Heming hunting
dnes je utorok,  30. apríl 2024,  meniny má Anastázia,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:30,  dnes západ slnka: 18:56
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Odchyt škodnej - diskusia

pridané: 2.8.2010 11:23


Odchyt škodnej do živolovnej pasce ošetruje to nejaký zákon? (aký) Má niekto nejakú skúsenosť prípadne mal niekto problém pri tomto spôsobe lovu? Treba splniť nejakú legislatívu ? Treba nejakú zvlášť povolenku alebo povolenie? Dakujem

počet zobrazení: 3 663
počet hlasov: 0
okruh tém: poľovníctvo
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off marceliusko, 13.9.2010 o 7:34

aple ďakujem niečo podobné som chcel vedieť čo sa týka odchytu raticovej to ma až tak nezaujíma ďakujem za info. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 9.9.2010 o 20:37

zo zákona: §2 písm e) lovom zveri získavanie zveri odstrelom, odchytom, poľovnými dravcami alebo pomocou fretky, písm k) poľovníckym zariadením objekt, slúžiaci na prikrmovanie zveri, napájanie zveri, pozorovanie zveri, lov zveri vrátane jej odchytu a uskladňovanie krmiva pre zver v poľovnom revíri, nevidím v zákone nič, čo by ťa obmedzovalo, pokiaľ dodržíš zásady humánnehoprístupu vyplývajúci aj z iných právnych noriem, napr. zákona o ochrane prírody, veterinárny... loviť odchytom podľa mňa môžeš aj raticovú zver, avšak držanie v zajatí si preštuduj, a hlavne jej nevešaj značku ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off marceliusko, 9.9.2010 o 19:11

Ved práve,pascu chcem nastražiť priamo v revíri, povolenku na polovačku aj pascu mám, len potrebujem vedieť, akým paragrafom sa môžem oháňať, ak sa ozvú "havkáči" (dnes je ich všade dosť), jednoducho nepotrebujem dávať zámienku nikomu, pokiaľ neviem na čom som. Pascu chcem len na odchyt škodnej, je živo lovná, čiže paragrafovo by mala vyhovovať - ak sa chytí niečo iné, ľahko sa pustí tak neviem... kto vie nech poradí. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 9.9.2010 o 8:52

.. alebo tiež univerzálny typ 2, pozri odkaz . Na nastraženie pasce na potkana treba iba pascu, návnadu a vhodné miesto. Mám za to, že povolenku na lov treba až tam, kde je dovolený lov strelnou zbraňou. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off zora, 17.8.2010 o 13:17

marcliusko záleži na tom či to chceš na klbásky alebo na chov. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off marceliusko, 16.8.2010 o 22:04

Legislatívne ošetrenie odchytu zveri podla akého zákona môžem (nemôžem ?) prevádzkovať odchyt zveri...mám povolenku na odstrel škodnej stačí to ako doklad na odchyt do živolovnej pasce? Má niekto nejakú skúsenosť ? pozitívnu negatívnu akúkolvek... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off posed33, 15.8.2010 o 11:02

tu si slubil MNE !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 15.8.2010 o 10:39

nechce sa mi googlovať ale na kunu líšku atd robí výborné pasce nejaký pan v brezovej pod bradlom .Pošle ti to na dobierku za asi 30€ nič nemusíš vymýšlat všetko je dotiahnute k dokonalosti z pozinku porobené a účinné .Pohladaj cez google . Tiež mam jednu doma ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM