Heming hunting
dnes je piatok,  3. máj 2024,  meniny má Galina,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:26,  dnes západ slnka: 19:00
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

stavač v horskom reviri - diskusia

autor: off selier
pridané: 7.1.2011 10:37

nazdar. chcel by som sa spytat niekoho ci nema skusenosti s pouzitim stavaca v horskom reviri dve tretiny je les a tretina je pole. prevazne s jelenou zverou a na drobnu zver nepolujeme. da sa tento pes vycvicit na spolocne polovacky na diviaky alebo solo polovku. alebo nie.viem ze stavace su na ine pouzitie ale ak ma niekto skusenosti napiste

počet zobrazení: 3 543
počet hlasov: 0
okruh tém: poľovné psy
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off marian476, 17.12.2011 o 6:08

Nerozumiem, preco chces pouzit stavaca v horskom reviri, skonci to tak, ze pes bude stat v cvingri a nebudes vediet co s nim, trapenie pre oboch, ideal je mat takeho psa, ktoreho vyuzijes, potom budes spokojny aj ty aj tvoj pes, je obrovske mnozstvo plemien, vzdy sa da nieco vybrat, skus si pozriet stranku SKJ (odkaz) a isto si vyberies, mne sa napriklad tiez pacia farbiare, ale ked nemam pre neho robotu, polujeme drobnu zver, tiez mi je ho zbytocne mat :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off cechurik, 17.1.2011 o 8:21

Ano Edulko, moze..ale nepochopil si ma..ja osobne by som to ako hospodar na spolocnej na diviaky nedovolila, ani "na cierno" (nie preto, ze to nedovoluje zakon, ale zdravy rozum) ..ale kazdy podla svojho uvazenia.papa ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 16.1.2011 o 22:37

Danielôčka stavač sa samozrejme dá použiť aj na durenie diviakou . Iba to zakazuje zákon . Takže pre tento dôvod je to neuskutočniteľná . Pekný večer. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off cechurik, 16.1.2011 o 17:45

ahojte, po dlhej dobe citam diskusiu a nad prispevkom tito81 sa mi rozum zastavuje...uplne suhlasim s andy8...selier, stavac je uzasny spolocnik, nemce su sice vacsie osobnosti ako vyzly, ale podla toho ako pises, sa ti velmi paci..preto nepredpokladam, ze by si sa na jednej strane venoval vycviku, vychove svojho stavaca, spravil si z neho uzasneho priatela a nasledne ho ohrozil polovackou na diviaky. Mne sice raz na spolocnej na drobnu pes vystavoval diviaka, ale to sme zistili az po tom, ked som mu dala povel vyraz..a miesto bazanta vyletel diviak...mne by sa krvi nedorezal a hned ako som sa spamatala, som ho odvolala spat...neviem, na dohladavky postrelenej zveri dajme tomu, ale stavac, nech je akokolvek dobry, nema na dobreho farbiara, alebo ine nato vhodne plemeno..jedna vec je lovecky instinkt psa (bohuzial aj ja s tym mam skusenost) a druha vec je podporovat vrodene vlastnosti psa suvisiace s polovnym zameranim daneho plemena..mozno by bolo fajn, keby si sa isiel pozriet na nejaky vsestranny memorial pre stavace, vacsinou prevazuju nemce a cast prac sa odohrava v lese...a tam jednak uvidis a jednak sa mozes porozpravat s vodicmi psov na ich skusenosti s nemcami..ja som zatial na polovackach odpozorovala pri nemcoch to, ze krasne vystavuju, hladaju, aport zavisi od preciznosti vycviku, ale vacsinou, co som mala moznost vidiet, velmi neposluchaju, ked ich chyti ich lovecky osial, neni ich aj 20min. ..ale je to vsetko o vycviku. Drzim palce pri vybere psa. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 10.1.2011 o 13:14

andy8 ok nechcelo sa mi tu rozpisovať :-D súhlasím ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off andy8, 10.1.2011 o 12:55

Ako som už nižšie napísal existuje do tvojich podmienok xy vhodnejších plemien,ale ked sa ti tak páči stavač tak vyskúšaj,ako sa vraví proti gustu žiaden dišputát.No počítaj s tým ,že jeho využitie bude obmedzené.Edu- stavače nemôžu robiť SD nielen kvôli výške,aj keby mali pod 50cm aj tak by nemohli,tiež nemôžu robiť PF.Takže selier,stavač tým pádom bude vlastne len pre tvoje súkromné potreby,nie pre potreby združenia,a možno sa od teba ako novoprijatého člena bude čakať,že si zadovážiš psíka z ktorého bude mať osoh celé PZ.Ja som to napríklad mal ako jednu z podmienok k prijatiu za člena.I z takého uhla sa treba pozerať pri výbere psa. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Edu, 10.1.2011 o 9:31

selier tu nejde vôbec o zvyk tu ide o nezákonnosť použitia psa vyššieho ako 50cm .Či je zákon správny alebo nesprávny to je debatu .Každopádne ak je platný mal by sa dodržiavať.Práve pre tieto dôvody je nemožné zákone používať stavača na durenie diviakov. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 10.1.2011 o 9:03

seller, nerob to len tak, nerob to kvôli nim ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 9.1.2011 o 22:14

Nie nedá sa používať ako durič ani používať na spoločných poľovačkách na diviaky . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Zigi9, 9.1.2011 o 20:52

mně se třeba vzhledově až tak nelíbí (až na nějaké vyjimky), ale na tobě je vidět, že tobě jo a jsi z nich nadšený, tak nedej na blbé kecy a pořiď si ohaře -budeš mít svého psa, který se ti líbí, kterého třeba budeš i nějak cvičit nebo využívat a bude prostě tvůj, bude to tvá srdeční záležitost. Bud svůj a tak to má být. Držím ti palce. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off selier, 9.1.2011 o 20:45

dakujem vsetkym co mi napisali ja osobne este nepolujem ale uz si robim papiere a polovacka ma velmi bavi. ja mam kopova, ale strasne sa mi lubia stavace- nemecky kratkosrsty stavac nadhera a potreboval som vediet ci by sa dali vyuzit.isto na individualu by bol super a aj na spolocnu by sa naucil. ale u nas je to nezvyk stavac na diviaky ked mame daxly a kopovy.ale su to nadherne psy asi ich zacnem chovat len tak a nie na polovku. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lanus, 9.1.2011 o 16:23

selier - ak sú stavače tvoja "srdcovka" v lesnom revíry na individuálnu poľovačku t.j.na posliedku aj dohľadávku sa môže dobre uplatniť "Malý münsterlandský stavač" ;veľmi však záleží od jeho správneho vedenia ! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 9.1.2011 o 15:53

So stavačom síce nemôžeš duriť, ale môžeš dohľadávať. Stavač si ťa stráži a pri pirši ti niekoľkonásobne zlepšuje zmysly. Vždy to však bude hlavne o tebe a tvojom konkrétnom psovi, nie veľmi o jeho plemene. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off tito81, 9.1.2011 o 15:52

Pre autura otazky - je to inteligentny pes vycvicis ho k svojej spokojnosti ak mas nejake otazky alebo chces ine info napis do posty. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off tome83, 9.1.2011 o 14:29

Aj keby som mal 10 rokov tebe to môže byť jedno pokiaľ mám argmuenty. Podstata chovu psov s PP je zachovanie povahovych a pracovnych vlastnosti psa. Nehovorim že stavač nieje dobrý durič, avšak bol vyšľachtený na vystavovanie zveri a nie na jej durenie. Ke´d pes dobre durí automaticky nemôže zver dobre vystavovať. Takže nech si každý používa stavača načo chce, ja aj tak tvrdím že v húštinách je to neobratný pes to znamená že aj diviak ho môže ľahšie rozpárať. Ak chceš psa čo ti bude duriť aj vystavovať, tak si kúp dvoch psov. P.S. nezabudni mi ešte napísať že stavač durí lepšie ako kopovy a potom sa už ja s tebou nemám o čom baviť ;) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off growler, 9.1.2011 o 13:22

tiez som nazoru pokial pes zvlada danu robotu,majtel je spokojny,tak preco nie.Znamy pouzival labradora a tiez sme horsky revir,ziadna mala zver s otvorenymi plochami a pes fungoval velmi dobre. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off tito81, 9.1.2011 o 11:24

to tomulino.... ked budes starsi a budes mat za sebou nejake skusenosti s plemenom nejakeho stavaca v horskom reviri napis zas....teraz sa nema s tebou o com bavit ....... PS zakon poznam nemusis sa bat. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Leon, 8.1.2011 o 22:10

naco si do lesa kupovat ferrari když tam líp jezdí land rover defender ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off tome83, 8.1.2011 o 21:29

to snaď nemyslíš vážne tu vetu ,,...skoda ze nemozu robit skusky duricov aj podla zakona..." stavač bol vyšľachtený pre vystavovanie zveri na durenie sú tu duriče. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off tito81, 8.1.2011 o 19:40

zdar my mame uz 3generaciu stavacov polovali sme v horskom r. ziadne pole ziadna mala zver su to neskutocne psy kopec inetelektu, ten prvy nevedel iba varit , paradne na durenie dohladavanie donasku zhodou vid foto v mojom profile aj na diviaky na spolocnej polovacke kde bol kopov anejake stajeraky to bol jediny pes co diviaky nasiel a duril, nikdy sa nestratia a neduria zver za 3 kopce ako kopov alebo bigl ak nepotrebujes ziaden papier ale chces super psa pre evoju potrebu nevahaj!!!!skoda ze nemozu robit skusky duricov aj podla zakona....... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off andy8, 8.1.2011 o 16:03

So stavačmi nemôžeš robiť duričské skúšky,takže spoločné polovačky nie.Je to pes na malú zver,ak ju v revíri nemáte neviem načo ti bude,azda len ako spoločník do revíru a dohladávky.Na dohladávky existuje tiež kopec vhodnejších plemien,celkove do podmienok aké uvádzaš je stavač asi najhoršou volbou zo všetkých skupín polovných psov.Plemeno si vyberaj nielen podla vzhladu ale hlavne podla zamerania na jednotlivé druhy zveri,do tvojich podmienok sú mojími favoritmi farbiare a duriče.Ak nie si polovník ako vidno v profile na prechádzky si môžeš zadovážiť hocičo,no počítaj s tým že psa na volno v revíri nemôžeš púštať ani ked je to polovné plemeno. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM