Heming hunting
dnes je nedeľa,  5. máj 2024,  meniny má Lesana/Lesia,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:23,  dnes západ slnka: 19:03
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Aké programy používate pri dolaďovaní fotiek ? - diskusia

autor: off jajo5
pridané: 5.7.2010 16:58

Chcel by som sa vás opýtať aké programy používate pri úprave fotiek? Predovšetkým by ma zaujímalo aký program je vhodný na odstránenie "zrnitosti", kedže v prírode je dosť často používaný zoom= zver je pomerne ďaleko a fotky sa rozmazávajú , prípadne ako doostrujete fotky?

počet zobrazení: 9 129
počet hlasov: 0
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off lubo125, 30.3.2012 o 15:29

tu ho mate odkaz ... i tak sa mi zda odšumovanie v PS cs5 trocha lepšie (: ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lesny muz, 30.3.2012 o 15:10

Ja mám CS5 v plnej verzii a dokonco po česky ale tam neodšumujem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Cilan, 30.3.2012 o 7:56

edo daj to zabalit a urcite ti to posle ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off berny96, 30.3.2012 o 7:39

Edu, ak by si bol taký dobrý, môj mail berny96@atlas.sk ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 30.3.2012 o 6:18

mam dobry odšumovak aj pošlem ale je tam subor exe a cez gmail to nejde poslat jedine ho premenovat atd. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off LeTuCeR, 29.3.2012 o 22:42

najviac: Zoner PS 14 Pro a sem tam: Adobe PS CS5 + CS6 beta verzia :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off berny96, 29.3.2012 o 20:49

aj ja by som potreboval nejaký dobrý odšumovač, viete mi niekto poradiť? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pavolh, 29.3.2012 o 18:54

ahoj edu, nemohol by si odsumovak poslat na mail aj mne :) to len tak som vam tu vbehla do debaty ale bola by som vdacna..dik ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ado28, 6.12.2011 o 21:38

Ja som začal používať Zoner Photo Studio 14 môžem ho len odporučiť :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 22.9.2010 o 23:32

Ado digitálna fotografia je aj preto digitálnou aby sa dala upravovať . Nemyslím ,že máš do fotky niečo implantovať kopírovať alebo neviem čo . Ale tie upravičky sú ako šminky pre modelku . Dúfam ,že sa chápeme . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ado28, 5.9.2010 o 21:03

Edu mas pravdu musim uznať...vidíš aspon sa poučím na svojich chybách D:))))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on adam70, 5.9.2010 o 19:03

Edu súhlasím s tebou síce moc fotiek v RAW nemám ale na fotoservery to nevojde s tým mám tiež skúsenosť . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 5.9.2010 o 17:27

ado28 veľmi zlý názor . Digitálnu fotografiu totiž upravovať treba . Neviem keby som chcel pridať na lovu zdar obrovskú fotku v RAWE nie len že by som ju nepridal ale bola by v katastrofickej kvalite lebo server by ji tak zmenčil a zdevastoval bez doostrenia ,že by to bol grc. To nevravím o tom že na fotoserveroch vyžadujú iba upravenu fotku a ina sa ani pridať neda . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ado28, 5.9.2010 o 13:51

Ja vemi neupravujem fotky ak hej tak málo radšej mám orginál ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on adam70, 3.9.2010 o 13:59

VanFCR : problém môže byť aj vo mne , ale na doostrnie sa my lepšie pracuje vo photofiltre ako v zoner . Zoner používam na ostatné úpravy fotiek a je to velmi dobrý program o tom nepochybujem . :D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off VanFCR, 19.8.2010 o 9:54

adam70, programov je vela, kazdemu vyhovuje iny, ale skor ako nejaky program slovne odpises, skus si najskor overit, ci chyba nie je medzi pociacom a stolickou ;-) To ja len na margo tej vety, ze zoner 12 ostrenie nic moc. Zoner pouzivam od verzie 9, sucasne mam 12 a pokial nerobim velke retuse, tak v tom upravujem vsetky fotky vratane zakaziek ako svadba a pod. Nikdy som s ostrenim nemala problem. Na velku retus je trochu tazkopadny, to vyuzivam iny program, ale ostrenie je v pohode, ak vies ako na to ;-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lesny muz, 19.8.2010 o 8:10

Ja by som potreboval nieaký program na upravu videa lebo moj canon mi robý velke subory potreboval by som ich zmenšiť ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on adam70, 16.8.2010 o 18:48

diky .. je to celkom v pohode doteraz som používal zoner 12 a celkom sa my lubil ale ostrenie nic moc ani šum nebol nejaky super ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 16.8.2010 o 18:35

photofiltre.cz tam urobiš všetko osobne v tom upravuje 99% mojich fotiek . Je to malý sftík bezplatný na nete stiahneš v slovenštine. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on adam70, 16.8.2010 o 18:12

neviete my poradiť nejaký dobrý program na doostrenie fotiek . dik . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 4.8.2010 o 23:50

no vidíš :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hejkal, 2.8.2010 o 20:09

hej už to fičí vďaka :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 2.8.2010 o 13:54

hejkal ide ti to ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubo125, 1.8.2010 o 14:20

photoshop cs4 extendet edition 11 tam je secko ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hejkal, 29.7.2010 o 10:17

diki moc edu :) jasne už píšem :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 29.7.2010 o 2:37

hejkal napíš mi na mail edo.zakovic@gmail.com pošlem ti plnu verziu odšumovaka a i stručný návod ako s tým narabať . Za 3 sekundy máš fotku odšumenú. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hejkal, 27.7.2010 o 19:38

odkaz čo poviete na toto na potlačenie šumu ,,, je tam aj 30 dnová skúšobná lehota :) alebo mi odporúčte niečo , nejaké linky by som vás poprosil, návody ak tak dakujem za kazdú radu :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 14.7.2010 o 19:50

Ja na 99 % používam free program photofiltre.cz na panoramu zasa panoramamaker 4pro na odšumenie mam najračej neat image na zložitejšie veci používam adobe cs 4 a silu plugínou ktoré su naozaj famozne . Softov mám desiatky od RAW editorov cez HDR atd. Fotofiltre sú rýchle zdarma a fantasticky účinné . Každemu na zver a bežne veci doostrovanie a všetko ostatné postačia . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jajo5, 6.7.2010 o 19:12

VanFCR - Ďakujem; ten Zoner sa mi celkom pozdáva :) ,no zatiaľ sa ho učím ovládať :) skúsim aj tie fóra.. Ďakujem ešte raz ! :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off VanFCR, 6.7.2010 o 16:00

jajo...napr. vivo.sk, fotoaparat.cz, photopost.cz, ephoto.sk, fotokoutek.cz, photoserver.cz, ...a je ich urcite viac, toto su co ma ako prve napadli ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jajo5, 6.7.2010 o 12:39

Skúsim ten Zoner .... ja som mal photofilter+ gimp2 ale to doostrovanie nebolo celkom podľa mojich predstáv, a tie fotoserveri sú napr.? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off gamo, 5.7.2010 o 21:29

Ja ked som prinuteni byt na OS windows tak photoshop, eventuelne PhotoScape (jednoduchy program so sirokymi moznostami podla mna ideal pre zaciatocnika,je v slovencine) a ked som na linuxe samozrejme Gimp...Ale som to ja somaaar, doteraz som ani netusil ze existuje verzia gimpu na windows, vdaka za typ :D... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off VanFCR, 5.7.2010 o 20:05

da, takto z hlavy ti nepoviem, mala som ho len chvilu a uz je to nejaky rok. Mne nevyhovoval, lebo som bola naucena na rychle volby z photoshopu a tam aj ked to vyzera skoro rovnako, tak je to inak. zdal sa mi tazkopadny. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off parohac222, 5.7.2010 o 19:55

ten gimp som si tiahol ale podla mna sa na nom neda doostrovat ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off VanFCR, 5.7.2010 o 18:32

Jajo, najlepsie by bolo, keby si sa registroval na nejakom fotoserveri (je ich niekolko ci uz slovenskych alebo ceskych) a tak sa toto nie raz preberalo na forach, tak isto by ti presne ludia poradili krok po kroku v zaciatkoch. Tych programov a rovnako aj postupov je totiz viac a kazdemu vyhovuje nieco ine. Ja konkretne na rychle (hromadne) zmensenie, doostrenie pripadne doladenie vyvazenosti bielej a ciernej pouzivam uz roky cesky program Zoner, k vyskusaniu je na stiahnutie trial verzia a v pripade spokojnosti sa da kupit v porovnani s inymi za par eur. Ak sa chcem s fotkou viac hrat, pouzivam photoshop. Ekvivalent photoshopu je gimp, ktory je zdarma. Na rychle zmensovanie a doostrovanie fotiek ci ine drobne upravy vela ludi pouziva aj Irfanview, ktory je tiez zdarma. Vsetky tieto spomenute programy (a myslim, ze aj vacsina inych na upravu fotiek) ponuka odsumenie jednym kliknutim. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM