Heming hunting
dnes je piatok,  3. máj 2024,  meniny má Galina,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:26,  dnes západ slnka: 19:00
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

POĽOVNÍCKA LATINA - diskusia

autor: off stopar
pridané: 10.8.2010 15:09

Od nepameti sa v poľovníctve používala tzv. POĽOVNĺCKA LATINA. Je obsiahnutá i v súbore otázok pre skúšky z poľovníctva, kde sa komisia od adjunkta dozvedá, čože to je, ako a kde sa používa a často chce uviesť i príklad. Tak to teda skúsme i pod fotografickou zložkou. Napíšte svoju predstavu a zasaďte sa o fundovaný doplnok portálu. Čo Vy na to? ZDAR-STOPAR





počet zobrazení: 23 257
počet hlasov: 3
okruh tém: voľná diskusia
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 1-40 z 137 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off Marco2204, 31.3.2011 o 12:30

edu nepis tu o zlate lebo pytliaci spozorneju ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 31.3.2011 o 11:59

no určite Orol a potom to budeš expedovať do Nemecka za 1000€ za kus . Takých by bolo lacno kupovať a draho predávať . Počul som ,že po vyvarení sa dá získať z toho srnčieho žlčníka zlato . Neskúšal som to ešte . Má s tým niekto skúsenosť .Jelsovec tie jelenie nie sú také cenené ako srnčie . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jelsovec, 31.3.2011 o 8:59

smola, ja mám len jelenie. tak asi biznis nebude :(((( ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 31.3.2011 o 8:53

Vykupujem srnčie žlčníky na medicínske účely. Cena 40.- eur za kus. Ponuky TU, resp. 0915 229343. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off premvadasz, 30.3.2011 o 22:12

Edu žlč zo srnca to je väčšia lahôdka jak kaviár ja mam nato špeciálny recept na 2 noci sa to musí naložiť do čaju z repíka lekárskeho a potom to má lahodnu chut ale musi to byt nalozene ked je spln inac to nezabera ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 30.3.2011 o 22:05

Raz som vyvrhoval srnca a žlč sa mi rozliala po pečienke . Hneď ma zdžubali že som to posral a pečeň bude horká . Bola v jágerku uplne v pohode . Je srnčia žlč vôbec horká ??? vraj sa bežne vysmáža v trojobale a je príjemnej chuti . Je to pravda ??? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off stopar, 28.3.2011 o 20:49

Dobre si to napísal, možno to bol ozaj "pes, kto iný by bol vhodnejší komisár pre kynologiu". Ale tú otázku sme sa nedozvedeli. Len, že si bez prestávky vyl. Muselo to byť lepšie, ako jeho výkon. Inak by asi komisia zasiahla. No keď si ho niekto medzi dvere pozval, mohla to byť rozhodujúca zpráva: "Už to začalo!", to bol asi profík, že to na sebe nedal znať. Taký ozaj ruku, len tak nepodáva. Stretol si ho ešte niekedy? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 28.3.2011 o 19:56

Z našej "triedy" v roku 1989 tiež neurobil skúšky istý uchádzaš. Aspoň podľa mňa len-len, že som nebol druhý na "odstrel" :-)) Mal som už myslím štyri či päť skúšok veľmi úspešne za sebou a išiel som ako nôž maslom. Zakaždým mi na záver podal skúšobný komisár ruku s gratuláciou a ja som sa "vznášal". Po tomto som vošiel na skúšku z kynológie. Skúš. komisár malý chlapík s veľkou plešinou, vysoký asi 160 cm, asi 60 ročný, s hodne vypuklým bruchom, široké líca, komunistický hodne vysoký strih vlasov. Premeral si ma veľmi prísnym pohľadom a ja som vycítil, že je zle. Neustále spod obŕv pozeral na moje "frajersky" vysúkané rukávy modernej západnej vetrovky - saka so stojáčikom na krku a na moje ani nie dlhšie vlasy zozadu. Pripomínal mi vo všetkom presne môjho veliteľa útvaru, ktorý by ma bol najradšej "zastrelil". Po chvíli ma rázne a hlasito vyzval, aby som odpovedal na otázku. Chvíľu som bol ticho, keď náhle hlasno zreval! Viete to alebo neviete!!!??? Učili ste sa to, alebo neučili!!!??? Zľakol som sa tak, že by sa mi krvi nedorezal. Zasekol som sa, srdce som mal kdesi v krku a nebol som schopný vydať ani hlásku. S pribiehajúcimi sekundami mi mozog začal signalizovať. Jaro poďme, musíš, však ten komunistický huj ťa nechá prepadnúť... ( časovou vzpruhou a výhodou asi na dve minúty pre mňa bolo, že prišiel za ním do triedy akýsi iný skúšobný komisár, s ktorým chvíľu o čomsi debatovali ).Naraz som si uvedomil naplno realitu, prečo som tu prišiel, koľko desiatok, či stoviek hodín som venoval poctivému učeniu z magnetofónoévej pásky, kníh a príslušnej literatúry, akú hanbu by som urobil sebe, manželke, rodičom, priateľom ... Do tváre a mozgu sa mi začala vracať "krv" a sebavedomie. Po chvíli, už miernejšie ma vyzval, aby som odpovedal. Od tej chvíle ma nebolo možné zastaviť. Odpovedal som možno aj na to, čo nechcel, ledva ma prerušil. Neskôr, pozerajúc sa dlhšie na mňa, zreval takmer na hlas. Však vy to viete na jednotku, čo bolo s vami !!!??? Zas ten rozkazovo opytujúci sa prísny tón, ktorý mi nahnal strach a ja som znovu neodpovedal. Tento skúšobný komisár mi nepodal na konci skúšky ani ruku, ani nezagratuloval:-))) Pes jeden akýsi :-))) P.s- inak potom už všetko OK. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Edu, 27.3.2011 o 20:33

dusanlegin skúška z poľovníctva bola naozaj dosť pod úroveň . Urobil ju i Tuo tuo zo Zem.Podhradia ktorý mal veľký problém s čítaním a výslovnosťou každého slovka . Nikdy nebola adekvátna odpovediam . Ja som prišiel na skúšku pripravený od lesníka pána Vráblika ktorého si vážim ako človeka a samozrejme i odborníka ! Tak som nemusel mať haluze čo si vytiahnem . Na každú otázku som mal odpoveď a správnu .Učenie ma stálo asi 16 hodín . Vzdelávanie som využíval na rybačkách :-D Bolo úspešné lebo ma vyučoval pán ktorý vedel učiť a poľovníctvo má v malíčku ! Týmto chcem poďakovať za všetko čo som sa od tohoto pána lesníka dozvedel . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jager68, 26.3.2011 o 22:35

So mnou robili skušky synovia sprivatizovanej časti výroby ZTS Dubnica a pri otazke kedy ,,začína" jelenia ruja bola odpoved: žeby v aprili??? a pri otazke kedy jelen zhadzuje parožie:že kedy sa mu chce...........chlapi v komisii išli do kolien.Chlapci samozrejme skušky urobili....,,poľujú"....a tvaria sa na polovačkach velmi mudro a dôležito....no už to nie su chlapci ale ,,páni za vodou.."..trošku vody odvtedy už pretieklo.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dusanlegin, 26.3.2011 o 19:23

Sám som mal na skúškach problémy. Bol apríl 1989 a na politike sa ma opýtali: "Ako hodnotíte situáciu na Blízkom východe?" No a ja mudrc som im odpovedal: "Bijú sa tam preto, lebo nevedia, ako sa majú otočiť k Mekke. Čelom alebo riťou?" Komisár vyvalil oči, pár krát preglgol a poslal ma preč. Skúšky som nakoniec urobil s vyznamenaním. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dusanlegin, 26.3.2011 o 19:00

Edu, neviem. Bol z iného okresu. V živote som ho viac nevidel. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 26.3.2011 o 18:28

dusanlegin ani opravné ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pacenko, 26.3.2011 o 14:44

takéto hlášky by sa na skúškach mali zapisovať :) by sme sa trošku zasmiali ak by sa to potom niekdy zverejnilo :) sa mi zdá,že aj v jednej z kníh igora Mráza(horar sever) bolo par takýchto heftov na pobavenie :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hladac, 26.3.2011 o 14:33

v každom kurze sa nájdu perličky,škoda že to niekto nepozbieral,v našom kurze boli dvaja ktorí nespravili skúšky. Jeden na otázku čo je to celibátnik odpovedal že je to farár čo navštevuje bažantnicu a druhý na otázku čím krmia divé holuby mláďatá odpovedal,že kukuricou.Prvý bol policajt a druhý traktorista.Skúšky robili obaja o mesiac v inom okrese. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pacenko, 26.3.2011 o 14:19

dusanlegin,takých exotov sme tam mali aj my :) neukázali sa ani na jednej hodine,na skúšobných strelbach sa vrteli s flintou ako na dobrej polovačke na kačice ked si polovnik nevie vybrať na ktoru kačku skôr vystrelí a na skúškach sa prezentovali tiež dosť vtipnými výrokmi.ale oni nakoniec spravili.. :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off stopar, 26.3.2011 o 11:34

Takých bezmenných hrdinov bude i viac, ako pivoňov. Navrhoval by som popátrať. To boli pionieri doby! Len škoda, že nie je nejaký centrálny register. Ale kto vie, bolo by treba v histórii popátrať?! Generácia starne a mladí mi nebudú veriť, že poznám kolegu, čo to ani na siedmy pokus neurobil. Prišiel vtedy za mnou a pýtal sa, "jakým nábojem měl střílet na poštolku" - mal na výber tri náboje (00,8, brenek) a pripravenú brokovnicu. Posudzoval sa , "ládunk komory" a ukázka strelby "na krátko" - Long Range sa v tej dobe v poľovníctve nepraktikoval. Meno poznám, ale pre účinnosť zákona na ochranu osobnosti a zákaz publikovať osobné údaje neuvádzam. Zato foto jedného z aktérov je na stránke (dnes velavážený kmeť). ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dusanlegin, 26.3.2011 o 6:32

Kto by si po tých rokoch pamätal meno? Viem len, že skúšku neurobil. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 26.3.2011 o 0:19

dusanlegin má skúšku z poľovníctva??? Či nie ??? Ak nie prezraď mi jeho meno zapíšem ho ako prvého človeka na Slovensku čo robil poľonícky kurz a nemá ho urobený !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kubik856, 25.3.2011 o 15:51

:-) nebol to východniar :D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dusanlegin, 25.3.2011 o 9:54

Edu, skúšky z poľovníctva som mal v r.1989 a veru sa našiel jeden čo ich neurobil. Ten človek pred skúškou stále čumel do knihy a nakoniec zúfale zvolal: "Chlapi, ja tej KYNEKOLÓGII vôbec nerozumiem!" Na záchrannú otázku skúšobného komisára, či sa môže slovenský kopov zúčastniť brlohárskych skúšok, po krátkom rozmýšľaní zahlásil: Áno môže, keď mu skrátime nohy sekerkou! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 25.3.2011 o 8:27

Tak staršie poľovnícke klobúky to nie je problém . Lesníkom bol aj môj otec a poľovníkom bol už môj pradedo. Tak to by som niečo našiel :-D a poriadne staré. Mám tu hubertus snáď 100 ročný a kobúkov som videl tiež viacero na starom dome . Len či to náhodou už nie je v smetiach :-D Takže inscenované fotky sa môžu začať trošku sa pohrať z dynamickým rozsahom prípadne sepiu urobiť alebo BW. Niečo vymyslím až budem mať viacej času ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off stopar, 25.3.2011 o 2:14

OK, počítam s Tebou. Ak prídeš, poznáme sa podľa tej šatky. Ja si pojdem vypožičať. Mám v divadle pár priateľov, iste tam ešte niečo bude. Pre istotu beriem zo sebou " Myslivce - Jelínek", aj keď možno budem i sám vítaný. Principálovi som totiž po premiere jedného poľovníckeho diela z 18. storočia doporučil, že jarabice "na streche kláštora, čo hájnik zostreloval" u derniery nemá nechávať. Tebe to píšem ako prvému, aj keď z toho nemám foto do PL. Dúfam, že na mňa dal, lebo div. kritika na to nereagovala a vyčítali mu iba "nažehlenou uniformu fořta a jeho nový klobouk z TONAKu, takže vzhlížel lépe jak pan hrabě"! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 25.3.2011 o 1:10

samozrejme polovnícku latinu nafotim bez problemu ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 25.3.2011 o 1:06

Stopar pionier som bol museli byť všetci povinne .´Ja som mal zlý politický profil :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off stopar, 25.3.2011 o 0:17

Zažil som na strelniciach veľa boľavých chvíl a dnes sa s humorom na to spomína, lebo to nakoniec dobre dopadlo. Šrámy ale zostali. Ja Ti farebnú červenú mikinu nevyčítam, ba naopak. Len z brokovnicou, akoby si tam machroval. No ak si fotku robil sám, samospúšťou, iste nik neprotestoval. Nepochopili sme ale to náhle omladnutie. Pionier si nebol, tak Ťa do Moskvy nezobrali a to ti ešte teraz vadí? Si snáď dospelý, tak si tam zajdi. Možno budeš môcť pridať čerstvé fotky s názvom " Как Медведев в охоте? " ", zložka svet je zavedená a dozvedel by si sa, čo je " Шутка в охоте ". Na štígru ale budeš z viacerých poľ. predmetov. U fotky ID107406 máš tiež chybu. Keby ale bola vo fotozložke poľovnícka latina, potom by som sa opravil ja. Tu to práve máme podľa správcu prediskutovať. Nie je asi jasné či sú poľovníci schopní túto otázku nafotiť a koľko je toho u nepoľovníkov. Ja vravím ano. Čo Ty? Odkazy na vedľajšiu, už hrdzavú výhybku, tu neodflákneš. Otázka diskusie je jasne položená. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca admin, 24.3.2011 o 22:57

Prosím prestaňte sa venovať politike, venujte sa téme diskusie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 24.3.2011 o 22:53

stopar tá mikina je od značky perazzi:-DDD tá farba je oranžová:-DDD a tá brokovnica 12/12 je Talianska jednospúšť ktorú používam na asfaltové terče :-DDD ja za to nemôžem ,že sa dnes striela batéria v oranžovom nie ihličkáčoch a kanadách s ušankou na hlave :-DDD To sa musíš opýtať napredstížnejšieho výrobcu brokových zbraní na svete prečo tam dáva tú oranžovú a červenú:-DDD odkaz odkaz všade to dávajú :-DDD aj na tašky odkaz ale bez obáv majú to aj v ružovom :-DDD odkaz Neviem či treba meniť zložku ja si myslím ,že športová broková strelba patrí k poľovníctvu ako i slušný odev na túto strelbu . Zrejme si na strelnici nebol poriadne dlhú dobu :-DDD odkaz odkaz stopar komisiu nebolo treba ožierať tá to vždy zvládla sama :-D Mimochodom i na spoločných poľovačkách treba reflexné prvky .Tak len aby si nezabudol :-D Chápem však ,že si vychovaný v dobe keď sa na spoločné poľovačky nosilo v 90% šlohnuté toto :odkaz nohy sme si parili v tomto: odkaz a na hlavách nám svietla šlohnutá ušianka s pätcípou červenou hviezdou : odkaz to bola kultúra obliekania sa :-DDD kde je ten čas rehooooot :-D Nikoho vôbec netrklo ,že má v podobe odevu na sebe nie len vojenský odev a verejne tým dáva najavo som oblečený v ukradnutom odeve :-D Okradol som armádu a tento štát :-DDD hahahaha všetkým to nejako prišlo normálne :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off stopar, 24.3.2011 o 22:18

Edu, to si z jednou flaškou celú komisiu obchádzal, či si mal niečo extra veľké z Tuzexu? Ak si tu dáš foto v červej mikinke s brokovnicou, budem mať dojem, ze si názov diskusie PL pochopil a nebudeme si myslieť, či si už prekonal pomyseľnú hranicu dospelosti. Ja nemám nič proti, ak správca zavedie i zložku, ktorá by Ti viac vyhovovala. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 24.3.2011 o 21:46

stopar za fľašku v komančizme nebolo treba prísť k poľovníckej skúške :-D To si nevedel :-D ? Ja som mal sedem predmetov a jeden bol politika . Takže zrejme v tom čase politika do poľovníctva míinimálne jednou sedminou patrila :-D Na skúšku z poľovníctva si kľudne trúfnem dnes tak ako pred desaťročiami :-D a bez problémov ju zvládnem s vyznamenaním ako vtedy a ako i skúšku poľovníckeho hospodára . Kto neurobil poľovnícku skúšku pred rokom 1989 tomu mali zobrať rovno tú červenú knižku občiansky preukaz . Nepoznám takého kto by neurobil kurz z polovníctva ak vôbec taký človek existoval :-D A to nebola latina ale realita. Hawk3 ty beťar Ty si nedávno pozeral tú reprízu :-D Hej poslal som tam viacero vecí niekde som vyhral inde nie :-D dokonca som vyhral celoročnú súťaž ako 12 ročný v pionierskej lastovičke posedenie pod jolkou primo v moskve :-D zistilo sa, že ja nikam vycestovať z ČSSR nemôžem ani k pionierom do ZSSR :-D tak tú cenu dostal niekto spolahlivejší :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off anonym, 24.3.2011 o 21:21

edu,to je dobré,to si nechaj :-)to je z čias ked si poslal príspevok do relácie "čo dokáže ulica" ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off stopar, 24.3.2011 o 21:12

Edu, toto si musel napísať ešte v dobe, kde si bol vo veku, aký si mal na fotke, čo tu púšťaš. Prečo toľko žlče? Ja som chlapcov nebil, ale v kľude s nimi vždy prebral ich problém. To ale napíš v pošte, lebo do PL to asi nikdy patriť nebude. To by som Ti ani u skúšky z poľovníctva neuznal. Tam sa ale dnes reparát dá zaplatiť, tak si to skús znova. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Zigi9, 24.3.2011 o 21:09

ještě ten věk změň, tak na 14 let :-) At zapadneš do diskusí :-) (vše v dobrém) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off premvadasz, 24.3.2011 o 21:04

Edu tak ty si iny fešak ta frizura ma svoje čaro:) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 24.3.2011 o 21:00

už som zmenil zigi9 :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Zigi9, 24.3.2011 o 20:53

bratři v triku :-) Edhuwk3 ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 24.3.2011 o 20:51

nie neskúšam. Prisaham sa mi tá ikonka páči hned som sa jednou nechal zlákať :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off anonym, 24.3.2011 o 20:42

edu,skúšaš :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 1-40 z 137 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov