Heming hunting
dnes je streda,  1. máj 2024,  meniny má ,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:29,  dnes západ slnka: 18:57
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

les často napadený motorkáři - diskusia

autor: off toňas
pridané: 22.9.2010 7:13

zaznamenal jsem v poměrně malém lese časté narušování zejména podvečerního klidu skupinou motorkářů,kteří se snaží vytvořit si z tohoto zábavu,zatím se mě je nepodařilo zastihnout na místě ,sdělte prosím vaše zkušenosti ,případně jak tomu zamezit legislativně...člověk když sedí na posedu ,říká si bude klid ,ale už je to kritické

počet zobrazení: 1 832
počet hlasov: 0
okruh tém: voľná diskusia
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off orol, 8.10.2010 o 17:25

Motorkári si to sami posrali tým, že v SR sa to hodne rozmohlo a vznikol z toho "národný šport". Veľa motorkárov boli veľmi dobrí ľudia a tí rešpektovali stav, že chodili len po poľných cestách, ale galibu a hanbu im robili hlavne "mlaďasi" a tí sa prevážali doslovne kade tade, po obilí, ďateline, lucerke atď. Nuž na naliehanie gazdov, vlastníkov, urbárnikov, lesníkov, ochranárov, spoločnosti a pod. sa spustila lavína nevôle v štáte a začalo sa konať. Upravil sa zákon a posilnili právomoci stráží. Dnes už môže dokonca aj poľovnícka stráž kontrolovať a zastavovať v revíri motorové vozidlá a samozrejme môže použiť v ojedinelých a krajných prípadoch v súlade so zákonom aj zbraň. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Discover5, 8.10.2010 o 9:30

Dá sa s nimi urobiť poriadok. Raz sa mi to podarilo dohovorom. Chlapci pochopili o čo ide, a tak teraz jazdia v blízkom okolí dediny a nie v lese. S inými som musel tvrdšie a tiež pochopili. S úplne cudzími(dovolenkári, chatári, bratislaváci)s tými to ide najľahšie, len netreba byť hrubý. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off doktor11, 7.10.2010 o 0:01

Tak ono to tak celkom nebolo ako napísala "Bystrička"Tí dvaja polovníci boli muž a žena-najomcovia revíru z RAKúSKA(bývalí MORAVáCI) cez ktorý prechádza tankodrom a lesné cesty.Dotýčných motorkárov(hrubé krky)predbehli na terénnom aute,skrížili im cestu a s nabitými zbranami im mierili na hlavy."Nájomcovia"vykrikovali,že im to tam "všetko patrí"a že sa majú pratať a iné podobné vulgarizmi čo sa dotyčným HRUBOKRKýM nepačilo a zobrali zákon(obmedzovanie osobnej slobody)do vlastnych rúk.Pán dostal čelo,zlomili mu pušku a pani,ktorá mávala na nich pistolov dostala pár kopancov do zadnice.Zlomili im klúč v zapalovaní a odfrčali preč.O pár dní sa jeden motorkár sám priznal na polícii a pravdepodobne podal trestné oznámenie na tých dvoch.Zatial je okolo toho ticho,ak bude niečo nové tak dám vedieť.L&L ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 24.9.2010 o 15:24

Ako je známe, už to nie je priestupok a tak po tomto konkrétne u nás motorky výrazne utíchli a motorkári predávajú svoje stroje a výstroj. Zrejme si veľmi dobre uvedomili a uvedomujú, čo ich môže čakať a tak tí "rozumnejší" prestali s nájazdmi. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lesny muz, 23.9.2010 o 14:00

u nás je to tiež normálne a nikdo s tým nič nerobý!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off brandys, 23.9.2010 o 13:17

U nás sa na motorkách nikto po lese v našom PZ nepreváža tak neporadím ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off growler, 23.9.2010 o 13:01

posed33 to je rozum strielat po ludoch ... to len tak hocikoho nenapadne,takto verejne radit.dotycny ak trochu rozmysla,motorku odnesie domov,prezlecia sa a pojde na policiu,ze nejaky magor po nom v lese strielal. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off posed33, 23.9.2010 o 8:39

najlepsie ako vypratat motorkarov z lesa je ucinou strelou zvanou DEFENDER je to 17g gumenna strela do brokovnic treba do nej dotlacit este viac ako polovicu prachu aby bola ucinejsia pouziva ju policia stakou strelou ked ho trafis na rebra tak mu ich dolames a dotycny motorkar urcite pobezi na policiu ze jazdil na motorke po horach a niekto si dovolil mu zlamat rebra :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Karlo, 22.9.2010 o 19:43

minulí rok som mal potičku z motorkármi, najviac ma nasralo to že jeden z nich sa hrdo hlásil k tomu že on je polovnik, ked som to ohlásil na polícii, akurát tak so mnou spísali zápis potom mi doniesli ukázat foto toho xichtu a dotičny zaprel nos medzi očami tak aký sme to potom ludia ked nám vlastny nohy podkopávaju ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bystricka, 22.9.2010 o 15:14

u nas sa stal takyto pripad, dvaja polovnici na postriezke zisli z posedu a boli pri aute ked okolo nich prechadzali motorkari, ked sa ohradili, ze tam nemaju co robit, tak ich napadli, poskodili im pusky, tak, ze im ich posliapali, starsieho pana chytili pod krk a zalomili im kluciky v zapalovani na aute, nemam co by som k tomu viac dodala....inak dnes alebo zajtra by to malo byt v tv markiza aj jojka ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov