Heming hunting
dnes je nedeľa,  5. máj 2024,  meniny má Lesana/Lesia,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:23,  dnes západ slnka: 19:03
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Vysoke Tatry-TANAP co myslite ako dlho budu odolavat alebo uz podlahli civilizacnim tlakom? - diskusia

autor: off horal18
pridané: 5.3.2010 18:36
Rad chodievam do tatier a vidim co sa deje ,to ze padol les asi zahralo urcitim ludom riadne do karat,stavia sa kde to ide a este sa maju vytvorit dalsie kapacity pre okolo10 000 ludi.Neviem ci je to az tak zle,nevyznam sa nie som odbornik ale myslim ze nas najstarsi tatransky narodny park,ktory by sme maly najviac chranit pomaly straca hodnotu. Je my to strasne luto .Asi my smrtelnici proti tomu nic nezmozeme a kde v riti su ty slavny ochranari VLK...
Aky mate na to nazor?
počet zobrazení: 20 875
počet hlasov: 0
okruh tém: voľná diskusia
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 41-80 z 460 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off horal18, 17.5.2010 o 18:16

Edu tak je ty mas svoj nazor ja svoj ,Ano zonacia je dobra vec len tie zony musia byt s rozumom urcene kde by mala ist hlavne o prirodu co v predoslej zonaci neslo a myslim ze uz sa z nich aj lunapark pomaly stava v niektorich castiach,keby developerom zalezalo na ochrane tatier ale o tom sa da tazko povedat,iste skupiny si proste robia co chcu ci uz je to spravne alebo nie hlavne nech je to vynosne pre nich ved maju moc ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 17.5.2010 o 14:17

horal18 pluralita názorov je po roku 1989 normálna vec. Netvrdím ,že môj názor je správny . Ale budem sa opakovať . Hovoriť o niečom pri pive ale v poľovnickom fóre je jedna vec a riešiť problém je vac iná . Sú na to legitímne spôsoby referendá ,protest ,občianska neposlušnosť , riešenie cez samosprávu a mnoho a mnoho iných možností . Takže riešiť to treba tadial. Toto je iba debata kde si povieme čo je dobré a čo zasa zlé . To ,že máme iný nazor na určitú vec je normálna vec . Neznamená to ,že sme nepriatelia alebo ,že sa musíme urážať vulgárnymi nadávkami . Ta si povedal svoje pre a proti ja zasa svoje . Nezužoval by som to na bublinu že sa idú Tatry zrušiť vyrúbať a urobiť lunapark . Lebo to nie je pravda . Ide o tom sklbiť okraj Tatier aby bolo jasné pokial sa dá napríklad stavať čo dodnes nebolo lebo existovali kadejake špecialne povolenia silno zaváňajúce korupciou atd . Ale to je na dlhu debatu . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off horal18, 17.5.2010 o 10:28

Edu no vidis som ale asi len ty mas takíto názor ,lebo tucet lesnikov a polovnikov z okolia si myslia nieco uplne ine ze v takom rozmere ako sa stava to je svinstvo, tatry nie su alpy a to si uvedome,je to tatransky narodny park neda sa aj chranit priroda aj z toho robit lunapark,apropo ti skveli ludia co im daju robotu kopu rodin vystahovalo z bytov a mysli kolko je 7000 lozok to neni normalne a ked nech sa stava v podhorskych regionoch a nie v najprisnejsich uzemiach ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 17.5.2010 o 9:55

Ak by sa hlasovalo o tom, komu sa má viac zeleniť, dal by som hlas Štátnym lesom Tanapu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 16.5.2010 o 16:26

Horal 18 daj si otázku pre koho idú stavať 7000 lôžok . Tak Ti odpoviem ak idú stavať 7000 lôžok tak pre ľudí a pre turisov .Neboj nemusíme to tu rátať či sa to oplatí ono je to už dááávno pradavno vypočítané :-)) Ľudia z okolia dostanú prácu a Tatry prestanú zdochýnať . Neviem či je to pravda ani koľko ani kto chce v Tatrách stavať . Ale ak niekto chce postaviť Tatry medzi turistickú špičku v EU treba si toho vážiť podľa môjho vedomia a svedomia . Ty si ešte malé decko ale možno keď budeš dospelý pochopíš určité súvislosti ak budeš bez práce . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off KrokodilGenya, 15.5.2010 o 22:37

Este fakticka.

Snad, si to pan Jayz s tym oznamenim premyslel.

Pretoze v demokracii sa kazdy nemusi vyjadrovat ako inteleguan.
Aj ked moze mat rozum v palici v poriadku.

Kde sa rube les tam lietaju triesky.
Sosoni su Šošoni a to su riadni divosi.
Takze tak.

Ego to je svina vec. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off KrokodilGenya, 15.5.2010 o 20:54

Vazeni diskutujuci.

V tejto oblasti som laik. Prestudoval som si celu diskusiu. Je toho skutocne pomerne dost.
Na pocudovanie relativne malo blbosti => teda o nieco vam skutocne ide. To je dobre.

Dospel som k nazoru, ze na nam tu vznikli dve frakcie.
Jednu nazveme Goret.
Druhu Jaiz.

Zhodou okolnosti su obaja zeleni. A tych ja nemam rad. To je zname.
Druha skupina ma podla mna vyrazne blizsie k pravde.
Len sa obavam aby to v reale rozhodli ako "zeleni" a nie "gumeni" - ti su navyse aj tupi.

Je to zavazna tema a tak by mohol ADMIN urobit moznost hlasovania pre tieto skupiny.
Nech vieme, co si o veci myslime v sirsom meradle.

Na zaver:
osobne by som si akcie Ja a Ty na tento projekt nekupil. Z principu.
No moj subjektivny dojem je, ze to bude ekonomicky nieco ine, ako pani ocakavaju...
A tu az taky "laik" nie som.

Horam zdar a Slovenskemu rannemu kapitalu nazdar. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off horal18, 15.5.2010 o 20:00

a este nejake argumenty ,ktore nech presvedcia niektorich ze to nie je ziadne plus pre tatry .Pod t.lomnicou alebo starou lesnou neviem presne sa maju postavit apartmany s kapacitou 7000 lozok.Pytam sa je to normalne a pre koho?Ze JT, nema zaujem ved si uz idu aj vlastneho cloveka na primatora dosadit,do tanapu sa dosadia ludia ktori nerobia problemy a je to,Cele lesnictvo je uz narusene,cele ministers,zivotneho prostredia je na prad developeri talacia a dari sa im toto nie je urcite prinos ale cesta do hrobu pre tatry edu ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 14.5.2010 o 7:49

Edu, neviem kam presne a podobne to asi nevie ani človek, ktorý má u Vás na starosti mzdy Vašich zamestnancov. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 13.5.2010 o 20:52

Prosím ťa a kam presne do štátu odvazaš tých 13,4 % z celej tvojej mzdy to by ma zaujímalo . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 13.5.2010 o 20:47

Goret odvody zamestnávateľa dajme bokom to je iná položka a nebudeme sa baviť o položke nákladov zamestnávateľa.
Takže ty odvádzaš zo svojej mzdy 32,4 % ??? čiže zo mzdy 400€ odvedieš 129€ a zostane ti 271 € čistého ? :-)
No tak potom som sa mýlil :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 13.5.2010 o 6:40

Edu, donútil si ma, aby som si lepšie pozrel výplatnú "pásku". Je na nej položka "super hrubá mzda" = to čo som vyprodukoval pre zamestnávateľa. Zo super hrubej mzdy zamestnávateľ odvádza 35,2% , zvyšok sa nazýva "hrubá mzda zamestnanca". Z nej zamestnanec odvádza 13,4% a platí daň 19%, zvyšok sa nazýva "čistá mzda zamestnanca" = to čo zamestnanec dostane "do ruky". Zdajú sa ti tie odvody a dane prehnané? Mne áno, ale ja nepreháňam. Štatistiky, ktoré si tu spomenul, uvádzajú hrubú mdzu zamestnanca. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 12.5.2010 o 14:13

goret ty si vypočítal že z 600€ odvedieš štátu 200€ ja že 48 vzápätí si ma obvinil ,že preháňam ? Hmmm dosť zaujímavé . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 12.5.2010 o 13:24

Edu, nič v zlom, ale poznačila ťa a ešte si sa od nej celkom neodpútal. Všimni si ako občas preháňaš. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 12.5.2010 o 13:17

goret stratil som motiváciu a dôvod prečo som do politiky išiel som už dosiahol . Ten dôvod neboli peniaze . Naopak posledný rok som už nedostaval mzdu . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 12.5.2010 o 13:12

Edu, ak si pôsobil v politike mal by si vedieť, že do takého, ktorý nemá strach, ani čo stratiť sa priamo neudiera. Apropó, prečo si tam nevytrval? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 12.5.2010 o 12:58

Goret ja som v politike pôsobil 5 rokov a nemyslím si ,že by som bol neslušný alebo zlý človek pre toto rozhodnutie . Zakazovanie bavenia sa o politike čiže veciach verejných sa mne zdá komunisticko vulgárny nezmyselný zákaz ,ktorý nemá kto zneužiť proti adminovi ani stránke . Ak má niekto nutkanie môže sa postaviť proti mne . Nie som utajený nick ani posratý . Čo poviem alebo napíšem si rád i zodpoviem a inotaje nemám rád . To považujem za pokrytectvo . Pomenovať niekoho černeným a byvalým komančom nie je ničím zlým ak je to tvrdenie pravdivé či už ide o našich troch naj. politikov alebo iných. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 12.5.2010 o 12:51

Edu, skúsme sa tu nebaviť o konkrétnych činiteľoch, nech majú farbu hicijakú, hoc i sedemfarebnú ako dúha, aby to nejaký aktívny apriori protipoľovnícky naladený vriťsapchajko nezneužil voči adminovi a týmto stránkam. Na súčasnom Slovensku sa slušný človek živí prácou a nie politikou. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 12.5.2010 o 12:43

goret každý mame iný názor na socialne cítenie . Až budeš raz zamestnavať ľudí a niekto ti bude sústavne hadzať klacky pod nohy socialne cítenie ti nepomôže ani zamestnancom nie . Prídu o prácu ,príjem atd to sú nasledky populistov typu Fico . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 12.5.2010 o 12:35

Edu, teraz migrovali vtáky na sever. I ja tam občas zaletím, služobne. Možno má na skutočné sociálne cítenie vplyv hustota obyvateľstva, možno tvrdšie životné podmienky, možno oboje a i niečo iné. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 12.5.2010 o 12:29

goret socialne cítenie nie je bezhlavé hodenie pár eur dôchodcom ako to robí červený Fico take citenie mali aj greci . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 12.5.2010 o 12:19

Edu, ja zamestnanec. Kto je viac? Podobne ako tebe, ani mne nie je smutno za minulým režimom. Možno mám o niečo väčšie sociálne cítenie ako ty.
Držím Haluzičanom palce, aby im cez kaňon nenatiahli dialnicu, a radšej z mojich daní prispejem na drahšie riešenie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 12.5.2010 o 11:58

goret ja som živnostník :-)

Takže je tu isté nezdaniteľné minimum Nezdaniteľné minimum pre rok 2010

Zmenou sumy životného minima sa automaticky mení s platnosťou od 1.1.2010 aj výška nezdaniteľného minima. Pre rok 2010 bude v hodnote 4166,78 €. Mesačná suma pre rok 2010 bude pravdepodobne v hodnote 347,23 € .

Z toho sa dane ani ako si nazval rôzne poplatky neplatia . Neviem čo si predstavuješ pod pojmom rôzne poplatky ?
Čiže pri plate 600€ odrataš 347 € a zaplatíš 19 % daň z 253 € čo je presne 48 € nie 200€ ako si uviedol . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 12.5.2010 o 7:19

poznámka na okraj: Edu, štatistiky neuvádzajú čistú mzdu (to čo dostane do rúk zamestnanec v hlavnom pravnom pomere), ale tzv. hrubú, z ktorej ide 19% daň + rôzne odvody, spolu cca 32,4%. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 11.5.2010 o 19:10

On tak vypadať ani nemôže ani nesmie :-)
Možno kydajú ale lesníci ten les vytvorili žial LOZ VLK iba kydajú a hubáčkujú to je dosť málo . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off horal18, 11.5.2010 o 18:40

Edu no dajakych mozno ano no vacsinu nie takze pred nimi nie ,jedine co chcem je to najlepsie pre tatransku prirody nezaleziac na nejakych vynosoch,keby som bol dospely nikdy na ukor nikoho ineho a lukac nevyzera na to ze by zarabal 5000 eur Asi tak lesnici kydaju na nich a oni na lesnikov,je pravda ze ich je kopu len zfanatizovanych a v lese este v zivote neboli ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 11.5.2010 o 18:28

horal18 a ty chceš Tatry chrániť pred odborníkmi ekologmi ,enviromentalistami ,lesníkmi,samosprávou lebo vraj čo ked ich uplatilo J&T :-)))))))))
Odvôvodnuješ to tým že elektrikar a šef LOZ VLK urobil dobrú prácu ? Vieš kolko má za svoju ochranarsku teda tzv. ochranarsku prácu platené ??? Aby si na zadok nespadol !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off horarstevo, 11.5.2010 o 18:26

...co uz :-( ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 11.5.2010 o 18:25

Aj horár sa sem tam utne horarstevo ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 11.5.2010 o 18:24

horal18 ak je taká finančne silný J&T potom je protestovať zbytočné !!! Či nie? Ja verím aj v spravodlivosť a znižovanie korupcie . K tomu výrazne prispievajú médá napríklad . LOZ VLK neprotestoval proti zonaci ani nezachranoval tatry ani lykožruta iba sa potrebujú zviditelnit .Čím viac sa budú medializovať tým viac penazí budú mať to je priama úmera serú ti na to či tatry zožere alebo nezožere lykožrut a veci podobné . Ich záujem je jasný a presný byť proti všetkému nepočúvať názor odborníkov ,ktorý varovali po zožraní tatier lykožrutom pred obrovskými zosuvmi pôdy pred zmenou ekosystemov atď . To tu nebudem rozoberať . Zonácia tatier má slúžiť na jasné určenie si pravidiel hry aby Tatry zostali zachované ale aby mohli existovať aj pre ľudí nie len baču pasuceho ovečky . Ako to čo najekologickejšie sklbiť musia rozhodnuť odborníci nie loz vlk . Ale to sa už opakujem . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off horarstevo, 11.5.2010 o 18:19

....ojojoj, pomylil som si temu, patrilo to k ,,ochrane fotografa" ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off horarstevo, 11.5.2010 o 18:18

.......a ten chudak drevorubac pred tyzdnom nevedel, ze ma kricat ,,halo, halo"... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off horal18, 11.5.2010 o 18:17

a to ze si da J&T na nastenku ze nie je co chranit je chore tak nech netrepu ze im ide aj o ochranu prirody ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 11.5.2010 o 18:15

lubenko a čo keby sme prešli na dievčatá :-))) To nie je nikdy od temy :-))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off horal18, 11.5.2010 o 18:14

Edu pisal som ze vlk spravil dobre ze prorestoval a aj preto sa to neschvalilo a keby nie tak sa to asi schvali ale pisal som aj to ako hovoris ze o tatra. narodnom parku maju rozhodovat odbornici a skuseni lesnici a nie vlk.Nie som toho nazoru ze v dnesnej dobe kde je priroda civilizaciou na tolko poznacena ,ze je to blbost aspon na slovensku nechat vsetko na samovivoj a kazdy den nadavam ked vidim zozraty les v tatrach kvoli LOZ vlk a etse myslim ,ze J&T je natolko vplyvna financna skupina a ma take kontakty,ze urcite zapracovala aby sa jej projektom v planovanej zonacii vyslo v ustrety no urcite aj ine skupiny,to je iste .Ane ze by si dakto myslel ze som za komunistov,co je teraz sa neda porovnat s tou hrozou co bolo dakedy sice som to chvalabohu nezazil ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubenko, 11.5.2010 o 18:06

a to že ludia nedavaju hlas KSS nieje preto že 99% ludi nezabudlo ,ale preto že KSS nema čo ponuknut, a ešte na margo vetšina byvalych stranikov je v Smere a HZDS:):):):):),do riti ,ale už tu s tym skončime a venujme sa lovu a prirode ved je to tu o ničom ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubenko, 11.5.2010 o 18:02

Edu určite ta beriem ako človeka tu pisajuceho na tejto stranke z tej dobrej strany ,ale nechapem prečo to tu zatažuješ takymi s prepačenim koko....mi ,ved kdo to ma čitat a stale pišeš o jednom a tom istom,ved ta doba je davno preč a mysliš že tie tvoje vyplody niekoho zaujimaju. Lovu a lesu zdar ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 11.5.2010 o 17:51

Lubenko ja som reagoval iba na príspevky iných písajúcich . Ty sám píšeš o iných veciach . Preto na ne reagujem . O Tatrách som už svoj názor vyjadril . Treba ho nechať na odorníkov nie na elektrikárov a samozvaných ochranárov LOZ VLK .
Na tvoj príspevok dnes, 17:23 toľko :
Ano bolo tu ľuďom veľmi dobre preto ich museli komanči ohradiť ostatným kotercom napusteným elektickým prudom aby im s tej dobroty náhodou všetci nezdúchli a pretú dobrotu pod vedením KSS má dnes 1% hlasov vo voľbách . Upratovačka na základnej škole v Bošáci zarábala 400 kčs mesačne ani nevedela čo má od dobroty robiť s toľkými spravodlivo nadelenými financiami :-) Zato udavač a spolupracovík zločineckej organizácie štb dostal za svoju prácu minimále 5000kčš naviac a súdruhovia z okresneho výboru bez vzdelania s školou VUML :-) mali plat okolo 10000kčs tým bolo naozaj dobre v tej socialnej spravodlivosti šak si zaslúžili :-) Ps tých 23 dolárov som samozrejme zarobil aj s pracovnými sobotami to veľa mladých nevie ,že existovali ešte aj pracovné soboty :-) Nuž mnoho ľudí trpí zabudaním našťastie 99 % voličov má správne informácie a veľmi dobre vedia prečo nedávajú svoj hlas pre KSS. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubenko, 11.5.2010 o 17:25

a pište tu o Tatrach a nie o veciach ktore sem nepatria ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubenko, 11.5.2010 o 17:23

ja som povedal že 600 EUR je špatny priemer je o mnoho nižši,takže za komoušou sa spodina to ako mi:):):):) mali lepšie :):):) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 41-80 z 460 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov