Heming hunting
dnes je štvrtok,  2. máj 2024,  meniny má Žigmund,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:27,  dnes západ slnka: 18:58
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Jagoš a srnčia - diskusia

autor: off zelenac
pridané: 25.11.2010 18:09

Mám problém, moja jagoška je neskutočne splašená za srnčou. Na začiatku honu sa väčšinou srnčia hádže ako prvá za honcov a moja jagoška si to páli hneď za ňou a potom mám problem ju nájsť lebo má aj mneší problem s vracaním sa, aj keď sa to už pomaly lepší. Ak ju v hone vyvediem na predpokladane miesto zdržiavania sa diviakov a vypustím až tam, tak je to v pohode ak narazí na diviaky, pracuje výborne, no akonáhle sa objaví srnčia tak ide po nej ako zmyslovzbavená, nedá sa odvolať zo stopy a ani ked jej skrížim cestu tak sa nedá chytiť. Neviete mi nejak poradiť? aby sa to dalo aspoň nejak obmedziť lebo to že je ju ženie je prirodzené ale tak aby ju to za ňou až tak veľmi neťahalo...

počet zobrazení: 1 607
počet hlasov: 0
okruh tém: poľovné psy
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off brandys, 27.11.2010 o 13:23

pre kopoviar17:skús sa pozriet na tento odkaz určite si niečo vybereš. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on martin82, 26.11.2010 o 21:59

toto iste mi robil jazvecik v jeho mladosti.prestal som ho vodit k ulovenym kusom srncej,lovit ju pri nom a dohladavat srnciu.bravaj ju na posed lov diviaky a srncia prestane byt pre nu zaujimava.a este sa nauci aj klud pred zverou.nnechaj ju dohladat aj ked ostane v ohni.par spolocnych polovaciek a nauci sa nevybiehat s pohonu.je mlada potrebuje skusenosti a tie dostane len na polovacke. s elektrikou sa ti moze stat ze ju nedostanes od nohy.neboj ona dozraje vybehnesi 50m a vrati sa.prajem ti krasne polovnicke zazitky s jagoskou.lovu zdar! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bundes, 26.11.2010 o 21:58

Souhlasím s brandýsem.Jen maličkost,co nejčastěji sní lov a ona se uklidní.Neznám vyhrabaný plemeno jen páníčky co ho nezvládnou. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on kopoviar17, 26.11.2010 o 20:05

co stoji obojok?? cca? musím ju to nejak odučiť aby si nevsimala srnciu..pracuje pekne, skončili sme v 1 cene na durckych a to ma len 1.5 roka....odavaha najlepsia zo vsetkych psou na skuske aj durenie ...len ta srncia ma stve... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off brandys, 26.11.2010 o 18:57

pre kopoviar17,tak skús obojok použit pri dúreni srnčej z fenkou samozrejme sa nič nemá prehánat že ju necháš obojkom kopat až kym jej z toho nešibne,stačí iba kratky impuls a ona sa skľudní,kopov je už taky ak nemá čo durit tak duri aj srnčiu,ak na začiatku honu narazí skor na srnčiu ako na diviaky tak je to v háji,z vlastnej skúsenosti. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off zelenac, 26.11.2010 o 17:18

no zastreliť by som ju určite nezastrelil,a fakt obdivujem človeka ktorý zastreli poľovne upotrebiteľného psa len preto, že behá za srnčou (to asi človek nebude, s ľudskosťou to nemá nič spoločné), skôr by som skúsil ten obojok, len neviem či ho niekto má v mojom okolí... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off brandys, 26.11.2010 o 11:29

Ja som mal tieš fenku Jaga ale tento problém som nemal,aj ked natrafila fenka na srnčiu zver,tak po chvíľke sa vrátila spet,svoju fenku som naučil sa vracat na svoju stopu respektíve pach od mojích stop které zanecháva každy,nechal som ju pustenú na voľno ked niekam odbehla dalej tak som sa jej jednoducho schoval a ked ma dlho nevidela tak prostě po tej ceste odkiaľ bola vypustená sa vrátila spet a podľa čuchu zo stop ma našla.Inač si skús kúpit alebo požičat od známeho elektrický obojok tento ti určite pomože.Fenku by som prozatím nestrieľal,to není riešenie.veľa štastia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on kopoviar17, 26.11.2010 o 11:18

mam mladu kopovku,duri vsetko,ratane srncej a to ma rozculuje,len keby som pouzil ten obojok ci by to nemalo exekt ze by nedurila nic... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off veroslavorlovsky, 26.11.2010 o 10:13

Jurko hned bych ju nestřílál !Měl sem jagoša a ten si srnčího ani nevšímal.Trvalo mě to týden - deně sem chodil do revíru s cílem dostat sa k srnčímu co nejblíž.Pak s dobrým větrem vypustit pséka ať sa za srnčím rozběhne a trochu si zahlásí a pak šup elektrika.Stačil týden a mohl sem s temperamentním Jagem chodit bez vodítka po revíru , mezi psama atd.A ten Jag mě v 5ti měsícoch vyhnal lišku z nory a vyaportovál liščata-takže žádný měkoň-)) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Zigi9, 25.11.2010 o 21:01

pouštět ji až když jsi v prasatech a jinak jedině zastřelit - typický vyhrabaný jagoš, tak jak to popisuješ, prostě klasika no ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov