Heming hunting
dnes je štvrtok,  2. máj 2024,  meniny má Žigmund,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:27,  dnes západ slnka: 18:58
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Hovorí niekomu niečo meno Juraj Höher ? - diskusia

autor: off Rinko
pridané: 15.11.2010 19:46

Je to už 10 rokov čo mi v Dubnickom kníhkupectve padol do očí titul SPOMIENKY POĽOVNíKA A LESNíKA.Kúpil som si ho vlastne len kôli tomu,že jeho autorom bol "nejaký"Juraj Höher.Jediné čo som o tomto človeku vtedy vedel bol fakt,že bol držiteľom vtedy ešte československého rekordu jelenej trofeje.A to celé desaťročia.Prekonal ho až známi Bojnický jeleň.Kniha je viacmenej autobiografická a mňa pohltila celého.Dokonca až tak,že po jej prečítaní som zistil telefónne číslo a zavolal priamo autorovi.Plný dojmov a emócií....Nikdy nezabudnem na náš prvý telefonický rozhovor.Trval hádam hodinu a ja som bol veľmi milo prekvapený srdečnosťou a ústretovosťou tohto vtedy už veľmi vážne chorého pána.Tešil som sa na druhý diel jeho spomienok a napokon som sa dočkal.Opäť sme spolu raz telefonovali,pozýval ma na návštevu.Tešil som sa.Po nejakom čase som ju chcel aj uskutočniť.Zavolal som,že si dohodneme termín.Ženský hlas v telefóne ma však zamrazil."Pán Höher v septembri zomrel."Bolo mi dlho veľmi smutno po tejto správe.Čakal som že sa v nejakých poľovníckych časopisoch niekto o tomto človeku zmieni.Neviem.Možno som všetko nepostrehol,ale do dnešného dňa som o p.Höherovi-podľa mňa naozaj veľkom lesníkovi nikde nezaregistroval ani čiarku.

počet zobrazení: 2 949
počet hlasov: 0
okruh tém: voľná diskusia
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off hunter333, 16.11.2010 o 21:56

Ano hovori...vynikajuci lesnik a polovnik...znamy aj svojou trofejou jelena..cital som od neho knihy spomienky polovnika a lesnika..cest jeho pamiatke ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off operak, 16.11.2010 o 12:57

"Hoherov jeleň" príbeh ,ktorý výrazne čeril hladinu cechu poľovníckeho.Bol opradený rôznymi pravdami,polopravdami,lžami.Prameniace pravdepodobne z výnimočnosti trofeje.Mám obidve knihy a sú skutočne výborné.O pánovi Hoherovi viem,počul som veľa poľovníckych príbehov od ľudí čo ho osobne poznali.Česť jeho pamiatke ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off cita, 15.11.2010 o 22:35

Též jsem ho chtěl navštívit a nechat si obě knihy podepsat. Bohužel, už k tomu nedojde. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off peter764, 15.11.2010 o 20:47

tiež som od neho čítal obidva diely tejto knihy a rovnako o ňom ako ty viac neviem. Príbehy z tých kníh sú úžasné, kto poľuje už dlhšiu dobu, musí mu byť jasné, že tie časy sa už nikdy nevrátia. Poľovníci pomaly vymierajú alebo sú vytláčaní od koníčka ekonomicky silnejšími ľuďmi. Prichádzajú časy lovcov, nie poľovníkov. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM