Heming hunting
dnes je piatok,  19. apríl 2024,  meniny má Jela,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:50,  dnes západ slnka: 18:40
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Vlastnosti poľovníka - diskusia

autor: off Vlado2406
pridané: 19.9.2007 9:25
1, Poznať dobre život zveri, prírodu a staré poľovnícke obyčaje
2, Lásku k prírode a zveri prejavovať ochranou a starostlivosťou o prostredie v ktorom
zver žije
3, Pri love sa správať rozvážne, dodržiavať zákon a neloviť zver nečestným spôsobom
4, V kolektíve byť ochotným a družným
5, Vzorne sa starať o poľovníckeho psa
6, Zabraňovať znehodnocovaniu zveriny (včasná dohľadávka)

Sebakriticky sa zamyslite, dajte ruku na srdce a povedzte si:" Som taký? "
počet zobrazení: 4 968
počet hlasov: 0
okruh tém: poľovníctvo
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off Edu, 4.10.2008 o 12:05

Moja odpoveď je tu :
odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 13.5.2008 o 17:26

Roberto je to u mna totálna neznalosť .Lebo krmna linka je viacero prikrmovacích miest v linke aby sa zabranilo olupavaniu a ohryzu porastu . Nie krmítko aj ked uctihodných rozmerov .Čiže diametrálne odlišne dve veci. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MAX2, 13.5.2008 o 11:07

No, keď idem na strelecké preteky vojenských veteránov, tak idem v maskáščoch so znakom Slovenského zväzu vojakov zálohe. Keď organizujeme akciu z tohoto zväzu na strelenici, zase v maskáčoch. Ak ale idem na poľovnícku akciu, tak oblečený ako poľovník. Ak to niekto ešte nechápe, tak oblečenie je u poľovníkov súčasťou tradícií. Tie si myslím treba ctiť, uchovávať a upevňovať. Poľovník v rifliach je ako návštevník opery v rybárskom plášti a čižmách. Nie som ani tak proti maskáčom, rifliam (nepredpokladám nové a značkové..), pokiaľ ich používame na tie najhrubšie práce v revíri, kde sa normálne poľovnícke oblečenie zničí, alebo znehodnotí. Na oficiálne poľovnícke akcie, poľovačky, spoločné poľovačky treba chodiť podľa môjho názoru poľovnícky ustrojený. Dnešný trh ponúka aj lacnejšie nohavice ako za 3.000,- a bundu za 5.000,- . Stačí si len vybrať. Ak už teda nemá nikto na normálne poľovnícke oblečenie, ktorým dáva na na javo aj svoj vzťah k poľovníctvu a jeho tadíciám, tak k tomuto už ťažko niečo povedať. Toľko môj názor k tomu, čo odznelo v posledných príspevkoch a k tomu, čo uvádza Vlado. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Vlado2406, 13.5.2008 o 8:46

Roberto- na jednej strane máš pravdu,že oblečenie poľovníka dobrým nerobí,ale na druhej strane keď poľovník ide vyobliekaný ako vojak aj ja si o ňom pomyslím svoje,ide o reprezentovanie poľovníctva ako takého.A taktiež nevidím dôvod prečo by sme sa nemali porovnávať s inými krajinami EU.A nejde iba o oblečenie,ide o celkové zachovávanie poľovníckych tradícii a chápania poľovníctva.Potom bude aj verejnosť chápavejšia.Veď pre príklad si nemusíme ísť až tak ďaleko,stačí do susedného Česka,už u nich je to na vyššej úrovni. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on roberto, 12.5.2008 o 16:48

Chlapi nič v zlom, ale také veci ako oblečenie a poľovnícka terminológia by mali byť až na poslednom mieste v tejto diskusii, no bohužiaľ je to naopak. Edu s tou krmnou linkou si myslím, že to nie je až taká obrovská neznalosť poľovníckej teórie. Martinhruska porovnávať Rakúsko a napr. vých Slovenko je podľa mňa asi dosť nezmyselné. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off FLATretriver, 12.5.2008 o 16:20

ako velmi je vlastne dôležité vybrať správne oblečenie pre poľovníka ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off FLATretriver, 12.5.2008 o 14:15

o tom oblečený je to zaujímavé , ja som už videl poľovníkov aj v rifliach ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 10.5.2008 o 13:32

No hlavne by mal mať základne vedomosti s polovníctva .Nie nazvať toto odkaz krmnou linkou . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off lejzr, 17.2.2008 o 12:08

anulcek1. Aj ten tvoj známy je poľovník? Ak nie je tak nech si radšej ten názor nechá pre seba. A ak je tak to asi tvrdí z vlastnej skúsenosti a nech nesúdi podľa seba ostatných. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off anulcek1, 16.2.2008 o 14:48

moj známi vraví POLOVNIK JE REGISTROVANY PYTLIAK..... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off martinhruska, 14.2.2008 o 19:41

Sme poľovníci a nie vojaci. Choďte sa pozrieť do krajín EU, napr Rakúska, ako tam chodia oblečení poľovníci. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bodo1948, 4.2.2008 o 20:33

martinhruska viem,že polovníci by nemali nosit maskáče,ale nie každý má na 3000-ové nohavice,5000.ovú bundu.Ja mam aj to aj to,ale aj tak najradsej chodím v maskačoch.Nové si nechavam na slavnostnejsie prilezitosti. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dalo00001, 4.2.2008 o 18:58

martinhruska mozem sa ta spytat preco? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off martinhruska, 25.1.2008 o 17:42

k tým starým poľovníckym obyčajom, by som chcel povedať len toľko: prosím vás, nenoste do lesa a na poľovačky MASKÁČE. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off gabrielSO, 15.1.2008 o 18:47

Poľovnicky pes má mať priestor a v paneláku ho určite nemá,hoci sa budeš o to snažiť akokoľvek,pes potrebuje rod.dom slobodu pohybu,žiadný náhubok keď s ním ideš vonku,nestači aby si ho zobral ráno a večer vyvenčiť a ruku na srdce, keď chodiš do zamestnania tak nemáš niekedy ani chuť ani čas v dnešnej dobe sa oňho postaráť.Toto je môj názor i hoci veľmi rád by som mal psa,ale v bytovke určite nie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off miro56, 15.1.2008 o 17:20

gabrielSO, prečo si myslíš že poľovnícky pes do paneláku nepatrí?
Podľa čoho si tak usúdil? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bowhunter, 9.1.2008 o 9:57

Nikto nie je 100%-ný, ale snažím sa, a dúfam že aj väčšina z nás. Ak nie, aspoň to sem nepíšte, lebo fórum čítajú aj nepoľovníci. A podľa toho si potom vytvárajú názor na poľovníctvo... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dalo00001, 8.1.2008 o 21:43

a čo zvnútra, zamysleli ste sa aj nad tým či to tak je naozaj? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Vlado2406, 24.9.2007 o 8:39

Ja tiež nie som taký ako je tam uvedené... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dano1955, 21.9.2007 o 21:34

2406 ruku na srdce! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Vlado2406, 21.9.2007 o 7:55

Nemyslím si to a mnohí mi to tu aj dokazujú... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dano1955, 20.9.2007 o 20:25

vieš aký je rozdiel medzi čistým svedomím a dynosaurom?oba druhy vyhynuli! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Vlado2406, 20.9.2007 o 12:11

Vystihol si to Štefan,ide mi len o to,aby sme sa nad sebou zamysleli.Či si skutočne môžeme s čistým svedomím povedať "Som dobrý poľovník",ale to asi nemôže nikto a ten kto to o sebe tvrdí je podľa mňa s tých horších. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MAX2, 20.9.2007 o 6:30

Vlado, vyjadril si to v absolútnych veličinách, ktoré nikto nedosahuje. Ale aj snaha sa cení. Čím viac sa človek približuje k týmto ideálnym vlastnostiam, tým lepším poľovníkom k prospechu prírody a poľovníctva je. Vo všetkom mám rezervy. Snáď v bodoch 3 až 6 som na tom najlepšie, ale v ostatných dvoch bodoch sa ťažko môžem hodnotiť. Tu mám dosť veľké rezervy. To musia hodnotiť iní čo ma poznajú. Ale myslím, že o to Ti nejde. Podstatné je podľa mňa nad týmiti vlastnosťami sa zamyslieť a snažiť sa vo svojom živote o ich formovanie a naplnenie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off gabrielSO, 19.9.2007 o 19:39

Bod 1,príroda je večna škola,Bod 3 nestrelím ja strelí priateľ,nezavidim mu,Bod 4,z družnosťou už asi prehaňame,najme po poľovačkach,Bod 5 bývam v paneláku a podľa mňa poľovnícky
pes sem nepatrí,Bod 6,bez 100 % dohľadávky z lesa neodchádzam. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off milank, 19.9.2007 o 18:17

Nie,nie som ani ja.K bodu 1,dobre poznať život zveri-ešte poriadne nepoznám.K bodu 3,pri love sa správať rozvážne-raz som to nedodržal.K bodu 5,zatiaľ ho ešte nemám,ale raz to príde... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM