Heming hunting
dnes je štvrtok,  2. máj 2024,  meniny má Žigmund,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:27,  dnes západ slnka: 18:58
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Panasonic a telepredsadka - diskusia

autor: off dodo129
pridané: 24.11.2010 17:04

Ahojte


Vie mi niekto poradiť?Rozmýślam o telepredsadke na panasonic FZ8.Rozhodujem sa medzi panasonicom LT55E a že vraj kompatibilným olympusom tcon17.Máte nejaké skúsenosti?Keby som použil olympus akú redukciu by som musel použiť?Bola by to redukcia od panasonicu la2e alebo od olympusu cla11?


Ďakujem


počet zobrazení: 2 285
počet hlasov: 0
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off canisdirus, 1.12.2010 o 12:00

Určite treba porozmýšlať a najlepšie odskúšať.Tá moja kombinácia je bezproblémova. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 1.12.2010 o 11:53

No Vlasto dík za info sú to KKT :-D mne to už vrtalo v hlave :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off batuska, 1.12.2010 o 11:13

edu ta sigma nema 4,5 v celom rozsahu...na heureke je to nespravne uvedene....4,5 je iba pri 120mm pri 400 je to uz 5,6...canisdirus scasti mas pravdu...moja zena teraz tu predsadku pouziva na videokamere...moze malinko vyuzivat zoom...tak 1/4 z celeho rozsahu...ja som na FZ30 s orginal predsadkou musel mat nastaveny max zoom...inak tam ta vinetacia bola...suhlasim, ze s inym typom fotaku (objektivu) mozno troska zoomovat...ale ozaj iba troska :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off canisdirus, 1.12.2010 o 9:29

Edu-ok,veď ja sa nehádam s tebou.Ja viem že si písal že nemáš skúsenosť s predsádkou. batuska-nemusí tam biť nastavené maximálne ohnisko,teda aspoň v mojom prípade nie.Je pravda že pri malom,respektíve žiadnom zoomovaní je vidieť čierne okraje predsádky,ale to je skutočne možno iba v prvej tretine zoomu.Konkrétne v mojom prípade keď som fotil zver nad 5-7 metrov odomňa,tak už s tým probém nebol.Iba keď bola bližšie.A to je málokedy.A koniec koncov fotka sa dá vždy orezať :-).To samozrejmä vravím o svojom foťáku a vybavení. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 1.12.2010 o 9:14

batuska clona 4,5 po celom rozsahu je pecka nadložením jednej clony by mohla byť ostrosť veľmi pekná . Veľmi slušná vecička . Nemal som to možnosť prakticky odskúšať a na recenzie ja nedám vôbec . Keď som čítal rozdiel medzi pevnou 400 canon clona 5,6 a 100 - 400 ktorú mam ja nechal som sa zlákať na pevnu . porovnaval som stovky foto ale rozdiel som nenašiel a ak tak v totálkom výreze tak zanedbatelný že som pevnu 400 f 5,6 predal okrem toho mala ešte viacero nevýhod ostrenie od 3,5 m oproti 1,8 m u zoomu to je napríklad u vtáctva z krytu veľmi podstatná záležitosť . Tiež nemožnosť zazomovania si je problémom . Posledný veľký rozdiel bol ,že nebola zastabilizovaná oproti zoom sklu . Takže recenzie vôbec nečítam je to iba skrytá reklama nič viac nič menej. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off batuska, 1.12.2010 o 8:28

dodo129...ak nasadis predsadku tak zoomovat nemozes....vzdy musis mat nastavene maximalne ohnisko, pretoze ak ho skratis rohy ti vyplni cierny tubus predsadky a v strede ti zostane viditelny iba kruh...to je zial dalsia dan za predsadku...je pravda, ze vo photoshope sa da aberacia odstranit alebo zmiernit a ak fotis do raw je to jednoduchsie...uff edo....si ma potesil, ze sigma robi taky zoom s pevnou clonou 4,5....ale na heureke maju chybu... spravne ma byt Sigma 120-400mm f/4,5 - 5,6 APO DG OS HSM ....ten objektiv trocha poznam a myslim, ze canon je na dlhom konci pri min clone o nieco ostrejsi...ale za tu cenu je to fajn sklicko...suhlas... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 1.12.2010 o 8:06

Frajerka tú aberáciu odklonovavala pracne potom vybrusila ešte aj kresbu :-D Ale zasa tak ako Mia vie v adobe narabať vie málokto .Ja teda určite nie . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 1.12.2010 o 7:52

Keby si mal zrkadlo poradil by som ti super objektív za 686€ dokonca lepší ako moj canon 100 - 400 . Sigma má na trhu zastabilizované sklíčko 120 - 400 okrem optickej stabilizácie je vybavený HSM super rýchlim ostrením aby toho nebolo málo pracuje od clony 4,5 po celom rozsahu . Tak to je bomba ! Sigma 120-400mm f/4,5 APO DG OS HSM odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dodo129, 30.11.2010 o 23:19

Batuska Ako si to myslel nemožnosť zoomovať.S clonou som osobne ešte nefotil.S predsadkou to je nutnosť? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dodo129, 30.11.2010 o 23:08

Ďakujem Vám všetkým za postrehy, objednal som Tcon 17 na kružok od panasonicu tak potom sa ozvem Majte sa ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off batuska, 30.11.2010 o 21:49

dodo129...panakom s predsadkou som fotil i ja do doby, kym som si kupil zrkadlo...edu ma pravdu, ma to svoje nevyhody, ale ak nemas moznost vymenit objektiv a potrebujes zvacsit ohnisko, je to dobra volba.....ja som pouzival orginal LT55 a nejake fotecky najdes i u mna v galerii - hladaj fotky s Panakom a ohnisko 888mm - tu aberaciu tam vidis na fotke muflona...tie fialove oramovania okolo konarikov, ale myslim, ze ak fotis pre radot tak to nevadi...u mna bola vacsim problemom ta slnecna clona a nemoznost zoomovat...clonu som vyriesil nasadenim takezo umeleho tubusu z ventilatora na bedne od PC...sedel akurat :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off Edu, 30.11.2010 o 20:13

Canisduris faktom je ,že ja narozdiel od teba nemám skoro žiadne skúsenosti s telepredsádkou, lebo som ju nikdy nevlastnil . Takže ja som iba teortizoval . Ty máš praktické skúsenosti s kamarátom takže to je rozdiel. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off canisdirus, 30.11.2010 o 15:19

Ozaj ... zabudol som.Mám telepredsádku Tcon17 na mojom Olympuse a tá pasuje na medzikrúžok na Panasonic ktorý má acer82.Ale neviem či Olympus cla11 pasuje na Panasonic.To sme neskúšali,ale asi bude lepšie kúpiť originál. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off canisdirus, 30.11.2010 o 15:13

Servus,fotím s predsádkou už rok a nebadám žiaden problém ani zníženú kvalitu snímok.Myslím že to nijako neovplivňuje výsledný efekt.Acera 82 poznám,chodievame spolu do terénu a tiež sa nikdy nesťažoval.Ale vyrieš si potom nejakým spôsobom clonu,bude ti chýbať,ak nemáš na foťáku program do protisvetla.V každom prípade iba odporúčam. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off parohac222, 27.11.2010 o 17:05

edu mohol by si mi v skratke vysvetlit co je to ta chromatcka aberacia?? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 27.11.2010 o 16:22

No veď uvidíš potom mi povieš ako to facha ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dodo129, 27.11.2010 o 16:06

Edu Pozeral som na foto acer82, ktorý fotí s telepredsadkou a nie je to až také zle.Samozrejme že to nemôžno porovnať so zrkadlovkou. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 27.11.2010 o 14:17

Podľa mňa z toho budeš sklamaný ,ale to je iba môj názor. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dodo129, 26.11.2010 o 20:30

Ahoj Edu No počitam s tým, ale že vraj to nie je až také hrozné, tak dufam, že z toho nebudem sklamaný. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 26.11.2010 o 14:38

Predsádka je závislá iba od závitu . Musíš sa však pripraviť na chromatickú aberáciu ,vinetáciu a nadhodením clony lebo bude brať svetlo čo bude mať za následok dlhší čas . Tiež technická kvalita fotky rapídne klesne . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM