Heming hunting
dnes je štvrtok,  25. apríl 2024,  meniny má Marek,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:39,  dnes západ slnka: 18:48
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Statívy na foto - diskusia

autor: off Hejkal
pridané: 11.7.2010 12:32

čo je lepšie monopod alebo tripod ?? .. mám canon eos 1000 D vačšinu chodím za zverou a nečakám na jednom mieste ale sa presúvam ... rozmýšľam nad monopodom keby ste mi poradili nejaký konkrétny , ďakujem

počet zobrazení: 6 846
počet hlasov: 0
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 1-40 z 65 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off hartge30, 3.3.2021 o 14:53

Hlavu guľovú, prípadne video fluid hlavu. Tvoja zostava má okolo 2kg takže hľadaj aspoň trojnásobnú nosnosť ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Patrac22, 2.3.2021 o 21:15

Nemám nič treba mi všetko hlavu aj statív ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hartge30, 2.3.2021 o 20:17

FEISOL CT-3402, skúsenosť viac ako dobrá, nepíšeš však či máš hlavu ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Patrac22, 2.3.2021 o 19:26

Zdravím, prosím podadte nejaký statív okolo 250e najlepšie taký s ktorým sa dobre aj fotí aj natáča video a udrží aj moju techniku - telo Canon eos RP objektiv canon 100-400, ďakujem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 357AS, 6.3.2019 o 16:27

no je lacný,ale nie malý a už vôbec nie lahký 1.716 kg ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MiroSR, 5.3.2019 o 22:44

velbon-sherpa rozmýšľal som nad niečím takým. Statívy na foto - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 357AS, 5.3.2019 o 21:40

Reakcia na príspevok od MiroSR, 5.3.2019 o 18:26 :
pozri bazoš ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MiroSR, 5.3.2019 o 18:26

Zdravím. Vedel by mi niekto poradiť malý ľahký ale pevný statív. Hľadám niečo amatérske . Chcel by som na to nahodiť videohlavu TR688H a na ňu Nikon p900. Mám Hamu star ale to je o ničom. Cena cca 50 eur. Využijem to len pár krát, kedže fotím poväčšine z voľnej ruky. Za rady ďakujem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Fehir, 27.8.2017 o 21:41

Okej, vďaka za radu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Fehir, 27.8.2017 o 17:52

Takže statív Manfrotto MT190XPRO3 + hlava Manfrotto MVH500AH ? Najlacnejšie som ho našiel akurát do 250€ tak snáď to bude dobrá voľba. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 357AS, 26.8.2017 o 10:36

MK 190 je dobrý a hlavu si kúp túto:Manfrotto MVH 500AH ,výborná na video aj foto,mám ju už pár rokov chod je výborný horizontálne aj vertikálne Statívy na foto - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Fehir, 26.8.2017 o 7:38

Zdravim, idem kupovať statív ale nemám v tom moc prehľad , vedel by mi niekto odporučiť niečo schopné s čím sa dá natočiť slušné video, čo som len tak zbežne pozeral tak by som šiel asi do značky Manfrotto a pozdáva sa mi model MK055 a MK190. Viete mi povedať ktorý by bol lepší pripadne ak viete o niečom do max 250€ aj s hlavou. Váhu fotovýbavy mám max 2kg. Ďakujem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kaso79, 6.8.2015 o 9:39

hyperon, vdaka, ten vanguard tripod som pouzival, ale ma nevyhodu ze neda sa nastavit do vodorovnej polohy...musis na nom mat otocnu hlavu pod snimacie zariadenie...ale vyriesil som to inak. Primos Tripod triger stick a k tomu nastavec pre otocnu hlavu pre snimacie zariadenie... rychlo vysunies, umiestnis...pohoda :D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off tonky44, 5.8.2015 o 21:09

stativy-s-hlavou/triopo-mt-3230x8c-b-2-stativ-a-hlava ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Patrac22, 5.8.2015 o 21:06

PROSÍM, PORADIL BY MI NIEKTO NEJAKÝ DOBRÝ STATÍV NA FOTOLOV? SOM OCHOTNÝ DAŤ DO STATÍVU AJ S HLAVOU MAX 200e... Ďakujem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hyperon, 21.7.2015 o 17:29

kaso, -vanguard-stativ-pro-palnou-zbran ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kaso79, 21.7.2015 o 12:16

ja mám jednu špecifickú otázku....má niekto kombináciu držiaka na kamerku/foták s tripodom streleckým? nechce sa mi nosiť dvojo statívov...a preto hľadám možnosť ako dáku slušnú otočnú hlavu na fototechniku pripevniť k tripodu streleckému...nejaké praktické nápady ? Dík ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Patrac22, 21.7.2015 o 12:05

Zdravím priatelia, potreboval by som poradiť, hľadám nejaký statív na fotolov v cene okolo +- 150 e , vedeli by ste mi poradiť niečo konkrétne? Mám už pár typov ale ešte by som prijal názor od niekoho skúsenejšieho z fachu :) .. Ďakujem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off PatoHnT, 27.6.2015 o 22:05

Ďakujem za rady (Turbiak, hyperon) a vážim si si že ste boli ochotný poradiť. Čakal som viac rád od ďalších členov. Ak Boh dá a bude dobré svetlo, zdravie... tak sem pridám menší film. Prajem veľa šťastia v lese. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Turbiak, 25.6.2015 o 20:32

PatoHnT : Ak chces tocit pozeratelne video s plynulym obrazom tak potrebujes minimalne Manfrotto 055X Prob a k nemu nejaku Manfrotto video hlavu , minimalne 128RC ,idealne MVH500AH :) ak nie je podmienkou tocit video v stoji tak si mozes vybrat nejaky nizsi a logicky lahsi model stativu...ak sa chces zmestit do 50 € tak na natacanie plynuleho videa zabudni..jedine zeby si chcel tocit staticky.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hyperon, 25.6.2015 o 20:01

znacka je fajn, ale skus si pozriet nieco s rukovatou, co pri natacani videa urcite ocenis. odkaz alebo odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off PatoHnT, 25.6.2015 o 14:25

Pomoc pri výbere statívu - Chcel by som sa spýtať skúsenejších fotografov aký statív by mi odporučili. Mám kompakt krotý váži niečo cez 500g. Chcel by som statív hlavne kvôli natáčaniu videí lebo 180 mm sa už pomerne dosť zle drží v ruke. Cenovo sa chcem zmestiť do 50€. Zatiaľ som si vyhladol tento: ( odkaz ) nemám v plane tu robiť žiadnu reklamu stránke ale chcem vedieť váš názor. Vopred Ďakujem za rady ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubo125, 25.11.2012 o 22:12

adam70, podla toho aku tašku maš zostavu, ak sa zmestiš do 3kg tak 055XPROB je určite super ale je aj dost tašky, ja mam manfrotto 190x prob ktory ma nosnost 5kg + hlava manfrotto q5 s nosnostou 10, 190x je o 1kg lahsi a som snim max spokojny a to ho zosebou trepem kazdy raz čo idem fotit lebo mam nestabilizovanu 400 od canonu a cela zostava vazi okolo 2,3kg takze mi to v pohode drzi + ktomu mam večinou hlavu horizontalne orientovanu takzieš aj petku na objektive a podarilo sa mi to vyvazit čize ted ked povolim obe skrutky či uz na otočny pohyb a pohyb gule a naplno uvolnim nastavitelny odpor hlavy mam stoho niečo ako gilbal hlavu stym ze sila je vzdy orientovana kolmo dole vzdy v rovnakom bode čo zvyšuje stabilutu, a môzem celu zostavu ovladat maličkom a v hocijakej polohe jako ju neham tak bez pohnutia ostane ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 25.11.2012 o 21:52

všetko podstatné napísal petere . Používam ten istý ako používal on 055XPROB . Dobrý statív je výborná vec . Z toho lacnejšieho je aj toto použitelne hsony-vct-60AV ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off petere, 25.11.2012 o 21:08

pridam svoj postreh o stativoch, mozno ti to pomoze. tiez som pouzival manfrotto 055XPROB, ale nevyhovuje mi na stative ten stredovy stlpik,koli foteniu od zeme. preto som ho urezal. cize uz by som nekupil stativ prave s tymto stlpikom,vyhodene peniaze pre mna, radsej bez stlpika. inak je to ale super stativ, ale... presiel som na Gitzo GT3532LS Series 3 6X Systematic, a to je niekde uplne inde ako to Manfrott. ale samozrejme aj jeho cena je uplne inde. osobne by som zvazil hlavne co planujes do buducna, aku vybavu, ako vazne to s fotenim myslis. co chcem povedat je, ze ak do buducna budes mat lepsiu vybavu a myslis to vazne, tak skoncim pri kupe nejakeho solidneho stativu a tym padom kupu lacneho teraz len prides o peniaze. tie pouzite sa predavaju za zlomok toho co si zan dal ty a tympadom je lepsie si ho nechat ako ho predat za par drobnych, tak som ja spravim s Manfrottom. a hlavne je podstatna nosnost stativu, ja osobne odporucam predimenzovat, takze ak ma zostava povedzme 7 kil tak stativ s nosnostou aspon 18-20kg. tak to robim ja, pretoze pevny stativ je zaklad. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ferio, 25.11.2012 o 17:17

Statívy velbon sherpa , sú do ceny 100 eur to najlepšie čo môžeš mať.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off LukasH, 25.11.2012 o 17:14

Používam tiež Velbon Shp.600R, za tie peniaze poslúži celkom dobre, no má svoje nevýhody kôli čomu ho v blízkej budúcnosti plánujem vymeniť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Fehir, 25.11.2012 o 16:52

Zdravím chcem si kúpiť statív a neviem aký bude najlepší uvažujem o statíve Velbon Sherpa 600 R odkaz chcel bi som sa spýtať či sním máte skúsenosti a či bude vhodný na fotografovanie zvery . Alebo poprípade poradte nieaký iní statív max. do 100 Euro. Dakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off peter68, 3.10.2012 o 20:55

Ja som mal manfrotto 055xprob, ale vymenil som ho za triopo GT-3228X8C hlavu manfrotto 498rc2 som si ponechal. Dôvodom výmeny bola moja potreba ľahšieho a skladnejšieho statívu s dostatočnou nosnosťou. Vzhľadom k vysokým cenám statívov z tovární Manfrotto či Gitzo sa mi Triopo zdal ako dobrá alternatíva. Tiež som mal obavy o kvalitu, ale ako amatérskemu fotografovi prírody mi úplne postačuje. Samozrejme rozdiel v porovnaní kvality s renomovanými značkami tu je, ale pomer cena výkon hrá v prospech Triopo (aspoň v prípade toho môjho kusu). Kupoval som ho na predajni v TN kde som si ho mohol vyskúšať a dali mi aj zľavu :). Vysúvanie nôh statívu hlavne pri viacsekčných nohách vždy spôsobuje zhoršenie stability ako aj vysúvanie stredového stĺpika. Ja to riešim tak, že stredový stĺpik nevysúvam vôbec (osobne používam krátky 10cm stredový stĺpik) a jednotlivé sekcie nôh nevysúvam úplne, ale čiastočne ich nechám zasunuté. PS: Aj ja som považoval foto vybavenie za tú najdôležitejšiu vec pri fotení a svoj čas som venoval hlavne čítaniu nespočetného množstva recenzií. Sníval som o profi fotografickom vybavení, ale po čase som pochopil, že profesionálny fotograf nie je ten kto má profesionálne vybavenie. Človek sa musí naučiť vyťažiť čo najviac z toho čo má! Prajem pekný deň, snáď som trochu pomohol... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubo125, 13.9.2012 o 12:28

neron v takomto pripade ty bude kazdy stativ drzat ale vytiahny ho naplno a daj nanho 5kg zostavu+ hlava bez hocijakeho vešania batohu na hačik a uvidiš aka to bude trasoritka ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off neron, 13.9.2012 o 8:04

Súhlasím s Edu, používam Triopo 3228 a plná spokojnosť. Ak pri normálnom použití keď sú nohy vytiahnuté do takej výšky aby v sede bolo fotografovanie pohodlné a zaťažení foťák+obj+hlava=4,8kg a batoh s príslušenstvom=2,3kg zavesený na háčiku pod stredným stĺpikom je pevný a nijaké chvenie od vetra či od manipulácie s fotoaparátom. Môžem vrelo dopotučiť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubo125, 12.9.2012 o 15:25

konštrukcia ako konštrukcia pri stiahnutych nozkach môze v pohode uniest aj 10kg ale ak nozky vysunieš a bude sa to cele triast tak darmo taky staty kupovat, najlepšie odskušat ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 12.9.2012 o 7:25

xjurkox s kvalitou statívu nemá čo byť je to iba trojnožka presne na tom istom princípe ako má manfroto .. Hlavu by som skôr volil značkovú . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubo125, 11.9.2012 o 13:21

ja som tiez rozmyšlal nad toto značkou, nechcelo sa mi verit ze za nejakych 80e môze byt solidny stativ čo udrzi zevraj aj 8 kg nakoniec som sa rozhodol pre manfroto ale to za uz inu cenu + manfroto hlava ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Margot, 11.9.2012 o 11:13

Mám osobné skúsenosti s touto značkou a v každej kategórií(titán,horčík,karbón)je to výborná voľba.Tieto statívy sa dajú vyskúšať aj priamo na predajniach v TN a BA... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off xjurkox, 10.9.2012 o 21:28

Je to síce poľská značka, ale keď porovnám v tých istých parametroch značky ako Manfrotto, Vanguard, Velbon... tak sme na cenovej úrovni úplne niekde inde. Len ako je to s kvalitou??? Zaujímali by ma skúsenosti so statívmi TRIOPO ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 10.9.2012 o 17:26

odkaz opravím ti odkaz . Lebo ten tvoj nefachá . Tento obchod má môj výborný kamarát Martin Lukáč . Je to dobrá voľba statívu za výbornú cenu . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off xjurkox, 9.9.2012 o 21:39

Statívy TRIOPO -

Dobrý deň, chcem sa spýtať či má niekto skúsenosti so statívmi značky TRIOPO. Prikladám lnk čo si o tom myslíte?


http://www.mini-max.sk/product/default/2018

odkaz />

http://www.mini-max.sk/product/default/2059odkaz> ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 18.1.2012 o 11:42

monopod je výborná pomôcka . Mám stativ i monopod + jednu guľovú hlavu ,ktorú prehadzujem podľa potreby . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off player, 17.1.2012 o 20:59

novy prirastok do skromnej vybavy Velbon Sherpa 600R.. aj ked neskoro ale aj tak: ak nietko pouziva , pls dajte feedback, vdaka ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 1-40 z 65 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov