Heming hunting
dnes je utorok,  30. apríl 2024,  meniny má Anastázia,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:30,  dnes západ slnka: 18:56
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

štajerský durič-vz-slovenský kopov - diskusia

autor: off 3tajerak
pridané: 9.3.2010 15:01
kynologii zdar ...Aký je Váš názor na tieto dve plemena? v čom sa odlišujú pri ich výkone? ktorého by ste radšej chovali ? aké sú ich negatívne stranky?.....dakujem:-)
počet zobrazení: 11 717
počet hlasov: 0
okruh tém: poľovné psy
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 1-40 z 41 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off Lesky, 13.11.2010 o 9:09

Možno sa nepohybujem po správnych poľovačkách, ale ja som ešte štajeráka dobre robiť nevidel, oproti slovenskeho kopova je to len slabí odvar... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off foxik, 31.8.2010 o 10:03

dobre si im to vysvetlil péťo :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Péťa Pořádek, 30.8.2010 o 22:05

Přátelé pročetl jsem si Vaše příspěvky a musím reagovat.3tajerak tu píše, že kopov je všestranější než štajerák. To je naprostá hloupost. Já chovám štajeráky. Čuba mi dělá výborně na prasata, na barvě, aportuje kachny, bažanty, nosí shozy, hledá kuny v kopicích, dokonce je i tak blbá, že leze i do nor. V neposlední řadě je to výborná kamarádka jak mě, tak i dětem. Jak jinak má vypadat universální pes?.Když pominu dobrý výběr štěněte, tak celá řada věcí záleží na vůdci, ale to platí pro každé plemeno. Já osbně plemeno měnit nebudu, protože jsem se štajeráky max. spokojený. Pokud někdo čeká, že budu hanit kopova, tak to je na omylu. Největší problém kopova je to, že utíká daleko, to je zásadní důvod, proč celá řada lidí volí jiné plemeno. Konkrétně u nás ve sdružení má kamarád už druhou fenu kopova. Ostrost u obou trochu slabší, ale obě fenky poslušné, ovladatelnost výborná a návrat do pár minut. Stejně tak jsem viděl kopova dělat na kachnách pěknou práci, ale to je opět o vůdci a výcviku. Pokud mám hodnotit nezaujatě, na základě vlastního porovnání 2O kopovů a 20 štajeráků, tak štajerák je klidnější a ovladatelnější a kopov vyniká nepatrně lepší ostrostí na prasata (zpravidla u psů). ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off Karlo, 28.8.2010 o 10:18

mame doma kopova, typicka velka hlava, hruba hrud, dobra stavba tela,je v koterci, kazdy den sa vybehá z farbiarkou, tak sa ukludní, ked sa ide do reviru tak caka pri brane, kto ho ide rano pustit toho natahuje za rukav aby isiel zd nim ze mu niečo ukaže, to iste sa opakuje v revire, ked prisiel na stopu diviakom tak si nasiel prveho polovnika na štande a situacia jasná, polovnik nešiel, išiel dalej a dalej až prišiel ku mne, doviedol ma ku nim na 20 metrov, potom sme ich pekne zdvihli a bola to nádhera, tak všetko sú to vlohy jeho matka bola presne taká, inak tiež mal tendencie napádať, ale to si treba všímať už keď je dospieva, treba mu brať kosti, potom si na to zvykne a všetko bude ok! Kinologii zdar! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off foxik, 27.8.2010 o 9:26

brandys: 1bod-ovladatelnosť 2bod-orientácia 3bod-práca na stope 4bod-durenie -aj ja som slovák a dlho som chcel kopova-ale po tom čo som videl niektoré jedince som sa rozhodol že skúsim štajeráka-ako som už dole napísal-je to len vec vkusu ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off brandys, 26.8.2010 o 14:08

pre foxík.Tak napíš pár bodov v čom sa vyrovná štajersky durič plemenu slovesnkého kopova a farbiarom.Maš skúsenosti z chovom plemien čo uvádzaš.Každa rada dobrá. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off foxik, 26.8.2010 o 13:31

štajerský durič sa vyrovná jak kopovom, tak farbiarom ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off brandys, 23.8.2010 o 21:26

Plemeno Slovenského kopova je v dnešnej dobe tak zošlachtené že sa mi chce grcat.Kopov sa stavbou tela podoba na Labradora.Mály sme Slovenského Kopova z Rožňavy ešte za komunizmu a poviem vám bol to pán pes.Na diviačiu na spoločné poľovačky nemal konkurenta v našom a PZ,na dohľadávku postrelenej zveri dokazal najst zver do 24 hodín bez problémov od postrelenia zveri.Jedina negatívna stránka vtedy u našeho kopova bola že ked prišiel v lese na spoločnej poľovačke skor na stopu srnčej ako diviačej zveri tak plašil srnčú zver a bolo po diviakoch.Poslušnost je ale u psov kopova trochu komplikovanejšia ako u feniek,dnes už by sme kopova nebrali.Mám skúsenosti v dnešnej dobe že pri dohľadaní uhasnutej zveri kopov pri odvolaní od uhasnutej zveri napadal majiteľa i nekoľko krát a na spoločnej poľovačke napadal iných psov.Keď by som mal kúpiť psa tak fenku jadteriera alebo fenku Bavorského farbiara.K štajerskému duričovi viem iba tolko že je to na diviačiu zver dobrý pes na spoločné poľovačky.Maly sme dvoch psov v PZ za komunizmu,z poslušnostov u psov nebol problém,ale z chovom tohoto plemena skúsenosti nemám,bohužial alu už sú tieto psíky nebožtíci. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bibasso, 23.8.2010 o 15:09

Súhlasím so Stopinom, osobne poznám jedného pána poľovníka dôchodcu, ktorého farbiar spáva hneď veľa kresla starého pána. Vnúčata ho majú ako maznáčika, ale ako náhle vstúpia do revíru, pes prepne na iný režím. Zmena o 180 stupňov, ako keby mal schyzofréniu :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off barbar111, 21.8.2010 o 16:58

Pred 10 rokmi som zastával názor, že fox patrí voľne na záhradu a do lesa, v žiadnom prípade nie do bytu a na gauč. Dnes sa k Vám pridávam a tiež hovorím, že v lese môže podávať výborný výkon aj "gaučák", ale musí mať vlohy zdedené po predkoch a nesmie mať smolu na majiteľa, ktorý tieto vlohy nerozvinie. Prajem každému, aby mal šťastie a dostal sa len k výborným psom. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Stopinko, 21.8.2010 o 15:04

Dufam, ze sa autora nijak nedotknem ale z tohoto psika asi nebude dobry duric odkaz. Ja konkretne nezdielam nazor duric a koterec , lebo najdolezitejsie je aby mal duric vlohy po predkoch, moznost pracovat v reviri a dobreho vodica a potom je velka pravdepodobnost ze z neho bude dobry pracovny psik. Koterec s tym nema asi moc spolocneho. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 21.8.2010 o 14:33

van ja sa teším na tú plešinu :-))) raz keď bude zodpovedne ti poviem či to facha:-))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off foxik, 21.8.2010 o 14:11

kamoš má farbiara ktorý je chovaný v byte a je široko daleko naj, ale bude niečo aj na tom že durič by mal byť bud v koterci alebo v hore ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off VanFCR, 21.8.2010 o 11:56

Hehe Edu, no to bude asi tym, ze jeden vie co a ako s nimi a vsetky su super a druhy nevie a ani 10 psov mu nepomohlo, aby sa naucil. ;-))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 21.8.2010 o 10:05

Van ja som iba z vlasnej skúsenosti jeden ma 5 rôznych duričov a plemien a sú včetci super . Druhý má 10 duričov a žiaden nestál za nič iba sa každý motal pomedzi nohy to vsjo. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off VanFCR, 21.8.2010 o 9:27

Edu, co maju spolocne vlohy psa a jeho pracovne nasadenie a chut s tym, ci je alebo nie je domaci milacik a krmeny kadecim alebo je v koterci? To predsudok, ze len pes z koterca super pracuje.Rovnaka blbost ako to, ze cim vacsia plesina, tym je chlap vykonnejsi v postely. Poznam osobne (nie len z rotzpravania) vela skvelych polovne vyuzivanych psov z roznych skupin (aj duricov, aj retrivrov, aj stavace) ktori spavaju s majitelmi v posteli a len co su v reviri sa z domaceho milacika menia na skveleho pracanta. To ako pes robi zavisi najma na tom, ake ma vlohy a ako tie vlohy dokazal clovek rozvinut a usmernit, teda ako sa tomu psovi venoval a venuje.a je jedno, ci je na gauci alebo v koterci. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off foxik, 21.8.2010 o 7:42

no a ako to je s tou vlastnosťou kopova preduriť aj dva revíre naraz? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Pa33ck, 21.8.2010 o 1:04

Ano Edu,veľa záleží od vloh psa.Keď má vrodené vlohy,tak ich treba neustálym tréningom rovíjať.Aj ja som mal psy ktoré bohvieako nedurili ale boli výborný na dohľadávku.Mal som aj psov,samozrejme kopovov,ktorí boli skvelý duriči len v mladosti neboli dobrí na dohľadávku.Čím boli starší tak sa to zlepšilo ku známke 4 z dohľadávky ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 21.8.2010 o 0:51

Napríklad náš predseda je dôchodca poluje celý život a akeho psa mal teb bol vždy super . Mal kopova Brita bol neuveritelný durič . Teraz ked sa pominul kúpil daxla a je tiež veľmi super .Faktom je že pes je stale v koterci a vybera sa len na prácu . Poznám zasa polovníkov ktorý mali psov kopec ale všetci do jedného ustrašený motaci absolútne neschopný. Potom je zasa tip rodinných milačikov do ktorých hádže celá rodina všetko čo zostane aj to čo nezostane od obeda . Vela záleží od prístupu majitela . Samozrejme vlohy tiež musí pes mať . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Pa33ck, 21.8.2010 o 0:02

barbar111.Súhlasím v poslednej dobe to naozaj ide dole vodou so slovenským kopovom.Obdivujem každé jedno plemeno poľovného psa.Aj štajeráka-má svoje kvality. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Zigi9, 20.8.2010 o 21:18

for foxik: To je snad jeho problém, však si to může z té srsti vykousat sám, přes noc se stejně v kotci bude nudit :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off foxik, 20.8.2010 o 18:27

nikto tu ešte nespomenul niečo také ako je vyčesávanie bodliakov štajerákovi zo srsti :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 20.8.2010 o 17:19

Obaja sa musia vydariť . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off zora, 20.8.2010 o 16:58

to neni vtom či štajerák alebo kopov ale ako sa tomu psovi budem venovat,ale osobne by som bral štajeráka,lakšie sa cvičí a má kludnejšiu povahu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off barbar111, 20.8.2010 o 14:24

Ako patriot som za slovenského kopova, aj keď vďaka slovákom to s ním ide v poslednej dobe dole vodou, činnosť klubu (vlastne už dvoch) ho čoskoro potopí celkom aj keď verím že sa ešte nájde zopár normálnych poľovných kynológov ktorí ho vytiahnu z biedy. Na štajeráka mám averziu, bol to prvý pes, ktorý mi napadol fox pri skúškach od zadu. Pre 13-rokmi sme si s manželkou vybrali foxov, neľutujeme, ale to je na inú tému. Kynológii a lovu zdar. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off whitenigga, 20.8.2010 o 12:45

foxik - moja reč u nás jeden nemenovaný polovík na prahu dverí polovníckej chaty odfukol jednemu štajeráka takže poznám to :-( experti su niektorý ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jager68, 18.8.2010 o 13:25

Pekne foxik.Pokračuj a držím palce.Dnes mam ovela väcsiu istotu,ze kupim dobreho Štajeraka ako ked by som chcel kupiť dobreho kopova. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off 6121950, 18.8.2010 o 11:07

Jeden znamy nestor kynológ Jano P. z St. Ľubovne raz povedal, že keď nemohli dohľadať postrieľanu zver inými plemenami, tak išli ku susedom po štajeráka a ten to dohľadal. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 6121950, 18.8.2010 o 10:58

Každý má iný vkus, štajerák vznikol križením farbiara s istrijským duričom v Rakúsku, tak je to 50 na 50 /durič-farbiar/ a kopov vznikol šľachtením ale z čoho? Obidve plemená sú dobré, zaleží na chovateľovi. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off foxik, 18.8.2010 o 10:18

10. 9 je v prešove výstava-bude tam veľa štajerákov-treba ísť porovnať.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off bibasso, 18.8.2010 o 7:42

Foxík, z časti s tebou súhlasím. Pred dvoma týždňami sme mali v DK výstavu psov všetkých plemien, nebolo to nič veľké skôr taká oblastná udalosť. Klasicky najsilnejšie zastúpenie mali SK a BF, no bol som sklamaný. Keď vstúpili SK do kruhu, tak to bolo smutné. Veď niektoré vyzerali oproti iným ako šteňatá, nízke útle psíčky. Ak to pôjde takto ďalej pokazíme si celé plemeno. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off foxik, 17.8.2010 o 18:25

a ešte jedna -pre mna velmi pálivá vec. kopova na slovensku pozná každý polovník, ale ked nejakému "umastenému " priživovatelovi v pohone, alebo zu susedného revíru príde zamáčaný štajerák, tak mu to proste nedaruje a odpáli ho brokom miesto líšky.pre mna kopov pekný pes ale kolko mi budú sily stačiť, budem sa snažiť propagovať rovnocenné plemeno štajerákov ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bibasso, 17.8.2010 o 7:38

foxik, ako som už písal, videl som prácu len jedného štajeráka a bola skvelá. Páčilo sa mi, že držal nos dole, žiadne "stráženie" gazdu a ani motanie popod nohy. Vedel presne čo má robiť, bol húževnatý, nebal sa vbehnúť do krovia či tŕniek (ochrana vďaka hrubej srsti), na stope bol hlasný (silný mohutný hlas) a keď narazil na diviaka tak sa ho už nepustil. Na druhej strane ako písal marceliusko, záleží od gazdu, pretože aj skvelý pes sa dá pokaziť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off marceliusko, 16.8.2010 o 21:51

Nemám ani kopova a ani stajeráka ale v rámci porovnávania si myslím že v každom plemene záleží na majitelovi mám dojem že v prvom rade na tom či gazda vie alebo nevie čo je pes a čo od neho môžem požadovať a čo tomu musím dať...Nemienim nikomu robiť reklamu ale videl som na DS pracovať psov Rada Kršáka- kopovku a štajeráka a obaja boli fantastickí neviem ako sa volali a ani z akej boli stanice ale bola radosť sledovať prácu tých psíkov tam bolo jasné že psy vedia čo je polovka bola radosť sa na ne pozerať ako pracovali žiadne tápanie a bezcielne behanie motanie sa okolo gazdu jednoznačná práca na diviaka radosť pozerat sa na tie psiská...Kopov je krásny pes tak asi toho ved je náš Slovenský...pracovne je to asi jedno to je môj neobjektívny názor ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off foxik, 16.8.2010 o 20:29

ale v čom konkrétne sa Ti viac páči štajerák? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bibasso, 16.8.2010 o 10:37

Osobne som videl stajeraka v "akcii" v nasich podmienkach, teda na hornej Orave. Bol som z neho milo prekvapeny a mozem povedat, ze predviedol skvelu pracu a kopovy mu nestihali. Mozno to bol len ojedinely priklad, ale velmi ma potesil. Kopovy u mna v poslednej dobe stracaju, za si mozu chovatelia kopov sami. Najst zleho kopova dnes nie je nic nezvycajne :( ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off foxik, 15.8.2010 o 20:30

niekomu sa páčia blondýny, niekomu brunety-ja mám zrzku takže jednoznačne štajerák :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off stevo742, 10.3.2010 o 20:30

kamarat choval stajeraka vravel ze ten pes uz len nerozpraval jeho perfektne dohladaval zver,pred rokom a pol si kupil odomna dvoch kopovov.lebo stajerak bol na dochodku.ked som bol na duricskych skuskach boli tam stajeraky ale odstupili jeden pre stare zranenie a druhy bol tupy.moc ma nepresvedcili.nemam skusenosti z nimi ale asi ten kopov u mna vedie ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 3tajerak, 10.3.2010 o 20:06

Pa33ck presne prave o to ide ze nikto ich nevidi na skuskach vystavach tak potom ako mozete porovnavat ich kvality samozrejme kopov je vsestranejsi ale štajerak ma nieco do seba!! to mi nezoberie nikto! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Pa33ck, 9.3.2010 o 16:28

Jednoznačne Slovenský kopov.Na Slovensku je najviacej používaný Sk na spoločných poľovačkách v porovnaní zo štajerským duričom.Na skúškach duričov,tu v našom okrese som dávno nevidel ,že by niekto predviedol štajeráka. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 1-40 z 41 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM