Heming hunting
dnes je utorok,  30. apríl 2024,  meniny má Anastázia,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:30,  dnes západ slnka: 18:56
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

border terier - diskusia

autor: off sniper100
pridané: 25.3.2010 20:14
Čo vy na to? Prečo áno a prípadne prečo nie? Aké máte skúsenosti? Zopár diskusií tu už bolo no veľmi sa nerozbehli, pritom toto plemeno získava čoraz vačšiu popularitu. Uvažujem nad kúpov prvého psíka pre seba a veľmi sa mi zapáčili... Poraďte, podeľte sa o skúsenosti.... Ďakujem..:o)
počet zobrazení: 2 026
počet hlasov: 0
okruh tém: poľovné psy
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off goret, 8.4.2010 o 15:27

Zdá sa mi, že I.P.Pavlov si vystačil so zvončekom a jeho psy sa tiež tešili, ba priam slintali, keď to začuli, lebo nasledovalo kŕmenie :)
Prajem veľa úspechov so steľbou počas gravidity a laktácie; nie každý si to môže dovoliť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off marceliusko, 1.4.2010 o 20:53

ja neaplikujem nie som doktor...a ani nepotrebujem nikomu nič dokazovať... psi ma bavia a práca s nimi je pre mna relax a radosť ...to je všetko :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off zora, 1.4.2010 o 19:56

Vieš čo goret ale niečo vtom bude ja už strielam ked pes pári fenku potom tie štence sa normálne tešia ked počuju strelbu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 1.4.2010 o 8:21

Ako casto a kedu aplikujes vychovnu strelbu, kym je to vo veku, ze sa to viac podoba na mimozemstana ako na psa? Pocas kojenia alebo pocas spanku? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off marceliusko, 31.3.2010 o 20:33

Nuž to je ako z očami je „slepé“ ale rozdiel medzi dnom a nocou vníma preto že aj ked má zatvorené oči zrak má vyvinutý čiže čo to cez tie zatvorené viečka vníma (aj ja ked sa zobudím nepotrebujem otvoriť oči aby som vedel či je tma alebo svetlo ) ano má zatvorený zvukovod a vnútornú membránu ucha nemá čo rozrezonovat ale „čo to“ prejde aj cez to „hluché“ ucho...nie som veterinár a netvrdím že štena vníma strelbu tak ako dospelý pes ale myslím že strelbu dokáže zaregistrovať a dokáže si na strelbu zvyknúť ovela skôr ak ju počuje od mala a hlavne vie že ked padne rana „je dobre“ ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 31.3.2010 o 16:05

Marcel, teším sa na tvoju odpoveď v akom štádiu vývoja začína plod vnímať steľbu. Ale až jutro :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off marceliusko, 31.3.2010 o 15:58

Goret nemáš celkom pravdu šteniatka vnímajú zvuky uz pred narodením to že majú zatvorené zvukovody ešte neznamená že sú hluché(teda ak naozaj nie sú hluché :) a to potom nebudeš mať problém pri strielaní ale skôr pri privolávaní :))) )... je to podobné ako ked máš v ušiach tlmiče hluku čiže hluk počuješ tlmene...ja pri štencoch strielam od malého mala a dôležité je nezradiť si psíka na prvý druhý tretí raz potom nemáš problém...ale to je o inom nie o bordíkoch :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off goret, 31.3.2010 o 10:11

Marcel, k tvojmu zvykaniu drobca na ostré zvuky si dovolím poznamenať, že deň vtákov (1.apríl) je až zajtra :)
Šteňa sa rodí slepé a hluché, oči a uši mu začínajú fungovať koncom 2. týždňa. Zvykať na ostré zvuky stačí až po mesiaci veku, napr. pomocou papierových vreciek, dlaňou na rovnom stole, plechovými miskami, kameňmi vo vedre a pod. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Poacher, 31.3.2010 o 9:48

Jasné ten výstrel nie veľký problém, len zo skúsenosti viem že treba k tomu pristupovať u BT s citom. Noa to co píses Marceliusko o ľuďoch okolo BT môžem potvrdiť, ludia okolo BT sú zväčša fakt ok. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off marceliusko, 30.3.2010 o 21:26

Bordík a strelba...ak je to v polovníckej rovine-rodine treba strielat stále ak to bude steniatko pocut este v brusku v mamickinom brusku:) nebude mat problem ... vsetko je vec výcviku a zvyku.......a este jedna vec kto si zamiluje bordika nemoze bit zly clovek :))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Poacher, 30.3.2010 o 15:35

Ide o to čo je pre Teba prioritou. Výhody - výborná ovládateľnosť, vhodný pre začiatočníkov, vyššia priemerná inteligencia, ako priemer teriérskych plemien, univerzálnosť, vhodný do bytu a k deťom, neagresívny voči iným psom, odolný voči poveternostným podmienkam, dlhovekosť, nenáročnosť, vyhovuje mu krmivo s nižším obsahom živín, hlavne proteínov Nevýhody - neskoré vyspievanie v priemere po pracovnej stránke (niekedy až v treťom roku), Border je citlivejší na tresty a fyzické resp. tvrdšie tresty u mladého zvieraťa môžu viesť k potlačeniu sebavedomia (tzn. ak nevieš cvičiť inou technikou, ako fyz. trestom, Bordera neodporúčam), mladý BT je pomerne citlivý na nácvik výstrelu - musí sa veľmi opatrne a pozvoľna, Potrebná úprava srsti, Samozrejme všetko čosom uviedol je do značnej miery individuálne, hodnotím priemer. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sniper100, 30.3.2010 o 10:35

A už nikto nič? To naozaj nieje nikto viac, kto by poradil ,prípadne sa podelil o skúsenosti s človekom, ktorý má reálny záujem chovať psíka pre potešenie a pomoc v revíri? A to ich určite mnohí doma máte....:o( Ďakujem všetkým, ktorí prispeli a podelili sa o názor či skúsenosť, vidno, že vedia že dobrá rada je niekedy nad zlato a nikto učený z neba nespadol, .....verím, že ešte sa niktorí pridajú a pochvália sa svojim názorom, či skúsenosťou... ďakujem :o) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off marceliusko, 28.3.2010 o 13:48

A práve včera som sa presvedčil o tom že velmi prevelmi záleží aj na majitelovi - pes 8 mesačné štena absolútny nezáujem o diviaka ani náznak hlásenia slabá poslušnosť skrátka nič čo by už mal psík v tomto veku vediet... psík prvý x vôbec videl diviaka to by bolo celkom v poriadku ale čo bolo horšie psík evidentne prvý x videl pokope aj viac ako dvoch troch ludí ani nehovoriac ze videl zrejme prvý x v živote aj nejakého iného psa ako seba v miske s vodou... a majitel sa velmi čudoval ako je možné že psi okolo neho majú záujem o prácu o diviaka a ten jeho má záujem o ludí a teší sa že konečne vidí aj niečo iné ako vlastnú búdu...zanedbaná socializácia žiadny výcvik skrátka nič... ak vidím takého bordíka ako prvého vo svojom živote tak viac o takom psovi nechcem ani počuť našťastie som mal práve opačnú skúsenosť a viem čo toto psíča dokáže a myslím že je to práve jeho povaha ktorou si dokáže získať čím dalej tým viac ludí...ako povedal jeden môj kamarát štastný majitel bordíka "od nás z domu žiadny zlodej nič neodnesie pretože náš pes ho bude oblizovať z takou láskou že zostane u nás prilepený" ...ale je to tak 50 na 50 pes a výcvik to ako sa mu venujeme a potom ked mu dáme to čo potrebuje môžeme sa tešiť že nám to vráti vrchovatou mierou a bordík má tú danosť že to dokáže ešte trochu viac ... Lovu Zdar a Bordíkom zvlášť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off zora, 28.3.2010 o 11:41

Pred rokom som jedného kupil a poviem ti že iné plemeno už nechcem je to proste super psík a na další rok kupim aj fenku konečne som našiel plemeno ktoré splna všetky moje požiadavky. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jager68, 26.3.2010 o 19:03

Velmi dobrý a vďačný psík. Pracant ako sa patrí. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sniper100, 26.3.2010 o 14:34

No videl som tvoje fotky a verím ti :) Čo konkrétne ti na nich vyhovuje? Ďakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off majko82, 26.3.2010 o 14:14

Super plemeno , mám psíka a som spokojný ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM