Heming hunting
dnes je utorok,  23. apríl 2024,  meniny má Vojtech,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:43,  dnes západ slnka: 18:46
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

9,3 x 74 - diskusia

autor: off polovnik10
pridané: 8.12.2010 18:33

9,3 x 74 ake mate skusenosti z tymto kalibromn do akeho reviru je dobry ako reaguje zver po zasahu atd..

počet zobrazení: 4 287
počet hlasov: 0
okruh tém: zbrane
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off army9, 8.2.2011 o 20:11

Ani to nemusi byt az take drahe . Treba kupit starsiu ZKK s vyslahanou hlavnou a na nej potom dat tu hlaven vymenit . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MSmarian, 3.2.2011 o 18:51

Iboo, takáto úprava bude drahšia ako cena Blasera v štandarde ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 3.2.2011 o 2:55

Conty : musíš to urobiť proste tak ako ja, kúp si novučkú napr. CZ 550lux a okamžite si v nej daj vymeniť u puškára hlaveň :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MSmarian, 2.2.2011 o 21:22

kaliber 9,3 x 62 vyrába Blaser ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MG42, 2.2.2011 o 21:21

Conty: Máš predstavu kto momentálne vyrába zbrane v kalibri 9,3X64? Akosi sa neviem k nej dostať. Videl som len používané zbrane v Nemecku a to ZKK 600 a Mauser 66./ Obidve 9,3X64/ V prípade ZKK to nechápem lebo nikde takýto kaliber neprezentovali. Osobne by sa mi hodila maximálne ťažká M 03 bez mieridiel. Úplne sparťansky model. Čo myslíš? Ďakujem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off baxik, 16.1.2011 o 12:46

zalezi,na co to chces pouzit,a na aku vzdialenost chces strielat,ja mam 7x65 a strielam s posedu vatsinov na 60-70m,vysledok poskodena a zaliata divina,stacila by mi znizena rychlost a tazsia gula, vyrobcovia uz na to prisli a znizuju rychlost a zvatsuju kalibre striel,vid 45 blaser,a tak jeto aj s 9,3kou naco ti je v nasich podmienkach zvysit rychlost uz aj tak rychlej gule,raniva aj tak dost a iba zvysis hematom ,staci si pozret ako vyzera diviak po uloveni jednotnotnou strelou,ranivost obrovska poskodenie minimalne ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off conty, 15.1.2011 o 23:37

baxik ok ja mam 9,3x62 takze viem ake je to super strelivo, pouzivam tiez RWS tug 18g. prave preto napredujem tomu vecsiemu kalibru 9,3x64 aj ked ako vravi edu je predimenzovany. na nase pomery je mnoho inych kalibrov, to je skor take reprezentativne samozrejme pre tych co maju na to ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off baxik, 14.1.2011 o 18:04

conty ked opakovacku tak radsej 9,3x62 je tam lepsi a sirsi a lacnejsi vyber streliva ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off finko, 14.1.2011 o 16:56

Edu prečo predimenzovaný? Podľa mňa do lesných revírov ako stvorený. 300WM, 7mm Rem Mag, 8x68S su podľa mňa predimenzované. Ale to je iba môj názor, každý máme obľúbené niečo iné. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on lanus, 14.1.2011 o 16:51

conty - nič v zlom ,ale komory na 5;6; resp.8 nábojov mávajú podľa mňa revolvery ?! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 14.1.2011 o 11:25

Neviem do akého revíru je vhodný ,ale pre Slovenské polovanie je predimenzovaný. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off karasivan, 14.1.2011 o 10:59

finko neviem, neskusali sme este RWS, tuto sezonu spekulujeme nad RWS TUG, tak potom dam info, ked sa nieco postasti strelit..inak mne sa celkom pozdava Norma Vulkan, ten chcem taktiez vyskusat v mojej 6,5x55SE a 8x60S.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off conty, 14.1.2011 o 0:14

Ja som tiez uvazoval o tomto kalibri ale priklonil som sa k 9,3x64 koli vecsej enrgii,ale hlavne aj koli tomu, ze 9,3x74 je R a myslim ze robia iba gulove dvojaky,alebo kozlice a nie komory na 5 nabojov Skus popremyslat aj nad 9,3x64 RWS Tug-19g rychlost strely na 100 metrov 720m/s a energia na 100 metrov je cca 4925joul ustova je o tisic viac. Netreba sa báť, ze je to velky kaliber, poskodenie diviny je uplne minimalne akurat to nie je lacne. Vela zdaru!!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Xanta, 13.1.2011 o 21:59

Ja tiež vlastním tento kaliber zatiaľ som s tým strelil len pár diviakov a jednu jelenicu. Takmer všetko ostalo v ohni so strelami Norma Vulkan 15g, ktoré si prebíjam sám. Teraz som zohnal strely SPEER HOT COR, ale s tým som ešte nič nestrelil. Keby mal niekto nábojnice rád by som ich odkúpil. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off finko, 13.1.2011 o 19:21

Karasivan: Tvoj názor na strelivo RWS? ja som zatial úplne spokojný. Odporúčal by si niečo iné? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off karasivan, 13.1.2011 o 19:03

Baxik vacsinou vsetko pekna komora, farbit zacali kusy az po cca 30 metroch a presli kludne okolo 100 metrov, niektore sme ani nenasli alebo az po dlhsej dobe niekde daleko v reviry.. Ja toto vsetko ale pripisujem nevhodnej strele, iank podla mna excelentny kaliber do lesneho reviru.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off finko, 13.1.2011 o 18:50

Vlastním guľovú kozlicu v tomto kalibri. Skúsenosti s ňou mam síce zatiaľ iba jednu sezónu, ale podarilo sa mi z nej zopár kusov streliť (jelenia, danielia, diviačia, muflonia). Kaliber je vhodný do revírov kde sa vzdialenosť streľby pohybuje približne na hranici max. 100 - 120 metrov. Drobné prekážky (konáriky, tráva a iné)nie sú vôbec žiaden problém pre tento kaliber. Ja používam strelivo RWS Uni clasic 19,0g so strelou TUG. Všetko čo som strelil ostalo v ohni alebo iba na krátkej únikovej vzdialenosti do 50 metrov. Väčšinu energie strela odovzdala vo vnútri zveri a preto aj výstrel bol maximálne v priemere 3 cm. Podliatiny v mieste okolia vstrelu alebo výstrelu takmer žiadne. Ak niekto uvažuje o kúpe zbrani v tomto kalibri môžem vrelo doporučiť. Treba si však uvedomiť že strelivo vyššej kvality nepatrí medzi lacné záležitosti. Ale čo už je dnes lacné. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off baxik, 4.1.2011 o 18:19

karasivan a ako po tom priestreli farbili,to by ma zaujimalo,skus nejake podrobnosti kde boli zasiahnuty a ako dalekop odbehli ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lovec84, 4.1.2011 o 16:10

Podelte sa o skúsenosti. Ja tiež uvažujem o kúpe tohto kalibra tak by som sa niečo rád o ňom dozvedel. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off BystraLovec, 3.1.2011 o 14:11

Prečo idete do takých veľkých kalibrov? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off karasivan, 3.1.2011 o 9:04

V tomto kal. sa nám neosvedčil Norma Oryx..príliš tvrdá strela, ktorá prestreľuje zver takmer bez rozkladu..pri srnčej by to ani tak nevadilo, tam skoro všetko v ohni, ale diviak, vysoká takmer stále dlhá dohľadávka, aj keď zásahy boli veľmi dobré.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off tajfi, 8.12.2010 o 22:00

toto je bez komentára.... super kaliber. len nepoužívať ľahkú strelu ,hlavne na srnčie. 18,5g.....a hotovo. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off walther, 8.12.2010 o 20:55

Tak na skusenosti s tymto kalibrom som zvedavy aj ja..... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov