Heming hunting
dnes je sobota,  27. apríl 2024,  meniny má Jaroslav,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:36,  dnes západ slnka: 18:51
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

jagdterier v jazvecej nore - diskusia

autor: off cyrko69
pridané: 10.2.2010 14:36
co si myslite o jagdterierochh v jazvecsej nore je nebezpecne pustat psa do nory?? da sa potom psik nejako odvolat? ak anoo aka metoda vycviku je na to vhodna??
počet zobrazení: 2 676
počet hlasov: 0
okruh tém: poľovné psy
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off laik, 3.1.2020 o 1:12

U JGDT sú rany na tmavej a hladkej maske od jazvečích pazúrov NIE veľmi PEKNÉ. Hnisavé rany sa hoja aj niekoľko týždňov. Myslím si, že by sme sa tomu mali vyhnúť. JGDT to isto zvládne, no dokazovať si to u neho nie je potrebné a rozumné. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bundes, 18.2.2010 o 21:21

Schválně bych psa na jezevce do přírodní nory nepustil.Je to moc velký hazard.Sedni si večer k noře a mášho a nemusíš rozbít psa. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bystricka, 10.2.2010 o 17:51

sorry, velke sorry, nevsmla som si jazveca, ja som pisala zo skusenost s jazvecikom v liscej nore ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off cyrko69, 10.2.2010 o 17:24

ruga velmi pekne dakujemm..za cisto hypoteticke rady::D:D ja som sa len zaujimal ako to bolo predtym:D::D tha ze takk..a a neves my este poradit ako by sa dal vicvicit na odvolavanie?? je to vlastne mozne hoo odvolat?:D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off cyrko69, 10.2.2010 o 17:22

bystricka..vies ja sa o lisku nebojimm..vies ja som to pisall ohladom jazveca a to je uz ine trochu ako liska ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ruga, 10.2.2010 o 15:43

Dal si zaujímavú tému, typujem, že máš mladého jagoša. Môj už má 8 rokov a pri brlohovaní som sním ulovil 18 jazvecov. Nieje však brloh ako brloh. Do hlbokých piesčitých ho zásadne nepúšťam - riziko, že v nich prídeš o psa je príliš vysoké a šanca na ulovenia jazveca malá. Najlepšie je začať na čo najľahších brlohoch – dobré sú všelijaké humná – staré šopy v osadách, kde sa občas jazvec alebo líška vyskytuje pod podlahou. Pes musí sám získať skúsenosti – ty sa mu musíš snažiť len pomáhať. Aj v prípade neúspechu ho od brloha odnášaj na rukách a vždy ho chváľ. Ak bude pes zranený nechoď sním do extrému, netráp ho – je prednejší ako ulovenie jazveca. Ak jazveca ulovíš, daj mu možnosť si do neho hryznúť a nepúšťaj vtedy iných psov. PS: preto, že sa jazvec podľa nového brlohovaním loviť nemôže, boli to všetko čisto hypotetické rady :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bystricka, 10.2.2010 o 15:31

male plemena maju pre polovnicku upotrebitelnost predpisane skusky v norovani, tak aka obava, treba psika zobrat a vyskusat v umelej nore, kde je listicka zavreta a nedostne sa do priameho kontaktu so psikom, vyskusat niekolko krat a uvidis ako sa bude psik chovat, jagose su ostre psiky na 99% si s nou poradi ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov