Heming hunting
dnes je štvrtok,  25. apríl 2024,  meniny má Marek,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:39,  dnes západ slnka: 18:48
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

výkon práva poľovníctva - poistenie-zápis do Knihy návštev revíru - diskusia

autor: off luza
pridané: 2.6.2010 22:21
Priatelia, som zvedavý na Váš názor ohľadne zapísania sa do Knihy návštev revíru.



paragraf 52 noného zákona o poľovníctve pojednáva o poistení osôb vykonávajúcich právo poľovníctva.

paragraf 54 toho istého zákona pojednáva o evidencii návštev v revíri - zápise do Knihy návštev revíru - len so zbraňou.



Ako by sa v tejto súvislosti posudzoval prípad -napr:

- poškodenia auta spadnutým stromom počas indivdálnej poľovačky, alebo prikrmovaní, alebo

- fyzické poranenie počas stavby posedu , alebo prepiľovaní poľovníckeho chodníka.



Všetky tieto činnosti predsa súvisia s výkonom práva poľovníctva - musím byť aj týchto prípadoch byť zapísaný v Knihe...?


počet zobrazení: 4 858
počet hlasov: 0

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off Edu, 26.9.2010 o 13:47

Je to otázka skôr pre právnika ,ako pre poľovníkov . Právnickú bezplatnu poľovnícku poradňu nájdeš i na tejto stránke ako i na stránke poľovníctvo.com a mnohých iných stránkach.Tam Ti odpovie právnik na takúto otázku . Keď ideš prikrmovať mal by si to zapísať do knihy ako i všetky činnosti ,ktoré vykonávaš pre PZ to je môj názor . Teda ak máš obavu že niečo nebude ok :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off miko, 23.6.2010 o 8:57

nechcem zakladat novú temu, chcel by som sa spytat ci neviete preco sa neda dostat na stranku SPK? dakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hamr, 13.6.2010 o 12:40

páni kolegovia,myslíte si že "poistka"môže vyžadovať niečo nad rámec zákona ??? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off namor676, 10.6.2010 o 20:52

hamr, myslené podľa novej knihy náštev revíru ale ako som už napísal ešte som ju nevidel. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kvicko75, 10.6.2010 o 14:59

hamr,do knihy sa podla noveho pises aj ked ides obracat seno alebo stavat posed a nemas pri sebe zbran.Vraj koli poistke!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hamr, 9.6.2010 o 14:11

pre namor676...čo to je za predpis či pravidlo "...podľa nového..."podľa ktorého sa vraj majú zapisovať do inej časti knihy návštevy revíru pre napr.brigádnické a iné účely? § 54 (1) nového zákona hovorí jednoznačne o povinnosti byť zapísaný v knihe návštev poľovného revíru ak sa v ňom nachádza SO ZBRAŇOU URČENOU NA POĽOVNÉ ÚČELY,okrem.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off win243, 7.6.2010 o 9:01

Ak si člen SPZ, poistka platí aj na tieto prípady. Choď na SPZ. Napr. za zlomený členok na spoločnej poľovačke dostal kamarát 600 Sk... hanba. Veľa z nás nevie podmienky poistnej zmluvy. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off jagrezbar, 3.6.2010 o 0:08

Presne ako napisal namor676.. ked si prelistuješ novu knihu navšev reviru tak to pochopiš..V knihe je to rozdelene.. činosti súvisiace s výkonom práva polovnictva ale aj činnosti nesuvisiace s výkonom prava poľovníctva.. a tam sa piše to prikrmovanie alebo stavba posedu.A ohladom toho poistenia som sa pytal v kooperative.. Je tam taka možnosť poistenia ale nevedeli mi dať bližšie informacie čo sa do toho zahrna a za akych podmienok,že vraj by to MUSELI naštudovať. Povedal som že nemusia a išiel som preč..Ale sa mi tak zda že sa tam zahrna iba to ked niekomu ty sposobiš úraz.No neviem to presne ale tiež by ma to zaujimalo. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off namor676, 2.6.2010 o 23:10

Pokiaľ ideš vykonávať do revíru prácu súvisiacu s výkonom poľovníctva ale bez zbrane tiež sa podľa nového zapisuješ do knihy ale v inéj časti knihy. Ešte som nevidel novú knihu ale je tam na to určená časť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM