Heming hunting
dnes je sobota,  27. apríl 2024,  meniny má Jaroslav,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:36,  dnes západ slnka: 18:51
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

grandle - diskusia

autor: on hunter73
pridané: 21.12.2010 13:32

ahojte... neviete mi poradit ako zbrusit a vyleštiť grandle???jednym slovom upravit??? lebo mam doma a chcem si ich nejak skrašlit...

počet zobrazení: 12 124
počet hlasov: 0
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
on hunter73, 4.2.2011 o 22:51

aha mne to doslo az teraz:DDD ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bobo1, 4.2.2011 o 22:34

hunter73 ten komentar bol pre matuslm (-:(-: ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off cita, 4.2.2011 o 21:00

A co na nich chceš zbrušovat a upravovat? Ty se používají takové jaké jsou, akorát zlatník si odřízne kolik potřebuje... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on hunter73, 4.2.2011 o 20:40

bobo1 : dik za komentar ktory si pridal ale ja som sa pytal neco ine:DDDDDDDDDDDDD ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bobo1, 4.2.2011 o 17:56

GRANDLE alebo kelce sú horné očné zuby z jeleňa alebo jelenice. Najvhodnejšie grandle na výrobu šperkov sú grandle zo starších zvierat, ktoré sú pravidelne obrúsené a tmavo sfarbené, čiže pálené. Grandle z jeleňa sú väčšie ako grandle z jelenice. Vyberáme ich čo najskôr po ulovení zveri , pričom dávame pozor ,aby nedošlo k ich poškodeniu. Pri ich vyberaní použijeme väčší masívny nôž, ktorého hrot zasunieme pod koreň grandle a zavážením ju uvolníme z hornej čeľuste. Vyvarujte sa násilného vyberania grandlí pomocou klieští alebo iných nástrojov, ktoré najčastejšie zapríčiňujú ich poškodenie. Po vybratí treba grandle čo najskôr očistiť od zbytkov tkaniva a krvi. Po umytí v studenej vode, ich osušíme a starostlivo odložíme. Takto ošetrené grandle sú pripravené k výrobe šperku. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Zigi9, 4.2.2011 o 17:35

si to zadej do googlu nebo stačí na těchto stránkách, taky to taky určitě najde nějakou fotku ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off anonym, 4.2.2011 o 17:21

a čo su to grandle ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on hunter73, 1.2.2011 o 22:53

auvalon: dakujem za tvoje informacie...ešte si to 4,5 krat prečitam aby som to pochopil:))))a potom uvidime:) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on hunter73, 1.2.2011 o 22:52

edu nevedel som že godi robi taku peknu pracu:D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Auvalon, 22.1.2011 o 21:10

Zdravim, som tu novy, ale na toto viem odpoved nakolko som to uz par krat robil. Rezat sa daju lupienkovou pilkou s listom na kov (musi mat jemne zuby), hrany sa daju zrazit aj pilnikom. Na lestenie odporucam bielu lestiacu pastu a mechanicku lesticku s filcovym kotucom. Da sa pouzit aj minivrtacka (odporucam znacku PROXXON) spolu s bavlnenym alebo filcovym mini kotucikom. (Vrtacka nesmie mat moc velke otacky, aby grandle nezhoreli :)) Da sa pouzit aj zelena pasta urcena pre strojarsky priemysel, ale treba davat pozor, aby grandle nespalilo. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Edu, 22.1.2011 o 15:25

Osobne by som to zveril do rúk odborníka šperkára . Jeden excelentný šperkár i fotograf je i tu na lovu zdar Ivan Godál alias Godi. Tiež som kupoval od neho .Krásnu prácu robí.odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov