Heming hunting
dnes je streda,  24. apríl 2024,  meniny má Juraj,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:41,  dnes západ slnka: 18:47
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Kúpa kvalitného fotoaparátu - diskusia

autor: off sarky
pridané: 6.4.2010 10:50
..poprosil by som skusenych fotografov aby mi poradili aky fotak si mam kupit.. ak by sa dalo ..tak aj konkretnu znacku .. predstavoval by som si nieco s dobrym rozlisenim a kvalitou na vacsie dialky.. cenovo tak 500-800 eur ?? cca .. vdaka za rady,...
počet zobrazení: 5 292
počet hlasov: 0
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off hyperon, 2.7.2015 o 22:55

ked uz kompakt, tak by som asi siel do tohto odkaz clona 2,8 v celom rozsahu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lesny muz, 2.7.2015 o 20:46

drž sa toho aby svetelnosť nepresiahla na dlhom konci f5,6 a na videa si zaobstaraj kvalitný statív s video hlavou ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off valdo35, 2.7.2015 o 20:27

Lukáš toto je to čo hľadáš: odkaz alebo odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off lukas01315, 2.7.2015 o 19:42

Fotoaparát + objektív aj na video - Zdravím chcel by som si zaobstarat nejaky fotoaparat a objektiv no neviem sa rozhodnut kedze sa nevyznam ... fotoaparat by som chcel pouzivat aj ako kvalitnu kameru a tocit snim aj videa ..bolo by dobre keby sa dalo fotit aj na väcsie vzdialenosti aspon do 250m a dobra svetelnost.. moze byt aj pouzivane cena do 800e ak nieco take existuje Dakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 15.4.2010 o 12:38

lebo 300 ohnisko kúpiš za 100€ ale aj za 6000€ všetko je to o rýchlosti a hlavne o svetelnosti . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 15.4.2010 o 12:37

sarky fungovalo by to s TC keby si mal 300 sklo o clone 2,8 inak je TC uplná blbosť na tmavších sklách to berie neuveritelne svetlo ,kresbu ,ostrosť vinetuje to a tiež chromatická aberácia . Také pevné sklo 300 o clone 2,8 je však drahá vec . odkaz />
Teda ak máš 6000€ na objektív neni to drahé :-) to je fakt .

Takže tc pre objektív tmavší ako 2,8 nedoporučujem vôbec !!! Recenzie nečítaj tam by ti nahustili blbosti do hlavy. Ja mam TC poskušaných niekolko a všetko katastrofa ! Okrem toho ak by spolu s TC prekročila clona 5,6 tak to je už uplná mazanica a to aj na obed keď budeš fotit .
Najlepšie sklo na trhu kde je super pomer kvalita a cena je Canon 100 - 400 USM IS elkovej profi triedy . Použitý sa dá kúpiť okolo 900-1000€ to je sklo na celý život . Naozaj fotí excelentne . Do foťaka sa neoplatí vražať račej dobré sklo. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sarky, 14.4.2010 o 21:06

..Edu a keby som tam dal nejaky Canon objektiv 300mm + nejaky TC ??? ako by to fungovalo? dala by sa tym fotit zver aj na vacsie dialky? ci ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 11.4.2010 o 16:38

sarky ano dá sa . Canon 1000 D môžeš skombinovať presne tie isté objektívy ako na moju 40D okrem toho moja 40D bude na výstupe obrazovo rovnaká ako 1000 D lebo majú rovnaký čip . Všetky objektívy pre canon budú pasovať na canon 1000D . Rozdiel je len pre full framové fotáky v eskových objektívoch čo tu asi nebudeme rozoberať lebo foťák ta niekoľko tisíc eur full frame asi kupovať nemieniš :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sarky, 9.4.2010 o 23:49

.. tak ten canon EOS 1000D sa mi lubi .. je aj za rozumnu cenu celkom .. avsak co s objektivom.. ??? :/ .. taka laicka otazka.. da sa skombinovat tamron 200-500 mm s tym canon 1000D?? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off laik, 8.4.2010 o 17:48

gamo:
Zrkadlovka je jednoznačne lepšia, to málo kto spochybní. Ale to je aj psychologický magnet, ktorý Ťa ženie k ďalšej kúpe objektívov. Tie dokážu niekoľko krát cenovo prevýšiť hodnotu tela zrkadlovky. Nikdy nie je isté, kedy sa zastavíš.

V danom prípade ťažko radiť. Závisí to predovšetkým od Tvojich možnosti, schopnosti, cieľov a požadovaných výstupov kvality záberu.
Predaj je jednoznačne s veľkou stratou, ak sa podarí, pre následnú kúpu zrkadlovky.
Skôr doporučujem hľadať v ňom pozitíva, ak sú /variabilnosť zoomu v jednom tele, tým nižšia hmotnosť a nároky na priestor, resp. minimalizácia zanesenia čipu prachom, oproti zrkadlovkám bez ich anti prachového systému/.

Osobne doporučujem ho max. vyťažiť, zdokonaliť sa a následne sa dôslednejšie rozhodnúť pre ďalší postup.

KVALITA FOTOAPARÁTU IBA UMOCŇUJE SAMOTNÝ ZÁBER! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off gamo, 8.4.2010 o 16:22

laik ano v tomto s tebou uplne suhlasim, ale myslim ze si ma celkom nepochopil; nelutujem kupu noveho fotaka ako takeho, ale to ze som nekupil namiesto perfektneho digitalu zrkadlovku.... teraz som na tom financne dost zle takze mozem o niecom takom len snivat zatial :P ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 7.4.2010 o 22:47

laik súhlasím !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off laik, 7.4.2010 o 22:21

gamo: Ak by to bolo včera, tak môžeš ľutovať. Aj ten, čo dnes kúpi ten Canon EOS 1000D, bude o dva roky tak rozmýšľať, ako Ty a po ňom zase. Je to začarovaný kruh. Vývoj nezastavíš, a to je podľa mňa správne. A oddaľovaním kúpy prichádzaš o zábery, ktoré sa nikdy nevrátia.


sarky : Akceptovaním rady Edu neurobíš chybu. Doporučil by som Ti ešte pred kúpou pre vlastné uspokojenie, pozorne sledovať fotografie na tejto stránke, a tie, ktoré sa Ti páčia, čím boli nafotené a potom sa rozhodni. Rozdiely budú minimálne. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off gamo, 6.4.2010 o 20:33

a ja debil som pred dvoma rokmi vyhodil 18.000Sk za digital (dmc-fz18).. neurob tu istu chybu co ja!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 6.4.2010 o 14:04

kup si canon 1000D
Spoločnosti Canon boli v tomto roku udelené hneď tri prestížne ceny EISA (European Imaging and Sound Association). EISA je najvýznamnejšia európska spotrebiteľská asociácia, ktorá sa zaoberá hodnotením výrobkov.

1Hlasovať Líbilo se
Fotoaparát Canon EOS 1000D bol vyhlásený za najlepší amatérsky fotoaparát roka (European Consumer Camera 2008-2009), tlačiareň Canon SELPHY ES2 získala ocenenie ako najlepšia fotografická „minitlačiareň“ (European Mini Photo Printer 2008-2009) a nakoniec videokamera Canon HV30 bola vyhodnotená ako najlepšia videokamera so záznamom vo formáte HD (European HD Camcorder 2008-2009). Tieto tri ceny sú dokladom úspešnosti inovácií spoločnosti Canon v oblasti technológií spracovania obrazu.

„Spoločnosť Canon si ocenenie EISA veľmi váži,“ vyhlásil Mogens Jenson, riaditeľ Canon Consumer Imaging Europe. „Predovšetkým nás teší, že sme tieto úspechy dosiahli v rôznych kategóriách výrobkov. Svedčí to o našom trvalom úsilí vyvíjať špičkové technológie v celom rozsahu nášho sortimentu.“

Najlepší amatérsky fotoaparát roku (European Consumer Camera 2008-2009): Canon EOS 1000D
Jednoducho ovládateľná a cenovo dostupná digitálna zrkadlovka EOS 1000D bola vyvinutá a uvedená na trh s cieľom sprístupniť špičkové technológie Canon EOS širšej verejnosti. Z celého radu EOS má najľahšie telo, a napriek tomu je vybavená snímačom s rozlíšením 10 megapixelov, obrazovým procesorom Canon DIGIC III a 2,5-palcovým LCD displejom s možnosťou priameho zobrazenia fotografovanej scény (Live View). Špičková kvalita obrazu bežná pri ostatných modeloch radu EOS je samozrejmosťou.

Cena je okolo 300 €

Pre začiatok ti postačí Tamron 70 - 300 cena je 140 €

alebo tamron 200 - 500 . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off gabrielSO, 6.4.2010 o 11:25

Pozri si sekciu v diskusii ,,Fotografovanie prírody "a tam je o foťákoch všetko, je zbytočne to omielať donekonečna. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM