Heming hunting
dnes je štvrtok,  2. máj 2024,  meniny má Žigmund,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:27,  dnes západ slnka: 18:58
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Softvér a jeho používanie vo fotografii. - diskusia

autor: off Edu
pridané: 10.3.2010 16:03
Toto vlákno som založil na poradenie si v softvéri na digitálnu fotografiu . Preto uvítam keď sa vyjadríte aký softvér používate prípadne aké sú jeho výhody či nevýhody .Ako fotografiu správne odšumovať ,ako použiť HDR ,kde zohnať free softvér a iné rady .
počet zobrazení: 1 939
počet hlasov: 0
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off Edu, 11.3.2010 o 6:40

Irfanwiew robí aj formáty raw ,fotofiltre nie . Irfanwiew však oveľa nekvalitnejšie zmenšuje fotografiu . Doporučujem použiť aj odšumovocí program robí veľmi pekné výsledky. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on Ondrik, 10.3.2010 o 20:10

tiež používam Photofiltre...iný som vlastne ani neskúšal, som s ním spokojný... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 10jager10, 10.3.2010 o 19:27

hej pohotofiltre je super program....dá sa tam robiť veľa vecí treba sa s tým len trošku pohrať...aj ja ho používam....ešte dosť známy je aj Irfanwiew ale nemyslím si že je lepší na fotografie. Možno pri robení webstránok.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 10.3.2010 o 16:09

Osobne používam na 99% photofiltre.cz je to veľmi účinný softík bezplatne dostupný na nete .

odkaz />
Na odšumenie používam plne automatický neat image.

odkaz /> Použitie je jednoduché :
1 Vložiť fotografiu
2 Device noise profile
3 Auto profile / urobi sa štvorčok ktorý sa automaticky da na to čo treba odšumiť
4 Noise fitler setting
5 Outpunt Image
6 Apply
7 save outpunt image čiže uložiť ako zvol jpg + posledný krok zelene ok stlačiš .

Samozrejme že možnosti sú veľke ale automatika to urobi celkom slušne . Celkom male obrazky malo pixelove môže odšumiť horšie . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM