Heming hunting
dnes je sobota,  20. apríl 2024,  meniny má Marcel,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:48,  dnes západ slnka: 18:41
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Český úřad pro zkoušení zbraní a střeliva - varovanie pred používaním loveckej zbrane Sauer 303 - diskusia

autor: off glen
pridané: 28.2.2010 13:55
Upozornenie pre majiteľov Sauer 303 (je ich viac ako 1000!!!!!) :

odkaz />
odkaz
počet zobrazení: 2 507
počet hlasov: 0
okruh tém: zbrane
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off posed33, 4.3.2010 o 14:21

obaja !!! vyrobca musi pisomne oboznamit predajcu alebo dovozcu na danu skutocnost v pripade urazu alebo smrti by vysiel najhorsie ten ktory by mal v pazuroch tento doklad a nikoho neupozornil ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off m98, 4.3.2010 o 12:59

Možno nikto. Je tam ešte dovozca. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off glen, 4.3.2010 o 12:44

Takže na kamošovu otázku pre predajcu ,prečo ste ma neinformovali,že môj Sauer 303,ktorého v.č. je uvedené na webe Sauera má bezpečnostný problém ohrozujúci používateľa!?

Odpoveď:Viete nás nikto neinformoval!

Kto z nich KLAME????? Sauer alebo predajca ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jayz, 1.3.2010 o 9:37

zaiste nie príjemná záležitosť, vážna chyba, ale ak každý majiteľ takejto zbrane dodržiava zásady bezpečnej manipulácie so zbraňou, nemalo by sa nič zlého stať na rozdieľ od situácií, kedy majiteľ inak bezpečného mauser systému po vložení náboja do komory pred zamknutím komory stlačí spúšť a pri stlačenej spúšti pomaly záverovou pákou zamkne komoru; kto má základnú predstavu o konštrukcii a funkčnosti tohoto typu záveru vie, že v tú chvíľu je úderník opretý silou struny záveru o nábojovú zápalku; pri silnej strune to môže znamenať okamžitý výstrel pri zamykaní pákou záveru, pri slabších strunách stačí "drgnúť" do pažby a padne rana;
asi niektorí krútite hlavou, že ste o takom ešte nepočuli, žeby to niekto robil - nuž bol som šokovaný, keď som to prvý krát počul, ale robí to veľa poľovníkov

ps: nie je problém spúšťať bicí mechanizmus, ktorý má napr. kladivkový systém pri ktorom v spustenom stave nie je úderník vysunutý smerom do zápalky nábojnice ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off posed33, 1.3.2010 o 7:47

to je smutne !! nechcem si predstavit co sa moze alebo mohlo stat ? ! a hlavne kto by niesol za to zodpovednost !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off glen, 28.2.2010 o 22:16

Najlepšie na tom je,že Saueráci ako som čítal na ich stránke o tejto skutočnosti informovali všetkých svojich dealerov,aby oslovili ľudí ktorým predali zbrane S 303 s výrobným číslom zo zoznamu z ich webu ešte v decembri 2009,pretože zo 4.12.2009 je aj tento zoznam s výrobnými číslami.Mám kamoša čo vlastní S 303 z tohto zoznamu a doteraz sa mu nikto neozval,ale zajtra to ide riešiť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off posed33, 28.2.2010 o 14:42

minule sa tu niekto hadzal o zem ze sauer 303 je lepsi ako benelli argo tu je vysledok : )) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov