Heming hunting
dnes je piatok,  26. apríl 2024,  meniny má Jaroslava,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:37,  dnes západ slnka: 18:50
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

puska pre zaciatocnika - diskusia

autor: off janoi
pridané: 3.9.2007 11:46
Dobry den, aku by ste mi doporucili do polneho reviru?
počet zobrazení: 11 889
počet hlasov: 0
okruh tém: zbrane
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 1-40 z 75 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off iboo, 20.12.2007 o 10:42

bodo1948 - nahodou dnes idem cez BB, ale to len prefrcim vlakom domov. jeden springfield na mna uz caka v sobotu u nas, aj s dvomi SB sierrami. uvidim, co z toho bude, he. Inak ale uz som od spriga upustil, nejako stagnujem v kupe dalsej zbrane :( ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bodo1948, 20.12.2007 o 8:04

Bratu, tak ti poviem dost blbá otazka, zalezi na x okolnostiach,a preto ti poradim ako najlepsie mozem posli si zakazku na udajne najkvalitnejsiu brokovnicu na svete znacky PERAZZI spravia ti ju taku aku ty chces a bude ta to stat vééélke love,ale budes mat najlepsiu flintu v okolí, a pozornost zlodejov.Dobre som ti poradil tomu ver. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bodo1948, 20.12.2007 o 7:51

Iboo prid do BB dam ti vyskusat spriga,ak budes mat cestu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off remington223, 19.12.2007 o 14:35

v prvom rade brokovnicu len nie jedntku,ak mate len srnčiu tak nejaky slabši kaliber ak aj diviaky tak 308,7x64 alebo6,5x55SE ale zaleži na tom aky si strelec... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off milank, 20.11.2007 o 18:58

Tak to sa Gabriel nepamätám.Bol som ešte malý chlapec:-)Je to v strelcovi.Mám kamaráta(Bibik),vzrastom malý chlap,ale guľovnica mu sadla,troška si ju upravil a teraz je jeden z najlepších strelcov u nás. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off gabrielSO, 20.11.2007 o 17:29

Milank,možno pametaš??že pred rokom 1989,vlastnili gulovnice,len čelny predstavitelia strany a zaslužili straníci a výber bol aký??
Zbrojovka Brno,a 70%členskej základne poľovalo z brokovnicami,a darilo sa im.Všetko je o strelcoch. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off milank, 19.11.2007 o 19:18

Každá zbraň resp. každá raž bola vyrobená za nejakým účelom,takže všetky sú dobré,len niekomu sedí blondína,inému bruneta a niekomu je to jedno... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off gabrielSO, 19.11.2007 o 18:27

ramon 030,moja reč,aspoň zatial jeden si to potvrdil.Každa zbraň je dobra,len sterlec je na ..... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ramon030, 19.11.2007 o 17:38

každý nech si kúpi aká mu sedy a keď niekto povie že to je zla zbraň alebo raž tak to je tím že na 90% on stým nevie strielat ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ramon030, 19.11.2007 o 17:32

re:
BARRETT M82A1
Kaliber/Ráž: 50 BMG (12.7 x 99mm)
Dĺžka zbrane: 1448 mm
Hmotnosť: 12900 g
Úsťová rýchlosť: 854 m/s
Účinný dostrel: 1800 m
Kapacita zásobníka: 10 nábojov ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 19.11.2007 o 17:07

RWS- ja tiež uvažujem nad výmenou 6,5 za springfielda, a to presne z toho dôvodu, že lovu srnčej sa mi akosy nedostalo.najčastejšie ten diviak. jediné, čo ma odrádza je spätný ráz zbrane, kdežto pri 6,5x55 si to krásne vychutnám a do 120m strielam doslova na vlas. Musím si vyskúšať špriga, nakolko som z neho v živote nestrielal. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off RWS, 18.11.2007 o 18:07

ahoj morrongo:Tu brokovnici TOZ jsem měl akorát v rukách,ale neměl jsem možnost ji vyzkoušet.Proč se přikláním k Ižetká?,asi proto že je mám za roky lovení celkem dost vyzkoušené.Mám doma jednušku v r.16,brokovou koz.12/12,a měl jsem kulovou jednušku,a ze všema jsem byl vždy plně spokojený.Ale pokud se ti více zamlouva TOZka,tak běž do ní.Mě se už na první dojem,líbí víc IŽetka.Ale znáš to,každému se líbí něco jiného.ahoj L. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off morrongo, 18.11.2007 o 17:25

Ďakujem Lukáši. Zaujímalo by ma proč sa prikláňaš k IŽ-ke? Mne sa viac pozdávala TOZ a keby že má čoky, tak ju už asi aj mám. Zdala sa mi viac prepracovaná a lepšie mi aj sadla. Zatiaľ som sa však s ňou nestretol v praxi a preto by ma zaujímalo či je spolahlivá a či tá kvalita je zodpovedajúca kvalite ruských zbraní, ako sa o nich hovorí. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off RWS, 18.11.2007 o 7:15

ahoj morrongo:Já už lovím nějaký roky a mám brokovou kozlici IŽ 12/12,5 choku,a jednospoušt.
Jestli máš jednospoušt nebo dvouspoušt,tak je to jenom o zvyku.
dobrá a praktická věc jsou výměné choky, a i jednotná střela lze bez problému použít.Já se rozhodně přikláním pro IŽ než TOZ.Ted svou brokovnici mám u jednoho rytce,až bude na ní práce hotová tak rád ukážu fotky.Ale jestli ti nevadí šáhnout hloupš do kapsy,tak klidně zkus bro.kozlice značky:Lanber,bettinsoli a jiné.Když pořídíš IŽ,tak za málo peněz budeš mit hodně muziky,jak se říká.ahoj Lukáš ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off morrongo, 18.11.2007 o 0:07

Zdravím všetkých poľovníkov a priateľov prírody. Som čerstvý poľovník a plánujem kúpiť svoju prvú brokovnicu. Uvažujem nad ruskými značkami TOZ alebo IŽ, kaliber 12/12. Bol by som vďačný za rady, ktorú z týchto zbraní mám uprednostniť, poprípade či sa mám poobzerať po niečom inom. Mám uprednostniť jednospúšť, či dvojspúšť? A či mám prihliadať pri výbere na to či má zbraň výmenné čoky. Za všetky rady vopred ďakujem. Lovu Zdar! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off morrongo, 17.11.2007 o 23:40

Zdravím všetkých poľovníkov a priateľov prírody. Som čerstvý poľovník a plánujem kúpiť svoju prvú brokovnicu. Uvažujem nad ruskými značkami TOZ alebo IŽ, kaliber 12/12. Bol by som vďačný za rady, ktorú z týchto zbraní mám uprednostniť, poprípade či sa mám poobzerať po niečom inom. Mám uprednostniť jednospúšť, či dvojspúšť? A či mám prihliadať pri výbere na to či má zbraň výmenné čoky. Za všetky rady vopred ďakujem. Lovu Zdar! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off RWS, 17.11.2007 o 17:15

lovecccc:Máš pravdu,RWS náboje jsem před osmy letama vubec do 308w nepoužíval.Sám jsem toho zastání že nezáleží na ráži ale na střele co do zbraně použiješ.RWS náboje jsem v téhle diskusi neuváděl,protože hodně slovenských kolegu používá jen Sellier&Bellot,a to v téhle ráži moc univerzální střela néní.Já osobně
už nějaký ten rok náboje RWS používám do své 30-06,tak plně rozumím co tady píšeš.Tak pokud někteří kolegové ze slovenska šáhnou hlouběji do kapsy,třeba po nábojích NORMA nebo RWS tak se dá udělat univerzální ráž zčehokoliv.ahoj Lukáš ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lovecccc, 17.11.2007 o 15:31

RWS--no to si asi potom v 308W neskúšal H-mantel od RWS---to nieje strela ale kladivo ! Kamoš to strieľa už 5 rokov a tvrdi že nič lepšie ešte v rukách nemal a to už stým niečo odstrieľal -95 0% v ohni 5% do 15m --a to aj pri horšom zásahu a vždy priestrel . Aj môj bratranec to strieľa už asi rok a tvrdí že to je niečo úplne iné ako SaB ---A výsledky sú vraj lepšie pri ako s TIG--a to vraj podstatne .--len ta cena -hmm? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off RWS, 17.11.2007 o 10:52

ahoj molnarf:už jsem tady psal že vžádném případě nechci 308w.
zatracovat nebo hanit,jen jsem psal mou zkušenost stouhle kulovou ráži.Já jsem prostě názoru že tahle ráž pro mě univerzální není. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off molnarf, 16.11.2007 o 11:26

RWS-ja mám 308 w už 20 rokov.Rád strielam na väčšiu vzdialenosť/100-150m/ s 11,7 gr strelou.Doteraz som všetko našiel bez psa v okruhu 30 metroch..Podľa môjho názoru na naše podmienky a u nás exist.zver je idelny zbraň. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off RWS, 15.11.2007 o 19:42

to máš velkou pravdu,všechno je o praxi z lovu zvěře.Ale nás dva dělí velká vzdálenost,a dokonce i hranice ČR a Slovenska.LOVU a LESU ZDAR.ahoj Lukáš ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off gabrielSO, 15.11.2007 o 19:22

Veľka škoda ,že to nemôžme vyskúšať niekde na poľovačke. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off RWS, 15.11.2007 o 19:16

gabrielSO:já v žádným případě 308w. nechci hanit,ale ze svých zkušeností,a při vyzkoušení mnoha střel ruzné konstrukce,bych ji osobně už nechtěl.I těch 60 metru jak píšeš ty,že ti zvěř odchází je pro mě někdy daleko.To víš dohledávat v třeba v husté smrčině která je zarostlá maliním se mě opravdu nechce,a to jsou u nás místa kam se nedostane ani pes.Takové dohledávání se mě s 30-06 a náboji RWS nestává,většinou v ohni,nebo do těch 15 metru.Dám ti třeba příklad:prase 90kg,na vzdálenost 130m.,zásah spodní komora a vzadu na játra,prase odběhlo jen patnáct metru.myslím že s tvou 308w by byl dosled podstatně hodně delší,nebo se mýlím???.Ale na tu 308w je to opravdu jen muj názor,tak to neber osobně.ahoj a pěkný večer.Lukáš ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off gabrielSO, 15.11.2007 o 18:45

RWS-ja mám 308 W,už 16 rokov,som nadmieru spokojný,stači len tak málo,nestrieľať za každu cenu a po dobrom zásahu na komoru maximálny odbeh do 60m,nepodlieva a strielam 9,7 gr.strelov,SB.Ja stále vravím,niet zlej zbrane,su len dobrý a zlý strelci.Osobne poznám niekoľkých , ktorý vystriedali par zbraní a ani jedna im nie je dobrá,potom kde je chyba?? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off RWS, 15.11.2007 o 17:48

ahoj Iboo:Já jsem 308 win. vlastnil,a jsem rád že jsem ji před několika lety prodal(špatná ranivost,větší odbýhání zvěře od nástřelu atd.,a málo kdy něco zustalo v ohni),osobně vlastním 30-06 sprin.,střela 9,7 ID(RWS),a maximální spokojenost(většina zvěře v ohni, dobrá ranivost a šetrnost ke zvěřině,jak u srnčího tak i třeba u černé a vysoké).Ty šestapulky jsem radil proto že do polní honitby,kde je většinou jen srnčí,tak je plně dostačující.Ale jestli bude často lovit větší zvěř,tak se zastávám ráží od:7×64 až po třeba 9,3. ahoj Lukáš ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 14.11.2007 o 16:27

RWS - pozor na výber gulovej ráže pre začiatočníka, ktorý s velkou pravdepodobnosťou nebude umiesťňovať všetky zásahy 100% presne ( a o spoločných na diviaky nehovorím!). Treba preto hladať ideál, niekde okolo .308Win (ja 308 nemám) a s vhodným výberom streliva nebude srnčiu rozbíjať a na silnejšíchkusoch krásne ukáže, čo vie ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off RWS, 9.11.2007 o 12:10

ahoj,jde o to co v polním revíru lovíte za zvěř.Já bych ti doporučil určitě brokovou kozlici v ráži 12/12 na drobnou zvěř (a to třeba ruskou Ižetku,jednospoušt,a výměné čoky),relativně za rozumný peníze.Pak budeš určitě lovit zvěř srnčí a možná divočáky,aspon myslím,tak tam ti doporučím nějakou opakovací kulovnici v rozumné ráži,třeba:6,5×55SE, 6,5×57, 6,5×65 nebo 68.Ale nikde není napsáno že se nemužeš dosta třeba na nahánku na černou nebo jelení zvěř,nebo dokonce budeš členem v nějaké lesní honitbě.tak to bych se přikláněl k rážím jako jsou 7×64,30-06,8×57js.atd. Doufám že jsem ti aspon trošku poradil.ahoj Lukáš ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off gabrielSO, 1.11.2007 o 18:32

Pre,Gama- veľmi pekne dakujem za vysvetlenie,aj to patrí k poľovníckej etike. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off roberto, 1.11.2007 o 15:52

ospravedlňujem sa ak som niekoho urazil, ale niekedy treba aj upozorniť, keď sa niekto nespráva tak ako sa má. ešte raz sorry- nechcem, aby sa táto téma uberala nejakým zlým smerom, ale bolo to tu už asi 100 krát spomínané, aby sme sa my mladí nehanbili a pýtali sa keď niečo nevieme alebo niečomu nerozumieme, no niekedy to dopadne tak ako teraz. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off milank, 31.10.2007 o 22:33

Martin máš pravdu,trochu sa to tu zvrtlo,ale kde to v tejto diskusií začalo? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off msabi, 31.10.2007 o 21:16

Chlapi jedna vec ma strasne mrzi ze skoro kazda diskusia sa zmeni na hadku a osocovanie ved ako k tomu pride janoi ktori nas prosi o radu a pritom sleduje hadku kto je aky expert moj nazor je ze dokazme svoje znalosti dobrou radou a neosocujme niekoho koho nepozname. Lovu Zdar!!!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dano1955, 31.10.2007 o 21:09

napíš tam citáty,a tie dve posledné slová vymž! pozor na ústa! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off roberto, 30.10.2007 o 19:46

dano1955 považovať sa za experta a nevedieť čo je to raticová zver (citáty o poľovníctve) tak na tvojom mieste si radšej ani neotváram ústa. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off milank, 30.10.2007 o 18:38

Ramon-ak chceš žartovať máš na to diskusnú tému "vtipy".
Dano-ak ste taký veľký expert za akého sa vidávate,tak prečo sa so svojími vedomosťami a skúsenosťami s nami nepodelíte?Alebo žeby....?Lovu zdar. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dano1955, 30.10.2007 o 16:12

mladý 15 ročný chlapec ktorí sa zaujma o zbrane už vie,gula je gula,brok je brok.po internete ti to napíše roberto.mňa to naučila prax.ak budeš vedieť toľko čo já,aj tí tvojí kamoši,potom budete:EXPERTI. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ramon030, 30.10.2007 o 14:07

milank, roberto a neviem kdo ešte sak trochu srandy neuškodí tak neviem co sa hned rozculujete sak o nic nejde sak sme jedna rodina:-)...LOVU ZDAR ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Cilan, 30.10.2007 o 12:29

6,4x54 RWS , 10,3 g

Ustova enezgia 2315 J
Dopadova energia na 100m 1766J



tieto naboje soli kupene asi pred desiatimi rokmi myslim ze teraz by tie hodnoty mali byt vyssie ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off gabrielSO, 30.10.2007 o 12:02

Oprava - kinetická energia. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off gabrielSO, 30.10.2007 o 11:52

Takže Gamo,kinetová energia je energia strely,ktorá može byť dopadová - ta je v okamihu nárazu na cieľ,alebo úsťova -ta je bezprostredne po opusteni hlavne.Určuje sa zo zčiatostnej rýchlosti a hmotnosti strely.Energia strely rastie kvadraticky s rýchlosťou a je priamo úmerna hmotnosti strely.Najvätšia je na ústi hlavne,v závislosti od klesajúcej rýchlosti postupne klesa.Usťova energia striel nábojov guľových zbrani kalibru 5,6mm je cca 1750 J,6,5mm cca 2800 J, 7a 8 mm od 3000 J do 4000 J.Usťova energia strely brokových hlavni je cca 2000 J,malokalibroviek od 60 - 150J.Terajšie naboje sa zmenili,a niektore hodnoty su vyšie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off gamo, 30.10.2007 o 9:07

Dakujem milank a roberto, ja som sa len rozpraval s bratrancom a on tvrdil, ze vyssiu kineticku egergiu by mala mat brokonvica (napr. 1brok-500J, ked ich kapsula obsahuje 6, tak x6), mne sa to tiez pozdavalo po logickej stranke, ale zas si to v realite akosi neviem predstavit...Podla mna skor nejaka gulovnica okolo kalibru 7.62.
ps. dano, vies mi napr. v rovnici AgNo3+KCL urobit stechiometricky zapis, pomenovat reaktanty a produkty a urcit oxidovadlo a redukovadlo, kedze sa jedna o redoxnu reakciu? :o) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 1-40 z 75 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov