Heming hunting
dnes je štvrtok,  2. máj 2024,  meniny má Žigmund,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:27,  dnes západ slnka: 18:58
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

AJD -Pomoc - diskusia

autor: off Hunter308
pridané: 30.11.2010 22:27


dobrý večer!




Ja by som sa chcel informovat ohladom cvicenia psa. Mám AJD jelenia červen ma 14 mesiacov,minulý týžden som bol s ním na SD a spravil to horko tazko v 3.cene.



Ja by som ho chcel dat do chovu.ale na to ho potrebujem mat v 1.cene.ako na nom badám tak sa mi zdá ze sa boji diviaka...Ked som s nim v pohone tak za srnami ide aj ich zabreše za dančou tiez ale za diaviakmi nie...ani za nimi nejde a ani nezahlasi..Ani zahasnuteho diviaka.Pri oplotku ho zahlási aj to len ked s nim niekto je. Potreboval by som od Vás radu ako ho naučit aby sa nebál alebo proste nech dúri.Dakujem

počet zobrazení: 1 931
počet hlasov: 0
okruh tém: poľovné psy
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off Hunter308, 4.12.2010 o 19:54

dakujem za rady !mate pravdu,treba este pockat ten rok dva a potom sa uvidi ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off cosar, 3.12.2010 o 10:09

Može niekto poradiť kvalitnú chovnú stanicu naAJD, farba čierna s pálenim? Mám záujem o kúpu šteniatka v jari. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off yegi, 3.12.2010 o 8:33

Ako píše andy,vo veku 14 mesiacov si na psíka moc náročný.Máš ho so SD,tak to využi a poľuj a poľuj a uč sa s ním,a on sa bude učiť pri Tebe.Nič nestratíš, ak ho uchovníš ako 3ročného.kynologii zdar. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off andy8, 2.12.2010 o 17:21

Ahoj,v prvom rade gratulujem aspon k tej 3. cene,mohlo to byť aj horšie.Sám najlepšie vieš,aké disciplíny ste pokašlali,takže docvičiť,dotrénovať a pevne verím že o rok,dva to bude lepšie.Ja vidím problém práve v tom,že si sa skúšok zúčatnil skoro ,lebo 14 mesačný psík nemôže byť dostatočne utvrdený v práci s diviakmi.Z toho plynie aj tá bojazlivosť-opatrnosť.Chce to čas.V rámci výcviku samozrejme rázne odvolávať zo stôp iných ako diviačích,na diviačích zasa chváliť,povzbudzovať,robiť umelé stopy s diviačou raticou či kožou,a sem tam oplôtok,no nie často,aby mladému psovi diviak nezovšednel.Ak to v psovi je,úspech sa časom dostaví.Môj prvý kopov do 3-och rokov!!! tiež slabota,dnes má 7 rokov a potrhaný od diviaka bol už 6 krát.Jednoducho pes musí na niektoré veci dozrieť sám,a u každého jedinca je to rôzne ako dlho to bude. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM