Heming hunting
dnes je štvrtok,  2. máj 2024,  meniny má Žigmund,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:27,  dnes západ slnka: 18:58
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

gulovnica Brno Z vaše názory a skúsenosti s touto zbraňou - diskusia

autor: off Michalbe
pridané: 24.11.2010 14:37

Prosil by som o názor a podelenie sa so skúsenosťami ku guľovnici zn. Zbrojovka Brno Z celopažba vo veľmi dobrom stave a ku kalibru 6,5x57.

počet zobrazení: 20 077
počet hlasov: 3
okruh tém: zbrane
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off dede, 26.1.2018 o 8:00

V tých časoch sa zbrane vyrábali zo železa, teraz zo šerbloviny ...

dať hlas príspevku | počet hlasov: 19

komentáre

zoradiť
zobrazené 41-80 z 95 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off michal89, 3.12.2014 o 13:37

také názory ako má Lišiak som mal asi v 17 rokoch ked som chodil na poľovačku so starkým a počúval rady poľovníkov narodených pred druhou svetovou vojnou :) dnes je doba iná, velký výber polovníckej výbavy na trhu, ak by som mal kúpit staršiu zbran, tak su to jedine kombinovane zbrane od výrobcov ako su Ferlach, Krieghoff, Sauer... jediné čo je výborné aj po rokoch od čechov sú guľové kozlice Brno super, avšak aj tie museli okopčit od Merkla. Ku kalibru 6,5.. dovolím si nesuhlasit s blaserom, po komorovej rane ani vecsia zver neodbehne viac ako 100 metrov, vecsinou však 30 až 50 m od nastrelu, samozrejme komora sú srdce, pluca, zadna komora pečen a nie že buchnem na stred rebier a potom sa dotyční cuduju že im to uteka na kilometre..samozrejme je doležity aj vyber streliva pri tomto kalibri... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dusab, 2.12.2014 o 11:08

Kombinacia dobra, zalezi akak montaz bola, resp. je na Zetke teraz a ci si to ta zbran zasluzi...v akom je stave. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Brianxxx, 1.12.2014 o 22:06

Ahojte,poprosim vas o radu-mam rezervovanu kupu Zetky 6,5x57 bez montaze a optiky-chcel by som na nu osadit Meoptu R1R-3-12x56 v kombinacii s montazou MAK resp. ERA Recknagel.Jedna sa o dobru kombinaciu resp. aku montaz by ste zvolili?Vopred diky moc za rady a pomoc. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dusab, 26.11.2010 o 20:30

Ono sa to vola "trhova ekonomika"...vsetko ma taku cenu za aku sa to preda, resp. kupi... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mirosz, 26.11.2010 o 15:49

preco sa stale kvoli tomuto zelezu tak zerete k.... ved ak sa to niekomu polubuje a predpokladam ze dnes ak nieco kupujem to odskusam a striela to k strelcovej spokojnosti tak kde je problem v cene ? ale ved mu to snad nikto z vas nebude platit ak je niekto v stave dat za to od 200 - 1000 eur je to jeho problem nie ved je tu kopec kde coho co ma podla mna uletenu cenu ale ak sa to preda tak je cena ok nie ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Blaser300VM, 26.11.2010 o 14:20

Takze ospravedlnovat sa nemusim, ked som spravne pochopil a uz len na okraj napisem, ze Blaser uz mam par rokov a nikdy som ho necistil castejsie ako raz za rok. K teme. Na Z-tku sa vybodni a nechaj ju majitelovi, nech sa s nou vytesuje, ked Ti ju nepusti za max 200-250 €. Kaliber 6,5 nie je moc vhodny pre zaciatocnika, ked sa nechces tulat po horach a dohladavat. Aj po dobrych ranach zver odbieha a musis si dobre rozmysliet, kam umiestnit ranu. Na komoru max na lanstiaka. Vsetko ostatne vacsie je treba na miechu zasahovat. Bodka. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Lisiak73, 26.11.2010 o 13:41

Ak si mysliš že preto že maš Blaser ju nemusíš čistit tak sa za par rokov asi pekne sklameš.A chcem ta poprosit aby sme už na seba nereagovali.Podla teba Ja som ten čo"On je spokojny, ved uz mal aj vzduchovku v ruke, tak vie o com hovori. :o)))) Asi este nezistil, ze nielen v Cechach a v Rusku sa vyrabaju zbrane"To bola prva rekcia na mna.Tak sa nečuduj že som tak reagoval ja.Majme svoje nazory ,a ak vieme vhodne poradit zakladatelovi temy,tak je to len dobre.Vkonečnom dosledku sa aj tak musí rozhodnut sam.Tymto by som to rad uzavre...Pozdravujem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Blaser300VM, 26.11.2010 o 13:30

Ked mi napises, co si mal Ty okrem tej Z-tky a s cim si ju mal moznost porovnavat, tak sa Ti ospravedlnim aj ja. Len tak mimochodom, 6,5x57 mam aj ja a polujem s nou aktivne. A ked uz pises o udrzbe, minimalne od septembra sa vozi moja puska v aute a nebola cistena. Aj teraz je tam vo dne v noci na dvore. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Lisiak73, 26.11.2010 o 13:24

Rada pre"Michalbe".Určite ta zbran stoji za uvaženie.Zober ju na strelnicu a vyskušaj.Pri tychto ročnikoch naozaj dost zaleží na udržbe.A čo je doležite!Material s ktoreho boli vyrobene dnes čeke zbrane ani zdaleka nedosahuju!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Lisiak73, 26.11.2010 o 13:21

O.k.Za toho obmedzenca sa ospravedlnujem.!Berme to teda tak že každy ma svoj nazor.Naozaj to radšej nechajme.Mne osobne je toto smiešne:-). ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Blaser300VM, 26.11.2010 o 13:20

Ty debil, ked si ma nazval obmedzenec, to si ma pochvalil? Chod si preluskat nieco Z polovnickej kapsicky. Dufam, ze si toho pana aj vyfukol za odmenu, ked si od neho preberal ten klenot. Mohol to brat ako pridavok, ked si uz bol taky spokojny s nakupom. Musel ti dlho mavat. :o))))) Aj tebe prajem vsetko dobre. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Lisiak73, 26.11.2010 o 13:12

Dalej toto hodnotit nebudem.Myslim že sam si sa zhodnotil dost vystižne.A uražat ta tiež nebudem.To je mimo naležitej urovne.Nech to zhodnotia čitatelia:-)Prajem vela uspechov v polovačke:-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Blaser300VM, 26.11.2010 o 13:04

Nastastie mame Google, lebo naozaj mi to meno nic nehovorilo. Takuto literaturu ja naozaj nemusim a priznam sa ti debilko, ze som este v zivote ziadnu poviedku tohto typu nedocital, nieto este kupil, hoci som sa naozaj snazil a zacal som s velkou odhodlanostou. Vzdy zmaknem tak dva-tri odstavce a na viac sa nezmozem. Dusu uz nemaju ani pneumatiky na autach, tak neviem naco ju pouzivas pri tej tvojej humpore. Pouc ma prosim. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Lisiak73, 26.11.2010 o 12:43

Mam rad obmedzencov ktory tu pisu a tvaria sa že su vševediaci sveta:-))).Nevidel si tu zbran.Nestrielal s nej a posudzuješ."Blaser300"Ano!Myslim Teba!Podla mna zbran ma mat aj dušu.Ale tomu ty nemožeš rozumiet.Jej povodny majitel bol Bohdan Muller.Ale pochybujem že Ti to meno niečo povie.Ta zbran naozaj vobec nebola otazkou penazí.Ale nechajme to.Nerad sa takto konfrontujem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off brandys, 26.11.2010 o 12:08

Táto zbran určite není špatná ale 800 euro je prehnaná cena.V ČR kúpiš za 400 euro. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lovecccc, 25.11.2010 o 22:20

Bago.... s tej kompletnej zbrane zahod tu 4x cajsku ..... co tu ľudia nejdú predať za 150 ečiek a máš flintu len za 650 :) v 100%stave po 60-tich rokoch .... Ako nehovorím ..že je to haraburda .. loviť sa s tým dá dokonca aj 4x kukárom ... uplne spoľahlivo ...na bežné poľovnícke vzdialenosti.. o tom nepochybujem .. ale tá cena je prehnaná .... TO len tu v SR sa našlo pár mudrcov .. čo ich.. z noci do rána osvietilo ...čo to majú doma za zazrak a pri predaji pýtajú prehnané groše ... pár dalších chytrákov ... si prečíta inzerát a uvedomí siže aj on má doma podobný klenot ... a už sa bijú cifry od "brucha" ...a potom si daných podnikateľov aj susedia v ČR uťahujú ... myslím že to bolo na lovectví .cz .. že sme sa tu zbláznili a za tie flinty pýtame toľko peňazí.. ked u nich to išlo po 10 000...Potom to už niektorým došlo .. kúpili tam a tu to predali raz tak drahé.. dokonca neviem či nie 3x lebo vtedy okolo 1000e bola cena ... viem kamarát sa tomu venoval a smial sa z nadšencov.. ktorý to od neho brali z otvorenou hubou ..po tom čo im vyrozprával narýchlo pripravený príbeh ... kde ..čo.. ako s ňou pozažíval .... Mal som to aj ja nejaké roky nazad ..celopažba ,8x57JS veľmi dobrý stav .. no stála v skrini ..sem tma som to vytiahol ..kopalo to ako svina ...rana tiež ako s kanoona ...nejak som nebol nadšený ...potom to šlo z domu ...... jednému známemu za 200eur ....aj to neviem či veľa nebolo........ ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Blaser300VM, 25.11.2010 o 21:51

walther, ako mozes takto krivo a nicim nepodlozene ociernovat ten zazrak, co vysiel zo sikovnych zlatych ruk ceskych majstrov. Kolki uzasni ludia tu stracaju sebaistotu a neopodstatnene ich nahlodava cervik pochybnosti. Neveriiiiim, ze to co si napisal sa zaklada na pravde a keby aj, tak je to nepodstatna malickost, lebo ked uz odistujem, tak ci tak uz chcem strielat, zver je precitana a som na vsetko pripraveny. Samozrejme okrem Lisiaka, s tym nepohnes. On je spokojny, ved uz mal aj vzduchovku v ruke, tak vie o com hovori. :o)))) Asi este nezistil, ze nielen v Cechach a v Rusku sa vyrabaju zbrane. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Lisiak73, 25.11.2010 o 21:40

Mam Zetku 6.5 x57 a som absulutne spokojny!!Odpuručam každemu.Je ročnik 1949 a nastrelom sa určite vyrovna novej Českej zbrani.Aj ked sa niekto možno na tom pousmeje,ale ja viem čo hovorím.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off walther, 25.11.2010 o 20:15

mal som Tu cast drzat v rukach Z-ky v povodnom stave....Na oko vyzerali fajn. No zo siestich mi dve odpalovali pri rychlom a razantnom odisteni... Dakujem u mna toto nieje zbran. nehovorim ze vsetky maju tu vadu ale myslim si ze by to bola velka nahoda ak by prave mne padli do ruk vybehane kusy! Mam dojem ze rok vyroby mali 46-47 a boli to 8x57čky. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bago, 25.11.2010 o 19:17

lovecccc: treba čítať medzi riadkami, hovorím o Z-ke za 800E ktorá je v 100% pôvodnom stave + optika a montáž. čiže kompletná zbraň:D určite lepšie ako dať 750-900E za novu (holú!) CZ-tu zo súčasnej produkcie:) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lovecccc, 25.11.2010 o 18:14

bago......a na to si kde prišiel ??? Z-ka bola a je v pohode zbraň ale cena 800 Eur je prehnaná ! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off bago, 25.11.2010 o 17:58

zachovalá Z-ka, s čistou hlavnou,pôvodným černením a optikou za cenu 800eur je plne AKCEPTOVATELNE ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mirosz, 25.11.2010 o 16:59

walther ak niekto cenu za akukolvek zbran akceptuje co je na tom nemyslitelne ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off walther, 24.11.2010 o 20:03

kaliber je OK. ale zbran by som kupil radsej novu..... urcite za nu pyta niekto 800eur. :-) nemyslitelne.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Poacher, 24.11.2010 o 16:58

Výborný kaliber, inak mirosz má pravdu trávu neznáša, ale ostatné je super. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mirosz, 24.11.2010 o 16:11

ak si to odskusal a striela to presne a nebudes do toho cpat s/b nie je problem len troska fajnova gula co jej nesmakuje akakolvek trava ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bago, 24.11.2010 o 15:16

koľko ľudí toľko chutí.....alebo inač koľko ľudí toľko názorov :) kaliber perfektný ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie stara "Z" (autor: milanko12).

off dusab, 14.5.2009 o 8:27

Tazko povedat, ale vseobecne by mala celopazba mat nejakych 50cm (tolko ma moja-original), polopazby boli spravidla 55 a 60cm. Vzhladom na dobu kedy boli vyrabane vznikalo ale mnozstvo variantov. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie stara "Z" (autor: milanko12).

off andy8, 12.5.2009 o 19:05

Aky je dlzkovy rozdiel hlavni medzi polopazbou a celopazbou u Z-etky? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie stara "Z" (autor: milanko12).

Príspevok presunutý z diskusie stara "Z" (autor: milanko12).

Príspevok presunutý z diskusie stara "Z" (autor: milanko12).

Príspevok presunutý z diskusie stara "Z" (autor: milanko12).

Príspevok presunutý z diskusie stara "Z" (autor: milanko12).

Príspevok presunutý z diskusie stara "Z" (autor: milanko12).

Príspevok presunutý z diskusie stara "Z" (autor: milanko12).

Príspevok presunutý z diskusie stara "Z" (autor: milanko12).

Príspevok presunutý z diskusie stara "Z" (autor: milanko12).

Príspevok presunutý z diskusie stara "Z" (autor: milanko12).

off milanko12, 13.11.2008 o 14:36

iboo k spusti ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie stara "Z" (autor: milanko12).

off milanko12, 13.11.2008 o 14:35

jaro1 aj ja som majitelom :) ale jednoducho som chcem vediet aj nazory inych majitelou vies? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 41-80 z 95 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov