Heming hunting
dnes je nedeľa,  5. máj 2024,  meniny má Lesana/Lesia,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:23,  dnes západ slnka: 19:03
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Fotenie les. zvierat - diskusia

autor: off brend
pridané: 6.8.2007 9:06
Akym fot. fotite les. zvierata?
počet zobrazení: 7 822
počet hlasov: 0
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 1-40 z 51 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off Edu, 9.8.2009 o 20:16

Samo diak bol diak . Môj veľmi dobrý kamarát s ktorým som fotil nie len na Slovensku :) Stano Harvančík to tiež potvrdil . Miro Zumrík tiež nebol vyznávač TC teda už v digitále ! A mnoho iných Rosťa Stach atd . Vela ich poznám osobne Mira tiež a Rosťa urobil veľmi veľa pre Slovenský klub fotografov prírody . Nechcem to zmeniť na dialog ,ale človeka ako si Ty i keď virtualny rad uvítam na slovko u mna doma ! Tiež Milky a Hawk 3 . Treba hladať čo nas spája nie čo nas rozdeluje ! Viem ,že sa snažíš poradiť a celkom fundovane . Ja nie som iný . Ja som samorast najhorší spôsob ako fotiť . Fotit ma naučilo vivo.sk ! Nie fotit ale zakladom fotografie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off samo, 9.8.2009 o 19:47

Pri foteni na film to bolo o tom istom, tam sa tiez robili zvacseniny a vyrezy, sak zvacsovakom ;) a akproste bola zvacsenina lepsia ako tc, tak nebolo o com.
To co som pisal bola iba teoria, tu sice neoklames, ale prax je aj tak o volacom inom ... tam nepomoze uz nic iba fotit, fotit a fotit ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 9.8.2009 o 18:02

Na mňa pôsobilo TC skôr pre staršie fotenie na diaky alebo film . Proste analog . V dnešnej dobe možnosti výrezu už pre mňa stráca nejako opodstatnenie .Kamarát vystupujúci pod nickom Tomatito alias Tomáš Rak má tiež pevnu 300 f 4 a povedal to iste Samo čo Ty ,že je to absolútne použiteľné ! Takže ja sa s tebou nepriem a čo si napísal musím uznať ,že malo i hlavu a pätu a vieš o čom hovoríš . Prave preto som sa zapojil do debaty aj keď je to už dialog :)) Takže gratulujem k paradnemu sklíčku a prajem dobré svetlo. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off samo, 9.8.2009 o 17:29

Ze kvalita kresby ide dole, to je jasna vec. Ide o to aby to bolo v "norme". TC sa oplati iba ak vysledny obrazok je lepsi ako keby si ho "zvacsil" v editore - inac to nema ziadny vyznam. Pri TC potrebujes navyse aj viacej svetla napr. pre 1.4x potrebujes 2.8x viac svetla, pri 2x az 8x! (4x viac kvoli ubytku clone a 2x kvoli dvojnasobnemu ohnisku a bezpecnemu casu pre nerozochveny snimok) co obzvlast pri foteni zvery rano alebo vecer urcite nepotesi. Navyse este zvycajne objektiv najlepsie "kresli" pri miernom pricloneni a s pouzitim TC to plati dvojnasobne, ak bez TC je kresba na plnu dieru prijatelna, s TC uz vacsinou nie - takze priclonit este viac a este vacsi ubytok svetla ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 9.8.2009 o 11:59

Samozrejme to pravidlo je pravda . Pokiaľ prekročíš 5,6 objektív už nebude spolupracovať a kresba pôjde dolu vodou tiež . Počul som tiež že pri sklách 2,8 je to v pohode . Ja však naozaj mám len tie najhoršie skúsenosti . Výsledky nie len ,že boli zlé ale katastrofálne !!! Ja musím vidieť výsledok v praxi nie recenzie predajcov fototechniky . Keby bol tc v pohode nekupoval by si nikto 100 - 400 o clone 5,6 všetci by mali 70 - 200 f 2,8 a keby bola potreba pridali by canon 2x TC . V praxi to však vypadá tak ,že všetci fotografovia prírody si kupujú ohnisko 300 alebo 400 . Inač 300 ohnisko na clone 4 je dobré sklo samo ! Minimálne tak dobré ako 400 na 5,6 podľa mňa ešte lepšie . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off samo, 9.8.2009 o 9:46

Zakladne pravidlo pre TC je, pevny teleobjektiv a vysledna clona max F5.6
Pokial viem dost ludi pouziva TC k spokojnosti s 70-200/2.8 - tam ale TC tej istej znacky ako objektiv, pri inych to je o odskusani ...
Ja mam 300/4 + TC 1.7x a v pohode. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 8.8.2009 o 23:36

ja mam tc odskúšane na pevnej 400 f 5,6 ale katastrofa !!! Odskušal som canon 2x, tamron 1,4 ako i vychválené kenko 1,4 všetko zle . Vraj pri menších clonach to fachá ale pri canone 70-200 f 4 je vysledok tiež katastrofa ako i pri mojej 100-400 . Takže ja mam len tie najhoršie skusenosti s TC. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off samo, 8.8.2009 o 21:08

Co si predstavujes pod predsatka? Na predlzenie ohniska u zrkadloviek sa pouzivaju telekonvertory. Davaju sa medzi objektiv a telo fotoaparatu. Udavaju sa nasobkom, ktorym sa zvacsi ohniskova vzdialenost objektivu. Napr. 1.4x, 1.5x, 1.7x, 2x. Maju ale samozrejme nevyhodu, ze rovnako musis vynasobit aj svetelnost objektivu, takze z 300/4 mas pri TC 1.4 420/5.6. Dalsou nevyhodou je, ze vysledna kresba je trochu horsia, ale u pevnych objektivoch to nemusi byt nic dramaticke - je to na to stavane, najma ak to mas od jednej znacky, proste ak to je TC urceny pre dany objektiv. Kompatibilita objektivu s TC byva popisana v parametroch objektivu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 7.8.2009 o 20:18

predsádka Ti bude robiť zlú kresbu a chromatickú aberáciu ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off acer82, 7.8.2009 o 16:43

a co neaka 300mm + predsatka? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 7.8.2009 o 16:32

acer 82 samozrejme ,že tvoj panasonic patrí v triede compactov k tomu najlepšiemu na trhu . V zrkadle by som ti poradil za 300€ Canon 1000 D k tomu staršie sklo napríklad Tamron alebo sigma 135 - 400 sa dá zohnať okolo 200 € . Čiže zrkadlo a slušne sklo máš za 500€ Podľa mňa to neni žiadna cenová závratnosť ! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off acer82, 7.8.2009 o 16:23

ja nad kvalitou canonu a nikonu nepochybujem.ale su tu amateri a zaciatocnici pre ktory je to moc.a su alternativy na ktory sa mozu ucit. tiez uvazujem nad zrkadlovkou len tie skla trochu drahe. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 7.8.2009 o 16:07

Ferdo-kexo zrkadlovka olympus pracuje v nekomponovateľnom formáte 4:3 .Takže keď chceš komponovať tretinovým spôsobom musíš rezať . Okrem iných neduhov má veľmi maličký čip . Zuiko skla sú v pohode ale sú rovnako drahé ak nie drahšie ako sklá od Canonu podobne i fotoaparát . Takže mať lepší fotoaparát za rovnakú cenu prečo nie . Olympus je ok dá sa s tým fotit ale v špičke mu proste dochádza dych a to naozaj výrazne . O vysokom ISO a kvalte foto na iso max vôbec nehovorím . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Ferdo-kexo, 7.8.2009 o 15:58

ja mám zrkadlovku Olympus :), ale počul som že mnohý si vychvaľujú ten spomýnaný Canon a Nikon. Ale mne zatial postačí v pohode i ten Olympus :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 7.8.2009 o 15:47

acer 82 ja som povedal ,že sú len dve značky čo sa týka zrkadloviek a to je Canon a Nikon ostatné zrkadlovky sú diametrálne inde . Kto chce Canon nech si kúpi komu vyhovuje z akéhokoľvek dôvodu Nikon nech si kúpi ten . Na fotenie prírody ,športu a paparazzi v profesionálnych kruhoch sa najčastejšie používa Canon hneď potom nasleduje Nikon a potom už proste nič !!! Ďaleko a ďaleko nič .
Viem že lovu zdar nie je žiaden server zaoberajúci sa fotografiou ale napriek tomu poviem prvú desiatku fotograberov na lovu zdar :
1.tibi36 - CANON
2.Godi - CANON
3.Martiner - CANON
4.dudusko - CANON
5.bocanko - CANON
6.edu - CANON
7.mikostefan Sony zrkadlovka
8.Oriolus - CANON
9.Lapka - CANON
10 kalo - CANON
Možno je to náhoda a možno ani nie :)) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off acer82, 7.8.2009 o 15:05

Edu.kolko beries od canonu za reklamu? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 6.8.2009 o 19:55

Chlapci o akom ohnisku sa stale hovorí ? Voči čomu je ten 18 x zoom ? Aký veľký to má čip ? Moja 40D canon má čip s cropom 1,6 pri ohnisku objektívu 400 sa dá vypočítať pomyselný zoom i keď mňa vôbec nezaujíma ! Ja vychádzam zo základového objektívu 50 i keď i ten nie je 50 ale x 1,6 . 50 by bol v prípade že by som mal čip full frame ako má napríklad 5D canon a mnoho iných fotoaparátov . 50 znamená vo formáte 3:2 pohľad normálneho človeka bez zväčšienia alebo zmenšenia . Od toho sa potom počíta zoom . U compactov je to veľmi rôznorodé . Vyrobcovia často uvádzajú neadekvátne informácie . Môžem vám však zaručiť že Canon PowerShot G10 v 5násobnom zoome pri svetle 2,8 položi na kolená všetky ultra priblíženia 10 , 12 , 18 . Rozvádzať sa mi to nechce . Tuto to popísal kamarát Julo kotu v o čo vlastne ide : odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off RICI, 6.8.2009 o 15:15

je to možné ,nezisťoval som to presne,len viem že sa to oplatí :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off acer82, 6.8.2009 o 13:56

RICI. FZ-18 ma az 504mm ohnisko. ja pouzivam FZ-28. su to celkom vydarene fotaky do prirody. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off RICI, 6.8.2009 o 11:09

to Edu:
Čaf!
vidím že si zapojený do tejto diskusie a len ťa chcem poopraviť,alebo upozorniť na tvoj odkaz čo sa týka fotenia s mobilo..raz hovoríš že sa dá a raz že nie :D nič proti,len taká poznámočka ;)
á ja by som poradil tým ,ktorý nechcú vložiť veľa peňazí do kvalitných zrkadloviek tak asi určite Panasonic DMC FZ-18,má veľké ohnisko tuším okolo 480 mm a tý ktorý by chceli fotiť motýle a podobné menšie stvorenia,stačí si dokúpiť makropredsádku a fotiť sa dá od rána do večera :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off -kiara-, 6.8.2009 o 10:36

nmooo ja fotim v prirode zver digitalnym fotakom a som s nim spokojnaaa :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 5.8.2009 o 14:19

Mobilom sa zver fotit nedá . Teda ak nám nepostačuje mazanica na ktorej je sotva rozpoznať čo vôbec na fotke je . Fotografia má tiež svoje pravidlá . Jedná sa o kompozíciu tvarov ,kompozíciu farieb použitie zlatého rezu a tretinovej kompozície . Formát fotografie je najvhodnejší 3:2 z hľadiska ľudského pohľadu ako i tlače . Technická kvalita fotografie kresba objektívu ,chromatická aberácia ,vinetácia sú tiež veci ktoré silne ovplyvňujú kvalitu fotografie . Správne nadstavenie fotoaparátu ISO ,vyváženie bielej ,clony,času atd . sa tiež ukáže na výsledku . Hlavným faktor ktorý ja považujem za maximum dobrej fotky je SVETLO !!! Svetlo je základná surovina fotografie . O svetle vo fotografii je napísaných veľa kníh. Nie nadarmo . Práca zo svetlom je tá najnáročnejšia. Na fotenie prírody je najlepšia zrkadlovka . Za dobrú cenu je napríklad Canon 1000D okolo 300€ + objektív jeden z najlepších na svete Canon 100 - 400 USM IS L .za 1300€ kto si nemôže dovoliť zaplatit toľko postačí mu sigma 135 - 400 ktorá sa v bazare da zohnať okolo 200 € . Treba však počítať s tým ,že fotenie zrkadlovkou vyžaduje určité znalosti ohladne fotgrafovania a fotky nebudu automaticky kvalitné . Okrem toho zrkadlovka ktorá mám objektív 400 je poriadna opacha . Kto chce fotoaparát maličký a skladný a pritom fantasticú kvalitu poradím compact Canon PowerShot G10
Nenechaj te sa odradiť zoom . Pri 15 mpix dokáže táto hračka urobiť rovnakú fotku ako compact 7mpix zo zoomom 18. Takže u mňa je práve Canon PowerShot G10
tým najlepším čo sa dá momentálne na trhu kúpiť v compactných fotákoch. Nadvláda Canonu je značná práve preto som si kúpil Canon i ja . odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Ferdo-kexo, 5.8.2009 o 11:39

Podla mna budete suhlasiť .. najlepšia je zrkadlovka. kvalitnejšie fotky.. a je to o čosi viac profesionalne. Mobilom som fotil ked som mal 10-12 rokov a nevedel že nejaka zrkadlovka i existuje. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off casster444, 2.11.2008 o 17:58

ja fotom mobilom cez dalekohlat,je to uzasne,prakticke.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 29.7.2008 o 20:20

Zver sa da fotit aj mobilom ! Zaleži len na tom aku požaduješ kvalitu . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off damo, 29.7.2008 o 7:49

Má niekto skúsenosť s fotením zveri s digi OLYMPUSOM SF550 UZ ? Doporučíte ho? !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 17.7.2008 o 21:26

Maros dufam že si tykáme ?:) To je dobre sa rehotat .Ja sa smejem celý život :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off maros295, 17.7.2008 o 20:08

Edu, mate tam 300 fotiek a nechce sa mi na kazdej klikat PÁČI, tak to zhrniem. Najkrajsie fotky a velmi trefne poznamky. Som sa narehotal jak kon. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off oriolus, 15.7.2008 o 19:55

18-55je ohnisková vzdialenosť objektívu , po lopate ako objektív približuje alebo vzdaluje,18mm je široké ohnisko hodiace sa na krajinu a tých 55 tak na portrety ľudí.Na fotenie zvierat je vhodný objektív od 400mm a viac ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off maros295, 15.7.2008 o 17:52

A ako si vyberiem dobrý objektív? Podľa akých parametrov?
Napr.: Canon EF-S 18-55(čo znamenajú čísla 18-55)? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 14.7.2008 o 21:38

spravne rozhodnutie ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off maros295, 14.7.2008 o 17:22

Vďaka za radu. Na začiatok aj podľa mňa stačí fotoaparát z druhej ruky. Peniaze aj budú, práve brigádujem, a možno prispejú aj rodičia:-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 13.7.2008 o 19:52

Samozrejme že to stači . fotka neni len o drahých aparatoch tie fotky nerobia .Iba im pomáhaju. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Ján Hraško, 13.7.2008 o 17:41

Práve som prešiel z kompaktu Olympus SP 510UZ na Canon EOS 350D.K tomu objektív canon EF 75-300 , 4-5,6. Zatiaľ sa len učím. Stačí to na zver? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 10.7.2008 o 18:52

Maroš podla mojich vedomosti je zaklad vsadiť na značku . V profi triede sa usadili dve značky canon a nikon . Profi treda fotografov však daleko viacej používa canon ako nikon . Proste mašinka tipu Canon 1Ds mark III . Je jednotka v svete digi zrkadiel . Nie len full frame čim naložil canon nikonu dosť na frak i ked už i nikon čosi desi robi :)) Ked pozeraš športove prenosi tý ludia s tými bielimi bandaskami ktore maju pevne ohniska su všetko od canonu . Takže zaklad je canon . Všetko ostatne zaleži od toho kolko maš korun . Napriklad použivanu 350D canon dostaneš už okolo 5000sk .Takže všetko zaleži od penazi . Ked maš dost korun chod do 40D to je mašinka už na urovni . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off maros295, 10.7.2008 o 18:09

Ako si vybrat spravnu zrkadlovku??? Ja sa do toho nerozumiem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off martinhodon, 3.7.2008 o 20:57

Canon 400D
Canon 40D
Objektiv - Tamron 200-500 5,6-6,3
Tamron 90 - 2,8
Canon 17 -55
Canon 200 - 2,8
Teleconvektor Canon 2x
Dialko spust na 100 m
Fyltre Cokyn
Stativ Manfroto 190 X pro B + Kulova hlava 322RC2 ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off brend, 3.7.2008 o 19:56

kocho má pravdu tí čo chodia po lese neodfotia nič a tí čo za zverou čakajú odfotia veľa, ale musia mať aj riadnu trpezlivosť a na jeden krát sa to nikdy nepodarí ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 21.5.2008 o 1:22

No dnes ma doondial Martin Tymr že som zmontoval medveda a bígla .Mal som pocit ako by ma prichytil pri pytliactve :) Potom som pozrel jeho fotky a hned mi bolo všetko jasne .Prišla správička ako sa má fotit zver v noci .To bolo humoru :)Tak som mu doporučil nech si fotku ktorú pridava predstaví v časaku nejakom a zvaži či ju vôbec má pridať .Ja to robím tiež tak .:) Osobne mam pocit že trocha humoru s fotomonážou neni trestný čin ani hriech . Žial sú ľudia ktorý nemajú pochopenie ani pre tú trochu humoru . Potom otravuju život nie len sebe ale aj ostatným . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Cajak, 20.5.2008 o 17:53

Panasonic DMC-FZ7 + stativ ked je treba...:) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 1-40 z 51 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM