Heming hunting
dnes je sobota,  18. máj 2024,  meniny má Viola,  spln: 23. máj 2024,  dnes východ slnka: 04:05,  dnes západ slnka: 19:20
Kniha návštev revíru - online manažér revíru

neposlušný stavač - diskusia

autor: off lozik
pridané: 12.10.2010 19:33

Prosim vas ako mam naucit nemeckeho stavaca aby mi nosil to co mu hodim ku noham a nie aby to rozhryzol a nechce mi to doniest ,toci sa okolo mna ked ho zavolam akoby sa bal.

počet zobrazení: 3 878
počet hlasov: 0
okruh tém: poľovné psy
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off Lycan, 1.4.2014 o 21:16

mal som prepeličiara a štvanie zajacov bola jeho mánia,aj keď s poslušnosťou nemal problém.kamoš mi požičal el.obojok ,lebo som si už nevedel rady.použil som ho možno 10 krát a pochopil.ešte som mu ho nechával po pochopení na krku ale naštastie nebol problém.nechal som ho aby si poduril,hlásil cca 50 metrov a potom sa už bez povelu vracal na späť.odvtedy to bola paráda.el.obojok je dosť zákerná vec lebo sa sním pes dá rýchlo do.tr.kať. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off LuboT, 1.4.2014 o 16:05

tak vám držím palce, skúsim tú stopovačku, popálil som sa na nej už viackrát :D len neviem čo povie vlastník revíru keď tam budem toľko trénovať psa ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off binka, 1.4.2014 o 6:52

Já cvičil na šňůře a bacha na ruce, občas to pálí, když pes vyrazí. Elektrika je dobrý pomocník, ale při nesprávném použití můžeš hodně pokazit. Já zatím výcvik řešil bez elektriky. Od soboty mám doma dvouletého výmara, tak uvidíme, jestli zůstanu u starých metod, nebo sáhnu po technice. Zatím pilujeme poslušnost a hlavně dauny.Psík údajně vystavuje, ale prý chytá zvěř. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off LuboT, 31.3.2014 o 17:03

mám jednu 10 metrovú stopovačku len tú mi na 3x prekusla, musím zohnať novú .. elektrika by nepomohla ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off binka, 31.3.2014 o 9:02

Zkusil bych s ní chodit do zveře na krátkém vodítku a vždy, když i na dálku zahlédne zvěř tak daunovat a důsledně. Jak nemá pes 110 % daun, tak nebrat do zveře a už vůbec navolno. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off LuboT, 30.3.2014 o 20:37

chcel by som sa poradiť ako naučiť psa aby neštval srnčiu a zajace, dnes sa mi suka vyvliekla z vodítka a davaj za srnou, po asi 500m naháňačke srna vbehla do lesa a suka sa vrátila ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 15.11.2013 o 22:59

Tu v jedenástom a dvanástom riadku odspodu odkaz- uvádzam, čo fungovalo na neposlušného stavača :-o)) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off goret, 12.11.2013 o 14:49

LuboT, ak chceš psa potrestať účinne, musíš ho prichytiť pri čine. 5 kohútov hore zipsom naserie, ale ona to možno poňala ako novú hru. Jendo, sa ti povie ignorovať, ale ak ti sliepka prekáža v pohybe, snáď ju nebudeš obchádzať a vieš aká je to radosť sa pomedzi ne prebehnúť a usadiť ich na skleníku :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off binka, 12.11.2013 o 10:11

Vezmi jí na vodítko a choď s ní mezi slepicema. Za jakýkoliv náznak nějakého útoku jí náležitě ale přiměřeně "odměň".Pes by měl domácí zvířectvo ignorovat. Já mám problém se starou jezevčicí. Sem tam vezme kramle pod plotem a chodí k sousedům ke slepicím do kurníku na suchý chleba a na pšenici :-)) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off LuboT, 6.11.2013 o 16:22

zdar, potrebujem radu ako mám potrestať stavačku 6 mes. ktorá sa zamerala na naše sliepky? včera si otvorila dvere a podusila jedného kohúta ale v čas som zasiahol tak to prežil .. dnes keď som prišiel domov na dvore 5 kohútov zabitých jeden polo živý a jeden prežil, všetkých iba zadrhla ale nezožrala. Nikdy to doteraz nerobila a teraz je to už druhý deň čo to robí, a zaujímavé že si dokáže otvoriť dvere, ktoré sú na šuber. Dostala s prútikom a je zatvorená vo voliére .. poznáte nejakú radu ako by som ju z toho dostal ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off binka, 2.10.2013 o 14:34

Cizí lidi by jí měli dát najevo, že není žádoucí,aby je obtěžovala.Proutek je myslím dostatečné řešení. Větší problém je v tom, že ona by měla pracovat pro tebe a na tvůj povel by měla reagovat. (Když jí neodvoláš od cizích lidíé, jak jí odvoláš když požene zajíce?)S tím úzce souvisí to, že by na teba měla být navázaná, což zjevně nefunguje, když nosí aporty cizím. Na druhou stranu je to ještě mláďátko a to potřebuje hru a ne vždy poslechne. Já bych se snažil jí "vnutit" pod kůži. To že není ostrá na černou je i není dobře :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off LuboT, 1.10.2013 o 21:07

zdra, chcel by som sa informovať ohľadom povahy psa ... mám fenku - teraz bude mať 5 mesiacov a vadí mi že je až veľmi priateľská k cudzím, dokonca keď idem s kamarátom a psami cvičiť .. tak často donesie aport jemu a nie mne - hoci mu ho hodím ja ... a tiež sa mi stalo že sme boli v revíri a natrafili sme na cigáňov zbierajúcich orechy a on a ku nim pribehla a chcela sa hladkať ... dá sa to nejak odnaučiť ? alebo je to proste dané že stavače sú proste dobrácke psy ? myslíte že sa to môže zmeniť vekom ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lozik, 19.10.2010 o 19:25

on je pažravy až velmi ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 18.10.2010 o 13:01

aj najväčší tvrdohlavec zvykne byť hladný a o láske sa vraví, že ide cez žalúdok ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lozik, 18.10.2010 o 12:53

on je tvrdolavy a ma rok a pol ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 15.10.2010 o 7:22

Snáď na úvod, že predpokladom úspešného výcviku je správna výchova, do ktorej patrí privolanie a odloženie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 14.10.2010 o 21:13

Ty máš málo rokov a Tvoj psík zrejme tiež. Tvoja zadaná otázka mnohému napovedá a odvodzujúc z toho, dá sa radiť samozrejme aj tu, ovšem to by sme museli zapísať nekonečné množstvo "papiera" a "výsledok" by nemusel stále zodpovedať žiadúcemu výsledku. Odporúčal by som Ti preto najprv preštudovať si základnú abecedu o plemenách stavačov, vrátane ich výcviku. Je dosť odborných publikácií, ktoré o tomto pojednávajú. Budeš v oveľa väčšom obraze a budeš hrdý na to, že viac vieš a dokážeš si svojho psíka aspoň čiastočne vycvičiť. Určite Ti to pôjde a nie je to nič neprekonateľné. Veľa zdaru. P.s- Treba si uvedomiť, že psík ľudskej reči "nerozumie" a nemôže vedieť, čo od neho požaduješ. Preto začni cvičiť psíka až vtedy, keď budeš mať znalosti a budeš vedieť, ako na to. V opačnom prípade môžeš dokonca psíkovi "ublížiť". Stavače sú pozorné a učenlivé plemená, s chuťou do práce, nie sú tvrdohlavé a vyžadujú vľúdne zaobchádzanie. Ale to vyžaduje vlastne každý psík. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lozik, 14.10.2010 o 18:46

dakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 13.10.2010 o 8:14

V prvom rade sa zameraj na odstránenie nedôvery tvojho psa k tebe a zvládnite privolanie s pozitívnou motiváciou = za odmenu (stačí i pochvala). Ak tomu správne rozumiem, pes stojí ďalej od teba a tu hodíš niečo k nohám, pričom čakáš, že ti to prinesie. Čo mu to hádžeš? Nejaký papek, alebo nekajú atrapu? Použi vec, s ktorou sa mu nedovolíš hrávať a choďte na to opačne. Psa maj pri sebe, najlepšie ak si k nemu pokľakneš a pridržíš si ho, aby si ho mal v kľude. Aport odhadzuj od vás na začiatok stačí 2-3m. Psa uvolni až pár sekúnd po dopade. Keď to uchopí, pravdepodone sa k tebe otočí, ak by nemal chuť ísť k tebe, privolaj. Veľa zdaru, starí ľudia vravia, že trpezlivosť ruže prináša. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off binka, 13.10.2010 o 7:53

Jestli nemáš zkušenosti s výcvikem tak si najdi nějakého zkušeného výcvikáře a zajeď k němu se psem. Po internetu se špatně radí s výcvikem, hlavně když člověk neví co přesně pes dělá. Jinak základem je mít dobře nacvičený aport. Přeji hodně zdaru. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

prvá škola vábenia jeleňovZelené zápisky z poľovníckych chodníkov (Egon Gočár) 2.diel
Poľovníctvo TEREM