Heming hunting
dnes je štvrtok,  2. máj 2024,  meniny má Žigmund,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:27,  dnes západ slnka: 18:58
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Střelba na vysoké vzdálenosti... - diskusia

autor: off Ladik
pridané: 17.10.2010 14:16

Tak, aby se nebylo třeba hádat pod fotkou.... no pojďme se k tomuto tématu vyjádřit ZDE. Určitě se najde střelec , co vysoká na 300m pro něj není problém.... dobrá ráže, střelivo, optika, znalost balistické křivky..... a asi by to šlo....

počet zobrazení: 33 159
počet hlasov: 0
okruh tém: voľná diskusia
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 1-40 z 208 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off peter1985, 6.1.2011 o 23:14

Je potrebne si povedat na aku vzdialenost chcem strielat a ako presne chcem strielat a na co chcem strielat podla toho vybrat kaliber, na strelbu na velke vzdialenosti 900-1000m su vhodne 6,5x47( skor do 600m) , 260 rem., 6,5x55 SE, 6,5-284, 6,5 Super LR. Na lov zo 7 mickovych by som odporucal 7mm-08 v podstane nabojnica .308 nacked down na 7mm, 7mmWSM, 284 win. 7 SAUM atd. z .30 tkovych 300WSM, a ked ma niekto chut overkill .338 Lapua magnut ;) a zabudol som 243 win. je tiez perfektny LR kaliber ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Belson, 6.1.2011 o 20:19

Veru, od raže je dôležitejšie už len žito. Alebo pšenica? Ale určite sa tu pre zasvätený výklad nájde niekto, kto prírodopis nemal nikdy rád... :-))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off palo3006, 6.1.2011 o 18:31

raž nie je až taka doležita ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 3.1.2011 o 1:04

Tak ja som fyziku nikdy nemal rád :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off peter1985, 2.1.2011 o 23:44

Edu:ja som si len z Teba robil srandu lebo ta terminologia je dost neodborna a zmatocna, fakt sa to pomaly neda citat. Odmerat vzdialenost mozes dialkomerom, pripadne dielcovou osnovou uplne jedno akou, a prepad strely rsp balisticka krivka je proste dana vahou hmotnostou strely, balistickeho koeficientu strely, rychlost strely, hustoty vzduchu, gravitacna sila atd. Teda ak "polovnik" odmera presnejsie vzdialenost pomocou dialkomeru moze urobit presnejsie korekciu prepadu strely na danu vzdialenost a nie odmerat balisticku krivku ;) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 2.1.2011 o 20:08

peter1985 premeranie balistickej krivky voči vzdialenosti .Teda ak je poľovník vybavený diaľkomerom môže presnejšie poznať balistickú krivku . Odhadnúť či je zver 300 alebo 400 m je niekedy dosť ťažká záležitosť .Ja mám takú mierku na osnove voči veľkosti srnčej zveri .Takže podľa toho sa dá s presnosťou možno 20 - 50 m odhadnúť vzdialenosť zveri . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off peter1985, 2.1.2011 o 20:05

To je samozrejme , lebo treba si zadefinovat ako presne chcem strielat! za druhe zver je objekt velky keby si mal strielat na 400 -500 m Lisku tak tam uz korekciu urobit musis, deto korekcia na vietor ak strielas na mensi objekt, pri strelbe pod uhlom do 10 stupnov je zanedbatelne akekolvek prenasanie nad, alebo pod, hlavne pre vas polovnikov :D, este stale si mi nevysvetlil to premeranie:D a 300 m nieje ziadna extra vzdialenost ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 2.1.2011 o 17:34

peter1985 bavíme sa o 300 m a viac nie o 600 m a viac.Ja tvrdím že na 300m nie je problém zasiahnuť jeleňa z klasickej 7x64 ,30 - 06 ,W270, alebo mojej 7x65 guľovnice stačí namieriť tesne nad chrbát nad komoru a netreba poznať žiadne balistické krivky .Ak sa striela prudko do kopca alebo z kopca platí zásada ,že treba vždy mieriť nižšie tam už je znalosť balistiky potrebná samozrejme a to i pri menších vzdialenostiach ako je 300m. Samozrejme pri ONV. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off BystraLovec, 2.1.2011 o 16:47

A čo tak 300win. mag. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off peter1985, 28.12.2010 o 11:37

to ani ja nechapem co ma nehnutelnost spolocne s long range :D podstatne je poznat prepad strely rychlost a vediet precitat vietor, potrebujete na to skla ktore maju rozsah 50-60 MOA a viac a montaz najlepsie weaver - rail aspon s 20 MOA sklonom BAVIME sa o strelbe 600 m a viac ! ps: "premerat balisticku krivku" dost dobre tomu nerozumiem to bol vtip ze ? :D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 20.11.2010 o 10:10

andy8 práve nehnuteľnosť zbrane je najdôležitejšia pri strelbe na dlhé vzdialenosti . Takže nehnutelnosť je základ . Potom už len zmerať vzdialenosť, pozrieť bočný vietor, netrafiť roháča , premerať balistickú krivku ale nehnuteľnosť je naozaj základ . Ber tie naše komentare ako keby tu nikto žiadne nepridal a vrať sa pred našu debatu . Ja som tiež navrhol ukončiť a písať si internou poštou. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off andy8, 20.11.2010 o 4:03

Páni,ešte ked utečie pár príspevkov od témy,tak to každý pochopí,ale aby som zo 40-tich neprečítal ani jeden týkajúci sa témy,tak to je sila.čo tak chat,alebo súkromná pošta,poprípade vytvoriť novú diskusiu na tému aku si zvolíte?,nechám to na Vás.Alebo sa budete dalej baviť o nehnutelnostiach,ktoré neviem čo majú spoločné so strelbou na dlhé vzdialenosti? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 19.11.2010 o 14:41

kúpiť si starú paprndeklovú škatulu za 2 000 000sk kúpim si račej chatu 70m štvorcových za 350 000sk.Drevo robí dobrú energiu a byvať v paneláku je pre mna úplne desná predstava .odkaz samozrejme sú i lacnejšie od 150 000 sk . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 19.11.2010 o 14:21

Aj krava kedysi stála 5 korún :-DD Činani vyrábajú topánky za korunu :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off KrokodilGenya, 19.11.2010 o 14:19

Presne ako pises. Zlin som videl len raz. Zato vo Svite som bol castejsie. Zaujimave na tom celom je, ze podla povodnych "Bata noriem" to uz davno malo byt zburane a postavene lepsie tak ako potrebuje doba. On to povodne vobec nestaval na cca 100 rokov. Aj ked nesuhlasim so vsetkym co robil 5 korunkove topanky atd... Toto mu vyslo. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 19.11.2010 o 13:54

Ano Baťa staval to je fakt ale nie v komunizme :-D Vymakal Zlín na 100% keď sa po roku 1989 vratil do Gottwaldova našiel tam svoje 50 a viac ročné mašinky :-DDDD nevedel sa vynačudovať myslel že je v múzeu:-D Huronsky sa tomu smial ako i požiadavke krajiny ,ktorá ho o všetko okradla aby si vraj tie svoje starožitné stroje ktoré mu ukradli kúpil :-DDDDD . Že len si ich nechajte odpovedal :-DDD ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off KrokodilGenya, 19.11.2010 o 13:39

Myslel som moje skusenosti osobne. Nic viac nic menej. Zalezi v akom kontexte s nimi prides do styku. Prezitky z C.K. u nich stale pretrvavaju detto plati v pripade Cechov t.j. nemaju ich radi. Myslim, ze sme si vystacili dobre aj bez nich. Ale ako pises tak casto. S kostnatenym tupim vedenim sme dlhodobejsie nemali sancu. {na rozhodujucich postoch} Nie oni pracovali. Projekt robil x-projekt... Stavalo sa vo velkom pozri sa kolko takych tehloviek stoji. Vlastne oni prebrali normu od Batu - velkost atd. Nemam dovod ta namotavat na sprostosti. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 19.11.2010 o 13:29

krokodýlGenya to si naozaj myslíš že tých 5 ľudí za 700kčs hrubého bez stravy a odvodov mesačne projektovalo bytovku doviezlo material ,žeriav zabezpečilo odpady infraštruktúru ,elektorinštaláciu ,obklady atď :-D a to všetko v komunizme kde bola prezamestnanosť v stovkách % ? odkaz Rozosmial si ma :-DD V Rakúsku mám veľa dobrých srdečných priateľov .Označiť tento národ ako nadutcov sa mi zdá nie len pritiahnutým za vlasy hodného opiteho slotu ,ktorý jediný vie hanobiť ine národy Američanov,Maďarov,Čechov a iné .Akou kultúrov disponuje všetci vieme :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off KrokodilGenya, 19.11.2010 o 12:49

Do 63 sme nezaostavali skoro vobec napriklad za agrarnou krajinou akou bolo Rakusko. Oproti prvej CSR to bol technologicky skanzen. 700x5x12x3=126000,- Taku bytovku museli hravo zvladnut... Zvysok je ten material o ktorom pises. Slovensko za obdobie 45-89 totalne zmenilo - INDUSTRIALIZACIA {plosna} Tratit sme zacali a to markantne v 70-80 rokoch hlavne v technologiach... Vidim rozdiel obrovsky 1./ bordel 2./ prijem 3./ maju viacej cudzincov - tak im treba nadutcom. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 19.11.2010 o 12:24

KrokodilGenya ja sa nezamotávam iba ma zujímalo koľko z tých 275 000 kčs bolo vyhradených na mzdy :-D a pre koľko pracovníkov počas troch rokov :-D Pokrok sme neurobili od roku 1963 do roku 1989 žiaden preto že ceny rastli rýchlešie ako platy . Okrem tých škaredých škatúl sa tu nevybudovalo za 40 rokov nič oproti normálnym krajinám . Nemali sme cesty ,dialnice infraštruktúru ,obchody ,benzinky proste nič jeden prior v krajskom meste a to bolo všetko :-D samozrejme bez tovaru :-D žili sme si tu ako také vši a krmili sa DDT zemiakmi :-D Keď potom otvorili drátenný elektrický koterec a pustili nás do rakúska všetci do jedného sme čumeli z otvorenými hubami ako keby sme pristáli na marse :-DDD Dnes ani nevieš že si na Slovensku alebo v rakúsku keď cestuješ . Tak sa asi niečo zmenilo :-D našťastie . Hlavne sa zmenilo to čo si želal národ a nie to čo si želalo ZSSR. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off KrokodilGenya, 19.11.2010 o 12:14

Edu najkomickejsie na tom je ako sa zamotavas do vlastnych argumentov. V 63 bola mzda cca ako si uviedol. No to sme ale uuurobili obrovsky prokrok odvtedy... Co to pises za hluposti (-: Pred 60 rokmi sa stavalo bezne byvanie inym sposobom ako dnes ale zhruba rovnako v celej Europe. BEZNE byvanie pre pracovnikov. Bezne byvanie pre ludi dnes, kvalita sa da posudzovat za urcity cas. odstup. Ale uz prve dojmy su rozporuplne... A ku kvalite dnes. Dnes sa kradne inym sposobom ale kradne. Chcel by som Ta vidiet ako by si posudil novostavbu bytu bez doumentacie, dennikov, fotografii priebehu prace... A keby si aj vsetko toto mal. Aj tak by si kupoval macku vo vreci. Lebo sa to neda dost dobre vyhodnotit. Toz tak - zdravi Katedra materiálového inžinierstva - Stavebná fakulta STU v Bratislave ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 19.11.2010 o 11:57

Iboo keď tam tri roky robilo len 10 robotníkov čo je samozrejme nezmysel bolo ich tam ďaleko viac vyšla by im mesačná mzda bez odvodov v hrubom 750kčs na jednéjho mesačne .Kde je materiál ? Faktom je ,že v roku 1963 sa zarabalo asi toľko ako dnes v eurách. Takže tých 275 000kčs nebola zasa taká výhra :-D Za 257 000€ sa dnes dá postaviť tiež bytovka a v inej kvalite z iným vybavením . Nejde porovnať cenu trabanta a mercedesa aj keď sú obe autá. Bytovka z lacných senvičových panelov bez strechy ktorá bola len polepená lepenkou z lacnými oknami a hlinikovou elektroinštaláciou papierovým jadrom a vyraznou stratou tepla nemala byť prečo drahšia. Podľa mňa bola aj tak dosť drahá. Okál má rozmer 10 x 11,2 m a tri podlažia :-D bytovka 12 x 16 to teda nie je nič moc. Zruba ako rodinný dom . Ja mám projekt na dom ktorý som išiel stavať o rozemre 18 x 12m :-D 4 izbový :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 19.11.2010 o 1:32

k diskusii pár riadkov dolenižšie.... mám doma kompletnú faktúru s časovým harmonogramom výstavby 2 poschodovej bytovky (vonk. rozmery 12x16m) so zložením 3+2 iz.byty /poschodie (kvôli cenám), kde bola táto stavba za 3 roky ukončená a vyšla na cca 275 000 KČS a skolaudovaná v roku 1963. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 18.11.2010 o 20:31

mojtasko ale nech je akokoľvek niekto protiamerický /čo je dnes v móde / ten brouk sa im podaril .odkaz V lahvičkách rozsévaných ze západu :-D a zemiakmi nám neublížili ?gamo USA má tiež svoje muchy samozrejme ako každý štát :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off gamo, 18.11.2010 o 18:15

USA na vojne zarabali zo zaciatku (na Britoch - najskor financne kompenzacie za zasobovanie, neskor v zlate a nakoniec na nich prepisovali cele svoje kolonie...). Kazdopadne z celkoveho pohladu je totalna somarina, zeby USA na II. svetovej zarobili. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motajisko, 18.11.2010 o 18:01

EDO- USA ublížili pracovným odevom zn.rifle, americkou malinovkou zn. Coca Cola a mandolinkou... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 18.11.2010 o 15:35

Niekedy mám pocit ,že jediná krajina ktorá Slovensku strašne ublížila je USA :-D Len nejako nikto nevie konkretizovať ako ! Hahaha. Hups vlastne vie :-DDD Ožratý Jano Slopa :-DD ten to vie uplne presne odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off KrokodilGenya, 18.11.2010 o 15:27

Goret ma pravdu zarobiliiiiii a strasne. M. plan si popisal presne = fakty. Ale unikaju Ti suvislosti... U.S.A. sa dostalo z V.H.K. z 30 rokov niekde okolo 1953. M. plan bola len ceresnickou na torte pre nich. Za bombardovanie Berlina, Drazdan malo dostat Tucne prasiatko tribunal. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 18.11.2010 o 15:18

goret to sú take žartíky čo si opakovali súdruhovia na straníckych schôdzach že američania na II. svetovej zarobili :-DD Tak hlavne ju ukončili keby nebombardovali Berlín nezlyhalo by nemcom zásobovanie atd. Ak si myslíš ,že na tom bombardovaní zarobili ok neberiem ti to . Blabotali to ožrani a hlupáci niekedy a budu to blabotať aj dodnes tu je jeden zo žiliny maestro ,ktorý tiež vidí tú ameriku aj doma na kopci odkaz Prípadne ak si myslíš ,že zarobili na marshalovom plane :-D Československo ho prijať nemohlo lebo sme boli už otrokári Ruska v tom čase a nemali sme to dovolené . Boli sme porazení ZSSR.Marshallov plán alebo oficiálne Plán európskej obnovy (European Recovery Program) bol plán, prijatý Kongresom 3. apríla 1948 s cieľom organizovane zabezpečiť americké úsilie pomoci povojnovej Európe. V dôsledku odmietnutia zo strany krajín východného bloku bol plán napokon obmedzený len na západnú Európu Plán prvý raz vyhlásil štátny tajomník USA George C. Marshall 5. júna 1947 v prejave na Harvarde. Bol iniciátorom a tvorcom plánu. V rokoch 1948-1952 v rámci tohto plánu poskytli USA západnej Európe pomoc vo výške približne 13 miliárd dolárov. Marshallov plán prispel k hospodárskej rekonštrukcii západnej Európy, obnovil priemysel, poľnohospodárstvo a oživil medzinárodný obchod. USA si touto hospodárskou pomocou zabezpečil vplyv a prestíž v Európe, ktorá sa postupne rozdelila na blahobytný Západ a zaostávajúci Východ. Generál Marshall bol za svoju celoživotnú prácu ocenený Nobelovou cenou za mier. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off KrokodilGenya, 18.11.2010 o 15:12

Rok 78 mam zvlast v oblube to bol len priklad. Chapem preco nenavidis Komunistov am blok. Vies co NIEKTORI robili a predsa Ti dovolili poberat ako osobe znacne financie => nedava Ti to zmysel. Si im vdacny ako Prislusnik KSS Ludakom, ked s nimi popijali kavicku na Korze v 43. Rok 43 mam zvlast v oblube = Teheran 43. Goret... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 18.11.2010 o 13:48

Edu, ak by USA nepotrebovali na vojne hlavne zarobiť a skôr vytvorili 2.front, tak by u nás nemuseli zavládnuť komunisti. Ale už je dobre, totalít sme sa zbavili a bude i lepšie, keď sa zbavíme i korupcie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 18.11.2010 o 13:26

KrokodýlGenya komunizmus nekončil rokom 1978 Babeta v roku 1989 nestala 2800 kčs ale 4800kčs atd. samozrejme diamerálne iná babeta. Porovnávaš neporovnateľné a vôbec nevieš o čom píšeš žiaľ . V komunizme stal liter beznínu 1,40 kčs ale v roku 1989 stal liter supru 12,50 kčs . K pomeru plat & cena nebol lacnejší žiaden spotrebný tovar . Niektorý bol v komunizme predražený oproti dnešku o 3000% a viac. Lacnejší určite nie . Na TA3 povedia že ludia dostavali byty zadarmo :-DD no tak to potom vypada . Ak s tými cenami .-DD a kvalitou :-D písať o roku 1978 je ako keby som ja písal o cenách z roku 1990 :-D Cenu treba porovnať s prímom a tiež sa pozrieť na okolité krajiny čo vybudovali tam a ako žijú ľudia tam a hlavne prečo tak žijú !!! Aby sme netrpeli nejakým predsudkom ,že keď nám tu bolševík budoval paprndeklové byty na západe žili ľudia po stromoch. Ak si niekedy bol napríklad vo Franfurkte nad Mohanom videl by si rozdiel medzi Bratislavou napríklad. :-D odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off KrokodilGenya, 18.11.2010 o 12:46

Hodnotna informacia = upresnenie ceny bonov. Upresnim cenu motorizacie Ceny mototechny pre rok 77-78 babeta-2800 pionier20-3800 pionier23-4180 CZ250/471-9200 jawa350/634-10200 skoda120-58800 trabant-38000 lada1200-58000 lada1300-64000 lada1500-72000 lada1600-76000 ford cortina-85000 tatra613-284000 Podsekol som ten Trabant o 10000 => odkladam 3 roky. 1300 Kčs ojoooj krasne sa dalo do toho zmestit. Auta nejem. Skoda, ze aj dnes uz tolko nestoja... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 18.11.2010 o 12:30

ja som nikdy neskracoval asi preto ,že mám 193 cm :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motajisko, 18.11.2010 o 12:16

GORET-všetko to bolo LONG RIFLE lebo sa museli skaracovať. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 18.11.2010 o 12:07

.. a všetko to boli Long Rifle, žiadne short, ani middle :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 18.11.2010 o 12:05

Motajisko bolo ich viacero Levi straus 160b ,Super140 b,widcat 130b,leecoper110b atd Ty si spomenul už posledné mrkváče :-D Mustang stali 280b :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motajisko, 18.11.2010 o 12:01

oprava Pioner ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motajisko, 18.11.2010 o 12:00

Edo-Rifle som mal TUZEX Pinoner, MUSTANG, a americká malinovka Coca Cola ?!... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 1-40 z 208 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov