Heming hunting
dnes je štvrtok,  28. marec 2024,  meniny má Sona,  spln: 25. marec 2024,  dnes východ slnka: 05:34,  dnes západ slnka: 18:08
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Redukcia Kalibru - diskusia

autor: off polovnikrv
pridané: 14.3.2010 17:55
Dobry den chcel by som sa spytat ci by mi nevedel niekto priblizne povedat o co sa jedna a kde sa to da kupit pocul som ze sa daju zredukovat naboje z vacsieho kalibru na mensie vdaka tej redukcii
počet zobrazení: 4 556
počet hlasov: 0
okruh tém: zbrane
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off army9, 18.3.2010 o 16:13

Iboo mas to popletene . Rozobera sa tu redukcia streliva-strely a nie celeho naboja . Ide vlastne o podkalibrove strelivo , lebo redukovane znamena hlavne znizeny vykon . Strela mensieho kalibru je v puzdre ktore sa po opusteni hlavne oddeli a strela leti dalej samostatne (podobne ako u kosikovych brokovych nab.)
Plovnikrv podkalibrovanim streliva sice zdvyhnes ustovu rychlost (ale aj nemusis , zalezi ako sa prebije) no presnost bude poslabsia . To puzdro nema take dobre vedenie v hlavni ako original strela a svoje tiez urobi oddelovanie puzdra od strely . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jayz, 18.3.2010 o 9:42

Belson, o problematike podkalibrových striel som kedysi čítal článok v odbornej tlači (tuším zbrane, strelci,lovci); bola to pre mňa informácia z radu zaujímavostí a ďalej som sa tým nezaoberal; zrejme v tom článku alebo niekde inde boli info o legálnosti/nelegálnosti použitia, nevymyslel som si to
ako je to teraz som nemal dôvod skúmať a ak to v zákone nie je, tak to uniklo pozornosti súdruhom, ktorí s obľubou obmedzujú ľudí aj v oblasti, kde to absolútne nemá logiku... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off polovnikrv, 18.3.2010 o 0:05

dakujem iboo za tvoj nazor vazim si ho no a ja som o tomto len pocul a nevedel som vlastne ani co to je poriadne preto som sa chcel na to spytat...no a skusenosti zatial velke nemam kedze zatial som strelil iba jedneho srnca lebo poloval som minulu sezonu prvy rok no a padol 7x64 a po rane na vyssiu komoru ostal v ohni takze sa stazovat nemozem...:)ale snazim sa studovat co najviac aj o strelach balistike kalibroch a aj zveri .. no a s tou redukciou som sa pytal pre nedostatok mojich skusenosti preto sa pytam radsej vas skusenejsich ked sa o niecom dopocujem :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 17.3.2010 o 22:48

polovnikrv : čo tým dosiahneš? že náboj vystrelíš, a? vedenie v drážkach nikaj nič (v lepšom prípade sa guľa nedotkne, v horšom si hladal novú hlaveň alebo papuľu), vnútorná balistika takisto absencia....čo tým dosiahneš? jedine problémy. Pokial si ymslíš že 223 rem je o niečo lepšia na srnca ako 7x64 tak si študoval(alebo zažil?) málo. Takétpo problémy sa riešia výmenou streliva,a lebo prebíjaním, nie pokusovaním a navyše v prípade vložnej nábojnice hazardovaním s vlastným zdravím. Zabudni na túto cestu, vedie do vlastnej záhuby... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off polovnikrv, 17.3.2010 o 22:07

dakujem zatial no ja som rozmyslal ze keby to bolo legalne by som si dal vyrobit redukciu z 7x64 na 223 na srnca :D no len teraz neviem ako to je ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off army9, 16.3.2010 o 15:43

Belson mas pravdu pokial si ja pamatam tak v zakone nic take nieje , ale hladat sa mi to nechce . V pradchadzajucom zakone to bolo ale to nas uz trapit nemusi . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Belson, 16.3.2010 o 6:33

Jayz, bodo1948 a polovnik40:
Môžte uviesť aj nejaký paragraf, prípadne citovať výklad od nejakého oficiálneho prameňa, ktoré preukazujú, že podkalibrové strely a vložné komory sú zakázané? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off polovnik40, 15.3.2010 o 19:35

Vložná nábojová komora-napr.223rem zredukovaná na 22lr.Alebo 30-06 .....308 win... zredukovaná na 7.62 tokarev.To sú rovnaké vŕtania.Može byť aj vložná hlaveň,tá sa používala najčastejšie pri brokovniciach-bola zapísanná v Z.P.Vložnú hlaveň ponúkal napr. Uh.Brod.Vložné komory sú zakázané. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bodo1948, 15.3.2010 o 7:10

Robilo sa to v cal.30-06 a redukovaná strela bola cal,5,6 volalo sa to Accelerator,ale ako píše Jayz.je to už zakázané strelivo,z dôvodu-ak by sa stal tresný čin s takým nábojom,nezistia na strele nič,nijaké stopy. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jayz, 15.3.2010 o 4:11

asi myslíš podkalibrové strely, ktoré fungujú na príncípe - ľahký (plastový) kalibrový oddeliteľný obal s podkalibrovým kovovým jadrom, po opustení hlavne sa oddelí obal od jadra a jadro letí ako podkalibrová strela ďalej

pokiaľ mi je známe, u nás zakázaná munícia, asi hlavným dôvodom je nemožnosť identifikácie použitej zbrane, nakoľko na projektile neostávajú klasické odtlačky z vývrtu... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov