Heming hunting
dnes je štvrtok,  2. máj 2024,  meniny má Žigmund,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:27,  dnes západ slnka: 18:58
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

dokaze zlaty retriever vystopovat zviera - diskusia

autor: off Miki
pridané: 2.1.2011 12:33

dokazal by zlaty retriever vystopovat zvira pripadne vydurit alebo zdrzat


počet zobrazení: 3 193
počet hlasov: 0
okruh tém: poľovné psy
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off VanFCR, 19.1.2011 o 9:14

traper1...retriver nie je spolocenske plemeno, aj ked sa tak casto vyuziva. Zijem medzi retrivrami dost aktivne (vycvik, skusky, praca na polovackach) nieco vyse 5 rokov, rukami a pred ocami mi presli desiatky pretoze sa okrem ineho venujem aj vycviku pol. psov a ver tomu ci nie, je to rovnako polovne plemeno ako kazde ine. Akekolvek polovne plemeno, ked sa mu nebude clovek vhodne a dostocne venovat bude na nic. Keby bol retrivre tak na nic ako pises, nepouzivali by sa aj na ine pachove prace v sluzbach policie ci vojska. Lenze vies, pes je len zivy tvor a ked je v lese prenho nieco zaujimavejsie ako jeho pan, nema dovod ist po jeho stope...a to je potom zrkadlo vztahu pretoze retriver od prirody je pes ktory sa na svojho gazdu prirodzene navazuje velmi silno. A to ze susedov zajac neprezil je bud chyba povahy (bol s pp? z akej chs? ) alebo zlych navykov (co mu bolo a nebolo v stenacom veku dovolovane v ramci hry, nemusi byt totozna cinnost, staci len v principe podobna) atd atd...zhrniem to takto...mam retrivra, popri nom som spoznala aj ine plemena psov, "ziskala" som s novou rodinou durice aj farbiarku a myslim si, ze retriver bude mat u nas vzdy miesto. Ma svoje vyuzitie, rovnako ako kazde ine plemeno, len ludia obcas chybia, ked so psa chcu mat univerzala za kazdu cenu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kubik856, 18.1.2011 o 21:08

Miki keď už chceš aby tá diskusia nejako vyzerala, tak: 1. Napíš to po slovensky,a po 2. s dĺžňami a mäkčeňmi a s interpunkciou vôbec. Má to oveľa lepší vkus a aj ti na to možno niekto odpovie :D aj ked je to otázka pre 10 ročného poľovníka :D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off traper1, 18.1.2011 o 20:11

tak ja som vyskúšal retrivera a poviem vám ak nie je vedený od mala na takéto účely je v lese úplne stratený. Ten môj mal asi 1,5 roka a nebol schopný ma vystopovať na 50m. Potom som sa mu ukázal, kričal menom, ale nič. Ešte že dokázal po vlastnej stope sa vrátiť, ale susedovi otvoril zajačinec a zajac to neprežil. Takže asi tak. Je to vedené ako poľovné plemeno, ale civilizácia zohrala svoju rolu. S kľudom Angličana by som ho zaradil medzi spoločenské plemená. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 18.1.2011 o 19:21

zviera :-D ba dokonca zvira :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off VanFCR, 18.1.2011 o 19:19

po dlhsej dobe pozeram diskusiu a toto je uz 3.tema, ktora ma donutila pozriet na vek autora a vyvolala lahky usmev :D ...zlaty retriver je hlavne prinasac, ako polovne plemeno dokaze dohladat postreleny kus hoc akeho zvierata, ak je k tomu vedeny, ale prilis stara stopa nie je jeho domena, skor cerstva a par hodinova este ako tak. Vydurit a zadrzat urcite nie, nie je to duric. Ak sa najde, tak je to len vynimka z plemena a to potom stoji za uvahu nad povahou jedinca ci vobec splna standard. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Rempo, 2.1.2011 o 16:16

mne minule vystopoval kanárika v klietke úplne sám..)) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 2.1.2011 o 13:51

:-D na obnovci určite ak neni teda uplne slepý :-D Mna by zaujímalo čo si predstavuješ pod pojmom zviera? :-D a vystopovať ?:-D Lebo vystopovať jeleňa a diviaka je dosť veľký rozdiel aj pre špeci farbiarov . Zlatý retríver je výborný vodák,spoločenský pes ,slepecký pes a používa sa pre svoj výborný nos na vyhladávanie výbušnín a drôg . Veľmi univerzálne plemeno. Takže zviera :-D vystopovať určite dokáže nejaké :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off tome83, 2.1.2011 o 13:35

ešte založ aspoň dve ďalšie témy ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM