011 o 21:45

no to som si všimol aj ja. Idem pozrieť na nemeckú stránku. Musím sa vyskúšať cez to pozrieť ak by to bolo aj s osvetlenou, bol by to celkom zaujímavý kuker za tu cenu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 17.3.2011 o 21:44

podla stranky zeiss.de odkaz aj s osvetlenou osnovou, dynax je dynax na ich stranke je vselico a zaroven nic, nejak tam maju bordel asi prerabaju stranku, len nejak dlho. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pandur1, 17.3.2011 o 21:22

motaq - duralyt budú robiť, alebo už robia s osvetlenou osnovou. Ja som ich zatiaľ videl v Dynaxe len bez. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 17.3.2011 o 21:21

frido tak nikon je tunel ? :-DDD pobavil som sa :-DDD leupold dokonca amerika zlá :-D Samozrejme že Zeiss a swarovski krájú prvé husle na svete ,ale to všetci dobre vieme . Žial nie iba v kvalite a techológiach ale i cenách . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off pandur1, 17.3.2011 o 21:14

frido porovnával, resp. skúšal si aj duralyt? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 17.3.2011 o 21:13

frido zjavne si to nepochopil jager hovoril o zeiss conquest ktory je lacnejsi ako 700 Eur a ten je slabsi ako nikon a leupold, nehovoril o zeissoch dostupnych v europe. Takze skus citat. Inak Leupold a ani Nikon nie su az take zle ako si Ich vykreslil, a cena je tiez individualna, zalezi kde nakupujes. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off frido, 17.3.2011 o 21:08

Pre Jager 68.Ak porovnávaš Zeiss s fomeiom tak porovnávaš neporovna telné ako keby si porovnal trabant s BMW.Nikon je riadny tunel a aj cena prehnaná a leupold amerika ani jeden z menovaných puškohladov sa ku Zeisske nemôžu ani priblížiť.Porovnal som všetky menované puškohlady na výstave Budapešti a jednoznačne mi vyšiel najlepší Zeiss Skús si ich porovnať a uvidíš.Lovu zdar. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 16.3.2011 o 20:33

asi to bude nieco lepsie, je alebo bude to v ponuke aj v europe, ma to osvetlenu osnovu ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pandur1, 16.3.2011 o 20:24

niečo podobné, možno trochu lepšie by mohol byť aj ten Duralyt, výhodu vidím v tom, že duralyt má 30tkoví tubus. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 16.3.2011 o 20:10

v pohode. conquest nemusi byt zly ale netreba od toho ocakavat ze to bude uroven zeissu ci uz classic a uz vobec nie victory. cena odzrkadluje kvalitu. ale ak niekomu staci ze je to zeiss tak v pohode. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pandur1, 16.3.2011 o 20:05

Z toho si nič nerob, keď to čítam, tak to nechápem ani ja :-))) ja som zase zle pochopil tvoju vetu na názor ohľadne tých conquestov :-))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 16.3.2011 o 20:00

tak to sme dvaja. nemalo to byt vysvetlovanie skor upresnenie lebo je tu par ludi co by to zobrali doslovna. inak niekde so zahliadol taku informaciu, ze by mali byt k dispozicii aj classic diavari s osnovou v 2. rovine nevies nieco o tom? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sako80, 16.3.2011 o 19:57

mne to nemusíš vysvetľovať, ja to ovládam :))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 16.3.2011 o 19:53

sako pre doplnenie a upresnenie, k tej casti, ze je ich viac, nie celkom to plati, beriem spat lebo u Victory su na vyber obe varianty a s osnovou v 1. a 2. rovine. Ale u classic je to trochu inak. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 41-80 z 95 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov