Heming hunting
dnes je piatok,  3. máj 2024,  meniny má Galina,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:26,  dnes západ slnka: 19:00
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Sú chovatelia poľovne upotrebyteľných psov dostatočne oceňovaní na spoločných poľovačkách ? - diskusia

autor: off Lesky
pridané: 17.11.2010 2:46

Myslíte si , že sú chovatelia poľovne upotrebyteľných psov dostatočne oceňovaní na spoločných poľovačkách? Nestalo sa už niektorému z vás, že váš pomocník odbehol za zverou a kolegovia sa hneď po skončení pohonu presúvajú na druhý a na psíka nikto nečaká aj keď celý úspech poľovačky veľa krát závisí na ňom?

počet zobrazení: 3 391
počet hlasov: 0
okruh tém: poľovné psy
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off 650525, 14.1.2012 o 14:17

Odmeňovanie rieši v našom PZ Domáci poriadok!Chodievam na poľovačky ku kamarátom a nepožadujem za psíka odmenu,ale mňa poteší hodnotenie psíka jak od kamaráta tak aj od jeho kolegov.Mám ASS dve sučky a ich úspešnosť pri poľovačkách na malú zver sliedenie,dohľadávka a aportovanie to je radosť pozerať.V našom PZ na Spoločnej poľovačke na 10 strelcov je poľ. upotrebiteľných 4-5 psíkov a to je krásna poľovačka.Môj kamarát hovorí-jeden dobrí psík je lepší,ako traja honci.(bez urážky) LOVU ZDAR!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off veroslavorlovsky, 14.1.2012 o 13:47

Zdravím Vlasto...jo to potěší,že si negdo uvědomí,že bez tvojich pséků by teho kusa nebylo...Ať sa daří! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off laik, 13.1.2012 o 22:09

Každý prípad je individuálny a jednodznačne odcudzovať schopnosti cudzích, či preferovať svojich pomocníkov býva často nemiestne. To platí aj o nás samotných. Podľa môjho názoru, ak majiteľom psíkov nepoďakujeme za ich výkony, námahu a zodpovednosť, tak radšej pomlčme, nemáme právo ich kritizovať. Každý psík je svojou povahou a schopnosťami iný, vynaložená námaha a práca jeho chovateľa s ním by nemala byť degradovaná podobnými hodnoteniami, ako v tejto diskusií. Je to len na nás, každý sme iný. Každý máme právo na názor, nie na jeho správnosť. To, ale platí aj pre mňa. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off vlastimidurcik, 13.1.2012 o 11:44

Pozdravujem :-) Slavo ( veroslavorlovsky), mne sa po úspešnej dohľadávke jeleňa stalo to, že som musel od rodičov odcestovať a ani som si nič u miestnych poľovníkov nenárokoval. O to bolo moje prekvapenie milé, keď mi ocino volal za týždeň, že sa zastavili poľovníci a priniesli výslužku s pozvaním na poľovačku :-)). Poteší :-)). Čo sa týka zabehnutých psíkov, zažil som aj to, že keď kolegovi zabehli SK po prvom pohone za vysokou, on sám nešiel do druhého pohonu a čakal psov. Poľoval v cudzom revíri ! Ale aj s ochotou prerušiť poľovačku a čakať na psov ( bez ktorých by to určite nešlo ). Postupne sa hafani vrátili a poľovali sme ďalej. Je to len a len na ľuďoch ako pochopia význam psov v lese pri poľovačkách. Ak ak sa psík zabehne na dlhšie, mali by sa nechať na posledných miestach jeho odbehnutia osobné veci a tie potom chodiť kontrolovať po čase. Videl som a zažil, že pes potom ležal na majiteľovej veci a čakal na neho. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dlbvvp9, 13.1.2012 o 11:02

Dá sa počkať. U nás keď skončí pohon, čakáme aj tak na strelcov, kým sa presunú a nastavia na ďaľší pohon. Až potom sa presúvame a nastavujeme my honci so psíkmi. To ešte keď zoberiem že sa niečo v tom predchádzajucom pohone strelí, tak pol hodinku určite čas je. A ak je psík trošku zabehnutý tak by mel do pol hodinky určite prísť. Užil som si to aj ja jednu polovačku s vyčkávaním, ale prišla. Teraz už pochopola čo je jej úlohou a nemám problém. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bundes, 17.12.2011 o 16:53

Marian 476,taky se tim utěšuju.:-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off veroslavorlovsky, 17.12.2011 o 16:44

variantů sů placené psí smečky,kteří vedů profesionálové,v německu běžné,v západních čechách to už také funguje a na moravě vím o jednom vůdci,který to také tak praktikuje...bohužel né všeci psi na naháňkách sů hodni nějakého ocenění u nekerých je vidno že sů v leči prasata tím že nenápadně s ocasem mezi nohama odcházajů-)))...těžko oceňovat.Jiné je to u dosledů postřelené zvěře a to by mňa zajímalo jaká je praxe u vás ...Mám dohledaných dost kusů se svojíma psama a většinů za poděkování,ale sů tací,kteří bez upozornění na druhý den donesů nejaké tokilo masa z onoho dohledaného kusu,který by bez psa zhnil nekde v chrůští,masa má kolik chcu ale toto chování potěší...Jak je to teda u vás??? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jaruj88, 17.12.2011 o 8:35

mne sa to aj viac krat stava.. ale čo čas nespomalíš... tento rok nam už uhýnulo 5 psov :/ 2 sa stratily po prvom pohone a nečakaly ich a šly do druheho a psi ostaly na spodnom a ked sa už ten druhy skočil tak už boal tma a aj ked tam prišly ale neskoro psi tam neboly :/ ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off marian476, 17.12.2011 o 6:20

poziciam si motto od sokoliarov : "Nelovime pre korist, ale pre vsetko krasne okolo toho" - a my psickari sme taki isti :-) Odmenou je uz samotna polovacka a uzasne zazitky, ktore nam nas pes poskytne, myslim ze to by malo stacit kazdemu ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rhoods, 21.11.2010 o 13:45

dakujem, a psa nikdy neodsudzovat!on sa moze postupne vypolovat=prestane stracat ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 20.11.2010 o 21:00

Tak to je potom super .To ti gratulujem . Nech sa teda darí. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rhoods, 20.11.2010 o 17:48

u nás toho snehu neni, a gro čo chodí do pohonu u nás su jazvečíci,niektori zabehnu,iný sa drzi pred honcami....každý je iny,moja je behava-to znamena ,ze obcas sa strati skoro vzdy aspon v jednom pohone ale do 15min je spat popripade sa vraca na miesto kde sme sa naposledy videli,kedze ked ju vypustim je zazrak ked ju za polovacku zbadam....a pracuje myslim,ze solidne... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 20.11.2010 o 14:23

Huaaaaaaaaaa možno panička povie manželovi . Drahý až teraz si na sto % poľovník taká som šťastná že máš toho jazvečíka :-D . Rhodoods problem je ,že tie jazvečíky behajú po srnčej a blafkajú stále obyčajne . Druhý je ,že keď je nakydané snehu čo je u nás skor vždy ledva chodí po majiteľovej stope . Tak každý pes nie je na všetko.Kopov tiež nevleze líške do brlohu. Keď nie je sneh dá sa robiť aj s jazvečíkom . Zatiaľ som nevidel ešte jazvečíka ktorý by diviaky zastavoval alebo na hrubo hlásil . Možno som iba málo videl aj to môže byť . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rhoods, 20.11.2010 o 13:28

zase nie je jazvecik ako jazvecik,jak bigl a bigl.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Blaser300VM, 20.11.2010 o 10:49

Jazvecik sa samozrejme nerata, ten je tak mozno pre panicku dobry. :o)))))))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 20.11.2010 o 10:42

Blaser tých 80% stúpne aj po zakúpení jazvečíka ? :-D U nás máme také obrovské jazvečie brlohy tam by ich vošlo :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Blaser300VM, 20.11.2010 o 10:22

Odo mna nikto nepozadoval, aby som si kupil dvoch psov. Kupil som isch len preto, lebo polovnik bez psa, je len 20%-tny polovnik. Ockujem a krmim ich tiez, ale s uctami nikde nebeham. Spravodlivost nebude nikdy na svete, nech sa snazime akokolvek. :o))) Mozno, ze nieco dohlada ten jazvecik, alebo aspon postretne, co je pravdepodobnejsie a do brlohu ho maloktory majitel pusti. Nas dedusko ani omylom, ved vraj co by sme robili bez psa. Hned ho ohodnotil, ked sa pomylil. :o))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 20.11.2010 o 10:00

Blaser navrhli si to majitelia tých psov ,že to chcú preplácať aj v akej sume tak ja som bol iba tiež za . PZ nemôže požadovať aby si člen kúpil kopova za 1000€ celý rok ho krmil očkoval a pripravil na skúšky a nasledne ho dával k dispozícii kedy si PZ zmyslí.Voči ostatným čo psa nechovajú by to bolo nespravodlivé . Za viac ako 20 rokov poľovania mám z jazvečíkmi podobné skúsenosti v durení. Tiež mi to lezie na nervy keď sa to plance pod nohami a zadúšajúcim štekotom beží po každej srne . Keby to bolo na mne na spoločnú poľovačku by som to tiež radšej nechal doma . Možno to niečo dohladá po farbe a ako brlohár je ok. Žial na to durenie je to naozaj tragédia . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Blaser300VM, 20.11.2010 o 7:53

My mame zajtra taku malu spolocnu a nas "najlepsi" zazracny pes hrubosrsty jazvecik so styrmi absolvovanymi skuskami ma zakaz vstupu do hory po skusenostiach z minulosti. Ziskal to ako odmenu za predchadzajuce uspesne polovacky, ked ho jeho majitel nechcel pustit na volno a ked ho uz konecne pustil, tak sa mu stratil. :o))) Keby ho nahodou predsa len doniesol, tak je prvy na vyrade. U nas sa neplati za krmivo pre psa, ani za psa a keby mi to niekto navrhol, beriem to ako hrubu urazku. Ked nemam na chov psa, tak si ho nekupim, ked nemam na polovnictvo, tak nepolujem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 20.11.2010 o 0:32

Neviem asi som neporozumel otázke o ocenovaní . Čo to je oceniť ? Podľa mňa je to stanoviť nejakú cenu . Krmivo a príspevky na psa hradí PZ u nás i psov kupujeme za peniaze PZ .Všetko je vecou diskusie v PZ. Čo by sa malo ešte oceniť ? Viem ,že poľovníci v pohone sa nabehajú a v mokrom počasí je to doslova drina . Ale naozaj sa na psa čakať nedá . Ak by sa čakalo treba si to dopredu stanoviť koľko sa bude čakať či 30min alebo hodinu prípadne celý deň . Len aby sa takto neprečkali všetky poľovačky potom . Majitel strateného psa si ho musí počkať ,alebo hladať . Desiatky poľovníkov by nemali čakať na jedného psa . To sa mi zdá dosť neefektívne . Ked je ešte tak - 20 pod nulou, tak asi by to poľovníkov a hostí dosť omrzelo keby im vedúci poľovačky povedal ,že sa už nebude poľovať ale všetci budeme stáť a svorne čakať na psa ktorého návrat vôbec nie je zaručený. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rhoods, 19.11.2010 o 19:23

prehovoril dlhoročný kynológ,puškár a ono asi truhlík :D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Zigi9, 19.11.2010 o 17:19

vyjmečně s tím tupounem souhlasím :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Blaser300VM, 19.11.2010 o 16:43

Jazvecik by ju mal hned, ani by odbehnut nemusel. Najsprostejsi pes vhodny na dve veci..... :o)))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rhoods, 19.11.2010 o 16:26

škoda reči blaser :D počkám keď chytíš ostrejšieho psa či mu jednu vytneš potom...mne sa jazvečíčka,ktorá sa stratila každu polovačku to odnaučila,aj pes dospieva a pochopí,žeby som ju od diviaka odvolal=nemožné ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Blaser300VM, 19.11.2010 o 11:25

Na blbeckov ani reagovat nebudem samozrejme. Lesky, nie je to zly pes, ktory sa nevrati do desat minut, ked hlasi postrelene prasa. O tom snad nie je diskusia. To by mohlo nakoniec pochopit aj take tupe hoviadko ako je zigi9. Tu je debata, ze pes, ktory nahana zdravu zver a tula sa kade tade, by mal ostat doma a neotravovat ostatnych svojou nevychovanostou. Nech si ho majitel hlada, alebo zastreli sam. Snad sa neposerieme z toho, ked sa ten pes zjavi na nastupe a potom az na poslednom kole. O odmenach a vyhodach ani nehovorim. Aj pre mna je najvacsia odmena, ked prejdem bez povsimnutia okolo diviaka na 5m a pes mi ho vystavi a vyduri. A samozrejme farbiar dohlada, musim sem dopisat pre debilov, aby sa slamky nechytali a nemam na mysli len toho s tou devinou. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Leon, 19.11.2010 o 9:00

že vás tohle vzrušuje ten kdo nikdy neměl psa a nebo má psa jako doplněk má přeci vždy 100% pravdu :-) raději než se tím zabývat si vezmu psi a jdu se projít do lesa jde je klid a pohoda ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Zigi9, 19.11.2010 o 8:34

Lesky to se ptáš toho pravého - Psa si sám neumí ani vycvičit, protože má prachy na to aby zaplatil za zkoušky, už to tu jednou psal. Takže si živě dokážu představit, jak ti jeho bastardi lozí jen za jeho prdelí, popř. on stojí na štondu 20m od houštiny a jeho čokl dojde k houštině, obrátí se a do 10ti minut je zpět :-) Je to k smíchu, když taková 0 (NULA) jako je Blaser tady píše něco o loveckém psovi :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Lesky, 19.11.2010 o 7:35

Ja chovám kopova a je rozdiel v práci kopova a hanoveráka čiže farbiarov, duriča a hlavne kopova, ktorý by predo mnou behal na krátku vzdialenosť by som ani nechcel. Včera som bol na poľovačke, dúriť št. lesom, koniec pohonu, strelci šťastní,rozhýrení a v diaľke počujem hlásiť môjho kopova, ignorácia, keďže tam nemôžeme strieľať, nemal som flintu "to už v živote nespravím", ale išiel som za hlasom, hlásil prasa, ktoré sa pred ním posúvalo aaž sme sa ocitli na cudzom mieste, neviem ako som chcel psovi pomôcť, ale išiel som za nimi, možno dva km a stále hlas, potom sa chvalabohu pripojili ešte dva psy a majiteľ jedného z nich nebol taký truľo ako ja a prasa sa mu podarilo dostreliť, nebyť jeho ten pes tam hlási do tmy ale s určitosťou môžem povedať, že by sa vrátil po stope na výrad, lenže to by nebolo do 10 min......a myslíš Blaser že takýto pes je zlý... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off marek38, 19.11.2010 o 5:43

Myslím že ani jednemu chovaťelovi,alebo majitelovi psa nejde o odmenu ale o trochu ucty aj k psovom,ten pes sa namaká ked sa celý den tlačí cez kriky atd,ja mám českého fúzka a nie aby ti nejaký mudrlant po polovke ofrflal psa. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Blaser300VM, 18.11.2010 o 22:39

Toto uz povazujem za polovnicku latinu, ale netusim, preco by mi priatel klamal. Ma hanoveraka a nikdy ho neberie do auta. Ukaze sa mu z hociktoreho auta a ide do reviru. Vraj ho ten pes doteraz vzdy podla pneumatik nasiel. Nevidel som to, ale psa stale ma. Videl som naopak psa madarsku vyzlu, ktoru majitel za celu polovacku neprivolal a behala v kole po cely cas a nahanala zajacov. Sam som sa mu ponukol, ze mu ju zastrelim, ked mu je luto naboja. Netusim, preco nesuhlasil. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Pa33ck, 18.11.2010 o 22:23

V podstate máš pravdu.Chovám kopovy a tie majú,samozrejme niektoré vlastnosť duriť až do úmoru.Ja počas mojho venovania psom som zatiaľ takúto skúsenosť nemal.Aj keď sme odišli poľovať do inej časti revíru aj keď vzdialeného viacej km,tak som psovi vždy na určitom mieste,vždy na konci pohonu niečo nechal,tričko,vreckovku alebo niečo s mojho odevu a potom po poľovačke prišiel na miesto kde ma vždy čakal pes alebo suka.Vždy som učil každého psíka ma vyhľadať po stope. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Blaser300VM, 18.11.2010 o 22:10

No neviem, chovam dvoch psov, ale veru by sa nacakali, kym by som ich isiel ja hladat. Ked mu 20 minut nechybam, uz nech sa ani nevracia. Hanoverak, ked odbehne za zverou, tak do minuty je spat, vacsinou len do 100m a ani ma nenapadne ho volat. Beagl je trosku inej povahy, ale max do desat minut je spat, lebo by isiel pesi domov. Neovladatelny pes, nepatri na polovacku. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Pa33ck, 18.11.2010 o 21:47

Viem presne o čom hovoríš-vlastne píšeš.Niektoré psy majú dlhšie hľadanie,sú náruživejšie a odbehnú dalej za líniu strelcov alebo mimo nich.Počas presunu na druhú časť revíru psík príde a hľadá svojho pána no tej už poľuje v inej časti revíru.Pes nezostane a nepočká pána,keď si poňho príde ale sa ho snaží nájsť a preto odbehne úplne inde a samozrejme ak natrafí na zver tak ju durí a potom je už zatáraný na čisto.Reči kolo psov ktorí akí sú,sú mi úplne ukradnuté a na názory ludí kolo psov na poľovačke z vysoka SERIEM!Kopovom Zdar! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Lesky, 18.11.2010 o 21:11

Ale ja som vôbec nemyslel na odmenu, mne stačí že psík robí, to je najväčšia odmena a je to viac ako keď ja niečo strelím, to nepochopí len ten čo je chovateľ, len ma mrzí keď niekto kto nikdy nechoval psa je najväčší geroj, pes sa nevráti do 20 min. a už je nanič, "načo ti je taký pes", a takéto hlášky, to ma vie naštvať... aj je toho veľa čo ma niekedy štve... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off marek38, 18.11.2010 o 13:38

No záleží aky pes na akej polovačke ale celkovo,ja osobne ako majiteľ psa by som to komentoval takto vela ludí - polovníkov si prácu psa neváži ofrflú všetko možne,len nepochvália,ale ja by som im hlavne poradil nech skúsia vycvičiť toho psa,starať sa o neho atd,každy psík ma svoje dobré aj zle dni,viem podla mojho jednu polovku sa na neho len pozrem a celý den je v kríkoch a vystavuje bažantov no na druhu polovku ho musím napomínať.A najlepšie je že najviac sa vždy ohradia taký polovnici čo v živote nemali psa možno tak nejakého domáceho maznáčika.Ako moj pes neodbieha,ale je u nas jeden čo ho voláme bežec na dlhe trate,ale dostrelenu zver vždy pekne dohlada,prečo by sme ho mali posudzovať za jednu malú chybičku,ked sú psy čo skúšky spravia v I.cene a na spol.polovačkach su uplne mimo. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Jelsovec, 18.11.2010 o 8:56

Záleží od vedúceho poľovačky. Sú PZ kde sa každý stará sám o seba a potom to aj tak vyzerá, a sú PZ kde vedúci polovačky počká, pomôže pri hľadaní a nerobí sa problém z toho, že pes odbehol. A čo sa týka odmeny - na spoločné chodím kvôli psom, nič nedostanem, nič ani nečakám. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Blaser300VM, 18.11.2010 o 7:19

Alebo este lepsie, nauc psa, aby Ta posluchal a neodbiehal. Musi to byt uzasna polovacka, ked ste odkazani na psa, ktori sa strati do desat minut po zahajeni. A ako by sa Ti akoze mali odmenit? Myslim, ze dostatocnou odmenou Ti musi byt, ked neutrzis velky posmech a utahovanie si do konca polovacky. Hlavne, je dolezite, ze sa Ti vrati k poslednemu honu, aby sa mu uslo gulasu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off KrokodilGenya, 17.11.2010 o 16:42

Lesky najdi si partiu, kde je menej egoistov a odcenia tvojho Snoriča. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bago, 17.11.2010 o 6:29

..že či nestalo? Bohužiaľ bežná prax :( ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov