Heming hunting
dnes je piatok,  29. marec 2024,  meniny má Miroslav,  spln: 25. marec 2024,  dnes východ slnka: 05:31,  dnes západ slnka: 18:09
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Biely oblek - diskusia

autor: off lupoz
pridané: 8.2.2010 18:45
Viete my poradit kde sa da pozhánat čisto biely oblek aj z kapucnou.
počet zobrazení: 4 744
počet hlasov: 0
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off Edu, 14.8.2010 o 16:28

V nemocnici , v cukrárni , v kuchyni a tak . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 26.7.2010 o 23:05

To máš pravdu, ale ako dočasné oblečenie, kým nekúpi orig. poľ. to môže veľmi dobre poslúžiť, obzvlášť to pončo - pekne ušité - zošité. Keď pôjdeš z domu, pôjdeš v peknom - poľovníckom zimnom oblečení. Pončo budeš niesť v kapse a dáš si ho navrch len v revíri a tam, kde potrebuješ. Aj tak je to len viacmenej na posliedku a pri nej potrebuješ hlavne zmeniť - rozložiť siluetu, pri približovaní sa napr. k líške. Samozrejme biela farba urobí, pokiaľ je sneh tiež svoje. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozefpetr, 26.7.2010 o 22:24

nepolovnicke ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 26.7.2010 o 21:54

Ja by som volil v prvom rade nešuštivý materiál a nelámavý ( na mraze ) , čo sa o kdejakých lakýrnických, hutných a pracovných bielych kombinézach nedá nedá povedať. Mal som zo tri také kombinézy, ale stálo to za hovno. Je to síce pekné, ale tenké, trhá a láme sa to a hlavne to nedýcha. Spotíš sa ako kôň. Najlepšia je podľa mňa bavlna, resp. mäkké látky. Kým nezoženieš profi biely "oblek" pre poľovníka, obleč si zatiaľ doktorský plášť, alebo šlohni:-)D v reštaurácií dva - tri biele obrusy a krajčírka Ti urobí pončo. Ak chodíš len sám na líšky, smiať sa nebude nik. Naviac, oblečieš si to až v teréne :)) a kapucňa Ti je na dve veci:-)) Ty potrebuješ nie len vidieť, ale aj počuť. P.s- preto som napísal, že šlohni, lebo Ty píšeš, že kde sa dá pozháňať, miesto kúpiť :-)) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jagrezbar, 26.7.2010 o 14:57

v obcode s pracovnymi odevami.. pouziva sa to elektrarnach a je to antistaticke a nepremokave, stoji to par eur ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hejkal, 26.7.2010 o 14:39

tu máš dobrý :) odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off orol, 26.7.2010 o 12:15

To chceš na svadbu, alebo na čo??? Tu som videl jeden slušný: odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 22, 25.7.2010 o 21:49

dasa kupit v kazdom polovnickomm obchode ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lesnica1, 15.2.2010 o 15:16

videla som to v Tescu za 4-5euro :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ray20, 15.2.2010 o 15:08

kym si vyberieš už nebude sneh :D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sifo, 15.2.2010 o 15:03

kup si oblek - kombinezu co pouzivaju lakernici je cisto bieli a stoji par eur ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lupom, 14.2.2010 o 19:22

víšku183,váhu85,potrebujem to aby som lepšie splíval z prírodou. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off KrokodilGenya, 13.2.2010 o 20:37

Ahoj lupom.

Aku mas vahu a vysku a na co to potrebujes.

? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ray20, 13.2.2010 o 20:01

normalne mam rozkladaciu sedacku sadnem na to prehodim plachtu cez seba a je to alebo si z tej plachty urobim zaštitu a ked chodim zviazem po sirke rohy hodim na seba a chodim netreba mi viac bez srandy nechodis ako snehuliak kym niesi v reviri a plachtu nahodis ked sa ta uz nema kto zlaknut :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lupom, 13.2.2010 o 19:52

dík za radu a to stou plachtou si myslel vážne alebo si len srandoval. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ray20, 13.2.2010 o 19:38

no lahtijagt aj jack pyke a este tie finske harkilla ci jak stoja tenke bundy 7000 na koruny akurat su 3d ale aj 2d su drahe ako svina :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lupom, 13.2.2010 o 19:36

ray20 ja som pozeral oblek na us army tam boli podstatne lacnejšie tie čo píšeš musia byt dáke značkové. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ray20, 13.2.2010 o 19:26

lupom ale sa priprav ak budes objednavat v polovnictve alebo kupovat oblek napr jack pyke alebo lahti jagt za komplet nejakych 300-400 eur ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lupom, 13.2.2010 o 19:24

dakujem všetkým za radu kde sa dá kúpit ten oblek,a tie komentáre o polovačke na líšky bolo to zaujímavé čítanie člove sa dozvie niečo nové od skúsených. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ray20, 13.2.2010 o 7:24

no nič ja to uzavieram odpovedou na otazku biely oblek sa da kupit alebo aspon objednat v kazdom polovnictve a alternativne formy bieleho obleku aj inde :) howk dohovoril som. a este kapitanov dennik dodatok sniper ked vraviš o planoch chovu a lovu poznas plan chovu a lovu II? liška ti ten plan zničí ked budes raz hospodar v polnom reviri s hlavnou zverou drobnou budes biť líšky hlava nehlava aj ty inak si nezapolujes lebo ti zlikviduju cely prirastok a teda aj odstrel a k vyuzitiu obleku hunter postriežka sa da vykonavat aj inak ako z posedu nebudem na kazdom mieste stavat kazatelnu kde chcem posediet a tam prave ten biely oblek ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off posed33, 12.2.2010 o 17:44

hunter pekne si to napisal : )) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hunter65, 12.2.2010 o 17:41

Skusim to este raz.
1. v povodnej teme nie je o liskach nic a mal som dojem ze sa tu bavime o love ako takom. Inak chlapec ani nechce lovit.
2. Kedy taky oblek vyuzijem? Spolocna - nie tam musim mat podla poslednej legislativy signalmu vestu, resp asponu stuhu, ci ciapku. Posed - urcite nie - zbytocne. Ostava posliedka - ak ma v tomto oblekku zver nezahliadne - a ja som prisiel na lov s umyslom podla planu lovu (podotykam je zima a vsade kopa snehu) zver co nelovim ma zbada tazsie - nerusim tj obrovske plus, zver co lovim, ma zbada tazsie a mam viac moznosti zasdit tu spravnu ranu.
Stale mi nedochadza kde mate problem ludia?
Ja osobne to nepouzivam, ale ani neodsudzujem a prebac bystricka nenazyval by som to tak ako ty, ale je to Tvoj pohlad na vec. Este ze sme kazdy iny. Nic v zlom.
Vsetko ostatne plati aj co sa tyka cuchu (inaze by som mal dobry vietor a ja ho mam lebo vim prst naslinit ci pirko pustit :)) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sniper100, 12.2.2010 o 17:39

Hunter presne si napísal čo som chcel aj ja - moje slová. A idem loviť líšku, tak ju idem loviť nie sa s ňou naháňať, lebo viem prečo ju idem loviť. Ak idem loviť výradový kus zveri tak je dobré ho čo najskôr a efektívne uloviť. To je selekcia a plán chovu a lovu. Tu niesme amerika, že lovec a zver, kto z koho a dajme šancu. My by sme mali byť v prvom rade "chovatelia", ktorý keď určí, že toto a toto treba vyradiť tak treba vyradiť. Tu je to o pláne, ktorý treba plniť a ak už viem čo a prečo treba uloviť, tak prečo mu mám dávať ešte šancu? Nieje to na hlavu? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ray20, 12.2.2010 o 16:33

hunter gulovnica je velke plus pre lovca a hlavne optika ale nezabudni že líška ta zbadá na volnej ploche na 500 metrov bez problemov kym zdvihnes tu gulovnicu a v lese na tak daleko nevidis a ked strelis gulka chyti 150 konarikov takze sance ma stale velke aj ta zver keby sancu nemala nerastli by stavy vsetkeho kazdy rok ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hunter65, 12.2.2010 o 16:07

O akych sanciach tu hovorime, ked na 200m z posedu z opretou puskou (su borci aj na 300) strelis s gulovnicou lovenu zver. Nieco mi uslo? Nejaka sanca?
Polovnik je aj lovec, a ak si starostlivo a z rozvahou vyberie, potom je uz naozaj spravne urobit vsetko co sa da, pre upesny lov a hlavne eticke usmrtenie prvou ranou, nefusovat, nedostrelovat. Ak je tu niekto kto ma nieco proti je to jeho nazor, ja mu ho neberiem ... hovorit o sanciach ak mam v ruke gulovnicu? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Poacher, 12.2.2010 o 8:42

Bystricka - keď vymrzneš vonku niekoľko hodín v mraze a vetre a úspešne navábiš lišku, alebo ju aj vyčkáš a ona Ti zmizne preto, že nemáš biely oblek, veľmi rýchlo prehodnotíš svoje priority a zo zdrojov je predsa tiež jasné, že aj naši predkovia využívali maskovacie prvky, hlavne pri love líšok a škodnej. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Rinko, 11.2.2010 o 17:20

Plne suhlasím s rayom.Vo vsetkom. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ray20, 11.2.2010 o 11:33

o tu plachtu o tej som cital v knihe nejakej od pana co to pouzival po vojne takze to nie je ziadna moderna novinka ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ray20, 11.2.2010 o 11:31

zver ma sanci dost aj ked sme v bielom obleku ona ma cuch sluch je v criede cize ta vidi 10-20 oci a lisku no ta ma vsetko lepsie ako clovek cize sance su skor 70:30 pre lisku oblek neoblek radsej budem chodit v bielom ako krmit pod posedom a buchat tam diviaky ako sapraktizuje bez ohladu na obdobie nudze ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Rinko, 10.2.2010 o 20:11

To potom bystricka aj napr. v lete by sme mali behať v krikľavom a nie zelenom?Aby zver mala rovnaku šancu?Ja to síce nepraktizujem,ale biele maskovanie v zime beriem,najmä keď sa jedná o lov líšok.A to si myslím že som v poľovníctve dosť konzervatívny.Ale každého vec samozrejme.Pozdravujem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bystricka, 10.2.2010 o 17:52

jasnacka.o.k ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lupom, 10.2.2010 o 16:17

bystricka dik za tvoj nazor ,ale ja nie som polovnik ani zver nestrielam,chcem sa len priblížit a zblišia ju fotit. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bystricka, 10.2.2010 o 10:06

ja si myslim, ze polovacka v takomto prestojeni, uz nie je polovacka, ale iba bohapuste prekabatenie zveri v snahe sa jej zmocnit, je to hlupy vymysel, skus ulovit zver tak , aby ste mali obaja rovnaku sancu, aj ked nehovorim, ze je to zakazane, u mna maju polovnici v takomto karnevalovom prestojeni velke minus....iba moj nazor ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hunter65, 9.2.2010 o 12:40

Skus Army shop. Vojaci to maju bezne vo vyzborji a dobry Army shop by to mal mat, alebo vediet zohnat. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ray20, 8.2.2010 o 18:59

ja si len prehodim plachtu postelnu a bielu kuklu ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off marosko, 8.2.2010 o 18:58

Kúp si biely overal v potrebách pre remeselníkov, najväčšie číslo. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov