Heming hunting
dnes je piatok,  3. máj 2024,  meniny má Galina,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:26,  dnes západ slnka: 19:00
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Kňazi a poľovníctvo - diskusia

pridané: 8.10.2010 13:34

Myslíte si, že majú v polovníctve svoje miesto kňazi?

počet zobrazení: 3 517
počet hlasov: 1
okruh tém: voľná diskusia
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off laik, 10.4.2011 o 13:28

Otázka je trochu mimo. O tom, či majú miesto, nerozhoduje referendum na tejto stránke. Tí, ktorí sa z ich radov rozhodnú pre túto ušľachtilú PRÁCU V POĽOVNÍCTVE i samotné vyžitie v revíri, je všeobecným prospešné. Osobne som presvedčený, že ich prínos je po každej stránke vyšší, ako náš priemer. Určite nepatria do skupiny iných dolu spomínaných skupín, ktoré kedysi zlovili celé SK, zneužívali svoje postavenie a trofeje nemajú kde vešať a ešte ich obdivujeme. V päťdesiatych rokoch bol môj otec poľovným hospodárom v Ruských Pekľanoch pri Prešove, kde s nimi poľoval farár z Ľubovca. Bol platným členom v PZ. V 70. rokoch na som hosťovských poľovačkách zažil farára v PZ Vinné, kde bol členom miestny farár v pokročilom veku, vysoký, vychudnutý starec, ktorý na mňa urobil mimoriadne dobrý dojem. Všeobecne bol známy, ako pomocník pri nastreľovaní optiky na GZ. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off dusanlegin, 10.4.2011 o 6:39

Niekto je robotník, iný doktor či podnikateľ. Urobil farár skúšky? Zaujíma sa o to? Chodí do hory? Stará sa o zver? Tak potom je poľovník! Som za. Sú to takí istí ľudia ako ostatní. Celkom rád by som si vypočul Svätohubertskú omšu v podaní kňaza - poľovníka. Veď on musí najlepšie vedieť o čom rozpráva, lebo to sám zažil. A to som neveriaci. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off lowec, 5.4.2011 o 10:47

Nevidím v tom žiaden problém,je to tak isto cítiaci,vidiaci človek ,ktorý má vztah k prírode,osobne poznám 2 knazov polovníkov, mohli by ísť príkladom . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off brandys, 4.4.2011 o 23:07

Mne to osobne nevadí.Každý ma právo robit to čo ho baví a problém v tom nevidím.Poznal som jedného knaza ktorý s nami chodil na postriežky do lesa,prikrmovat zver a bol v pohode,celkovo sa zaujímal ako to chodí v poľoovníctve a pritom nebol poľovník.Bohužiaľ už to tak není,začalo to vadit niektorým jedincom samozrejme ľudom v dedine a knaza na príkaz niekoho vyšieho ako on preložili do iného kraja.:( ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MSmarian, 4.4.2011 o 21:06

Ja som za aby kňazi poľovali. Žijeme v demokratiskej spoločnosti, každý má právo poľovať, kto zložil skúšku z poľovníctva. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Igor43, 4.4.2011 o 12:34

Poľovníctvo a láska k prírode- to je balzam na dušu pre každého z nás bez rozdielu profesie, vierovyznania, farby pleti...Nie je o čom diskutovať. Všetci vieme, čo pre nás tento koníček a relax znamená. Treba ho dopriať každému! Prajem veľa krásnych a nezabudnuteľných poľovníckych zážitkov. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 4.4.2011 o 12:05

kuzmican ja nemám žiadnu pracovnú dobu :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kuzmican, 4.4.2011 o 10:27

tak ako ty nepoluješ cez pracovnú dobu , tak ani kňaz nepoluje cez omšu , takže no problém ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jager68, 3.4.2011 o 22:11

MArtin volakedy polovali...notar,advokat,doktor, a.....farar..takze je to uplne v pohode. Zdravim ta. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 3.4.2011 o 21:53

kňaz je tiež iba človek .Je uplne jedno k akej cirkvi patrí . Poľovať môže tak ako ktokoľvek iný . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hunter2, 11.10.2010 o 13:23

Odkedy sme vzali farára do združenia , na schôdzach sa vyjadruje slušnejšie ako predtým. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off orol, 11.10.2010 o 12:04

Každý dobrý a zodpovedný človek má mať v poľovníctve miesto a je úplne jedno, či je to policajt, lekár, sudca, farár, robotník, minister, biely či čierny človek. Všetko sa odvíja od mravných zásad, charakteru, pozitívneho mysleniu, poznania, pracovitosti. Osobne som presvedčený, že kňaz, či farár si v poľovníctve budú plniť svoje povinnosti veľmi zodpovedne a je takmer istou zárukou, že pri odstrele zveri sa budú riadiť zmysluplne, veľmi zodpovedne a v súlade s pravým poslaním poľovníctva. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off martinhruska, 11.10.2010 o 11:34

ďakujem za to že vyjadrujete svoj názor k tejto téme, potešilo ma to. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 11.10.2010 o 10:55

Osobne sú mi i v poľovníctve milší duchovní, než materialisti. Dosť pochybujem, že by niektorý z nich potreboval automatickú zbraň. Komerčná doba - duchovna záhuba. Okrem iného i nemálo poľovných psov vďači za svoj vznik duchovenstvu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Discover5, 10.10.2010 o 21:52

Vážení diskutujúci. Súhlasím s názorom, že kňazi majú v poľovníctve svoje miesto. Sú to po tejto stránke takí istí ľudia ako my, nekňazi.Zdravím Vás. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Karlo, 10.10.2010 o 21:40

orol, ten farár je už v DK, aj ked niektorým to nie je po vôli že knaz je držitelom zbrane, ale to je len ludská závisť, ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MatkaLC, 10.10.2010 o 21:34

tiež súhlasím...osobne poznám troch kňazov poľovníkov a sú ako každí iní. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bracho, 10.10.2010 o 21:15

martinhruska...uplne s vamy suhlasim...prajem vela uspechov nech sa vam dari...nebudem to tu rozoberat vsatko ste podrobne vysvetlil... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rastob, 10.10.2010 o 19:59

Kňazi nech kľudne poľujú, keď môžu ostatní, oni môžu tiež. POľovnícky celibát predsa nesľubujú a sme predsa mäsožravci, zabíjanie zvierat je pre nás prirodzená vec. A desatoro sa vzťahuje na ľudí, nie zvieratá. A mnohí apoštoli boli rybári, nie? Aj Ježiš bol s Petrom na rybách a dožičil mu veľký úlovok, nie je to snáď tak? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off martinhruska, 10.10.2010 o 13:13

Neroziem,čo má spoločné poľovačka, poľovníctvo a odluka Cirkvi od štátu??? Keď ste to už načrttli, tak aj ja som za odluku, aspoň by sa konečne ukázalo koľko je len tých papierových veriacich. Veď to je niekedy hrozné, všetci si utierajú ústa o farárov, ale keď treba pokrstiť, tak pán farár pokrstite, potom zas pán farár zoberte na prijímanie, potom pán farár zoberte na birmovku, neskôr pán farár zosobášte a napokon pán farár pochovajte...Chcete rakúsky model: dobre, teraz je toto všetko za Pán Boh zaplať, potom to bude tak ako v Rakúsku, všetko má svoju cenu... Najviac ma prekvapuje to, že za odluku sú tí, ktorí vôbec nie sú veriaci, alebo ktorí majú k tomu čo najmänej povedať. Takže poďme sa radšej baviť na tému, ktorá je tu a nie odbočovať od témy. ďakujem... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off KrokodilGenya, 10.10.2010 o 11:11

Suhlasim: Rakusky model. A hned by bolo o jeden dovod na hadku menej. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Jager68, 10.10.2010 o 10:58

Krokodyl mas pavdu..najlepsie o odlučení cirkvi od štatu... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off KrokodilGenya, 10.10.2010 o 10:56

Nepochybne maju. Ked mate na polovacke knaza a doktora. Ste vystrojeni pre vsetky pripady co mozu nastat. Navyse su vacsinou intelektuali - da sa s nimi disputovat. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 10.10.2010 o 10:13

Pred niekoľkými rokmi som bol na poľovačke na Orave v Hruštíne. Toto PZ malo a myslím stále má za člena farára. Počul som, že sa jednalo o veľmi náruživého poľovníka. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off cita, 10.10.2010 o 8:31

Starší chovatelé jagdteriérů si budou pamatovat úspěšného chovatele, faráře Urbana z Lukova. Chovná stanice Rekord. Nepř. Kovboj, Kondor, Kavalír, Káro a další. Byl i členem výboru klubu, myslím, že poradcem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Karlo, 9.10.2010 o 23:45

pred pár rokmi sme aj mi mali v združení kňaza, všetci boli spokojný, teraz je tuším niekde v Jánovciach, teda ak ho neposlali do ďalšej farnosti, ďalší knaz v radoch polovníkov je aj v DK. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bracho, 9.10.2010 o 14:15

preco nie...mozno by si niektori z nas vstupili do svedomia... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubenko, 9.10.2010 o 13:33

samozrejme prečo nie ved naš patron Hubert a Diana su svetci ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 9.10.2010 o 13:02

Prečo by nemali mať? Majú také isté, ako každý zodpovedný človek. Do toho, nech sa darí. Lal zdar. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dzlubo, 9.10.2010 o 9:01

Dnes môžu a určite nikomu nevadia. V socíku môj otec ako člen Predsedníctva OV SPZ v SNV presadzoval do kurzu mladého kaplána, no bol jediný. Dnes už je bez PZ ale s niektorých bývalých členov OV SPZ sa po roku 1989 stali veriaci... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jager68, 9.10.2010 o 6:53

Martin myslim,že možeš kludne polovať. Zdravim TA. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Karlo, 8.10.2010 o 22:27

viem o knazoch v radoch polovnilov, ved aj oni musia nejako relaxovať, musia žit svoj život aj ked ho zasvetili vyšším cielom. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off martinhruska, 8.10.2010 o 21:50

Nezabiješ - samozrejme, ale to sa vzťahuje na človeka a nie na zvieratá a zver. "Slovný režim" je samozrejme taký ako na poľovačkách býva, a to je to pravé, veď potom by to nebolo o poĺovačke ale o tom aby si každý dával pozor na ústa. Aj my sme ľudia z mäsa a kostí. Ďakujem za názory, potešili. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Rinko, 8.10.2010 o 20:13

Tak isto áno.Sú to ľudia z mäsa a kostí ako aj my ostatní.Kedysi dokonca výhradne poľovali iba veľkostatkári,pán richtár a pán farár.Pozdravujem vdp.Martina L.,pôvodom z Kysúc. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off silma20, 8.10.2010 o 17:08

Nezabijes :D :D :D :D :D neprotirecia si potom? Ja nevim niesom veriaci takze mi to je jedno nech poluju aj oni. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off operak, 8.10.2010 o 15:11

Určite áno poznám viacerích a žiaden mimoriadny "slovný režim" v ich prítomnosti neplatí:-))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 8.10.2010 o 14:03

áno, teda aspoň tí, ktorí uznávajú etický kódex poľovníka ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM