Heming hunting
dnes je streda,  24. apríl 2024,  meniny má Juraj,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:41,  dnes západ slnka: 18:47
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Skusenosti zo strelivom SaB s označením HPC? - diskusia

autor: off lukxus
pridané: 13.2.2010 16:22
Aké máte skúsenosti s tymto strelivom oproti SPCE?
počet zobrazení: 2 916
počet hlasov: 0
okruh tém: strelivo
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off jono, 24.3.2010 o 17:09

lukxus ja som niekedy strieľal v 7×64 SPCE pri horšie umiestnenom zásahu sa mi zdali slabšie zver dosť odbiehala
a podohľadaní ešte žila,pri dobrej rane to bolo ako tak,teraz
používam sako hamerh. a tam aj pri horšom zásahu zver
neodbieha,čo sa týka HPC raz srnec rana na mäkko bol úplne
vyvrhnutý a raz teľa rana na komoru bolo prestrelené a ostalo na mieste ak máš o nich viac skúsenosti tak napíš ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lukxus, 18.3.2010 o 11:54

ja viem ze to su najhorsie naboje na trhu , ale nikdy mi zver po zasahu este neusla. Ani diviak. no neviem... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off stevo742, 12.3.2010 o 22:42

ja som ho vyskusal raz v mojej 308 na jelenicku asi na 40 m katastrofa potom som ich vystrielal na terc,obidve lopatky som musel dat psom to bola jelenicka na rozdelenie takze ma aj partia pochvalila ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off fechy, 14.2.2010 o 14:23

mohu poradit? nikdy si na lov nekupuj náboje SellierBellot, neznám nic horšího, mockrát jsem se s nimi natrápil, když jsem musel dohledávat zvěř střelenou na komoru i více jak sto metrů, mám na mysli vysokou a černou, střílel jsem na šmolu na nějakých 50 kroků, po ráně ihned padla, v zápětí se postavila a utekla, dohledal jsem ji až se psem po více jak sto metrech, nikde žádná barva, střelena přesně na komoru, dnes si kupuji pouze střelivo Winchester supreme CXP2, i nepřesná rána, např. zadní komora, a zvěř neodejde více jak dvacet kroků, kolikrát už neudělá ani krok, zvěř se netrápí, zvěřina není poničená ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 13.2.2010 o 23:58

do 7x64 odporúčam Hornady, fabrické nemajú takú vysokú cenu a tiež sa to bude hýbať do 40€ za krabičku. Ale ako xwolf napísal, Nosler Accubond je asi TOP. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pepies, 13.2.2010 o 22:48

Prestne ako ti napisal Xwolf radsej si kup tie SAKO aj ked krabica stoji 1400skk a budes maximalne spokojny... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off xwolf, 13.2.2010 o 20:41

Je to HNOJ s velkym H. Spolu s SPCE absolutne odpad z produkcie S&B. Vlastne skusenosti spred rokov.....zial. Ked chces silou-mocou lacny fabricky naboj,skus PP so strelou GROM. Presnost neviem, ale gula funguje celkom obstojne. Alebo sa na to radsej vykasli a bud kup kvalitne strelivo, prip. si daj nieco prebit podla chuti. Ked nestrielas rocne 500+ nabojov, tak ta to nezruinuje. Na prebitie do sedmicky je super volba napr. 10,4g Nosler Accubond. Z fabrickeho streliva napr. Sako Hammerhead 11,0g. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM