Heming hunting
dnes je streda,  1. máj 2024,  meniny má ,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:29,  dnes západ slnka: 18:57
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Ako vybavit povolenie na vstup do lesa s vozidlom ? - diskusia

autor: off jozocr
pridané: 9.2.2010 21:30
Potreboval by som zistit ako vybavit povolenie pre vozidlo na vstup do lesa ? Viem ze zo zakona je to zakazane , ale da sa vybavit povolenie. Prosim o nejaku slusnu radu (nie typu ze do hory motorka a auto nepatri..)
počet zobrazení: 15 945
počet hlasov: 0
okruh tém: voľná diskusia
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off Edu, 6.4.2010 o 23:33

otázka znie za akým účelom chceš do lesa ísť autom ? Potom sa da vymyslieť povolenie. Ja našťastie tento problém nemam kedže som stráž prírody . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubenko, 6.4.2010 o 21:11

nepotrebuje ale je dobre si vystavit povolenie na papier aby nebol problem s policiou ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off posed33, 6.4.2010 o 20:06

ISTOK a nepotrebujes tam aj suhlas vlasnikov pozemkov ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off istok, 6.4.2010 o 20:03

solimkenaj,mali sme skolenie ,straze prirody,tam nam to rozpravali ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off posed33, 5.4.2010 o 17:23

ISTOK TO JE POLOVICA CO STOHO POTREBUJES : )) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off istok, 5.4.2010 o 16:10

podla noveho zakona je potrebne na vjazd do lesa,platna povolenka na polovacku a len vo svojom reviri na ktory sa povolenka vztahuje ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 1.3.2010 o 15:23

sniper, je moc fajn, že problém ti nedá pokoja, ja by som na vykladačov zákona, zvlášť, keď sú v hlavičke vládneho návrhu zákona, moc nedal. to, že je tam uvedený, hovorí o minimálne tom, že mu prešiel rukami. mal ny teda ovládať aj jeho obsah. na škodu veci ho neovláda a ,,múdrosťami,, z vlastnej tvorby zavádza. je to však jeho vysvedčenie, ako i vysvedčenie ministerstva, že platí takýchto ,,odborníkov,,. dikcia zákona je jasná, nedvojzmyselná, ničím vjazd nepodmieňuje! ak by to bola pravda, čo napísal, tak napr. aj kontrola z LÚ by musela najprv obehať vlastníkov.... a uznáš, že to je úsmevné. v zákone sú na jednej úrovni ohľadom vjazdu. ak mi neveríš, obráť sa s otázkou na judr. ňuňuka z mp sr, adresu nájdeš na ministerskej stránke. a odpoveď uverejni. je to najjednoduchšie, ako sa presvedčiť o jeho zavádzaní v par. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sniper100, 1.3.2010 o 14:10

No takže tu je potvrdenie mojej teórie...
odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 12.2.2010 o 18:28

ja žiadnu podmienku v zákone nevidím: §24 písm l) ...zákaz neplatí pre vlastníkov pozemkov pri ich bežnom obhospodarovaní, pre užívateľa poľovného revíru pri užívaní poľovného revíru a orgány štátnej správy pri výkone dozoru alebo kontroly.
a snáď si nemyslíš, že nejaké usmernenie je nad zákon? pre poľovníkov stratilo platnosť 1..9.2009. nenechaj sa zavádzať nejakým byrokratom, čo by stále len niečo vydával a podpisoval. zákon platí, hotovo a nemá ďalšie podmienky. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Trgo, 12.2.2010 o 9:01

Tvoje PZ by malo požiadať príslušný lesný závod o vydanie oprávnenia na využívanie lesných ciest pre účely výkonu práva poľovníctva pre všetkých členov. Nakoľko vlastníkom lesných ciest sú stále vo väčšine prípadov štátne lesy (napr. vlastníkom pozemku môže byť urbár avšak vlastníkom telesa cesty ŠL). Užívateľ PR musí preukázať, že má schválenú OLÚ nájomnú zmluvu o postúpení výkonu práva poľovníctva. Oprávnenie (presne predpísané tlačivo) potom ŠL vydajú len na pozemky v územnej pôsobnosti PR. Ak si neni poľovník a máš na lesných pozemkoch napr. chatu, včelín... oprávnenie vydáva príslušný OLÚ, po predchádazjúcom súhlase vlastníkov. Oprávnenie Ťa oprávňuje využívať len lesné cesty, nie lesné pozemky ako také. Podrobne o tom hovorí usmernenie MP SR zo dňa 14. mája 2009. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off orol, 11.2.2010 o 23:36

Tiež mám ten názor, ako aj apple. K otázke jozocr: Ty sa pýtaš ako nepoľovník, či poľovník??? Vlastníš niekde v horách chatu, alebo inú nehnuteľnosť - pozemky??? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 11.2.2010 o 18:06

no ja neviem, ale zákon o poľovníctve umožňuje vstup do revíru autom bez nejakých extra podmienok.... mal by si mať max povolenku... doklad o tom, že tam poľuješ ... to pre chytrých strážcov rôzneho typu ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jelencik, 10.2.2010 o 14:10

predseda alebo hospodar zdruzenia v ktorom prave polujes musi vam dat nejake tlacivo o vstupe mot. voz.na polovne pozemky plati to iba v konkretnom zdruzeni na prikrmovanie,oprava pol.zariadeni,zvazanie ulovkov........... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sniper100, 10.2.2010 o 13:51

A kto je užívateľ pozemkov? My ako poľovnícke združenie nie? Máme ho prenajaté do užívania na poľovnícke účely... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sako80, 10.2.2010 o 12:54

nebude to stačiť,potrebuješ oprávnenie na vjazd do lesa,ktoré vydáva užívatel pozemkou ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bibasso, 10.2.2010 o 12:32

Ja to chápem podobne ako sniper, len neviem či bude stačiť pri kontrole lesnou strážou prípadne políciou stačiť predložiť platný poľovný lístok a tvrdenie, že v danom revíri poľuješ. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sniper100, 10.2.2010 o 11:56

Aj mne sa zdá, podľa zákona ak ti dá zmluvou revír do prenájmu tak tým ti povoľuje vstup autom na pozemky pri výkone práva poľovníctva, aspoň ja som to tak pochopil. Neviem na čo ďalšie povolenia. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozocr, 10.2.2010 o 11:08

Dik za odpoved, ale neviem si predstavit ako chodim za x-tisic majitelmi pozemkov , je to troska nerealne ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bibasso, 10.2.2010 o 8:22

Ahoj vo februárovom čísle Poľovníctvo a rybárstvo rozoberali túto tému. Podľa toho čo som sa dočítal, o povolenie o vjazd do revíru už nežiadaš príslušný Lesný úrad a ani žiaden iný štátny orgán. Toto povolenie ti musí udeliť majiteľ pozemkov na ktorých poľuješ. Viac som sa touto témou nezaoberal ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov