Heming hunting
dnes je piatok,  26. apríl 2024,  meniny má Jaroslava,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:37,  dnes západ slnka: 18:50
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Norma Oryx verzus Geco - diskusia

autor: off Igor43
pridané: 18.5.2010 12:52
V predajni som žiadal Normu oryx kal. 7x64, s ktorou mám dobré skúsenosti. Predavač mi núkal v podstatne lepšej cene strely Geco, ktoré sú údajne ako RWS a vyrábané dcérskou spoločnosťou firmy vyrábajúcej RWS. Máte skúsenosti s Geco? Poradíte? Ďakujem.
počet zobrazení: 15 622
počet hlasov: 0
okruh tém: strelivo
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť

Príspevok presunutý z diskusie norma vs geco (autor: pato7x64).

off BLEIKER, 21.10.2012 o 8:58

Nazor MMasska by som rešpektoval,15 kusov je už slušná vzorka na to ,aby si človek urobil obraz.Kolega vyriešil problem u podobneho kalibru-270win-u velkych kusov diviačej zveri prave s Normou Oryx. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie norma vs geco (autor: pato7x64).

správca MMasska, 20.10.2012 o 22:45

co tu chces porovnavat preboha? skoda a BMV? norma ma kvalitnejsiu nabojnicu zapalku aj pusny prach ako geco! a uz ked si prdol do tohoto tak od normi si si strelu vybral ze ORYX a od geka nie to uz preco?predpokladam ze si myslel Geco T-Mantel tak ked porovnas strelu oryx ta je chemicky spojeny plast z jadrom co sa ti nerozpadne strela oryx je tvrda a nevolil by som ju do 7x64 to uz racej vulkan alebo accubond ale urcite nie geco T-m ta strela je len klasicky najlacnejsi poloplast krory uz RWS ani asi v ponuke nema a skus porozmislat ze asi preco!ta strela proste fragmentuje a co je horsie neostava vecsinou v kope oddeli sa jadro od plasta a tak nedochadzalo k priestrelom aj ked to su moje chabe skusenosti lebo som geco zbalil uz po 15 strelenom kuse.skus nieco ine do svojej 7x64 ak nechces dat tolko penazi co stoji accubond ale len trochu viac ako stoji geko kup si sako hammerheand a moj chaby nazor ze to iste neolutujes! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie norma vs geco (autor: pato7x64).

off jozef, 20.10.2012 o 19:24

spito presne preto a máš aj plastové púzdro na náboje:D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie norma vs geco (autor: pato7x64).

off spito270, 20.10.2012 o 19:20

norma ma asi krajsiu krabicku ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie norma vs geco (autor: pato7x64).

off dede, 20.10.2012 o 16:41

Jozef podľa čoho si prišiel k tomu záveru čo si napísal ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie norma vs geco (autor: pato7x64).

off jozef, 20.10.2012 o 16:16

norma moj názor.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off veroslavorlovsky, 12.8.2010 o 8:36

střílal jsem do nedávna s 270W SB...teď 8x57JS Geco...při nastřelování jsem vystřílál 15 ran hned za sebů,pouze jedna utekla mou vinou , jinak na 100 m vše v průměru 8 cm na středu,takže dráhu drží...co se týče zvěře tak zatím jen 2 srnci oba na komoru oba přes žebro - výstřel max 3cm, poškození zvěřiny žádné . pouze plíce sa daly vysipat...Zatím s Geco v osmičce spokojenost ! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off matoni001, 11.8.2010 o 12:56

S Normou skusenosti nemam ale ohladom GECO som napisal moju skusenost tu odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kopoviar17, 9.8.2010 o 10:39

skusil som to geco.......srnec 120m rana na pecen 100m odbehol.farba super poskodenie diviny minimalne...raz7x64 ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jagrezbar, 3.8.2010 o 2:10

NORMU ORYX som skusal asi iba jednu krabicku ovela spokojnejsi som vsak bol s NORMA VULKAN.. s RWS-kami sa to neda porovnat,sice ich pedajcovia chvalia(zrejme pre to ze su drahe)nemyslim si ze su dobre, vädsinu dotrhalo na male pliesky a casto bolo jadro oddelene od plasta..tie nove EVO som este neskusal..ze vraj su "lepsie" NOOO Geco by som nechcel asi ani za 30centov.Ja osobne som ho neskusal(ani nebudem)ale kamarat ktoreho tiez zaujmaju ucinky a presnost striel (striela vela nabojov za rok) s kal.7x64.. Na "dobre" odporucania kupil 5krabic GEKO na skusku.. Jednu krabicku vystrielal a zvisne 4 predal za polovicnu cenu. Takze ktovie ci ta dcerska spolocnost nieje niekde v rumunsku v šope a ci to tam dajaka babicka nevazi na mincieri a nenatlka to tam hodinarskym kladivkom.. dnes je mozne vsetko..Tak ja neviem ci su dobre alebo zle? ono buchnut to buchne ked trafis diviaka do boku urcite zbada,stat sa moze ze aj hned padne!Mozno to niekomu staci a budu to pre neho tie najlepsie naboje! P.S.NORMA vs GECO jednoznačne NORMA(u mna)LOVU ZDAR ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pepies, 2.8.2010 o 23:50

Norma Oryx cca 2eur/ks a Geco T-Mantel cca 1eur/ks ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bavorak, 2.8.2010 o 16:36

cena norma a cena geco???jaka je? cca ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off muno211, 27.5.2010 o 7:50

strielal som obe uvedené strelivá v ráži 7x57R, moje skúsenosti( cca 20ks ulovenej zveri) : presnosť výborná u oboch, Oryx však oveľa rýchlejší/ pre mńa nie veľké pozitívum/, Geco na ľahších kusoch lepšie odovzdalo energiu-zver zpravidla ostáva na nástrele, kým po Oryxe napr srnčia odchádza, nie však viac ako 20-30m.Uvedenú zbraň som predal... Toľko moje skúsenosti. v ráži 3O8 WIN však strieľam Norma VULKAN a s tou som maximálne spokojný.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rossler8x57js, 26.5.2010 o 13:47

Hej tiež som sa tomu čudoval že sa tak rozklada. podla toho čo o nej pišu bz sa mala deformovat len špička ale ako vravzm robz to divy ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jager68, 24.5.2010 o 9:02

Norma je super.Patri do koncernu ako pises.Ale nie je to horsie strelivo ako RWS original.Co mam kamosov,ktorym som GECO doniesol..8x87 IS, maxim.spokojnosť.Ja ho nepouzivam a ani nebudem.
Zdravim. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Mrlian, 24.5.2010 o 8:45

Chlapi nič po zlom, ale diskutujte k téme. Mňa zaujíma porovnanie Geco s Normou, furt sa poteším, keď tu pribudne nejaký nový príspevok a potom tam nájdem takéto príspevky. Voľakde som čítal, že s koncernom RUAG je to podobné ako s VW group, pričom RWS je ako Audi, Norma je ako Volkswagen a Geco je ako Škoda. Osobné skúsenosti jedného kamaráta se strelivom Geco sú viac ako pozitívne (7x57R). Ja mám Škodu a aj s ňou som spokojný:) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pepies, 23.5.2010 o 21:24

Jager 68 Ja viem že sa fragmentuje iba špička strielal som ich v 30-06 ale nerozbyja to tak ako to popisuje Rossler 8x57 že ked to trafi na komoru tak su črepiny az v stehne.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jager68, 23.5.2010 o 20:53

peies nazdar...fragmentuje..ale len špička.Podstatna časť ostava v celku a zabezpecuje priestrel.Do 270W je vyborná. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off pepies, 23.5.2010 o 19:35

Rossler 8x57JS neviem či ten tvoj kamarat striela H-mantel..ta strela je strašne tvrda a určite sa nefragmentuje na drobne kusky....skorej sa to sprava ako celoplast.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off forte, 23.5.2010 o 13:04

Nevyhodou Oryxu je,ze zver vobec,alebo len minimalne farbi aj pri priestrele. Chyba nieco ako strizna hrana. V kalibri 7x57 mam nim strelenych par kusov.Ranivost a presnost -max. spokojnost. Presiel som RWS ID CLASSIC.Ulovenych 5-6 kusov,zatial spokojnost. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rossler8x57js, 22.5.2010 o 18:31

Vyber si oryxa strielam to dlkšie a v rôznych kalibroch a velka spokojnost žiadne podliatiny a prestreluje strela drži po kopeešte sa nestalo že by sa rozpadla a strielal som to aj 270 win..kamarat striela rws h mantel a ked strely na komoru a trafy rebro je tam taky gulaš až no.a strela rozpadnuta pliešky po maly až v stehnach štvrtka diviny na vyrezanie.teraz ked minie tieto čo ma prejde na oryx ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Igor43, 20.5.2010 o 10:11

Nemá nikto s týmito strelami skúsenosti? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on Vladenko, 19.5.2010 o 8:58

Náboje Geco strieľam v ráži 7x57R, uľovil som s tým zatiaľ 2 kusy zveri, jedného srnca a jedno prasa. Poškodenie nebolo nijako dramatické, dokonca by som povedal že oveľa menšie ako u S&B 11,2 g, čo som používal predtým. Musím vyzdvihnúť perfektnú presnosť nábojov. Čo sa týka porovnania s oryxom, geco je klasický poloplášť, v podstate obyčajnej konštrukcie, narozdiel od oryxu, ktorý je tvrdší a má jadro galvanicky spojené s plášťom, čo mu má zabezpečiť, aby bola vysoká zostatková hmotnosť strely po priestrele aj kostí, a neoddelilo sa jadro od plášťa čo by malo za následok, črepinového efektu a väčšieho poškodenia diviny. Nemám s ním skúsenosti, ale odporúča sa na tvrdšiu zver, kde u slabšej môže spôsobiť hladké priestrely ako celoplášť, do našich podmienok by som videl univerzálnejšiu strelu Vulkan, (srnčia, lanštiak , prasa) a oryxy na vitálnejšiu zver jelenia, dospelá diviačia. Geco tým že je mäkší poloplášť často neprestrelí kus, hlavne pri prechode hrubších kostí, kde zasa na druhej strane odovzdá všetku svoju energiu, priestrely tak 60 percent, oba kusy čo som strelil s Gecom ostali v ohni.Pri dvoch kusoch nemožno robiť nejaké závery. Luvu a lesu zdar ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov