Heming hunting
dnes je streda,  1. máj 2024,  meniny má ,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:29,  dnes západ slnka: 18:57
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Má ešte poľovníctvo zmysel? - diskusia

autor: off jolaus123
pridané: 3.11.2010 15:02

Dobry den prajem. Potreboval by som radu. Mam zaujem o polovnicky listok uz dlhsi cas. Samozrejme kvoli nedostatku financii a casu som si ho nemohol dovolit. Nastal uz ten cas,ze mam nato prostriedky. Som z polovnickej rodiny a mam k prirode vztah,takze pre mna to nie je ziadna neznama a aj sa stretavam s polovnikmi. Moja otazka znie : Ma podla vas si este zmysel spravit tento listok,a investovat nemale peniaze do polovnictva?? |zbrane,oblecenie...| ked mi vacsina polovnikov tvrdi,ze nebudem mat kde zachviu polovat?? Neni to smutne podla vas?? Mam 29 rokov a mam velky vztah k prirode,ale odradza ma tento fakt,ze zachvilu bude vsetko sukromne, a aj ked da budem chciet niekam dostat,budu pytat nemale peniaze za clenstvo. Ja osobne som ochotny prispievat do organizacie finacne prostriedky |300-500 E rocne| ale nie viac,lebo nato bohuzial nemam. Mam sa nato vybodnut radsej? :((

počet zobrazení: 3 214
počet hlasov: 0
okruh tém: poľovníctvo
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off RomanV, 4.11.2010 o 17:05

Ak mas vztah k prirode ako to prezentujes dole a chces tuto vasen doplnit aj o vykon polovnictva, tak niet nad cim rozmyslat. Samotny polovny listok a zbrojak nie su az tak financne zatahzujuce a budes ich mat do konca zivota. Nie je nutne si kupovat hned TOP vybavu, vsetko ma svoj cas a postupnost, hlavne to musi mat zmysel. Mam za to, ze ked niekto nieco chce, tak by mal ine veci k tomu podriadit a prisposobit a hlasky ohladne penazi, sukromnych reviroch a tazkostiach s tym spojenych by ta nemali odradit. Su na SR aj slusne polovne zdruzenie kde ta urcite radi privitaju. Ako pisal lubenko, nikdy nevies ako budes s prijmamy v buducnosti :-) Lovu Zdar a teda prirode :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 4.11.2010 o 12:20

Skús sa opýtať niekoho, koho deti sa venujú nejakému športu na súťažnej úrovni, koľko ho to stojí. A poľovníctvo sa ti začne zadať lacnou zábavkou. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jolaus123, 3.11.2010 o 20:19

ludia vacsinou riesia to,ze su polovnici vacsinou masiary a nenazranci,urcite najdu sa aj taky ...bohuzial,ale ja medzi nich nepatrim.Ja som aj sportovy rybar,a vazne minimum ryb som si zobral.Ja mam rad prirodu,tak kvoli tomu ten moj ciel.Este raz dakujem vsetkym za navrhy a pripomienky ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubenko, 3.11.2010 o 20:01

určite to čo ti napisal glowler je pravda ,ked nechceš strielat a len brigadovat a zveladovat v každom polovnom zdriženi ta prijmu okamžite a budu ešte nadšeny že maju konečne niekoho kdo jim tam bude robit bez naroku na povolenku,to len taka ironia :):):),ale pokial fakt maš o polovnictvo zaujem polovny listok si sprav nevieš možno s teba bude podnikatel s velkymi prijmami a polovne združenie založiš sam a lebo sa dostaneš do dobrej partie a tolko penazi potrebovat nebudeš,prajem ti vela štastia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on Ondrik, 3.11.2010 o 19:29

Na brigády môžeš chodiť aj bez poľovníckeho lístka. A zveľaďovať sa dá tiež bez neho. Ak skutočne nemáš záruku toho, že sa dostaneš do nejakého PZ tak nad tou investíciou ešte pouvažuj. Toľko moja rada. Maj sa! Lovu resp. Zveľaďovaniu zdar! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off growler, 3.11.2010 o 19:11

tak si poriadne rozmysli co chces,lebo ktomu co si teraz napisal nepotrebujes ani polovny ani zbrojny. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jolaus123, 3.11.2010 o 18:40

Dakujem Vam za odpovede,urcite e to na zamyslenie. Mne sa jedna hlavne o ten revir aby som tam mohol chodit na brigady,so psikom von,bol v spolocnosti dobrich ludi a hlavne aby som prilozil ruku k dielu. Mne sa nejedna o strielanie zveri ale hlave o zveladovanie,ale to je mozno len moja predstava ako by to malo byt.Aj ked viem,ze velakrat to tak neni. Este raz dakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bibasso, 3.11.2010 o 17:46

Ahoj, ako napísal Orol, určite nie je čo odkladať, lebo ľutovať nebudeš. Ja nemám poľovnícke zázemie a dostať sa do združenia je tak trochu sci-fi, ale spoznáš mnoho ľuďí, kamarátov, ktorí ťa radi pozvú na poľovačku a pripravia ti nezabudnuteľné zážitky. Určite neoľutuješ, a na druhej strane, hneď nemusíš mať výstroj za tisíce EUR, máš predsa čas. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off growler, 3.11.2010 o 17:20

ci sa ti to oplati musis vediet ty.ak mas zdruzenie,kde mas realnu sancu aby ta zobrali (pribuzny,znami co ta tam pretlacia) tak nevidim dovod preco nie.pokial nemas taketo zdruzenie,tak mas len veeeelmi malu sancu,ze tie papiere vyuzijes,pokial nebudes chodit na poplatkoce polovacky. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 3.11.2010 o 15:22

Dobrý. V tomto prípade počúvaj hlas Tvojho Ja a nenechávaj sa odradiť. Podľa Tebou napísaného zastávam jednoznačný názor, aby si si poľovný lístok a zbrojný preukaz urobil čo najskôr a neodkladal to. Tieto kroky nikdy neoľutuješ. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM