Heming hunting
dnes je utorok,  30. apríl 2024,  meniny má Anastázia,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:30,  dnes západ slnka: 18:56
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

AJD hlasitosť - diskusia

autor: off namestnik
pridané: 12.2.2010 11:04
Zdravím,
mám 7mesačnú fenu ajd, je hlasitá na stope zajaca, srnčej, nie však vysokej, včera mala prvý kontakt s čiernou, v oplôtku, samozrejme len cez plot, jej reakcia bola viac menej rozpačitá, záujem bol, avšak nie trvalý, chvíľami odbiehala a najmä nebola hlasitá...predpokladám, že to chce čas a pevne verím, že sa prejaví..
ak máte podobné, alebo iné skúsenosti, budem rád ak ma ukľudníte, prípadne poradíte ako na to..vopred ďakujem, lesu zdar
počet zobrazení: 1 753
počet hlasov: 0
okruh tém: poľovné psy
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off erik70, 16.2.2010 o 7:16

Každý psík je iný...tvoja sučka je ešte šteník, ktorý sa bude vyvíjať a dozrievať. Niekedy to trvá dlhšie a niekedy kratšie...ale pri správnom vedení to určite pôjde iba k lepšiemu. Musí mať dostatok podnetov - chodiť s ňou do revíru, do obory, keď sa uloví diviak tak ju nechať očuchať, pošklbať, vyhecovať ju k tomu štekaniu...A sám budeš vidieť ako sa lepší a ako si spája súvislosti...A hlavne ju správne motivuj a do ničoho nenúť...uvidíš, že ti bude robiť iba radosť. Pri neúspechoch to hneď nezabaľ ale hľadaj tú správnu cestičku...Držím palce. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dlbvvp9, 15.2.2010 o 11:14

Ja mám tiež fenku AJD, ma cez 2 roky. S hlasitosťou problém nieje ani v pohone,ani počas dohľadávky. Akurát nehlási zhasnutú zver (totálny nezáujem). 7 mesiacov je ešte skoro, určite sa to spraví. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off zalesak, 13.2.2010 o 15:20

žiaden stres bude to v pohode všetko potrebuje svoj čas, ja fenka to pochopí na srnčiu stopu ju nedavaj ale ju karhaj a ostatne stopy pohoda ale diviaka vychvaľuj a častokrát aj treba sledovať. najčastejšie s ňou choď na diviačie stopy a nechaj ju tu stopu sledovať potok ak budeš chceť ukočiť tak vychváľ a odober zo stopy ako farbiara. A to že vysokú nehlási nič sa nedeje bude neboj, zajac a srnčia ma na psí nufák najviac draždiveho pachu a preto to tak rad durič aj sleduje. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Rinko, 13.2.2010 o 14:19

martinbb Ti poradi,aj uteší,tak ako mne. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off nightcrawler, 12.2.2010 o 13:46

ADJ neni jezevcik, v 7 mes. je brzo. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM