Heming hunting
dnes je sobota,  18. máj 2024,  meniny má Viola,  spln: 23. máj 2024,  dnes východ slnka: 04:05,  dnes západ slnka: 19:20
IBO výpredaj

Jelenie ručadlo - poraďte pri výbere - diskusia

autor: off polovnik43
pridané: 8.12.2010 15:27

Chcel by som sa opýtať či by ste mi nevedeli poradiť, ktoré jelenie ručadlo je lepšie?? Rozmyšľam o kúpe medzi ručadlom Faulhaber a Maďarský roh. Keďže som začiatočník prosím Vás skusenejších o radu.

počet zobrazení: 4 827
počet hlasov: 0
okruh tém: poľovníctvo
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off blyskac1, 30.9.2015 o 23:05

Uplna spicka na vabenie jelenov je roh z afrického kudu, ale asi Vas bude odradzat jeho cena ktora je asi 6 nasobna oproti klasickym rucadlam pouzivanych u nas ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off milan49, 30.9.2015 o 22:05

Keď som čítal komentár "lukas01315" spomenul som si na zážitok pred pár rokmi. Cez deň som bol s kamarátom koncom ruje iba počúvať dozvuky. Po chvíli čakania sa naozaj ozvalo ručanie. Tak falošne a hrozne som v živote nepočul ručať. Obaja sme sa zhodli, že to nemôže byť ani poľovník, jedine nejaký turista to skúša prvý krát. Keďže to bučanie sa približovalo, boli sme zvedaví kto sa vynorí. Na naše veľké prekvapenie z mladiny vyšiel mladý jeleň šestorák a pokračoval. Ak nevidím a nepočujem, tak neuverím. Môj komentár nebol celkom k téme / nič som ti neporadil/ ale nemusíš sa obávať, treba len cvičiť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bakchus, 30.9.2015 o 19:45

Mam devanu aj roh a mám aj plastový roh, používam hlavne devanu. Voľakedy som sa na chate často snažil napodobňovať hlas jeleňov a učil som sa tak ako píše operak. Skúšal som to cilindrom z petrolejky a potom ešte plastovou trobkou kónického tvaru s vrúbkovaním ktorá pochádzala z nejakej fabriky na nite niekde na východe. Mala bohový zvuk. Používal ju starý otec a otec ju používa doteraz. Niekto mal podobnú tému na tejto stránke a východniary takéto trúbky poznajú ako písali. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pavian, 30.9.2015 o 8:36

Peter10, je postačujúce ;) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lukas01315, 29.9.2015 o 15:22

tak tak ako pise operak nikto uceny z neba nespadol :) ja som tiez do tohto roku poriadne ani nevabil kedze stale si vravim odplasim to atd.. ale naucit sa to chcem a pokroky dufam ze uz zacinaju tento rok navabenych par jelenov uz mam aj ked si myslim ze bucim ako jalovica kedze stareho jelena unas sa neoplati ani vabit a zacina to celkom fungovat aj ked niekedy sa netrafim do tonu a chvilku jelene rozmyslaju co je to za tvora :) mal som volsky roh lenze je cely zly zle spracovane tak som si zaobstaral faulhaber a uz to je fajn :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Peter10, 29.9.2015 o 13:54

Zdravím kolegovia. Vlastníte niekto jelenie ručadlo od DEVANY /skladacie/ a ako ste sním spokojný ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozef, 17.9.2012 o 22:26

Ak chceš niečo podobne ako mam vo fotkách tak daj vedieť.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off exc125, 17.9.2012 o 21:40

je to tradiciou a je to pekné ručat na volskom rohu ručat na plastovej trubke je super je to zvučné ale z etického hladiska volský roh. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pavelb, 17.9.2012 o 20:50

...tak ktoré ručadlo teraz "letí"? Videl som aj novinku od DEVANA, ktorá sa cca podobá na FAULHABER, ale radšej sa spýtam ... Ď. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off polovnik43, 10.12.2010 o 18:39

diky marcony ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off marcony, 10.12.2010 o 17:46

zo srdca ti to prajem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off polovnik43, 10.12.2010 o 14:09

marcony verím že to bude tak aj umňa ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off marcony, 10.12.2010 o 12:42

myslel som to presne tak ako pise operak. najprv natrenovat sice to chce hodiny a hodiny pocuvania a pozorovania ale stoji to za to. po case to chytis do hrdla a rucadlo uz tomu da len tu spravnu farbu. po kvalitnom treningu ti garantujem ze prides do doliny zatvoris oci a podla rucania jelena si budes vediet predstavit co prave robi. je to trosku smiesne ale nejak zacnes rozumiet jeho reci. aspon takto to bolo v mojom pripade. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hunter2, 10.12.2010 o 12:01

odkaz tuto má kamarat a je super ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off polovnik43, 10.12.2010 o 11:51

Andrej ďakujem za radu určite pôjdem do toho ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off operak, 9.12.2010 o 21:32

Chlapi jelení hlas nemal na začiatku školy nikto z nás.Nemal ho ani Robo Štanceľ.Základný predpoklad pre zvládnutie ručania je mať hudobný sluch a schopnosť napodobňovať.Poznám skvelých jeleniarov,ktorí však nevedia zaspievať čisto ani"horí" a tak to vyzerá aj s ich ručaním.Ja som sa učil ručať nie s cd-čiek ale od jeleňov. Sedel som na grúni a napodobňoval ich hlas až raz prišiel ten deň ,kedy to bolo celkom dobré.Takže ak máš hudobný sluch a nedáš sa odradiť od prvých neúspechov tak choď do toho.Nikto učený z neba nespadol:-)) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

off marcony, 9.12.2010 o 15:12

suhlasim s lubenkom, pokial jeleni hlas nemas v hrdle tak to ani neries. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off polovnik43, 8.12.2010 o 19:58

Diky za rady kolegoviaa ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubenko, 8.12.2010 o 17:16

Andrej ti velmi dobre poradil,ale pokial nebudeš vediet dobre napodobnit ručiaceho jelene tak ti bude akekolvek ručadlo na nič ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off operak, 8.12.2010 o 16:56

Ja osobne preferujem ručadlo s maďarského stepného dobytka.Pokiaľ sa rozhodneš pre kúpu tohto typu ,treba sa pozrieť ako je urobené.Sústrediť sa musíš na stenu ručadla či je správne tenká.Pri konci by mala byť menšia ako 1 mm.Len také ručadlo má tú správnu rezonanciu.Dĺžku doporučujem okolo 60 cm.Faulhaber je ručadlo s umelej hmoty,s veľmi slušným zvukom na môj vkus trošku makkým.Výhodou je určite skladnosť a jednoduchšia modulácia zvuku rozťahovaním a sťahovaním ručadla.Ci sa rozhodneš pre jedno alebo druhé nespravíš zle.Nezanedbateľná je i finančná stránka.Roh je nepomerne drahší.Veľa úspechov prajem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

reklama

prvá škola vábenia jeleňovZelené zápisky z poľovníckych chodníkov (Egon Gočár) 2.diel
Poľovníctvo TEREM