Heming hunting
dnes je štvrtok,  28. marec 2024,  meniny má Sona,  spln: 25. marec 2024,  dnes východ slnka: 05:34,  dnes západ slnka: 18:08
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

montáže kozap, Innomount poprípade ERA - diskusia

autor: off pipo82
pridané: 10.5.2010 21:44
sú spolahlivé?
počet zobrazení: 8 603
počet hlasov: 0
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off shoogo, 28.7.2016 o 7:47

Ahoj, ja mam 527 ale v .223. Mam tam pevnu montaz, tak som to uz kupil. Neviem ako to bude u 7,62x39 ale zaver pre .223 je strasne kratky a keby bola montaz nizka tak zaver neotvoris lebo sa oprie o tubus. Inac na S202 mam leupold QR a spokojnost. nastrel drzi. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off maty, 27.7.2016 o 23:31

viete niekto poradiť montáž na cz 527 carbine(7,62x39), ktorá aj po zložení a opätovnom založení drží spoľahlivo nástrel, samozrejme takú, ktorá po zložení puškohľadu umožňuje streľbu cez mechanické mieridlá, dík ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

on pepies, 26.5.2016 o 20:01

Hujer ked chceš podrbkať puškohlad,Kozap montáže sú tá najskvelejšia voľba,myslim si že v tejto firme doteraz nepochopili aké základné kritéria má montáž splňať.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off hujer, 26.5.2016 o 19:55

Zdravím vás páni ma niekto skúsenost s touto montážou neviem či to drží nástrel...Rýchlo upinacie krúžky alfa od kozapu...chcem to dat na 8....dakujem za odpovede. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off zdenekparc, 22.12.2015 o 21:11

Dobrý den. Používám montáže Recknagel Era-systém schwenk. Mám šínu s kroužky na puškohled i samostatné šíny na kolimátor a noční vidění. Jsou to absolutně spolehlivé montáže, se kterými jsem neměl jediný problém. Proto by mě zajímalo co napsal Traper 1, že mu schwenk-montáž odtrhlo. Vůbec nevím, co si mám pod tím představit. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Durell, 16.11.2015 o 16:47

No parada - tak to funguje jak má. Potvrdilo sa staré " ak to nejde silou máš malé kladivo" nie vážne musí to mať dobré napruženie a potom sa to dobre vymedzí a drží to. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kody, 16.11.2015 o 13:20

Tak snad je po problému. Zkoušeno na 50m bez nastřelovací stolice. První tři rány jsou v pravo, pak jsem sundal a nandal montáž a dal další dvě, to jsou ty co se dotýkají středu. Neprováděl jsem žádnou korekci, šlo mi jen o držení montáže. Použil jsem Geco TM 10,7g. montáže kozap, Innomount poprípade ERA - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kody, 15.11.2015 o 16:52

Ano takto to vypadá. Zvětšil jsem tuhost upínání, dotáhl aretovací šroubky. A pokusím se s tím zítra dát ránu. Potom bych kdyžtak řešil problém co popisujete například půjčením jiné montáže. Všem děkuji za snahu pomoci, cením si toho. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lanus, 15.11.2015 o 16:21

kody - Ak to vypadá takto : odkaz tak sa montáž upína do hlavňovej objímky ; upínacie zahĺbenie nemá jednoduchý tvar a akýkoľvek minimálny rozdiel môže spôsobiť nedržanie nástrelu pri opätovnom nahodení . Bolo by zaujímavé sledovať či sa nemenia otery na dotykoch po "nadýmení" resp. po aplikácii tušírovacej farby . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off kody, 15.11.2015 o 15:26

Merkel B3 upíná montáž jako Blaser přímo na hlaveň , takže se neupíná do duralu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Durell, 15.11.2015 o 15:19

Kody - myslím že mohlo. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lanus, 15.11.2015 o 15:03

CZ 550 má oceľové púzdro záveru (teda aj šínu pre montáž) a dlhú základňu na rozdiel od Merkel B3 ,ktorá má baskulu duralovú a podstatne kratšiu základňu . Treba skontrolovať kvalitu dosadacích plôch a prípadné vady odstrániť ako aj zväčšiť tuhosť pred-pruženia upínacích segmentov . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kody, 15.11.2015 o 14:52

Ještě jsem to znovu rozebral a podle návodu usadil. Jediné co mě napadlo, že by mohlo dělat problém je aretační šroubek z té delší strany, je tam nasunutá kovová tyčinka a pak až ten červík. Oboje je do špičky a nemají tak mezi sebou skoro žádnou styčnou plochu. Mohlo by nedostatečné utažení té aretace dělat takové rozdíly? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Durell, 15.11.2015 o 14:09

Ten inoo mám v podstate identický system len na CZ 550. Mne to drží. Myslím že je dačo volnejšie ako má byť- tie kolíčky keď zatláčam tak radšej cez iný tvrdší predmet ako priamo prstom . Nejde mi to do hlavy - to sú výborné a kvalitné montáže. Skús to ešte pritiahnuť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off traper1, 15.11.2015 o 10:29

Zdravím. Recknabel lištu som videl na ytube, kde mala okrem otvorov na šrauby i ďalší na kolík (jedná sa hlavne o Tikku) Tu v predajniach som nič podobné nevidel..(mne schwenk- montáž odtrhlo) Reck. lišta s tým kolíkom by sa určite nepohla, ale bohužiaľ... Tie lišty používa i americká armia, takže je odskúšaná(mys. tá s kolíkom) Čo sa týka krúžkov, podľa mňa sú naj. oceľové s gumenými vložkami, myslím, že Švédi, Fíni to robia. Už sa mi stalo, že som pretlačil tubus puškohľadu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kody, 15.11.2015 o 9:43

Ještě druhá strana montáže kozap, Innomount poprípade ERA - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kody, 15.11.2015 o 9:42

Montáž jsem vyfotil, je jednodílná. Postupoval jsem dle skromného návodu, kde akorát uvádí, že se má utahovací moment nastavit tak, aby šlo vytlačit křidélka montáže pomocí kolíčků z druhé strany. montáže kozap, Innomount poprípade ERA - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Durell, 14.11.2015 o 21:16

Delená , alebo v kuse? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off kody, 14.11.2015 o 20:29

Zbraň je Merkel B3, montáž je pro šínu Zeiss. Po sundání a nandání se bod posunuje až o 8cm na 50metrů, různým směrem. Po korekci už nástřel drží ale jak ji zkusím sundat, začínám na novo. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Durell, 14.11.2015 o 19:01

Na akej zbrani ? O kolko sa posunie ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kody, 13.11.2015 o 17:20

Dobrý den, nemáte někdo zkušenosti s montáží innomount? Nevím zda jsem ji správně seřídil. Postupoval jsem dle návodu ale po sundání a nandání se mi posune bod zásahu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Turbiak, 5.11.2015 o 10:30

Ako vhodna alternativa je aj tato picatinny lista odkaz , nie je sice QR ale zase je to pevnejsie , univerzalnejsie a lacnejsie :) clovek si moze dat QR kruzky ak uz silou mocou chce davat optiku dole , resp. ju menit za kolimator.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dusab, 5.11.2015 o 9:18

Innomount su kvalitne montaze a urcite vhodne aj na kalibre 9,3. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Igor43, 4.11.2015 o 21:23

montáže Innomount - Zdravím Vás, priatelia. Máte niekto praktické skúsenosti s týmito montážami? Ako držia napr. v silnejších kalibroch. Zaujíma ma najmä kaliber 9,3x62. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Bogdan, 3.6.2010 o 20:21

Na kulobroku IŽ 94 .308Win/12-76 jsem měl jednodílnou montáž od Kozapu a byla spolehlivá a držela bez problému nástřel i když broková rána z té 12 byla dost silná. Nyní mám na CZ 550 FS 7x64 od Kozapu lištu WEAVER a taky je spolehlivá. V prudkém kopci mi na mokré větvi v trávě ukouzla noha a já se svalil na flintu a nástřel drží. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lovecccc, 13.5.2010 o 22:11

Napriek občasnej kritike -sú úplne spoľahlivé. Problémy poväčšinou nastávajú - ked sa domáci kutil snaží montáž zmontovať sám bez použitia dôvtipu - čiže poskladá a potom sa tam nasilu napchať kuker bez dopasovania prípadne neodhadne silu dotahovania imbusovej skrutky a strhá závit alebo 6-hran. Treba to to pekne všetko a hlavne s citom podopasúvavať . Má ju kopa známych - bez problému. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kleco, 13.5.2010 o 21:59

ano spolahlivo drzia nastrel ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM