Heming hunting
dnes je utorok,  30. apríl 2024,  meniny má Anastázia,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:30,  dnes západ slnka: 18:56
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

kovový obojok na krku poľovného psa - diskusia

autor: off goret
pridané: 9.4.2010 9:17
koža je koža, príp. vhodná tkanina, ale prečo reťaz ???
počet zobrazení: 2 726
počet hlasov: 0
okruh tém: poľovné psy
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off exc125, 22.5.2010 o 9:18

samozrejme zalezi aj od plemena a od roboty. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off exc125, 22.5.2010 o 9:17

retaz len na vycvik.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off theCat, 11.4.2010 o 17:32

Na psoch stale pouzivam klasicku stahovaciu retiazku. Psy to maju stale na sebe, dokonca ich s tym aj vypustam. Pokial zvolim vhudnu dlzkum retiazky, cize velkost, tak to samovolne nevypadne. A pokial sa to niekde zavadi, tak to pes v pohode stiahne z hlavy. A s retazou ich kludne pustam aj do vody, kde pri kozenych obojkoch som im to daval dobre, lebo koza potom po case praskla a trhala sa. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ray20, 10.4.2010 o 11:29

teraz mam tiez na psovi klasiku kozenu lebo ho vypustam len raz ked nechcem aby hladal nechytam ho ide na volno posliedkou za nohami ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ray20, 10.4.2010 o 11:25

mal som take nie original ale normalne kozene na konci diera na chytenie a pravidelne mi to stratil bud otec mama alebo rozhodca pri vypustani psa na stopu vodiča :) s tym hrkotanim čo je na tom že to hrkoce na polovačke na drobnu alebo prechadzke na poli a ked ide pes hladat nema to na krku a ako piše goret stavače v zahraničí nosia doteraz zvonce ako kozy :)) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 9.4.2010 o 11:05

hunter, niekedy sa pri sliedení hrkoce aj úmyselne, pomocou rolničky, ktorá sa samozrejme dá pripnúť aj na kožený obojok :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 9.4.2010 o 11:00

ray, u poľovných retrívrov sú v obľube vodidlá z tzv. Moxonovou sľučkou, pozri odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off hunter65, 9.4.2010 o 10:19

Neviem, ci by som chcel po reviri hrkotat s akoukolvek retiazkou. Pokial ide o psa, jemo to je asi jedno. Ja som retaz nikdy nepouzival ani pri vycviku a nevidm v tom zmysel Ale nie so kynolog. :-) Pouzivam kozenny obojok. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ray20, 9.4.2010 o 9:30

no stavaciar ma kazdy hadam vypustaciu retiazku aby nemusel stale zapinat a odopinat je to celkom bezne a nemyslim ze by to tym psom vadilo je to prakticke ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov