Heming hunting
dnes je štvrtok,  2. máj 2024,  meniny má Žigmund,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:27,  dnes západ slnka: 18:58
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Winchester Supreme Elite XP3 - diskusia

autor: off magyaricsd
pridané: 16.2.2010 18:07
Kto má skúsenosti so strelivom XP3?
počet zobrazení: 4 938
počet hlasov: 0
okruh tém: strelivo
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off fishundpanter, 7.4.2015 o 9:24

strelivo winchester - Dá sa niekde v BB kraji kupit strelivo winchester ( power point/ silvertip/xp3 ) ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 21.2.2010 o 22:31

a pokračujem - nemyslím si, že tvrdenie toho charakteru, ako som napísal Tebe je subjektívnou záležitosťou, nakolko je pomaly ale isto nastávajúcou pravdou (pokial vieme definovať objektivizmus ako spinový subjektivizmus - keď je aj do poroty vybratých viac ludí pre akési všeobecné vytvorenie toho najprávnejšieho názoru) tak keď čím ďalej tým viac ľudí nadáva na nekvalitu nábojov SB (tých čo nebtrafia,a elbo majú nahovno konfiguráciu zbrane do úvahy neberiem) ale beriem do úvahy len tie relevantné fakty, ktoré som uviedol skôr, tak si za svojím tvrdeníms tojím. takže si enmyslím, že tu balamútime a zveličujeme. Samozrejme sem tam, sa stane že sú tu prezentované bludy, ale to nech si stojí každý za svojím.
A samozrejme - len do tej miery je človek ovplyvnitelný, dokiaľ sa nechá. Potom vznikajú kdejaké tiežpoľovnícke idivíduá vzoru dvojtáždňový (a aj kratší) všemajster sveta v poľovníctve, balistike, strelectve a podobne. Ale veď bez humoru by bol svet straaaašne ochudobnený ;-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 21.2.2010 o 22:27

laik - plne chápem. Pána Hanáka môžme považovať za relenvantný objekt ? alebo je to len marketingový šašo? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off laik, 21.2.2010 o 16:52

... čo je na tom názore subjektívne?

Presne to, čo aj na mojom. Sú to nami prezentované názory, ktoré v odbornej oblasti, či legislatíve nemajú výpovednú hodnotu, ktorá je akceptovateľná. Nie sme odborne spôsobilí sa k tomu vyjadrovať.
To platí aj pre môj príspevok, takže to tak aj berme.
Na rozdiel od našich stanovísk, sú aj tzv. objektívne, to je odborné expertízy, testy, revízie a pod. od renomovaných inštitúcií, odborne spôsobilé pre tieto výstupy. Tie potom odborná, či široká verejnosť patrične akceptuje. Jednotlivci ich môžu naďalej spochybňovať, ako to tu robíme my medzi sebou.

V mojom príspevku som žiadnu značku nepreferoval, žiadnu nekritizoval, iba vyslovil svoj subjektívny pocit. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 20.2.2010 o 22:40

laik - Ak poviem, že kvalita nábojov Sellier&Bellot je na najhoršej úrovni na trhu (kvalita zápaliek, naväžky prachu,kvalita použitých striel) vysvetli mi prosím, čo je na tomto názore subjektívne? To že niekto nevie strielať je ejho problém, ak tu niekto (alebo konkrétne mne ) píše o radu vo výbere, tak to že vie strielať a triafať považujem za samozrejmú vec, ak nevie tak klame len sám seba. A rovnako je fakt (podložitelný mnohými dôkazmi) kedy práve strelivo zachránilo strelca, kedy on zbabral výstrel a práve strela zaručila dostatočný ranivý výkon.Samozrejme v rámci istých hraníc. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off laik, 20.2.2010 o 20:33

Často tu čítam požiadavky o rady, resp. odpovede na profi úrovni.
Pokiaľ by sa strieľalo súťažne na medzinárodnej úrovni do statických terčov, pochopil by som hľadanie ideálu do posledných detailov.
Ak sa zamyslím, že v prírode je každý výstrel iný /druh a veľkosť zveri, jej vzdialenosť, uhol streľby, rýchlosť pohybu zveri, svetelné a veterné podmienky,atm. tlak, streľba z voľnej ruky, či s oporou, schopnosť strelca a ďalšie,.., vychádza mi toľko premenných, že podľa môjho názoru tie rozdiely sú také minimálne, že nestojí to zato venovať tomu toľko času a špekulovať nad tým.
Je naivné si myslieť, že by som neakceptoval kvalitatívne rozdiely jednotlivých výrobcov, ale tie sú asi skutočne promilové a možno až 95% chyby pri streľbe by som pripisoval hore spomenutých ukazovateľom, ako druhu streliva.
Je to vec každého jednotlivca, nech si strieľa s tým, čo sa mu páči a na čo má. No nebolo by správne iným vnucovať svoje subjektívne pocity. Ja by som doporučoval, pokiaľ sme si zvykli na používane strely a sme s nimi spokojní, aby sme to zbytočne nemenili.
Stará múdrosť hovori :
" Ak nemáme hodinky, nemáme problémy s časom. Ak máme, vieme stále, koľko je hodín. Ak máme dvoje hodín, nikdy nevieme ktorý čas je správny" možno to tak bude aj s tým strelivom. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off Jager68, 20.2.2010 o 19:31

Ja som uurcitu dobu pouzival strelivo Winchester v kal.7rem.mag.Spokojnost. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jager68, 20.2.2010 o 19:30

Da sa urcite zohnať aj za lepsie ceny.Chlapci v BA-Hermes nevedia od dobroty co pytať. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off magyaricsd, 20.2.2010 o 17:53

Kamarát stým poľoval v Afrike, s 30-06 a bol veľmi spokojný.Ja mám 7x64 a nemám skúsenosti.Teraz poľujem s Vulkanom. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off whitenigga, 20.2.2010 o 12:45

Za 83 eur stojí balíček v HERMESI v bratislave takže asi preto nikto nič :D ja používam NOSLER PARTITION za 55 eur :D do 6,5x55 SE ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM