Heming hunting
dnes je streda,  1. máj 2024,  meniny má ,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:29,  dnes západ slnka: 18:57
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Nebezpečné správanie jelenej zveri počas ruje. - diskusia

autor: off kubik856
pridané: 25.9.2010 8:55

Môže byť jeleň počas ruje pre človeka nebezpečný? Ako sa chovať v prípade stretu s takýmto jeleňom ???

počet zobrazení: 10 374
počet hlasov: 1
okruh tém: poľovníctvo
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off pavian, 12.11.2010 o 17:57

Nesúvisí to síce s rujou, ale... Pred pár rokmi na MDSJ v Malackách v náhradnom pohone pre psov v hustej borovicovej mladine zdvihnutá jelenica zrazila kolegu v pohone tak, že odtrhol remeň zo zbrane, našťastie sa nič vážne nestalo... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 12.11.2010 o 10:10

Presne leknutím je spôsobených 99% tzv. útokov medveďa . Jeleň však obyčajne reaguje únikom . Myslím normálneho jeleňa nie postrielaného alebo domestikovaného ! Zatiaľo som nepočul ,že by normálny jeleň zautočil na človeka ,zranil ho alebo usmrtil . Toburk tu síce písal o vdove ktorej manžela zabil jeleň v Selci ,ale pýtal som sa troch poľovníkov zo Selca a nejako o tom nič nevedia . Takže neviem či ide o latinu ale bývam od Selaca asi 5km vzdušnou čiarou a pochybujem ,že by som sa o takejto udalosti nedozvedel a to aj keby sa stala nie toď skoro v susednej dedine ale i v inom štáte . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Zigi9, 12.11.2010 o 9:24

souhlas Steffan - ta zvěř může ublížit nevědomky nebo leknutím - tomu jsem chtěl především předejít, proto jsem to mé setkání takto ukončil :-) A situaci z hustého náletu nebo nárostu taky dobře znám, taky jsem jednou rychle zdrhl z místa, kudy se řítil nějaký kus vysoké. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Steffan, 12.11.2010 o 1:41

Nedá mi nereagovať ešte k príspevku Patesa1607. Poznám toho chalana a viem že sa v lese len tak niečoho nezľakne... Všetci tu hrajú veľkých hrdinov... Ja si myslím že jeleň počas ruje môže byť teoreticky nebezpečný. Nie žeby zaútočil na človeka, to je blbosť.Ale za istých okolností môže byť nebezpečný. Viem presne na akom mieste bol Pates1607.Bolo to smreková mladina po kalamite, čiastočne vysadená čiastočne z náletu, vysoká tak 2,5 metra.Miestami to je také húste, hlavne ten nálet, že je tam vidieť tak sotva na meter. Už na hranici svetla a tmy ručali v hustej mladine 3 jelene blízko vedľa seba, asi hlavný a dve bočné. On sa im priblížil asi na 20-30m.A potom sa jeden rozbehol ku nemu. Jasné že nešiel po ňom, ale kedže to bol úplne neprehľadný terén tak si myslím že by ustúpil každý kto má zdravý rozum. Napr:Zigi9: Radšej sa jeleňovi ukázal.Inak nemám nič proti, len pre ukážku. odkaz Pates bol v omnoho hustejšom teréne. A ak by ho jeleň nevedomky nabral, tak by to nemuselo dopadnúť dobre ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 1.11.2010 o 12:21

Otázka bola či môže byť jeleň počas ruje nebezpečný !!! Nie nemôže bola moja odpoveď . Samozrejme myslel som normálneho jeleňa nie chovaneho v zajatí . Ten je nebezpečný aj mimo ruje a nie len jeleň ale i srnec !!! Toburk neviem čo je to kosutka . Veď si povedal že mi ju ukážeš tak mi povedz meno a priezvisko . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Karlo, 1.11.2010 o 8:47

pre CITA, je to asi o tom že jelen v zajatí potom berie človeka ako soka počas ruje, lebo v tom polsku to bolo práve počas ruje, inak že bol kludný, ale to je všetko zver v zajatí, len tolko ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off cita, 31.10.2010 o 22:10

Pro Karlo - samozřejmě, že jelen chovaný v zajetí (ochočený) může zabít člověka. To není nic neobvyklého. Stačí si uvědomit co dělá malý srnec. Momentálně si vzpomínám na dva případy. Jelen, dar Rumunska do prezidentské obory Lány prý zabil chlapa. Takto jsme byli informováni na sympoziu o oborních chovech na prahu třetího tisíciletí. Poměrně nedávno proběhla v televizi zpráva, že na sev. Moravě jelen buď těžce zranil, nebo zabil oborníka. Ty Lány by mohl objasnit nick arev. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Karlo, 31.10.2010 o 20:07

nepodarilo sa mi to nájsť, bol to článok o jednom jelenovi, stalo sa to niekde v polsku, jeden starý horár sa ujal mladého jelienka,za pár rokov horár zomrel alebo niečo také a počas ruje dotyčný jelen napadol ciklistu a toho zabil, ale hovorym nepodarilo sa mi to nájsť, bol to článok v PaR ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off tobruk, 30.10.2010 o 20:50

Prezivka:Kosutka. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 20.10.2010 o 20:06

stačí keď mi povieš meno ja selec vidím z okna ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off tobruk, 20.10.2010 o 8:34

Mam ti poslat foto tej vdovy? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sporko1234, 19.10.2010 o 13:17

U nas mi jeden nemenovany (na stastie nepolovnik) rozpraval skutocny pribeh o jelenovy ktory zabil chlapa polku z neho zozral a druhu nosil 2 roky na parozi az pokial z neho nebola kostra..ja myslim ze je to minimalne na zamyslenie:):):) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lesnica1, 17.10.2010 o 14:07

kilometer :-))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubenko, 17.10.2010 o 12:42

pates1607 a ako daleko bol od teba? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pates1607, 17.10.2010 o 12:33

aha bol som pri kraji horky a som ho pozoroval aa potom sa razbehol smerom ku mne či siel po mne to newem ale radsej som siel prec ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hunter-pato, 17.10.2010 o 9:51

ale zase teoreticky ak bol pri neakej horke tak mohol utiec ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off tobruk, 16.10.2010 o 19:01

Bolo to v Selci. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 16.10.2010 o 14:50

toburk v ktorej dedine to bolo ? Prosím zaujímali by ma podrobnosti . Určite to bolo dosť medializované ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off marcony, 16.10.2010 o 13:42

ano, pocas ruje aj mimo nej moze byt clovek pre jelena nebezpecny v kazdom pripade. presne tymto sa jelenia zver riadi. a suhlasim aj s tym, ze sa da utekat pred jelenom vo vzdialenosti 10m, ale len v pripade, ze je to niekoho priezvisko, alebo prezyvka. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 16.10.2010 o 13:18

Lubenko, tak je to, súhlas :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubenko, 16.10.2010 o 11:49

ale zasa ked porovnam Jaro tvoj vek a vek patesa1607,tak sa nedivim že mu utiekol a ty by si ostal stat:):):):):) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubenko, 16.10.2010 o 11:43

orol maš pravdu utiect pred jelenom ,ktory je rozbehnuty a vo vzdalenosti 10 m odomna tak to je na svetovy rekord:):):) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 15.10.2010 o 22:10

No práve že musím konštatovať, že ty si múdry, keď si mu utiekol. Ja by som nebol schopný ani s ním pretekať a nie to ešte mu utiecť:-)) ale bohvie, čo si ty videl. Bol to fakt jeleň s rohmi? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pates1607, 15.10.2010 o 22:02

orol newem čo by si robil ked uz bola skoro totalna tma .....ci by si cakal pokial ta sejme ked si taky mudry ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 15.10.2010 o 20:50

A si ho predbehol toho jeleňa? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pates1607, 15.10.2010 o 20:42

ja som bol v mladej horke a musel som utekat lebo ked bezal oproti mne a bol asi tak desat metrov odomna a newwipadal ze chcel zastavit tak som radsej utekal,..... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off tobruk, 15.10.2010 o 19:32

Moze,v nasom okrese v jednej dedine zabil jelen chlapa,ktory pracoval v zahrade.Zvlast ti stari skodnici su mimoriadne jedovati. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 13.10.2010 o 18:58

dúfam že si nezdrhol a rozbehol si sa oproti ??? To by som mu nedaroval :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pates1607, 13.10.2010 o 17:52

iba 1den jelen sa rozbehol ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Edu, 13.10.2010 o 0:15

Pates jeden bežal po tebe ? Či celá črieda ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pates1607, 12.10.2010 o 19:20

ja som zažil prakticky ked sa za mnou rozbehol ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kubik856, 27.9.2010 o 14:44

Ďakujem za info. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 26.9.2010 o 12:58

Teoreticky môže . Prakticky nemôže tak sa tým nemusíš vôbec zaťažovať . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM