Heming hunting
dnes je utorok,  30. apríl 2024,  meniny má Anastázia,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:30,  dnes západ slnka: 18:56
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Anglický farbiar - diskusia

autor: off adamson
pridané: 17.2.2010 16:53
Máte niekto skúsenosti s týmto plemenom? Jeho povaha, správanie, výcvik, poslušnosť... budem veľmi rád ak mi niekto dáte nejaké info.
počet zobrazení: 4 813
počet hlasov: 0
okruh tém: poľovné psy
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off rastob, 19.7.2010 o 18:42

Z anglickým farbiarom polujem pár rokov, s Drifom máme spravené PF, FD a FSMP, takže je poľovne upotrebiteľný na dohľadávanie všetkej raticovej zveri. Výcvik je dlhší, to je ale u všetkých farbiarov, bloodhound dozrieva okolo druhého roka. Povaha - je to kľudný pes, ale dokáže byť veľmi živý, ale celkovo reaguje a správa sa v revíri kľudne, aj na zver reaguje kľudne, veľmi sa hodí na posliedky. Na stope pracuje výborne, a navyše vzhľadom k tomu, že sa dodnes používa na štvanicu vo Francúzsku, dá sa plnohodnotne vycvičiť ako durič, takže nielen farbiar, ale u nás to podmienky nedovoľujú, ja ho však do pohonu úspešne používam. Výcvik - je to pomerne svojhlavý pes, na stope je "hluchý", výcvik je pomerne náročný, stovky rokov totiž tento pes bol vedený k tomu, aby viedol pána po stope, nie aby pán viedol jeho. Ale trpezlivo a pomaly sa psík naučí všetko, aj keď poslušnosť ako stavač nebude mať nikdy. Ja ho hodnotím ako nedoceneného psa pre poľovníctvo, je to výborný pes farbiar pre prax, nechápem, ako niekto môže mať tohto psa, ktorý potrebuje zamestnanie, len ako domácehomiláčika. Ak máte nejaké otázky ohľadom Bloodhounda, tak sa môžete opýtať, rád odpoviem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov